Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poradte pri kupe regalov 500-1000e
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: So júl 06, 2013 14:37:07    Predmet: Odpovedať s citátom

@miero: skusil som posunut repro dalej od steny, a upchat bassreflex..zatial len molitanom, a skusal som aj hrubu vrstvu novinovych letakov z Kauflandu... Shocked
svete cuduj sa..a pomaha to a dost..Smile..okamzite to prestalo duniet pri vyssej hlasitosti..cca 50-60 percent z maxima...nemozem tu rozmlatit barak...Audiolab ma silu..aj ked podla parametrov ani nie.. no proste funguje to..huraaaa Smile

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 06, 2013 15:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak fajn. K Dynaudio Audience 72SE boli prilozene molitanky prave na takyto ucel :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po júl 08, 2013 10:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

@miero: dakujem za prinosne rady, zaujimave ze sme tam hodili par postov na vylepsenie akustiky,resp. co s tym robit..a buum..zrazu skoro 5500 pozreti..slusne Smile
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi júl 12, 2013 08:59:45    Predmet: Odpovedať s citátom

v priebehu dneska by mi mal dojst cinsky DAC: Audio Gd nfb 12, podla hodnoteni na head-fi.org je to velmi slusny DAC za dane peniaze, tak som zvedavy na vysledky. Dosli mi uz aj signalove kable od Bubuxina, takze budem porovnavat nejaky zakladny Audioquest kabel (20eur), kabel od Bubuxina, a neskor kable Vincent, kedze teraz som ich pozical jednemu kamosovi, takze sam so zvedavy. DAC bude pripojeny k DVD Pioneer coaxom, potom k ampu Audiolab 8200a a dalej k Vmackam (repro kable by bubuxin). Dalej prebehne samozrejme test s pripojenim k HTPC. Budem prehravat Flac(1000kbps az 4000kbps) 24/96 a MP3 v 320kb/s. Sam som zvedavy na rozdiely medzi onboard zvukovkou, ktora je Intel HD Audio 7.1 kanal a DAcom Smile
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 12, 2013 10:51:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tipnem si ze nie moc velky... :) V zasade na nahodnej hudbe asi vela nespoznas, ale ta co si pocuval 100x a nie je plocha, v zmysle ze su tam nejake detaily na pozadi, moze prekvapit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po júl 15, 2013 09:58:13    Predmet: Odpovedať s citátom

@miero: popisal si to celkom dobre, samozrejme ze rozdiely nie su diametralne oproti Intel HD zvukovke co je v kompe, ale to ani nemozem cakat od Dacu za cca 200e, islo mi skor o ten headamp, ktory tam je a co to urobi s mojimi Denonmi. Ja som ale spokojny, pri pouziti kvalitnej nahravky ten rozdiel je pocut, je tam vacsie rozlisenie, detail, priestor sa trochu zvacsi, pri pouziti nie extra kvalitnych MP3 je to pocutelne lepsie oproti onboard zvukovke. Chcem este vyskusat nejaku tu drahsiu zvukovku, mozno ale pockam na DAC od customworks, alebo pojdem do NOS DAcu od nemenovaneho vyrobcu,ktory sa predava ako kit.

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 15, 2013 11:43:19    Predmet: Odpovedať s citátom

No hej, ale to nemozes cakat ani od DACu za 20000e :-)

Myslim ze DAC od CW bude pouzivat rovnaky cip ako ma ten AudioGD, takze ked uz iny zvuk tak mozno ten NOS. Mimochodom, kto predava tie kity s NOS DACom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po júl 15, 2013 16:11:32    Predmet: Odpovedať s citátom

@miero: tu su komplet kity, tu na fore to ma nick jeremysk, uz som mu pisal co to kostuje dat to do kopy Smile

http://www.dddac.com/sales_1794.html


brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 15, 2013 17:32:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta PCM1794A podla vsetkeho nie je NOS, co sa typicky oznacuje R-2R DAC, napr. PCM1704.

DDDAC vypina vstupny 8x oversampling filter a predpokladam, ze tlaci uz upsamplovane data na jeho vstup.

Neviem, asi by som si to nekupil, lebo na prvy pohlad sa mi to nezda, zeby autor to spravil lepsie ako vyrobca cipu TI. A i preto, ze PCM1704 stoji minimalne 4x viac ako PCM1794 a navyse potrebuje kvalitne komponenty okolo, aby to bolo naozaj dobre.

Viac diskusia k tomuto na http://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/224108-nos-192-24-dac-pcm1794-waveio-usb-input.html

EDIT: nepacia sa mi napr. tieto grafy http://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/224108-nos-192-24-dac-pcm1794-waveio-usb-input-9.html#post3300433 hlavne teda tento http://www.diyaudio.com/forums/attachments/digital-line-level/319859d1356596873-nos-192-24-dac-pcm1794-waveio-usb-input-fft-thd-n-residu.jpg kde je druha harmonicka na urovni -63dB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Po júl 15, 2013 18:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero: Ok ak sa ti to nepáči, Mám ten DDDAC a príjemne ma prekvapil. Ohlasi na Diyaudio fóre sú tiež dosť pozitívne.
Čo sa týka kvality DPS je prvotriedna, lepšie som zatial nemal. Súčiastky sú tiež dosť kvalitné ved posud: kondenzátory Nichicon KZ MUSE, Wima, Rezistory - vishay Dale, ... prepoje solid siver wire, atd....

Sú aj iné stránky s meraniami DDDAC, testami a recenziami. Vid moj obrazok s výstupným trafom od Cinemagu 1 ks cca 70 Dollars



CineMag-THDn-1-volt-uit-in-10-kOhm.jpg
 Description:
 Filesize:  34.72 KB
 Viewed:  348 Time(s)

CineMag-THDn-1-volt-uit-in-10-kOhm.jpg



_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 15, 2013 19:12:54    Predmet: Odpovedať s citátom

jeremysk: jj, toto uz vyzera uplne inak

ja mam buffalo 3 dac od twistedpear audio a bol som prekvapeny tiez ... v mnohom velmi prijemne, ale i neprijemne ked mi napr. v nasich podmienkach oscilovali regulatory ... nahlasil som to, typek vyrobil nove, dokupil som si ich, stare zahodil, a uz to hra, ze som i spokojny ... akurat to stalo cas, nervy, peniaze a podobne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Ut júl 16, 2013 14:50:08    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapci som rad ze ste sa dohodli Smile

@jeremysk: dakujem za v podstate okamzitu reakciu, verim ze tvoj NOS DAC je v tej konfiguracii ktoru mas urcite niekde inde ako cinska potvora za 200e Smile.

@miero: samozrejme aj tvoj buffalo dac je v inej kategorii, a ja urcite necakam ze budem pocut nejake sialene rozdiely len kvoli DACu.

To sa prejavi asi az vtedy ked budu poriadne repro: uvidime co a ako, a mozno pojdem buduci rok do VMA I SL, za tu cenu asi nemaju konkurenciu pri porovnani s komerciou do 4-5k euro, tym som si isty, kedze som pocul VMA I na slusnom zeleze a hrali VELMI dobre.

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 16, 2013 16:35:44    Predmet: Odpovedať s citátom

brokee napísal:
To sa prejavi asi az vtedy ked budu poriadne repro: uvidime co a ako, a mozno pojdem buduci rok do VMA I SL, za tu cenu asi nemaju konkurenciu pri porovnani s komerciou do 4-5k euro, tym som si isty, kedze som pocul VMA I na slusnom zeleze a hrali VELMI dobre.


S tou chybajucou konkurenciou to tvrdi hlavne Check sam, co bude asi pravda len pri porovnani s novymi repro, lebo bazarove mozu vyjst i vyhodnejsie. A ak ma zaujemca ine preferencie zvuku ako Check, tak sa daju vyberat i dalsie repro ako napr. Quadral Ascent 90, ktore tu na fore propagoval PMA. A samozrejme i nejake dalsie stavebnice od MaBata, ktory ma trochu inu filozofiu.

Ja raz mozno budem mat tiez VMA. Ale kedy, to veru neviem... :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 16, 2013 16:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

jeremysk napísal:
Sú aj iné stránky s meraniami DDDAC, testami a recenziami. Vid moj obrazok s výstupným trafom od Cinemagu 1 ks cca 70 Dollars


Uz som si to nasiel: http://www.audio-creative.nl/hifi/dddac-1794-nos-diy-dac-deel-5/2/

Akurat ten obrazok co si poslal je len pravdepodobne meranie samotneho transformatoru, pretoze v povodnom clanku sa pise ... s Google Translate "I have both Sowters expanded chirp on the measuring machine, with different source impedances and different terminators." ... takze asi to mal zapojene len do AP a DDDAC na tom nie je -- http://www.audio-creative.nl/hifi/dddac-1794-nos-diy-dac-deel-4-2/3/

Skusal si ten svoj merat aj na zvukovke u seba doma?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Ut júl 16, 2013 20:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: merania budem robiť, keď budem mať čas a sadnem si k tomu, moc skúseností s meraniami nemám ale určite s tým začnem
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: St august 07, 2013 15:14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Update pre DAC: objednal som USB kabel z kabelguru.cz, a po pripojeni k mojim Denon AH D2000 som zaznamenal urcite zlepsenie v oblasti detailov pri pocuvani z HTPC, je mozne ze zatial kabel nie je uplne rozohraty, ak to teda mozem povedat o USB kabli, ale v porovnani so ''stock'' kablom, ktory bol dodany s DAcom, je pocutelne zlepsenie. Takze za mna definitivne ma zmysel kupit drahsi USB kabel, a vyskusat to. Mimochodom, pristup kabelguru.cz je vyborny, emailova komunikacia a zaslanie z CR do SR prebehlo bez akychkolvek problemov.

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 07, 2013 15:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ach jaj "rozohriaty kabel", ale hlavne ze sa paci...

No skus potom neskor dat naspat i ten kabel za euro, ci sa to potom i pocutelne zhorsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: St august 07, 2013 15:29:56    Predmet: Odpovedať s citátom

@miero: nepisal som rozohriaty Smile, hriat sa moze tak zosilovac Smile, pisal som o rozohrani kabla, jasne ze to moze byt psychoakustika, a kecy okolo toho, ale jasne ze ked pripojim k tomu kabel za 5 eur, aleob za 1 euro, tak len preto ze ten usb kabel ktory som kupil stoji 5x viac tak nebude lepsi Smile, to je mi jasne, len ma potom zaujima ako je mozne ze sa predavaju usb kable za 500-1000 eur, s vynikajucim zvukom....bla bla,..a ano kabel sa mi paci. bodka..Wink
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št september 12, 2013 09:44:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze po navrate z dovolenky sa pomaly zacne jesen Smile,teda viac casu na posluch po veceroch, uvazujem teda o nejakom koncaku na prilepsenie zvuku, a zrazu ako vidim tu na slovanete tak je zas k dispozicii symasym enhanced , resp. DPA 222. a teraz babo rad? Very Happy musim teda popremyslat, pretoze moj audiolab vie fungovat aj ako slusny preamp a mozem k nemu pripojit dokonca dva koncaky.
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št september 12, 2013 14:04:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako to u teba vyzerá, ale asi by stálo viac investovať do akustiky miestnosti ako do výmeny zosilňovača.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 11:38:01    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj bubuxin,

co sa tyka akustiky miestnosti, je to dost limitovane tym,ze moja priatelka jaxi nechce v obyvacke nejake akusticke panely Surprised , takze planujem zavesit na stenu akusticky obraz, to zaprve, inak klasicka obyvacka cca 5x4m, v nej kozena sedacka, koberec s cca 3cm vlasom, nejaka obyvacia stena, konferencny stolik, nic extra co sa tyka akustiky, to je mi jasne...

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 11:40:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Este jedna vec, rozmyslam nad subwooferom, kedze check spolu s Quartom organizuju posluch po HI ende v Prahe, tak by som sa isiel pozriet na original VMA II subwoofer, dalej som rozmyslal o Dynaudio Sub 250, Velodyne EQ MAX 10, samozrejme pouzite, budget mam cca 400-500eur.
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: St september 18, 2013 09:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

hej chlapci, ked uz teda kukate na moje thread..tak napiste, ze, skus tento a tento subwoofer...alebo vybral si dobre..alebo nieco take...Smile alebo vybral si subwoofer na pikachu... Laughing
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Ut október 08, 2013 10:46:14    Predmet: Odpovedať s citátom

po zaujimavom researchi vramci internetovych diskusii a rade jedneho velmi slusneho hifistu som na ebayi prisiel k jednemu takemu Denonu, ktory sa pouziva v profesionalnom broadcaste, a to Denon DN 951 FA, co ma byt VELMI slusny cd prehravac, tak som zvedavy co to bude, vraj pri priamom porovnani prehral Sony X 779 ES co by bolo zaujimave. Pride mi to cca koncom tyzdna, este cakam na cart CD z USA, ktore pridu cca o tyzden, budem referovat ako to hra Smile.
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št október 10, 2013 14:51:59    Predmet: Odpovedať s citátom

taak Denon dosiel, svieti Very Happy, takze pravdepodobne bude funkcny, ale co sa mi podarilo a comu som velmi rad, tak do nejakeho tyzdna budem mat k dispozicii Aurum Cantus Leisure MKii 2 SE, tak som zvedavy na tieto bednicky, ako budu hrat Smile, podla recenzii su vynikajuce, uvidim vlastne porovnanie s mojimi VMA 2 regalmi. Ak ma niekto skusenost s tymi Aurum Cantus..dajte mi vediet.

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Št október 10, 2013 20:14:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám skúsenosti s Aurum ani VMA, ale mám skúsenosti s 2.1 zapojením. Teda regále + sub. (vyššie píšeš, že chceš kúpiť aj sub). V minulosti som mal regále chario hiper 1000, ktoré mali celkom slušné vyššie basy a k tomu sub velodyne vx10. Po milión pokusoch som zistil, že každé nastavenie a umiestnenie je kompromis. Všimol som si, že najhoršie je to, ak sa prekrýva frekvencia repráku a subu. Buď sa "vyrušia" a teda frekvencia (napr. 55 Hz) zanikne, alebo sa "zdvoja" a teda bude mať napr. + 6 db, čo už "špiní" a prekrýva iné detaily v hudbe. Pri "náhodnom" počúvaní lacných all in one systémov a PC systémov 2.1 som si všimol, že satelity a sub sa "nemiešajú" do svojich frekvencií, keďže satelity hrajú od napr. 100 Hz. Aby som to zakončil, teraz mám čínske uzavreté regále ( http://www.testberichte.de/p/empire-tests/diamond-c1-testbericht.html ) ktoré sami o sebe majú naozaj iba naznačené spodné pásmo (údajne hrajú od cca 60 Hz), avšak stredné pásmo a výšky sú naozaj kvalitné (samozrejme v kat. 600EUR) a terajší sub velodyne cht 10Q ich krásne dopĺňa (každý si robí to svoje). Asi preto je tak náročné kvalitne zladiť jednotlivé pásma na reprobedniach. Píšem ti to preto, že ak tvoje regále majú (budú mať) "silné" basy, možno budeš viac laborovať ako počúvať (to bol aj môj prípad, teraz už iba počúvam). To už potom treba zvážiť, či neinvestovať do "dospelých" regálov alebo stĺpov (namiesto subu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi október 11, 2013 09:52:09    Predmet: Odpovedať s citátom

@Lacoh:

Dakujem za prinosne rady, budem zvazovat co a ako, kazdopadne uvidim ako budu hrat tie Aurum Cantus, potom uvazujem o tom, ze by som si pozical aktivny sub, ktory by bol z porovnatelenej kategorie napr. Velodony EQ MAx 10, Dynaudio sub 300, rel5 atd..cca 500eur, a potom skusim poladit ci to bude mat zmysel. Ak sa to bude navzajom nejakym sposobom rusit, tak vydrzim aj s regalovkami, zas az take strasne to nie je, ze by sa to nedalo pocuvat.

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Pi október 11, 2013 17:28:44    Predmet: Odpovedať s citátom

brokee. Potom napíš dojmy z nových reprákov. A ešte ti chcem povedať, že keď si budeš požičiavať subík, mysli na to, že nové sa rozohrávajú desiatky hodín. Konkrétne keď som kúpil velodyne cht 10q, tak ako surový ma normálne sklamal, nech som nastavoval ako som chcel. Asi po 2 týždňoch som našiel konečné umiestnenie a nastavenie (zladenie s regálmi), fázu, deliacu frekvenciu a nakoľko sa stihli aj rozohrať, tak skutočne spokojný som bol až vtedy. Takže nečakaj zázrak typu: Požičiam, zapnem a extáza. Skôr naopak. Skúsenosti, dobré ucho a trochu aj šťastie je potrebné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi október 11, 2013 19:40:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Inšpirovať sa môže tu: http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to-vidime/120-jak-nastavit-subwoofer.html Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št október 17, 2013 20:43:59    Predmet: Odpovedať s citátom

@vlado222: dakujem za radu, urcite si precitam Smile
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Ďalšia
Strana 3 z 15

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist