Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Netbook ako zdroj zvuku
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 21:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

The_P napísal:
Velmi pekne, ted to zabalit do klikaciho gui a special distra co se nabootuje z USB a zdejsi hifisti Ti utrhaji ruce Very Happy Sice mi to prijde az dost optimisticke, ale verim, ze to je realny vysledek. Jednoduse kdyz nebezi zbytecna omacka okolo, jde leccos ; ))


Takových dister už je celá řada, od hodně holých (voyageMPD) přes klikací (např. mpdPup http://www.computeraudiophile.com/content/mpdPup-Easy-MPD-Setup-CAPS-Compatible-Runs-USB) po např. ubuntu s odinstalovaných pulseaudiem, příp. pro eeečko rovnou nějaké specializované easypeasy, na kterém jsem to měřil. Vše z toho lze jednoduše nainstalovat na usb, např. pomocí unetbootinu.



citácia:
PS: LADSPA pluginy jsou vec hezka, ale trebas ten Ozone se v teto variante nedela, holt jako vzdy je to neco za neco Wink


O masteringu nic nevím, ale např. http://www.linuxexpres.cz/praxe/mastering-hudby-s-jaminem mi vzhledem k cenovému rozdílu oproti ozone nepřijde nezajímavý. Samozřejmě peníze umí koupit pěkné GUI a hezké efekty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
The_P
Nádejný hifista


Založený: 21 marec 2010
Príspevky: 95
Bydlisko: Kladno / Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 21:59:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za tipy, jednoho dne mozna vyzkousim, precijen obcas to neni od veci, ale prozatim na hrani jednoduse neni ani cas ani nalada a foobar slouzi, vyladene je to uz temer perfektne pro me vyuziti to slape v 99% pripadu bez zadrhelu, coz je to hlavni.

Jinak Jamin je zajimavy tip, ale hlavni duvod proc pouzivam prave Ozone a ne nejakou alternativu neni to, ze za penize mam hezke efekty ci GUI. Je to predevsim velmi sedici ovladani, dobre to hraje (na me usi) a dela vse, co k poslechu ci upravam v zakladu potrebuji - tedy pro me uzitna hodnota, ostatni je druhotne, alespon pro mne Wink Kdybych mel genialni nastroj ovladany z terminalu, pouzivam ten Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 22:07:41    Predmet: Odpovedať s citátom

The_P, nijak se tě nesnažím přesvědčit, abys používal linux. Jen jsem reagoval na tvrzení, že atom je nepoužitelný na kvalitní přehrávání hudby, tak jak se ptal původní tazatel. Kdybych uměl ty výše uvedené věci změřit ve windows a měl je na nějakém atomu nainstalované, klidně bych pro testy použil je. Jsem přesvědčený, že by ta čísla vypadala podobně, protože knihovny pro flac se používají vesměs stejné na všech OS a princip přehrávání audia je taky všude stejný, daný HW implementací. ASIO je v podstatě hodně oholená alsa s pevně nastaveným poměrem dva IRQ segmenty (period v alse) na buffer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
The_P
Nádejný hifista


Založený: 21 marec 2010
Príspevky: 95
Bydlisko: Kladno / Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 22:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

To ano, ale ta OS omacka neni nepodstatna: Kdysi mel kolega udelat program pro prochazeni logu, napsal ho (pac v tom byl kovany) ve Visual Basicu a relativne nevhodne, program po 2 hodinach spadl. Pak to prepsal do C, trvalo to asi 10 minut. Pak to same pustil v Linuxu, trvalo to asi 20 vterin.

Muzeme se domluvit a pokud mi nekde vystavis ten zmineny wav/flac, mohu zkusit to same na Windows 7 SP1 pod foobarem pres Wasapi, asi4all taktez na te integrovane, mohlo by to byt zajimave
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 22:24:36    Predmet: Odpovedať s citátom

The_P napísal:
Pak to prepsal do C, trvalo to asi 10 minut. Pak to same pustil v Linuxu, trvalo to asi 20 vterin.


To musel napsat nějak divně, že stejný kód běžel ve win 30x pomaleji Smile Obecně kompilátory ve win jsou velice kvalitní.

citácia:
Muzeme se domluvit a pokud mi nekde vystavis ten zmineny wav/flac, mohu zkusit to same na Windows 7 SP1 pod foobarem pres Wasapi, asi4all taktez na te integrovane, mohlo by to byt zajimave


Ty soubory jsou dost velké. Ale je to jednoduché - flac je volně dostupný na klasice http://www.2l.no/hires/index.html , konkrétně http://www.lindberg.no/hires/test/2L-064_mch_01_08.flac .

Zkrácení na jednu minutu:

kód:
sox 2L-064_mch_01_08.flac 192-24.flac trim 0 1:00


Tedy trim od začátku do jedné minuty.
Převedení do wavu:

kód:
sox 192-24.flac 192-24.wav


Sox pro různé OS roste na http://sourceforge.net/projects/sox/files/sox/


Naposledy upravil dustin dňa St apríl 11, 2012 11:28:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 04:52:50    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Jen jsem reagoval na tvrzení, že atom je nepoužitelný na kvalitní přehrávání hudby, tak jak se ptal původní tazatel.

Neragoval som pretoze som len zatial cital a nakoniec vidim ,ze sa to tu zvrhlo na "Linuxmaniu"
Takze aby sme si boli na cistom.
OS povodny je Win7 Starter co je presne taky isty vtip ako Win Vista,,,,
Zmeninil som ho na Win7 HP a na zakladne ukony cize Office a beznu pracu a prioritne na to na co je urceny teda Net bohate postacuje,
No stacilo mi ked pri pocuvani hudby samozrejme cez standartny WM player pri dochadzajucich spravach v otvorenom Firefoxe dochadza k vypadkom zvuku,
Priznam sa nehral som sa a ani nemienim nakolko nemam na to ani cas a ani chut a o Linuxe uz ani nehovoriac. Navyse je netbook dcerim takze to uz vobec neriesim.
Foobar som obdobne neskusal...
Dovod preco som EEE v pociatku zavrhol je ten vyssie.
Takze nechapem preco sa bavime o Linuxe alebo bavite, ked prioritne sa vyuziva Win7 a Foobar.
Pre mna ako "pocuvaca" hudby je toto jedina kombinacia a co je hlavne FUNGUJUCA BEZ PROBLEMU, samozrejme za predpokladu zvolenia spravneho "zeleza"....
A v tom to cele je. To ,ze tu Dustin dolozi pekny elaborat pre mna nic neznamena a hoc to bude aj pod Win tak ma to i tak nepresvedci ze akykolvek nettop je cool pre vyuzitie v Hifi. Na to su tu ine zeleza....
Viac nemam co k tomu dodat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 05:52:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná bys mohl trochu zklidnit hormon. Původní tazatel se dokonce dotazoval na doporučený OS na ten netbook. Proto jsem reagoval na tvou kritiku netbooku jako takového. Jaký ty používáš OS a přehrávač je tvoje věc, hardwarově je ten atom úplně v pohodě. A o to v té diskusi šlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 16:26:55    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu měření spotřeby flacu - uvědomil jsem si, že to lze daleko přesněji, přímo přes binárku flac. Aby se omezily context switche při různých velikostech přehrávacího bufferu, stačí provést konverzi naplno, výstup zahazovat a přepočítat čas CPU na přehrávací délku souboru.

kód:
pavel@eeepc:~/Hudba/audio$ time flac -d -c -s 192-24.flac > /dev/null

real   0m4.536s
user   0m4.460s
sys   0m0.072s


Tím se žádné buffery neuplatní, pouze načítání souboru, což je pár desítek milisekund:

kód:
pavel@eeepc:~/Hudba/audio$ time cat 192-24.flac > /dev/null

real   0m0.053s
user   0m0.004s
sys   0m0.052s


Soubor už je nakešovaný, časy se dalším spouštěním nijak významně nemění.

Takže zatížení Atomu na 800MHz při konverzi FLACu 192/24 je

4,46 s / 60s = cca 7,5% CPU.

Myslím, že ve win to bude podobné, ten flac je kompilovaný ze stejných zdrojáků. Používá se takto např. ve squeezeserveru pro squeezebox.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 16:51:32    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Možná bys mohl trochu zklidnit hormon. Původní tazatel se dokonce dotazoval na doporučený OS na ten netbook. Proto jsem reagoval na tvou kritiku netbooku jako takového. Jaký ty používáš OS a přehrávač je tvoje věc, hardwarově je ten atom úplně v pohodě. A o to v té diskusi šlo.

No nemohl bych sklidnit hormon....

Ak ty vravis , ze z linux je to OK tak ja vravim "s Win7" ubohe.
A oprav ma ak nie je Win 7 operacny system podobne ako Linux.
Ak ty vravis ,ze Linux je idealny tak ja vravim Win7 je nevhodny.
Takze co mi chces vytknut??
No napriek tomu nevidim dovod preco by som mal suhlasit vo vsetkom s tebou a proti svojmu presvedceniu menit OS.
Apropo mna tiez netrapi aky OS pouzivas...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 17:23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 --> Zas mas svoje dni? Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 17:35:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ass kissing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2012 21:21:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Hippo007 napísal:
...Nebylo by taky špatný přehrát SACD iso....


K detailům přehrávání SACD ve foobaru jsem toho moc nenašel (ani zdrojáky nějakých pluginů), ale MPD má nově podporu DSDIFF a samozřejmě MPD nabízí nejlepší dokumentaci - okomentovaný zdroják. Takže pokud někdo nemá přímo DSD DAC (umí to snad něco jiného než ten nový Mytek 192?), tak se dsd konvertuje do x-kanálového 352,8kHz PCM http://git.musicpd.org/cgit/master/mpd.git/tree/src/dsd2pcm/info.txt , což opět drtivá většina DACů neumí a tedy se následně převzorkovává na něco standardního (176.4, 192).

A co kdyby se takový ISO rip jednorázově převedl do takového flacu (jako to mají třeba na http://www.2l.no/hires/index.html ) a tím by byla možnost to přehrát v úplně stejné kvalitě v podstatě na čemkoliv (např. na atomím netbooku Smile ), než pokaždé honit celý poměrně náročný konverzní řetězec pořád dokola? To ISO může zůstat komplet někde v zálohách, na lepší časy s DACem s nativní podporou DSD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hippo007
Nádejný hifista


Založený: 17 november 2009
Príspevky: 89
Bydlisko: Šumpersko

PríspevokZaslal: Ne apríl 15, 2012 16:15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

PlugIn do Foobaru pro přehrávání SACD Iso má možnost nastavit výstup na 352800/176400/88200/44100Hz.

Mně ve Win7 netbook nebyl schopen ani načíst SACD ISO, ale už si nevzpomínám, jestli jsem u toho měl zapnutý SoX. To překódování do HiRes je schůdná volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist