Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Regálovky Radiotehnika S-30B za 22 Euro

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tipy na výhodný nákup
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2012 15:58:33    Predmet: Regálovky Radiotehnika S-30B za 22 Euro Odpovedať s citátom

Za ty prachy úžasné regálovky třeba do pracovny k počítači. Vypadají velice zachovale. Nebýt to na Slovensku a nemít jich nasyslené dva páry, tak do nich jdu sám:
http://elektro.bazos.sk/inzerat/14737651/Reproduktory-30W.php

Jen taková perlička - středobasáky mají lité koše:
http://www.donex-ua.narod.ru/el/s30.htm

Doporučuji následující úpravu (sorry, že je to psané jak pro neználky, ale je to kopie mailu kamarádovi, který se v tom moc nevyzná - a přepisovat to nebudu). Každá bedna obsahuje i obvod indikace přetížení - při přetížení začne blikat LED dioda na čelní stěně. Zatím ve všech bednách, které mi prošly rukama, byly vadné dva elektrolytické kondenzátory v obvodu indikace přetížení. 30 let je 30 let Smile. Na fotce to jsou dole uprostřed dva stříbrné válečky označené červenými křížky. Ty je třeba vyměnit za nové - oba jsou 10 mikrofaradů na 50 Voltů - já bych doporučil 10 mikrofaradů na 100 Voltů v nízkoimpedančním provedení a na 105 stupňů Celsia - takzvané elektrolytické kondenzátory "pro pulzní provoz". Ale klasické 10 mF / 100 V jsou určitě vyhovující také.

Já tento problém řeším jinak - úplným odpojením obvodu indikace přetížení. Jednak ty bedny snesou neuvěřitelně moc a druhak obvod indikace přetížení je napájený vlastním signálem (zvukem) ze zesilovače a mohl by zvuk ovlivňovat. Já jsem tedy nic takového nezaznamenal a taky nejde o žádný Hi-End, ale jistota je jistota. Pro vyřazení obvodu indikace přetížení stačí vyletovat nebo odštípnout diodu označenou VD1. Jde o malý skleněný oranžově zbarvený váleček - na fotce je to vpravo dole čtvrtá součástka odspoda - míří k ní hrot oranžové propisovačky.

Perfekcionista/paranoik může ještě vyměnit vodiče od výhybky k reproduktorům. Tato úprava ale není nijak důležitá a na zvuk taky nemá prakticky žádný vliv. Originální vodiče jsou tenké, na straně výhybky jdou přes konektor a na straně reproduktorů jsou použité fastony. Na straně výhybky nepoužívám původní konektor, ale vypájím ho a vodiče přiletuji na tvrdo místo konektoru. Na straně reproduktorů samozřejmě nahrazuji faston pájeným spojem také.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rjindael
Hifi obsluha


Založený: 20 apríl 2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 10:19:06    Predmet: Radiotehnika S-30B Odpovedať s citátom

Zdravim,
vidim že sa do toho rozumieš, mam reproduktory Radiotehnika S-30B, po rozmontovaní som zistil že zrejme budem musieť kúpiť nové reproduktorove meniče. Viem že na stredobas treba 30W, 8Ohm, výškový 16Ohm, Watty neviem, zrejme ma sedieť aj citlivosť, Qts, Qes a všetky tie veličiny. Skušal som najsť aj originalne meniče lenže mam dojem že sa už nevyrabaju. Proste môžem namontovať iný/parametrami podobný menič pri zachovaní kvality reprodukcie ako z originálneho reproduktora?
Dik za pomoc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 10:47:17    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím bohužel poradit nedokážu. Já osobně bych se pokusil sehnat stejné reprobedny ve špatném stavu, ale s dobrými reproduktory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rjindael
Hifi obsluha


Založený: 20 apríl 2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 10:57:44    Predmet: Odpovedať s citátom

no jo, tak to bude problem. ale dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tipy na výhodný nákup Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist