Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

panely Obifon Vario (cena?)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 17:26:41    Predmet: panely Obifon Vario (cena?) Odpovedať s citátom

Zdar,
nepoznáte náhodou niekto ceny (aj neaktuálne) pre panely Obifon Vario Boston 25x25mm a Jackson 25x100mm?

Vediem s predajcom niekoľkotýždňovú mailovú komunikáciu a doteraz mi nebol schopný vysvetliť prečo mi nacenil oba typy panelov rovnako, aj keď je Jackson niekoľkonásobne väčší.

Ak by som to mal zhrnúť, tak ako moja prvá objednávka u Obifonu bola bezproblémová, tak je táto druhá čisté peklo. Nanešťastie, málokto robí v našich končinách akustické panely na mieru, inak som sa na to už dááávno vykašlal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fifino
Nádejný hifista


Založený: 11 marec 2010
Príspevky: 86

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 07:52:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednotlivé ceny nevím, ale zdá se mi, že hodně záleží kdo provádí naceňení, nebo komu?? Jinak si nedokáži vysvětlit, že stejný panel (modular) o stejných rozměrech mně byl nabízen v různých cenových relacích, což firmě moc dobré renomé nedělá. Pokud firma vyrábí určité panely jako standardní, nechápu proč nemají na svých stránkách také určitý ceník těchto panelů.
Nevím jak Vario Jackson, ale Boston mně byl nabízen za 23eur s DPH, což je za takový kousek fakt pálka.
Jinak cenově velmi solidně vychází akusety: A-350eur, B-510eur, C-850eur, "ceny by měly být včetně DPH".
Například akuset B obsahuje:
Panel Modulo: 30x100x5 cm - 10ks
Vario Jackson: 25x100x4-6 cm - 2ks
Vario Boston: 25x25x4-6 cm - 26ks
Basstrap Corner: 30x30x100 cm - 2ks
Je tedy dobré zvážit, zda není výhodnější vzít celý akuset a zbytek panelů za rozumnou cenu rozprodat. Wink

_________________
Pioneer DV-757+vanity, Casea SiriusXLR, pasivní regulace, 2xCopland CTA-520, Audio physic Scorpio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 08:28:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mne to vychádza na 1m2 panelov Vario Boston na 10000czk...

Inak snažil som sa vymámiť telefón na technika, s ktorým by som mohol nejaké detaily doriešiť, ale bez úspechu. Takže už si asi 2 mesiace dopisujem s nejakou "tetou", čo má na starosť obchod a veľmi zaujímavý prístup k zákazníkovi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 12:14:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Treba ju vymeniť Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 12:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

na druhou stranu co čekáš? Snad ne to ochotu, když poptáš na pár kousků firmu, co je zvyklá dodávat to pravděpodobně v zakázkách za statisíce a miliony? Pro ně to je čočka a zbytečná starost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 13:18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je, že všetko z nich ide ako z chlpatej deky, ak by do toho dali trochu proaktivity, objednávka mohla byť už dávno vybavená. Takto mrhajú časom mojim aj ich.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 14:54:50    Predmet: Odpovedať s citátom

jim napis, že chceš těch panelů 200 ks a uvidíš, jak bude paní aktivníSmile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 15:28:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedna z možností, kde nakupovat tyhle vecičky je tato:

http://www.thomann.de/cz/studiove_akusticke_prvky.html

Z tohoto obchodu jsem kupoval zatím 2x a spokojenost, dodání v obou případech cca.3 dny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 19:08:32    Predmet: Odpovedať s citátom

scream napísal:
na druhou stranu co čekáš? Snad ne to ochotu, když poptáš na pár kousků firmu, co je zvyklá dodávat to pravděpodobně v zakázkách za statisíce a miliony? Pro ně to je čočka a zbytečná starost...

Potom by to elegantne vyriešil cenník na webovej stránke. Pozriem, spočítam, objednám (alebo nie).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 19:41:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekde v druhom notebooku mám od nich cenník, avšak ho manželka nechala v práci. Ak ho donesie domov môžem ti to zaslať. Mám s nimy pozitívnu skúsenosť. Dával som si u nich robiť zadarmo predbežný návrh izby odhadom a to takým spôsobom, že som im zaslal pôdorys izby s presným umiestnením nábytku (sedačka, koberec, konf.stolík atď), reproduktorov a poslucháčovho miesta a za pár dní mi do toho istého súboru navrhli umiestnenie jednotlivých produktov. Pritom som ešte od nich nič neobjednával.
_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brainwash
Hifista


Založený: 26 marec 2010
Príspevky: 169
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 22:01:00    Predmet: Odpovedať s citátom

OBIFON Vario Boston 25x25cm na zadné steny hr 4-6cm - 4,52€ s DPH/m2

Toto bolo aktuálne 8/2010.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Fifino
Nádejný hifista


Založený: 11 marec 2010
Príspevky: 86

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 06:25:29    Predmet: Odpovedať s citátom

brainwash, 4,52€ s DPH/m2 Very Happy ,to si z tebe asi někdo vystřelil, nebo to tehdáá byla ještě lidová cena za kus, než zjistili, kolik je s tím práce, bo za to bys asi nepořídil ani ten potah na panel.

Uveďme věci na pravou míru, bavíme se zde o tomhle http://www.obifon.sk/web/zvukopohltive-prvky/male-akusticke-prvky-a-obklady/vario , což je trošku netypický panel, ovšem 23 éček za takový čtvereček je fakt příliš.
Na druhou stranu běžný panel modular o výšce 50mm http://www.obifon.sk/web/zvukopohltive-prvky/modular , vyjde na nějakých 58 eur/m2 s DPH, což je vzhledem k povrchové úpravě za hubičku, oproti tomu, co nabízí například Thomann. Panely vám vyrobí v různých rozměrech, včetně jeho tloušťky a co je pro mě hodně důležité, je použitelný i v běžných obytných místnostech. Povrch coral vypadá opravdu velmi pěkně a za danou cenu těžko seženete něco lepšího..
Cenově velmi přijatelně vychází kompletní akusety: http://www.obifon.sk/web/zvukopohltive-prvky/male-akusticke-prvky-a-obklady/sety ,ceny jsem uvedl výše, pokud jsou tedy ještě aktuální (listopad 2011).

Coques, zavolej přímo panu Špirekovi, je velmi solidní. Setkal jsem se s ním osobně, je to asi nejrozumnější řešení, s tetičkami je to opravdu na dlouhé lokty. Smile

_________________
Pioneer DV-757+vanity, Casea SiriusXLR, pasivní regulace, 2xCopland CTA-520, Audio physic Scorpio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brainwash
Hifista


Založený: 26 marec 2010
Príspevky: 169
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 07:55:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to riešil 8/2010 a to čo som sem napisal bola cena, ktorú som dostal priamo z Obifonu.

Z rovnakého obdobia som ešte našiel toto:
Cena akustického setu A : 300,- € s DPH.
B : 440,30 € s DPH.
C : 719,95 € s DPH.

To, že ceny sa pohli a že to nebolo smerom dole nie je (žiaľ) prekvapujúce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 10:35:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Fifino

nemám na p. Špireka číslo, keby som ho mal ,tak mu už dávno zavolám (to čo majú na stránkach mi nefungovalo, alebo to tuším zobrala jedna z tých ženských, už sa napamätám).

25eur za 25x25cm panel, to je asi najdrahší akust. panel aký som kedy videl. Moc ich asi nepredali ešte.
Ale o to ani tak nejde, skôr ma prekvapuje, že Vario Jackson mi nacenili na tú istú cenu a je 4x väčší. Majú v tom asi pekný bordel.

Inak tej cene 4,5eur za jeden Boston panel, tomu by som celkom veril, len sa mi zdá, že tetička si nechce priznať chybu tak si stále hovorí to svoje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 21:34:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si napr. objednal 6ks panelov 100x60 v corale so zaoblenymi rohmi. Ked mi ich doniesli a rozbalil som to boli to hranate panely natiahnute v nejakej latke podobnej babkinim pancucham, este aj farba pancuchova-absolutne nepouzitelne v obyvacke. Ani som to neprevzal, hned to viezli naspat. Potom sme sa strasne dlho vypisovali ze som firmu pripravil o 200€ plus postovne naklady hore dole a ze to budu riesit cez pravnika a pod. Tak som im tiez vypisoval ze som postupoval z web stranky a kedze tam maju bordel a je maximalne neprehladna tak napokon uznali ze asi naozaj oni za to mozu. Navyse som tam bol predtym osobne:)
Nakoniec asi po 3 mesiacoch som im odpisal ze si teda prevezmem panely v pancuchach, dorobim tam nejaky drevenne ramy, vymyslim nejaku povrchovku a nejak to dorobim aby sa na to dalo aj pozerat. A pan mi odpovedal ze uz moje panely nemaju ale posielaju mi panely ake som si povodne objednal v corale a za poloicnu cenu 100€. Nechapal som, neveril som, ale prislo vsetko ako povedali. Takze v konecnom dosledku som spokojny, ale je bohuzial vidiet stale podnikanie po slovensky. Velmi rad by som si doobjednal dalsie veci, ale po takejto skusenosti radsej nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fifino
Nádejný hifista


Založený: 11 marec 2010
Príspevky: 86

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 07:26:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Q-bass,
ono to máš všude stejné.. Po nekonečném vypisováním s tetou Lucií z obifonu, jsem se obrátil na český ecophon a tam zas prodávají po kartonech. Potřeboval jsem na strop k přímému nalepení 42ks panelů Focus a jelikož karton obsahuje 20ks panelů, musel bych si objednat tři kartony, což je nějakých 6,5 m2 navíc (cca: 7500kč). Co je pro mě úplně "nepochopitelné", musíš zaplatit dopravné dle uvedeného ceníku, tedy v mém případě 3000kč za dva, nebo tři kartonky. I kdybys bydlel hned za rohem firmy, prostě osobní převzetí není možné. Musel bych tedy celkem zaplatit 10500kč navíc. Rolling Eyes
Hold, byznys je byznys.
No nakonec se mi podařilo po půlročním vypisování s obifonem dopracovat k rozumnému závěru.

Coques,
zkus to znovu na to stejné číslo, vzala to určitě jeho manželka, je taková všetečná a neodbytná. Chvílemi jsem měl pocit, že to tam vše řídí ona, včetně svého manžela Very Happy , ale jinak fajn ženská.


brainwash,
já jsem to pochopil, jen cena 4,52€ s DPH/m2 by byla méně než charitativní a dotyčná teta měla pravděpodobně na mysli kus.

_________________
Pioneer DV-757+vanity, Casea SiriusXLR, pasivní regulace, 2xCopland CTA-520, Audio physic Scorpio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brainwash
Hifista


Založený: 26 marec 2010
Príspevky: 169
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 10:48:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Faktúru sa mi už asi nepodarí nájsť, tak to neviem preveriť.

Ja som v Obife nakupoval 2x a bol som spokojný s komunikáciou a aj s cenami.
1.x som si nechal veci poslať. Problém bol, že mi to kuriér doručoval týždeň, lebo sa mu pokazilo auto, kolega na to potom zabudol a podobne. To však nebola chyba Obifonu, aj keď o situácii som ich informoval.
2.x som si šiel veci pre istotu vyzdvihnúť osobne - ono ma to finančne vyšlo toľko isto ako by stál kuriér.
Veci pre mňa už boli prichystané - po predchádzajúcej dohode a všetko bolo OK.
To bolo pred cca 2 rokmi.
Ako to tam funguje teraz, to neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zalán Schuster
Hifista - pokročilec


Založený: 30 júl 2011
Príspevky: 270
Bydlisko: Mierová 85

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 20:37:27    Predmet: akusticke paneli na mieru Odpovedať s citátom

Coques,

GIK Acoustics paneli sa daju objednat aj na mieru a je uz aj na Slovensku. Aj ked je to ina kategoria ako Obifon, je vsak bez "cenoveho bordelu" a objednavky nad 1200,- Eur postovne je zadarmo. Tovar je posielany s UPS a zatial mame s nimi dobre skusenosti.

_________________
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Slovensko a Česko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 12:09:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Na nejaké GIK panely som pozeral, je dobré, že sa dajú jednoducho povesiť na strop za háčiky (aspoň myslím, že to tak je).

Cena je trochu vyššia, ale viac mi vadí, že sa to predáva len po baleniach (3ks a pod.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zalán Schuster
Hifista - pokročilec


Založený: 30 júl 2011
Príspevky: 270
Bydlisko: Mierová 85

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 14:13:10    Predmet: akusticke paneli na mieru Odpovedať s citátom

Ano, GIK 242 su balene po 3ks ale nie je potrebne po 3ks objednat. Viem to vybavit. Very Happy Na sklade mam farbu Off-White. Ale co je najdolezitejsie, je akusticka vlastnost. Pozyvam vsetkych milovnikov hudby na posluchove testy.



Referencná GIK Acoustics posluchovna v Bratislave

_________________
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Slovensko a Česko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2012 15:24:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Cenník Obifon 2012


Špeciálne prvky.xls
 Description:

Download
 Filename:  Špeciálne prvky.xls
 Filesize:  59 KB
 Downloaded:  537 Time(s)


_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2012 15:40:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To vyzerá, že tá cena ,čo mi dali, bola správna.
Asi budú šikovní obchodníci, keď aj na toto nájdu odbyt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sniperwolf
Hifi obsluha


Založený: 27 september 2009
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po november 19, 2012 19:50:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych !Chcel by som doma troska pohnut akustikov k lepsiemu...tak snorim po vsetkych forach predajcoch a podobne....narazil som aj na Obifon...ma to niekto doma?napr.set B alebo C?ake su ohlasy na to pripadne akekolvek skusenosti?dakujem za odpovede
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist