Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechové srovnání ČS preampů a výkonových zes. u Checka
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 14:03:49    Predmet: Poslechové srovnání ČS preampů a výkonových zes. u Checka Odpovedať s citátom

Poslechové srovnání ČS předzesilovačů a výkonových zesilovačů u checka

Dnes proběhl u Martina (checka) v Počernicích malý poslechový srovnávací test několika čs preamů a výkonových zesilovačů. Zúčastnil se Martin a já.

Co se týče komponentů, zdrojem signálu byl Denon 1500 modifikovaný firmou Casea.

Preampy:
BV audio PRE1
Dispre 2-JFET se symetrickým vstupem

Výkonové zesilovače:
BV audio PA300
DPA330MkIV
PMA PA4 první prototyp z roku 2009

Přehravač Denon byl propojený do předzesilovačů vždy symetricky, z XLR výstupu, kabelem Krautwire. Komponenty BV audio a Denon byly zapůjčeny ze studia Nirvána. Všechny komponenty Denon, BV a PMA byly profesionálně vyrobené, nikoliv DIY produkty. U DPA nevím.

Rozdíly jak mezi předzesilovači, tak výkonovými zesilovači existovaly, nebyly malé, a byly by rozpoznatelné v A-B testu. Rozdíly mezi výkonovými zesilovači byly subjektivně větší, než mezi předzesilovači. Do větších rozborů zvuku se, jako autor 2 komponentů, nebudu pouštět.

Minulý týden jsem měl možnost porovnat své zesilovače se zesilovačem Šroll v můstkovém provedení.

Obě akce mi ukázaly, že není důvod, abych cokoliv měnil na konstrukční cestě a topologii, se kterou jsem začal cca před 3 lety. Zájemcům o srovnávání komponentů doporučuji, aby si pokud možno vždy vytvořili vlastní názor, založený na srovnávacím testu. Nepotvrdily se některé názory srovnávající Alps x řadič, co se týče podání prostoru. Nevidím v použití potenciometru Alps žádný problém.

Martinovi gratuluji ke konstrukci výborných reprosoustav, v dané cenové kategorii nemají chybu ani konkurenci.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 17:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže Martine, je to na Tobě Very Happy ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 17:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo mu zavolejte, to je asi cesta, kterou se dá získat nejvíc informací, bez zbytečných flame.
Edit: psali jsme současně, takže check už odpověděl.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Št január 19, 2012 17:35:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 17:22:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Hráli jsme na mých reprosoustavách VMA-I MK II. Můj zesilovač je konkrétně DPA 300 MK IV, který stavěl Quart. Za sebe univerzálně hodnotím (po různých zkušenostech) méně ostrý zvuk přitom bez zabarvení nebo ztráty detailů jako lepší. Komponenty BVAudio mi přijdou jako ostřejší, což se týká hlavně koncového zesilovače, tam byl rozdíl největší.
PA300 byl oproti DPA 330MKIV a PMA PA4 rozpoznán během několika vteřin právě kvůli jeho ostrosti. Rozdíl mezi 330 a PA4 už mi trvalo rozpoznat daleko déle. PA4 mi přijde o něco málo klidnější.
Mezi PRE1 a Dispre 2 J-FET byl rozdíl též v ostrosti BVAudia, i když ne už tak velký jako u koncáků. Rozhodně to ale pořád byl mnohem větší rozdíl než mezi 330 a PA4.
PRE1 je ale opravdu dotažený v komfortu ovládání, množství vstupů, relátková hlasitost je svižná a tichá (v signálu), dálkáč dostatečně citlivě reaguje na povely, jen by mohl být větší (hůř se drží).
CDčko se Siriusem II a Dispre se naprosto se zvukovkou ESI Juli (hnanou napřímo) nedá srovnávat. Samotná zvukovka působí slitě, agresivně. Škoda, že nebyl čas porovnat CDčko versus Julii na stejném preampu, tak příště.

Pro mě je to jasný impuls vyřešit pořádný zdroj signálu - DAC od Casea. Měl jsem možnost slyšet (na mých bednách) v poslední době také DPA 112 - TYA a sestavu Hypa, tyto mají všechny spolu se sestavou od PMA zvuk na úrovni, která mi vyhovuje - realistický, klidný přesto detailní zvuk. Bude to ale chtít ještě další porovnávání, abych určil přesné rozdíly.

edit: Měl jsem tu ještě další návštěvu, tak mi odpověď chvíli trvala Detailněji popisovat zvuk nemám ve zvyku, stejně si z toho nikdo nic nevyloží. Rozlišení lepší/horší musí v tesxtu stačit. Kdo chce ať přijede na poslech.

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Ne marec 18, 2012 22:33:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 18:03:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Malá technická - zařazení D2-JFET se příznivě projevilo pro potlačení nadakustického rušení, přítomného na výstupu ESI Juli. Ale karta byla "mimo soutěž", jen na ověření.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 18:42:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
karta byla "mimo soutěž"
Laughing

Vdaka za info o akcii a Checkovi za elaborat Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 19:41:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě k té poznámce. Nevím, jestli se eliminace rušení měnila s nastavením hlasitosti, respektive jak byla přesně nastavená. PRE1 také redukuje rušení, ale jeho charakter se mění s nastavením hlasitosti - respektive je podle toho slyšet.
Zkoušel jsem na DPA 330 MK IV porovnat zdroje signálu a vyšlo mi to v pořadí CD Sirius II-PRE1, Juli-PRE1 a Julina na přímo. Zajímavé by bylo zapojit ještě Juli-Dispre II J-FET v přímém porovnání.

Ovládání PRE1 je opravdu komfortní, asi si budu muset také pořídit něco s DO.

edit: A u PRE1 ještě trošku hučí napájení i ve stand-by.

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Št január 19, 2012 20:16:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 19:44:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Někdy příště můžeme zkusit i to, co se nestihlo.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 22:17:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Výsledky testu celkem podle očekávání.
Potěšila mě zmínka o A-B testu.
Protože ale chybí písmenko X a údajně jste u toho byli jen dva, možná by stálo za to ztratit pár slovíček o tom, jak se takový test dělá.
Ptám se proto, že v jednom z vedlejších vláken vyvolalo slovní spojení "slepý ABX test" jistou nevoli.
Tak aby bylo zřejmé, kam až lze v této metodě zajít, aby to ještě bylo všeobecně přijatelné.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 22:34:45    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
v jednom z vedlejších vláken vyvolalo slovní spojení "slepý ABX test" jistou nevoli.

Nezda sa mi ,ze by bola ta odpoved slimaka neakceptovatelna. Nema vyznam spochybnovat jeho priestorove moznosti. Predsa len na slepy ci AB-X test ma check viac miesta.... Sudim podla foto na Martinovom webe....
Ci sa mylim?
Alebo ta nevola z pohladu dakoho je len preto tak chapana ,ze jasny favoriti dakoho oproti slimakovym referenciam boli odlisní?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 22:59:32    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:
Pavle promiň, chtěl jsem jen stručnou technickou informaci, ale mělo mi dojít, že tady to nepůjde. Confused
janik1971:
Už to dál nekomentuj, tohle vlákno je o něčem jiném.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št január 19, 2012 23:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa: A-B test znamená, že víš, co je zařízení A i B a vědomě mezi nimi přepínáš dokud tě to baví. Ovšem zhledem k absenci "publika", dostatečnému klidu a nulové potřebě komentářů jsme v pohodě mohli bez předsudků poslouchat. Pavel se zdržoval komentářů, dokud jsem se nevyjádřil sám. Někdy bylo docela dlouho z naší strany ticho, než jsem si ujasnil rozdíl mezi preampy, několikrát jsme přepínali a moji jednu zvolenou porovnávací písničku (cca počátečních 30s) jsme slyšeli opravdu hodněkrát.
Ani jeden z nás si nemá potřebu honit triko, takže se nejednalo o "A-B test hrdého vlastníka" ve stylu: Cvak, cvak. Slyšíš to? Jaktože to neslyšíš?! Cvak cvak. Tak teď už to musíš slyšet nebo seš hluchej.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 00:16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Cvak cvak, CD formát...je tohle strašný, nebo tohle ještě strašnější ? Ukazuje tenhle zesik hnusy CD formátu dostatečně transparentně, nebo tenhle ještě lépe ? Nebo jste poslouchali jen pravej hajrez ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 00:18:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík, tak snad už tomu rozumím.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 00:57:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslouchali jsme převážně Evu Cassidy - People Get Ready. To na CDčko není zase tak špatný. Nějaký HR nahrávky mám, ale hráli jsme z CD přehrávače.
Porovnali jsme to, co jsme měli aktuálně k dispozici (a ještě vypůjčené). Coby kdyby si můžeme schovat třeba na nějaký příští testík.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 06:23:10    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
PMA:
Pavle promiň, chtěl jsem jen stručnou technickou informaci, ale mělo mi dojít, že tady to nepůjde. Confused
janik1971:
Už to dál nekomentuj, tohle vlákno je o něčem jiném.


A o čem? Naznačuješ, že je předpojaté?

Byl to test provedený za jiných podmínek, než podobný test popsaný zde na fóru. V jiném prostoru, s jiným přehravačem, na jiných repro, s více výkonovými zesilovači, poslouchali jiní lidé. Nemusel být tedy shodný výsledek. Check řekl svůj názor, já se popisu zvuku zdržuji, jelikož by to samozřejmě mohlo být pokládáno za předpojaté.

Co se týče provedení testu, alespoň jsme se v rámci možností pokusili držet stejné podmínky. Tzn. že výstup z CD přehravače byl ve všech případech vedený symetricky a stejným kabelem Krautwire GURU S Pro XLR
http://www.nirvanahifi.cz/krautwire/

Tudíž neporovnával se symetrický výstup CD/symetrický vstup preampu s nesymetrickým výstupem CD/nesymetrickým vstupem preampu.

Propojení mezi preampem a koncem má systém BV a můj provedený každý svým způsobem, takže na preamp+konec lze pohlížet jako na celek. Každý tento celek byl buzený shodně a byly k němu připojeny stejné repro stejným reprokabelem.

Pokud by byly další technické dotazy, jsem připravený odpovědět. Nějaké čistě technické postřehy mám, např. ohledně hlučnosti použitých traf (ve stejných podmínkách).

Ad A-B test, měl jsem na mysli to, že při porovnání A-B by podle mého názoru byly rozdíly poznat. A-B bez jmenovitého přiřazení komponentů, ale nikoliv metoda A-B-X.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 07:04:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě tuto informaci, kterou jsem měl asi napsat hned. Vůbec jsem nevěděl, že u Martina budou komponenty BVaudio!!. Byli jsme delší dobu dohodnuti, že někdy přivezu své zesilovače, abychom si je u Martina v klidu a bez dalšího obecenstva poslechli, a že uděláme srovnání s DPA330MkIV. To, že jsou tam BV zesilovače jsem se dověděl a uviděl až na místě. Zřejmě Martina zajímalo srovnání i s dalšími komponenty. Já jsem tomu rád a pro mě bylo velmi užitečné, že to bylo všechno spolu a hlavně že jsem si mohl udělat vlastní názor, který čtením cizích příspěvků nezískám. Toto vřele doporučuji všem dalším, dělejte si svůj vlastní názor na základě poslechu, nenechte se ovlivňovat čtením cizích hodnocení, což samozřejmě platí i v mém případě.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5927
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 07:15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Cvak cvak, CD formát...je tohle strašný, nebo tohle ještě strašnější ?
Thumb up
Posudzovať zvuk podľa toho, ako to maskuje nedokonalosť formátu CD, alebo zdroja signálu (lepšie alebo horšie potlačenie "rušení" z blbej zvukovky je úsmevné. Však máte SACD player, tak prečo ste ho nepoužili?
Jeden "drobný" rozdiel medzi tými testmi pán Macura je, ten prvý nerobil autor jedného zo zrovnávaných prístrojov a hlavne použil aj hires zdroj signálu a má tam z toho nejaký záver.. A že možno bolo s uchom na krabici počuť trafo? Neviem, je to možné, na iných kusoch s rovnakým trafom to nie je, ale toto ma fakt netrápi. Úplne mi stačí, že bolo počuť rozdiely vo zvuku.
2 check
Ten AB test má aj X, kedy je treba určiť, či je to A alebo B, a len sluchom. To je hlavný problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 07:28:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to "cvak - cvak" nikdo nedělal, to napsal Pavel Dudek na základě nevím čeho.

Přehravač byl Denon v modifikaci Casea Sirius. Ověřím ve studiu Nirvana, zda v této podobě přehrává DSD - mé disky byly hybridní SACD.

Máte pravdu pane Bunto, že v tomto testu byl přítomen i autor použitých zesilovačů, ale autor nepopisuje a nebude popisovat zvuk. Je mi jasné, že bych byl okamžitě napadnutý.

Zvuk popsal check, který není autorem ani DPA, ani BVa, ani PMA. Je majitelem DPA, ostatní nejsou jeho, ale i jeho, jako konstruktéra reprosoustav, zajímají zesilovače, pochopitelně. Nemá důvod komukoliv nadržovat, stejně jako jej nemá Slimák.

Nevidím rozdíl v "objektivitě" obou testů. Ta je pro mě stejná v obou případech. Oba testy nebyly provedené za shodných podmínek, tudíž jejich výsledky nemusí být stejné.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 07:51:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jen tvrtím to, že posuzovat něco poslechem CD formátu je na pí.., přičemž je jedno jestli se to dělá metodou cvak-cvak, nebo naopak metodou cvak, dlouhé soustředěné mlčení, cvak, opět dlouhé mlčení...já to slyším okamžitě, že to stojí za vyliž, nezávisle na dýlce prodlevy...nicméně nic proti snaze...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 08:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic proti tomu Pavle, budu jen rád, když místo permanentní kritiky jednou zorganizuješ svůj správný poslechový test. Zatím jsem nikdy nic takového nezažil. Je pravda, že se známe jen posledních 10 let a že jsi takové ideální testy s hájrezem možná prováděl dříve.

Jen doufám, že ty nahrávky, které použiješ, budou opravdu kvalitní s velkým rozlišením při pořízení, a že to nebudou např. remastery Dire Straits.

Ještě budu ověřovat, zda použitý přehravač uměl DSD, jelikož mé disky byly SACD, znovu opakuji. Původní Denon 1510 je totiž SACD přehravač. Ten Denon s modifikací Sirius byl velmi dobrý, a nejsem si jistý, jestli PC + kvalitní DAC a hájres je lepší.

Nicméně, podle poslechových testů, které jsem zatím kdy dělal, nějak neznám takový případ, že na SACD by byla preferovaná jedna sestava a po přepnutí do režimu CD se pořadí prohodilo.

Testovalo se převážně na nahrávkách, které dobře zná Martin, jelikož on dělal poslechový test.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 08:44:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Začíná se mi zdát, že poslední dobou se u zesilovačů posuzuje hlavně schopnost, jak se vyrovnají s vnuceným reliktem digitáního hnusu, což je nekončící příběh, protože toho bude čím dál víc...přitom se posuzují nuance, který neumíme ani slušně definovat a to si myslím, že víme jakžtakž oba, o co by mělo jít...a normální posluchač pak vybírá z popisu: tenhle je sedumnác, tenhle dvacet bez tří, zatímco tenhle patnáct plus dva ( ale říkejme to potichu, abychom náhodou neurazili )....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 08:55:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Máte pravdu pane Bunto, že v tomto testu byl přítomen i autor použitých zesilovačů, ale autor nepopisuje a nebude popisovat zvuk. Je mi jasné, že bych byl okamžitě napadnutý.

Nevidím rozdíl v "objektivitě" obou testů. Ta je pro mě stejná v obou případech. Oba testy nebyly provedené za shodných podmínek, tudíž jejich výsledky nemusí být stejné.


Samozrejme ze nepotrebujete opisovat zvuk, ked ste svoje hodnotenie uz na zaciatku podsunuli v inej, takej nepriamej podobe Wink :

PMA napísal:

Rozdíly jak mezi předzesilovači, tak výkonovými zesilovači existovaly, nebyly malé, a byly by rozpoznatelné v A-B testu. Rozdíly mezi výkonovými zesilovači byly subjektivně větší, než mezi předzesilovači. Do větších rozborů zvuku se, jako autor 2 komponentů, nebudu pouštět.

Minulý týden jsem měl možnost porovnat své zesilovače se zesilovačem Šroll v můstkovém provedení.

Obě akce mi ukázaly, že není důvod, abych cokoliv měnil na konstrukční cestě a topologii, se kterou jsem začal cca před 3 lety. Zájemcům o srovnávání komponentů doporučuji, aby si pokud možno vždy vytvořili vlastní názor, založený na srovnávacím testu. Nepotvrdily se některé názory srovnávající Alps x řadič, co se týče podání prostoru. Nevidím v použití potenciometru Alps žádný problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5927
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 09:14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Nevidím rozdíl v "objektivitě" obou testů.

Ten rozdiel je v tom, že Slimak použil aj hires formát, aby zistil, čo má na svedomí nedokonalosť CD a čo testovaný (pre)amp. Toto
.
citácia:
PRE1 - jeho sila je v reprodukcii dobrých nahrávok, také hires (natívne 24/96 alebo SACD) znie famózne. Na menej kvalitných nahrávkach je viac ostrosti na výškach a podobne ako u DISPRE2jFET "zasykáva". Prístroj dosť vytriedi nahrávky na dobré a špatné.

je pre mňa informácia o správnej cetse, nie schopnosť "milosrdnosti".
Ako dosť poučná skúsenosť o možnostiach "raw" CD formátu je prehrať CD cez SOX resampler s vhodne nastavenými filtrami
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 10:24:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Sirius II implementovaný v CDP Denon neumí přehrávat SACD ani HR.

Argument, že jsme nezkusili HR (neměli na čem) sice beru, ale neveřím, že by se charakter přístrojů po upsamplingu zcela obrátil.
Rozdíly mezi přístroji neberu jako minoritní maskované CD formátem, naopak.

Abych věděl na příště, jaký zdroj signálu je tedy uznávaný jako referenční? Juli + BB DAC + kukačky nebo Casea Lyra II nebo zvukovka Lynx L22?

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 10:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc se mi líbí,jak ti,kteří neskončili jako první na bedně,hned hledají všechno možný,jak ten test dvou lidí znehodnotit.

Kdyby to vyšlo obráceně,byl by jistě klid.

Na čem by se měl posuzovat zvuk,když ne na tom,na čem se normálně doma hraje? Pokud CD formát je na piču a nedá se na něm určit který zesilovač je skutečně "lepší",tak v tom případě je jedno kdo si co koupí.
Abych doma otáčel 4-5 hires placek s hudbou,která mě sere,jen proto,abych byl dle konstruktérů in a v obraze, tak na to seru.

Test poslechovej na normálním aparátu na slušně nahranejch plackách je pro mě jediný relevantní,protože tak to bude drtivá většina doma poslouchat.

Mimochodem ,vloni jsem byl účasten podobného testu,kde nebyly tyto předzesíky,ale stejné zastoupení koncáků + dva "světoznámé" další.

Výsledek poslechu testu A-B byl v případě zdejších jmenovaných naprosto stejný,jak bylo posáno zde.
Jen já bych při popisování výsledků zvuku nebyl tak kulantní.
Ty rozdíly byly o dost větší,hlavně s ohledem PMA / DP versus BV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 10:33:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Má zkušenost je taková, že se rozdíly mezi přístroji poznají i na analogových zdrojích signálu, jako je LP. LP bych vůbec jako zdroj signálu nezatracoval. Rozdíly se poznají dokonce i při reprodukci z TV.

A podle mě nejde o maskování. Takový soud bych si vůbec netroufal vynášet, ani bych si nepomáhal citacemi jiných lidí z jiných vláken.

Možná bych se spíše zamýšlel nad charakterem šumu komponentů s FETovými vstupy a bipolárními vstupy, obecně rozdílem v charakteru zvuku celobipolárních zesilovačů vs. zesilovačů s FETy na vstupu, ev. dalších pozicích obvodu. Podle mých zkušeností toto je klíč k rozdílu v charakteru zvuku.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zilvar
Hifista


Založený: 20 november 2008
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 10:53:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Sad

Naposledy upravil Zilvar dňa Ne júl 29, 2012 17:05:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 11:02:34    Predmet: Odpovedať s citátom

HiRes je pekne, ale je toho sakramensky malo. Tak isto zaryty rocker, alebo dokonca metalista nebude pri porovnavani pocuvat klasicku hudbu / jazz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 11:34:18    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
S tím zdrojem signálu je to složitější, záleží o jakou verzi DENON 1500 jde. Ta současná umí i SACD. Přes Sirius jde pouze CD výstup, SACD výstup nechává p.Vrána zachovaný paralelně. Záleží, do kterého výstupu to bylo zapojené (a co bylo nastavené na přehrávači). Ale to bude vědět Martin.

BVa
Pane Bunta, není mi jasná jedna věc. Není to tak dávno, co Vy sám jste používal na svých prezentacích jako zdroj signálu HK 970, který umí jen CD formát (a mimochodem dle mých osobních zkušeností velice mizerně). A najednou je podmínkou objektivity a relevantnosti testu hires?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist