Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

zosilovace DPA porovnanie
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nick
Hifista


Založený: 22 marec 2010
Príspevky: 116

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 13:58:09    Predmet: zosilovace DPA porovnanie Odpovedať s citátom

poprosim o porovnanie zosilovacov dpa, konkretne stojim pred rozhodnutim ci ist do dpa330mkIV, mam dpa222mkII. Vykonovo postacuje, otazka je ci ta 330 nie je vacsi highend:)
rozdiel 100% ceny je sice dost, na druhej strane luto by mi to urcite nebolo.
dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opamp
Hifista


Založený: 12 február 2010
Príspevky: 204
Bydlisko: Černé /rudé Kladno

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 14:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokud tady nebyly rychlé bipolární trandy v TO220 pouzdru (jakožto náhrada za robustní, leč šnečí BD911/912), bylo to jednoznačné. Teď, když se DPA222/223 dají osadit 30MHz koncáky a příslušně upravenými kompenzacemi, je to docela "slovo do pranice". Osobně bych se ani nedivil, kdyby to nakonec bylo jen a jen o subjektivních preferencích.
To, co měří JMD ve svém threadu na DPA330MkIV, mě o výhodách MOSFETů vůči rychlým bipolárům rozhodně nepřesvědčuje.

Tak a teď jsem si to zavařil... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2634
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 14:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší by bylo kdyby sis ho poslechl a porovnal s tvou 222 na tvé sestavě a nahrávkách. Charakter zvuku mosfetové 330 je trochu jiný, má vyšší výkon což je výhoda. Za sebe bych ti radil běž do toho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 14:54:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Vždycky je to o preferencích, silně ovšem ovlivněných sympatií nebo antipatií...já si dovoluji ale i luxus slyšení... Cool OPA zase jiný luxus, totiž luxus pochyb...ten má tu výhodu, že je velmi levný, neboť pochyby mu nedovolí nikdy si nic koupit, ba ani postavit... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 15:09:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Šéfe to psal ale opamp ,ten slyšel obojí a i boba s rychlejma,kdyby to byl opa tak by bylo pravda to co jste napsal Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opamp
Hifista


Založený: 12 február 2010
Príspevky: 204
Bydlisko: Černé /rudé Kladno

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 15:20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Luxus slyšení (přímýho porovnání) bych si moc rád dopřál.

Opakuju se, v původní podobě DPA22x s BDčky nebylo co řešit, mosfety jednoznačně vedly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2634
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 15:52:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mého názoru hrají mosfetová DPA výborně a není na dlouho co řešit. Zvlášt vzhledem k ceně..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 17:40:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vymeniť trandy v 222 nie je až taká strašná položka aby to nestálo za vyskúšanie. A 222 s nimi hrá o dosť lepšie, takže výmenu doporučuje 12 z 10tich počúvačov. Potom si to porovnaj na vlastné uši a "uvidíš".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 18:25:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdysi na srazu na Mácháči, jsem měl sebou vlastnoručně stavěný DPA440, osazen na konci 30Mhz Motorolamy, byl zapojen tuším na reprosoustavy JBL250, nebo tak něco, hrálo to bezvadně, nikdo nic nenamítal, pak se ale připojili myslím Roayalovy monobloky DPA380, a zlepšení bylo obrovské, a to jsme byli s Panem Dudkem venku přede dveřmi na cigáro, žádný soustředěný poslech...rozdíl byl takový, když to přeženu, jako by někdo zapnul výškové reproduktory Very Happy
Jediný závěr, který jsem si z toho udělal, že buď jsem tu 440 blbě postavil, nebo ta 380 je o tolik moc lepší, nicméně, s tou 440 stále žiju a jsem velmi spokojen a nedokopal jsem se k tomu stavět 380.
Tu 440 jsme i porovnávali se zesilovačem Accuphase P-450 a přestože je ta P-450 exelentně zpracovaná, tak zvukově je to ve srovnání s mou DPA440 propadák Cool
Je to ovšem můj názor a zkušenost a lidí co tomu byli přítomni.

OPA Ty jsi tam byl také,na tom Mácháči, jestli se nepletu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 13:44:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, zvlášt vzhledem k ceně...

Nízká cena odrazuje...a kohože ? Snoby ? Ty samozřejmě, protože chtějí to, co si každej nemůže dovolit...a že by nějakej místní chudák mohl udělat něco lepšího než věhlasná fima ta a ta ? To je přece nemožný ! Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2634
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 14:04:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Snoby bych do toho netahal, pro většinu normálně uvažujících lidí existuje poměr kvalita/cena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 14:06:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro většinu normálně uvažujících lidí existuje cena, a to je to proč se už 20 let Kazzatel rozčiluje. A má pravdu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 14:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

to roberto: S tím poměrem kvalita/cena máš pravdu. Ale ta kvalita má různé aspekty. U zesilovače to může být například kvalita zvuku, vzhled a značka. Hifista hodnotí třeba z 90% podle kvality zvuku a po pěti procentech dá vzhledu a značce. Frikulín dá nejvíc na vzhled a snob na značku. Může se nám to zdát úchylné, ale zkrátka značkovost je pro velkou část "normální" populace jedním z platných a regulérních měřítek hodnoty výrobku.

to Kuba4: Tomu s tou cenou nerozumím. Můžeš mi to, prosím, objasnit? (Nemyslím to jako kritiku tvého názoru, ale jako upřímnou prosbu o objasnění, protože mi to fakt nějak neseplo ... Embarassed )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2634
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 15:39:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To s tou značkovostí máš pravdu, já tak nějak uvažoval poučeného bastlíře /čtenáře slovanetu. Ale je fakt že reklama je mocná čarodějka..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 15:53:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně. Navíc to slovo "normálně" ve spojení "normálně uvažujících lidí" může mít vztaženo k běžné populaci dva různé významy:
1) "rozumně" uvažující lidí
2) "standardně" uvažující lidí (tedy nemyslící Sad )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11179
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 18:08:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu nechápu, proč je tu debata o ceně DPA ? Firma vyrábějící tyto zesilovače (DPAUDIO) skončila před mnoha roky. Od té doby je možnost koupit DPA v bazaru nebo z druhé ruky, případně některé modely sestavit svépomocí na koupených deskách (ze stavebnice).
Jednotlivé kusy postavené na zakázku, nebo nabízené v inzerci, byť od autora konstrukce, na věci nic nemění.
Pokud nejsou zesilovače DPA na trhu ve standardní nabídce více obchodů a v dostatečném množství, je irelevantní debatovat o jejich ceně, protože žádná neexistuje.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 18:50:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To je poznámka potenciálního kupce ? Bych se moc divil.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11179
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 20:11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
To je poznámka potenciálního kupce ? Bych se moc divil.... Laughing

Ano, máš pravdu, to opravdu nehrozí. Ale to snad neznamená, že nemůžu upozornit na zjevnou nesmyslnost rozsáhlé debaty o něčem, co neexistuje. A nejspíš už nikdy existovat nebude.
Jestli jsem Tě dobře pochopil, kvůli nebezpečí kopírování budeš nové zesilovače dělat výhradně na čtyřvrstvých deskách. Z toho logicky vyplývá, že přeci nebudeš sám sobě konkurovat staršími konstrukcemi, které jde snadno okopírovat.
A až bude nová řada na trhu, můžeš nasadit takovu cenu, aby si nikdo nemohl stěžovat, že je to moc laciné. Laughing

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2634
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 21:16:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To že se DPA dlouho nevyrábí je známá věc, proto je řeč jen o zesilovačích z druhé ruky kde jsou ceny velmi příznivé..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11179
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 21:40:28    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
To že se DPA dlouho nevyrábí je známá věc, proto je řeč jen o zesilovačích z druhé ruky kde jsou ceny velmi příznivé..


Použité zboží bude vždycky levné a i když díky možnostem internetu jako je e-bay či aukro objem obchodů stoupá, pro vývoj oboru a cenovou hladinu nového zboží je význam zcela okrajový.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 22:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Věc je poněkud složitější, než zde naznačuješ, ale já nemíním tady zavádět nějakou diskusi o cenový politice..mojí, ani kohokoliv jiného...ale jedna věc je jistá: lidi příliš snadno přišli k věci, která je konkurenceschopná i oproti mnohem dražším firemním produktům a jsouce k dostání i formou stavebnice, která je sestavitelná každým, kdo je alespoň trochu zručný a umí číst, tak proto si jí neváží a hierarchii kvality je v jejich očích kdesi dole....proto, zeptám-li se jich, proti čemu to případně testovali, odpověď je tristní: v 99% jen komerce. Osobně jsem ty svý věci testoval proti kdečemu a vím moc dobře, jak si to stojí..ale mám velkej hendykep: jsem pouhej našinec, respektive našinec nádoda, kterej se za vše " naše " stydí...a proti tomu se ovšem těžko bojuje....nedostatek hrdosti a nevážení si svý práce vidíš všude kolem, pro příklad nemusíme chodit ani nikterak daleko: mnozí ze stavebníkú si tyhle věci postavili ve vícero kusech a teď třeba zjistili, že jim stačí jeden. Přestože to mají většinou velmi dobře udělaný a dalo jim to sestavení velmi mnoho času, své práce a času si váží pramálo...výsledek je ten, že to pak nabízejí jen za cenu materiálu a někteří ani to ne...ba jsou i tací, kreří to nabízejí hluboce pod cenou a to jen proto, aby srazili ceny a tím se mi pomstili, což není má paranoja, ale skutečnost...je pak možné, aby si toho nabyvatel vážil, když to koupí doslova za hubičky ? Ani omylem ...A nakonec ještě musím poslouchat rady, jak to mám dělat a jak se chovat, od lidí, kteří se mnou celou tu minulou dobu nepřímo zažili a vědí tedy jaká byla a je doba a přesto nechápou zhola nic, protože si sami nic z toho nezkusili...ale škoda slov...
Ale to říkám se vší vážností: mý nejlepší kousky teprve přijdou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 22:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Příznivé...ano jsou...o tobě Roberte právě mluvím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2634
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 22:59:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim no, když si někdo koupí něco takového
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=14089
je to výborný kup, za ty prachy by koupil v komerci leda h...o. Sice za to může Rob chtít 100tis.(aby nekazil cenu) to mu ale nikdo neda..neda mu ani 50tis protože DPAček je už mezi lidma docela dost...tak pokud to bude chtít prodat musí najit nejaky kompromis protože co s dvouma síličema v chalupě..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 23:40:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Už je jich dost, to je pravda...ale trouba, kterej to prodává za cenu materiálu, kterej si necení svou práci ani pětník, to zůstává rozum stát...ale dobře, od teďka si budete muset koupit leda Cimrmana, když už se vám mý věci vokoukaly...nasral jsem se...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11179
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 16, 2012 23:46:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel:
Na tom všem není nic divného. Běžný bastlíř, který nestaví zesilovače na kšeft, opravdu svou práci nepočítá, protože je to pro něj zábava, aktivní odpočinek, hobby.
A když pak potřebuje zesilovač přeci jen prodat, musí respektovat trh, který za sebelepší zesilovač vyrobený samo domo není ochoten platit velké peníze.
V tu chvíli se jiný, který by se potřeboval touto činností živit, ocitá v nevýhodě.
Ale nehledej v tom nic negativního nebo dokonce záměrný útok vůči své osobě. To je prostě realita tržního systému, zákon nabídky a poptávky.
Cena zboží na trhu je dána mnoha faktory a vlastní technická kvalita zboží je jenom jeden z nich.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2012 00:13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže něco jako rotoped, či jízdní kolo, nářadí pro relaxaci...to Cimrman zajásá, to je ten okamžik, na kterej roky čekal...ale když to berete takhle, nemám tu co pohledávat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2012 08:45:51    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
ale dobře, od teďka si budete muset koupit leda Cimrmana, když už se vám mý věci vokoukaly...nasral jsem se...


To nebude nutné. Už finišujeme novou stavebnici Wink

_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2012 08:55:23    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA co ma copa len podpichuje, filozofuje, ale s ničím nevyšiel von. Kazatel toho dokázal veľa a dokázal sa o to aj podeliť s ostatnými. OPA urobiť aj ty niečo také a potom podpichuj. Uvidiš aké je to príjemné ked niekto tvoji prácu začne haniť. Ja si osobne myslím že majstrovi nešahaš ani po kotníky. nie to aby si kritizoval jeho produkty
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2634
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2012 08:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
ale trouba, kterej to prodává za cenu materiálu, kterej si necení svou práci ani pětník, to zůstává rozum stát...


Ono to platí obecně, nejen u DPA, i u jiných věcí..nedávno někdo na audiowebu prodával krásně zpracovaný Leach v modu bedně, 2 trafa atd. a po dloouhém snižování ceny to prodal pod cenou materiálu..nebo aukro, 60MHz škopek Tektronix prakticky nepoužívaný, s příslušenstvím za 4tis..nic nezájem dvakrát se to neprodalo. A tak jde pokračovat donekonečna..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opamp
Hifista


Založený: 12 február 2010
Príspevky: 204
Bydlisko: Černé /rudé Kladno

PríspevokZaslal: Št máj 17, 2012 09:24:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak se nám to povídání zvrtlo.

Já bych mohl taky začít brečet Smile Ve své režii a svém čase jsem odladil verzi s rychlými trandy, jiné kompenzace, vše dal zdarma k dispozici, tři slušnější uživatelé aspoň poděkovali, ostatní jen držkovali, že to trvalo tak dlouho Smile
Nebrečím proto, že jsem to očekával.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 1 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist