Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Brandenburske koncerty zdarma ke stazeni (flac, mp3)
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št august 02, 2007 21:52:06    Predmet: Brandenburske koncerty zdarma ke stazeni (flac, mp3) Odpovedať s citátom

Vcera po 20h jsem chvili poslouchal Vltavu (cestou autem), kde nejen, ze pousteli novou nahravku brandenburskych (braniborskych) koncertu JS Bacha, ale zaroven upozornili, ze je mozne je stahnout ze stranek ceskeho rozhlasu zdarma.

Ted jsem dokoncil stahovani a budu si to vypalovat z flac na CD + asi poslouchat pres sluchatka z notebooku.

Nejake nahravky uz doma mam, hlavne komplet v interpretaci Pinnock + The English Concert a tak jsem zvedavy.

Jake jsou vase postrehy k tomuto provedeni?

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: Pi august 03, 2007 17:40:05    Predmet: Odpovedať s citátom

dik za zaujimavy tip... snad sa k tomu co najskor dostanem a vypocujem si to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ne august 05, 2007 22:32:56    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW: na vedlejsim foru (f-sport) je take vlakno na toto tema a je uz tam nekolik prvnich reakci, veskrze pozitivnich.
_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
aula
Hifista


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 18:40:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen pro úplnost přidám odkaz na stránku, kde je možné si to legálně stáhnout.

http://www.rozhlas.cz/d-dur/download
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 09:31:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za upozornění, Mesires.

Tak jak se líbí milovníkům dobového baroka? Já, abych se přiznal, Braniboráky skoro vůbec neznám, vždycky mě nudily. Ale musím říct, že teď jsem si první tři s chutí poslechl. Že by to bylo těmi dobovými nástroji? Nebo jsem doteď slyšel jen ony orchestrální svity, o kterých píše Cough na MiniBB? Docela mě překvapilo, jaké tempo nasadili, zejména v poslední větě 3. koncertu. Musica Florea znám jen bachovského CD s Koženou a tam teda hrají skvěle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 09:46:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc bych uvítal, kdybys mě/nás třeba Coughi o něčem zajímavém ze světa Bachových Bramboráků poučil. (tady snad není Efičák aj. ješitové)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 10:51:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Me se to jejich provedeni velmi velmi libi. Prozatim to pouze posloucham a posloucham. A je mi to ted blizsi nez ten Pinnock a English Concert.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 11:35:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Informace o Braniborácích - přítel Gůgl to jistí. O Velkém Ó JSB je velice dobrý site www.jsbach.org i s doporučenými nahrávkami.

Pokud chcete ganz tschechisch info, nezbývá než navštívit knihovnu a půjčiti sobě velkou monografii o JSB of Ernesta Zavarského, tam je určitě dobrých 10 stran jen o braniborácích samotných. Booklety nahrávek jsou taky celkem dobrým zdrojem informací.

Pokud by vás zajímali Braniboráci více, noty de sehnat za 400-500 Kč z edice Dover, případně někde vyštrachat z P2P sítí, i legálně neb je to public domain.

Mám tak desítku provedení braniboráků, slyšel jsem jich určitě tak 30…. Pro mě osobně DJ Wink Pinnock rulez… Audiofilům se nebude líbit trochu ostrý digi zvuk (jedny z prvních digitálních nahrávek u DG), ale ti to tady určitě nečtou Rolling Eyes

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 11:53:43    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
… Audiofilům se nebude líbit trochu ostrý digi zvuk (jedny z prvních digitálních nahrávek u DG), ale ti to tady určitě nečtou Rolling Eyes


Tak tak, nelíbí Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 12:02:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Cough: Dík za nasměrování. Mimochodem líbí se ti jen nahrávky s dobovými nástroji nebo i některé s moderními? A co říkáš na Musica Florea?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 12:06:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem jenom zvědavý, jestli to náhodou i tady nebude Harnoncourt (a CMW). Smile

Nějaké české informace lze přece najít už na stránce, ze které jste stahovali. Je tam i seznam různých nahrávek.

Musica Florea má něco do sebe, ale tady si nejsem jistý, jestli to nepřepískli s popularizací. Chápu ale dobrý úmysl.

Pardon, nevšiml jsem si, že se tu už mezitím objevili PMA a Ruby. Ale snad to nevadí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 12:55:06    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Mám tak desítku provedení braniboráků, slyšel jsem jich určitě tak 30…. Pro mě osobně DJ Wink Pinnock rulez… Audiofilům se nebude líbit trochu ostrý digi zvuk (jedny z prvních digitálních nahrávek u DG), ale ti to tady určitě nečtou Rolling Eyes


Cool To je duvod, proc v posledni dobe chodim skoro jenom na toto forum. Tady se i mluvi o hudbe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 12:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Musica Florea má něco do sebe, ale tady si nejsem jistý, jestli to nepřepískli s popularizací. Chápu ale dobrý úmysl.

Co myslis to popularizaci ?

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 13:05:10    Predmet: Odpovedať s citátom

No stručně a jasně: udělat z toho rychlou rozjuchanou vypalovačku. Nevím proč jsem si vzpomněl na Queen. Lidem se to líbí. A chápu je: je to "Bach pro naši dobu".

Aby nebyla mýlka, fakt nejsem žádný purista. A tohle není to, čemu se říká "kontroverzní provedení".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 13:18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
No stručně a jasně: udělat z toho rychlou rozjuchanou vypalovačku. Nevím proč jsem si vzpomněl na Queen. Lidem se to líbí. A chápu je: je to "Bach pro naši dobu".

Aby nebyla mýlka, fakt nejsem žádný purista. A tohle není to, čemu se říká "kontroverzní provedení".


souhlasim
puvodne sem to jen stahnul, ze si to pustim vecer, ale po tvem prispevku ... a rychlem proletnuti 2 souboru sem to okamzite zase smazal, tohle nemuzou snad ani myslet vazne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 19:02:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem panáčci přeposlouchal Musicu Floreu (Braniboráky) a rozhodně tam neshledávám nic co bych označil za "tohle nemuzou snad ani myslet vazne" nebo "No stručně a jasně: udělat z toho rychlou rozjuchanou vypalovačku". K otázce volby temp můžem vést laické debaty do nekonečna, ani experti na tuto oblast nejsou v tom za jedno, v jakém tempu se hrála obdobná hudba v Bachově době. Navíc jedna věc je historický fakt, druhá je to, jakou si intepret zvolí koncepci při interpretaci a tempo je jednou z nich. Zkrátka, pokud chcete slyšet F1 tempa, obraťte svoji pozornost na nahrávku Reinharda Goebela s Musica Antiqua Koln, pokud chcete V3S tempa zkuste de facto jakoukoli >40 let starou nahrávku, nemusí to být jen mein lieber Karajan.

Nahrávky Braniboráků na moderní nástroje jsou problém. Zejména u 1. a zejména u 2. koncertu, kde současná kombinace flétna, trubka, housle a hoboj jsou zcela nehomogenní nástroje, zatímco v době Bachově do sebe zapadaly bezvadně. Poslech a srovnání jakékoli moderní a dobové nahrávky napoví víc než dlouhé elaboráty. Navíc moderní horny v 1 koncertě jsou taky průser… A to nemluvím o 6. braniboráku, kde nevím jak nahradit dobře 2 violy da gamba čímkoli jiným. Jinak celkem bezproblémově de udělat na moderní nástroje 3. koncert, to jsou samé smyčce, 4. a 5. s flétnami a cembalem de při troše vkusu taky dobře...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 20:47:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemůžu si pomoct,ale ta hudba mi připomíná kolotoče,houpačky a pouťové atrakce.Bach mě tímto nevzrušuje Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 20:48:54    Predmet: Odpovedať s citátom

...a furt je to stejny...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 21:13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Coughu, že různí interpreti volí různá tempa a že je nakonec každého věc, co si vybere (ať už jako interpret, nebo jako posluchač), je jasné - vo tom žádná. A o tom, že odborníci povedou dlouhodobé spory o všem, o čem je to jen trochu možné, vím (možná víc, než bych chtěl).

Dovolil jsem si jen vyjádřit podezření, že v tomto případě volbu ovlivnila snaha zpřístupnit Bacha široké veřejnosti. A to se asi celkem povedlo. To zaprvé. Zadruhé jsem dal najevo, že mně se to líbí jinak a že mi tím pádem cena za tu přístupnost přpadne vysoká. Debatu o intencích starého Johanna a konvencích v jeho době jsem vůbec nerozjížděl. A nikomu neberu jeho chutě.

O tom, že to MF hrají hodně rychle, se snad nikdo přít nebude. Měřil někdo časy? Kdo je nejrychlejší? Myslím, že pod devadesát minut se asi dostane málokdo, naopak bych čekal, že většinou to bude přes sto až ke sto desíti.

Mimochodem, jak se to líbí tobě? Vypadá to, že ano. A opravdu nechápeš, že to nemusí každému sedět? Tomu se mi nechce věřit. A myslíš, že se to opravdu hrálo původně takhle?

A prosím, nevyvleč se z toho tím, že odborníci o něčem vedou dlouhodobé spory. Tohle přece není akademické fórum.

PS Sám jsi panáček. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 07:13:43    Predmet: Odpovedať s citátom

a prozradíš nám Humpfi, jaká je tvoje oblíbená nahrávka, abychom měli představu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 07:29:52    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Nemůžu si pomoct,ale ta hudba mi připomíná kolotoče,houpačky a pouťové atrakce.Bach mě tímto nevzrušuje Rolling Eyes


Trochu OT, ale musím souhlasit, že J.S.B. mě též příliš nebere, až trochu nudí. Pro můj hudební šálek čaje hudba začíná od Beethovena Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 08:59:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro představu třeba Savall. Myslím, že bude mít možná skoro sto minut (když už se mluví o tom, kdo jak rychle).

Rozhodně nejsem příznivec toho hrát starší hudbu, jako bychom se šourali na vlastní pohřeb. Ale druhá krajnost mi taky nesedí (i když vím, že je to v módě).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 10:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo tak Savall z ukázek zní moc dobre... Také se mi líbí Alessandrini, co jsem zatím poslechl. Leonhardt je uz trosku moc pomalý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So august 18, 2007 18:51:14    Predmet: Odpovedať s citátom

příručka bluféra o hudbě radí: "Může se stát, že se vám Bachova hudba nelíbí nebo že vás nudí. Nechte si raději toto strašné tajemství pro sebe..." Wink
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2007 07:38:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Savall je opravdu úžasný! Dík Humpfe za tip. Jak je možné, že se mi Braniboráky donedávna nelíbily? Moc se mi líbí 2., 5. a hlavně violy de gamba v 6.!

dhfool: stáhni si Savalla a zkus třeba 5. nebo 6. koncert. Uvidíš, že tam houpačky nebudou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po október 29, 2007 16:21:26    Predmet: Musica Florea - Braniborské koncerty Odpovedať s citátom

Mně na této nahrávce, která je vlastně veřejně dostupná láká jedna věc: je to vlastně taková společná reference, nahrávka, kterou bychom mohli používat pro srovnání toho co kdy kde kdo slyšel, tak abychom mohli mít třebas nějakou přesnější představu o psaném vyjádření zvukových dojmů. Anebo taky co kdo a jak slyší a jak je ten který aparát rozlišující: například jestli nějaká vlastnost nahrávky Braniboráků je na nějakém aparátu slyšet nebo je to "mlha přede mnou, mlha za mnou…" Zběžně jsem si to poslechl a je tam určitě pár zvukových charakteristik (neříkám nedostatků)

Například: jestli slyšíte rozdíl ve zvukovém obrazu některých koncertů mezi sebou, nebo dokonce jednotlivých vět jednotlivých koncertů z hlediska dozvuku a uměle přidaného dozvuku - točilo se to určitě v rozhlasovém studiu, kde není nějak velký dozvuk..., jestli slyšíte např. v 4 braniborském koncertu rozdíl mezi barvou obou fléten, lokalizaci sólových nástrojů ve druhém koncertu… rozdíl mezi sólovými houslemi a violino picollo v 2a 1 koncertu atp atp.atp….

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut október 30, 2007 10:00:51    Predmet: Odpovedať s citátom

cough
To je dobrý nápad.
I když ta hudba... Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Luka
Hifi obsluha


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: St október 31, 2007 01:11:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jjj, chtělo by to radši nějaký pořád hevík, třeba Korn a tak, nicht war ? A když už vážnou, tak nějaký dynamický nářez, třeba Holstovy Planety eventuálně dokonce Čajkovského 1812 ? Páč bez vkusu se dají poslouchat jen takovéhle věci ;>>>

Přečtení tohohle threadu bylo podobně vypovídající o některých diskutérech jako kdysi diskuze v Heli o videu z YouTube s jizdou toho šílence audinou z Prahy do Tábora (nebo Budějic, už nevím)

Děkuji pěkně za legrandu Smile))))))

(Cough snad promine, je jasné, že není řeč o něm)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St október 31, 2007 11:51:34    Predmet: Odpovedať s citátom

2Luka
Není potřeba nářez,ale konkrétně tenhle Bach se mi nelíbí.Kdybych to měl poslechnout celé,tak se unudím.Ale pro testovací účely to překousnu...Tehdy si doba asi žádala něco monotóního něco jako dneska Techno Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St október 31, 2007 20:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Luka & dhfool: kdyz se vam to nelibi, tak to nemusite poslouchat prece. Aspon si usetrite podobne plky. Ja se taky nevyjadruju ve forech o hudbe, ktera me nebere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist