Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aký slúchadlový zosilňovač postaviť?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: St august 15, 2007 21:00:21    Predmet: Aký slúchadlový zosilňovač postaviť? Odpovedať s citátom

Aký slúchadlový zosilňovač by ste odporúčali postaviť a prečo?

Zvažujem najmä Dyna-Hi a Dyna-GBF-FET Kevina Gilmora a AMBovu β22.

Dyna-Hi bude vyžadovať asi pomerne masívne chladenie. Navyše má vraj veľmi nízke PSRR. Pôvodne navrhnutý zdroj je presto postavený na dvoch OPA541 (~ €20/ks). Takže zatiaľ to vidím skôr na niektorý z tých FETov. Výhody a nevýhody jednotlivých zapojení však vôbec nedokážem posúdiť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 06:44:54    Predmet: Odpovedať s citátom

http://karafiat.unas.cz/foto/multi_amp.gif s OPA627 to hraje výborně a navíc je to úplně jednoduché.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 07:28:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Karfíku, Karfíku...když použiješ horší poťák ( ne každý má Alps ), tak ti to ustřelí hlavu.... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 08:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel som mu to taktiež pripomenúť aby si prizemnil bežec... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 08:33:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozeral som si tie schémy a snáď tá beta22 od AMB Labs sa mi najviac pozdáva a to kvôli niektorým dotiahnutým finesom čo sa v týchto výkonoch dá riešiť... no neokontroloval som správnosť zapojenia, pracovné body a ani PCB, len tak na oko som to prebehol....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 08:35:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre túto kategóriu ma viac zaujímajú zapojenia v režime CFA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 13:03:48    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
http://karafiat.unas.cz/foto/multi_amp.gif s OPA627 to hraje výborně a navíc je to úplně jednoduché.


.... dokonce i se stejnou hodnotou kompenzační kapacity kolem OZ ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Št august 16, 2007 19:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, tá β22 vyzerá skutočne viac odladene, ale neviem, kto by mi tu bol ochotný dodať tie rezistory úchylných hodnôt v množstve menšom než prohibične veľkom... Sad
karfik napísal:
http://karafiat.unas.cz/foto/multi_amp.gif s OPA627 to hraje výborně a navíc je to úplně jednoduché.

Vďaka. O podobných riešeniach viem, ale chcel by som si perspektívne postaviť niečo, čo by ma už potom nelákalo zbytočne poškuľovať po niečom dokonalejšom. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Pi august 17, 2007 06:52:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Galiyosha:

A co máš či budeš mít za sluchátka, když se ti ten Audiobuffer zdá málo? Slyšel jsi ho někdy? Slyšel jsi někdy ty ostatní? A navíc je to i výborný předzes. Já hraju na AKG240M a jsem velmi spokojený.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Ne august 19, 2007 20:36:29    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
A co máš či budeš mít za sluchátka, když se ti ten Audiobuffer zdá málo? Slyšel jsi ho někdy? Slyšel jsi někdy ty ostatní? A navíc je to i výborný předzes. Já hraju na AKG240M a jsem velmi spokojený.

Nepočul, aj keď by som ich, prirodzene, veľmi rád porovnal. Smile Uznávam, že pri mojom zdroji, ktorým teraz pre tento účel na nejaký čas zostane Terratec Phase X24 FW, by som možno rozdiel nepostrehol.

Kvalít kombinácie OPA627 + BUF634 som si vedomý. Je pravda, že nemám právo označiť horeuvedené diskrétne riešenia za "dokonalejšie". Ich konštruktérov však nepovažujem za "veriacich hifistov". Napriek tomu, ak sa nemýlim, diskrétne obvody pred kombináciou opamp + buffer preferujú. Možno je to potom len nepodložený pud laika, ale ak navyše zvážim, že cena 2x OPA627 + 2x BUF634 je porovnateľná s cenou polovodičov pre diskrétne návrhy, mám väčšiu chuť sa pustiť skôr do niektorého z nich...

Pán Mačura, ak smiem, váš názor je aký? Ak sa nemýlim, viackrát ste sa vyjadrili, že dosiahnuť diskrétnym obvodom parametrov dobre zapojenej kombinácie OPA627 + BUF634 je prakticky nemožné. Napriek tomu priznávate, že dobré výsledky meraní sú len nutnou, nie postačujúcou podmienkou. Myslíte, že napríklad niektorý z horeuvedených obvodov by výkonom mohol prekonať spomínaný Audio Buffer zapojený ako slúchadlový zosilňovač? Alebo je to len veľmi málo pravdepodobné a stavbu niečoho podobného by ste považovali skôr za stratu času?

Každopádne ďakujem všetkým za reakcie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po august 20, 2007 06:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedá mo nezareagovat na "veriacich hifistov". Všiml sis, že téměř každý konstruktér věří svému řešení. Nedávno se to tady řešilo. A patří mezi ně i pan Bunta z BVA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Po august 20, 2007 10:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Všimol. Ktorý konštruktér by ostatne riešeniu, s ktorým ide na verejnosť, aspoň spočiatku neveril? Snáď je jasné, čo som pod výrazom "veriaci hifista" myslel...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut august 21, 2007 15:57:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ohladne beta22 a tazko zohnatelnych hodnot odporov a suciastok do DIY sluchatkacov odporucam stranku http://www.glassjaraudio.com/main.sc jeff rossel predava kompletne sady za tazko prekonatelne ceny - je to preverene - seriozny obchodnik ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: St august 22, 2007 17:28:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za tip, o tých kitoch som nevedel a vyzerajú veľmi lákavo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist