Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

xxx
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 12:23:31    Predmet: xxx Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil spyky dňa Ne január 08, 2017 12:07:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 12:25:18    Predmet: Odpovedať s citátom

zosilňovač :

http://www.ebay.com/itm/Meixing-Mingda-MC34-A07-EL34-Tube-Amplifier-NEW-/280975966269?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D2292771021546838066%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D1%26sd%3D280975966269%26
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 13:38:24    Predmet: Odpovedať s citátom

nemá nikto skúsenosti s výkonom elektrónkových zosilňovacou??

12 wattov koľko može byť porovnaní s integrovaním zosilňovačom?

Ďakujem vám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 13:44:36    Predmet: Odpovedať s citátom

12 W = 12 W
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 13:46:48    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.tubeaudio.sk/elektronkovy-zvuk

tu píšu iné..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 15:12:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Já nevidím, že by psali něco jiného. Píšou tam, že:

Málo Wattů je málo Wattů, a že když je málo Wattů, tak bude zesilovač limitovat a tedy výrazně zkreslovat. Výhodou elektronek má být to, že v limitaci zkreslují "líbivěji", než by v limitaci zkresloval stejně slabý tranzistorový zesilovač. Ale proč by si měl někdo normální kupovat stejně slabý (a za běžné hlasitosti limitující) tranzistorový zesilovač, tam zdůvodněno není - pravděpodobně proto, že to zdůvodnit ani okecat fakt asi nejde.

Marketingoelektronkový výraz "teplý zvuk" si přelož jako zkreslení v řádu procent. "Skreslenie znie príjemne a prirodzene" ani překládat není potřeba.

"Hluboký a mohutný zvuk" si přelož jako hučení na basech.

Kdybys ještě něčemu nerozuměl, klidně se ozvi. Pracuju v marketingové agentuře asi 20 let Smile


Naposledy upravil Kozousch dňa Ut september 25, 2012 15:30:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 15:30:07    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem vám za odpoved.ja by som chcel vedieť či mi stači 12W v čistej A triede na počuvanie hudby (jazz,popp)castle knight 5 su dosťvelke reproduktory.teraz mám knim tranzistorovy zosilnovac 50W
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 15:40:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dost velke repro Laughing
Preco chces menit? Aky zosilnovac mas teraz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 15:44:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybych měl zbytečné peníze, tak bych si do pracovny k citlivým regálovkám koupil kvalitní Áčko 2 x 12W od profesora Petříka hned:
www.hifiart.cz
Do větší místnosti a ke sloupům by muselo být silnější a samozřejmě taky kvalitní - buďto od profesora Petříka, nebo při nejhorším starší odborně zrepasovaný Luxman a podobně. Rozhodně bych ale nešel do lamp a už vůbec ne do nějakého levného čínského no-name bastlu z eBaye. S omezeným rozpočten jiná cesta než klasický ABčkový "tranzistorák" není ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 15:50:28    Predmet: Odpovedať s citátom

teraz mám akai aa1050 a pioneer sa9800.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 15:54:07    Predmet: Odpovedať s citátom

takže no čina.Ak som dobre pochopil 12w bude málo.aký výkon by som potreboval ?profesor Petřík má pekné zosilnovače.aké su ceny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 16:01:47    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte som rozmišlal použit A class preamp k pioneer SA9800.neviem ci je to dobry napad Confused da sa oddelit preamp.mohol by som tak dostať teplejsi zvuk??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2012 16:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Akai AA-1050 neznám, ale je to nějaký prastarý Receiver, takže to asi žádný zázrak nebude. Pioneer SA-9800 jsem sice v ruce měl, ale nebyl v pořádku. Zde na fóru je oblíbený a dobře hodnocený:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=9850&highlight=
Pokud se nepletu, tak má slušné koncáky, ale nic moc předzesilovač. Pokud máš nějaký zdroj zvuku s regulací hlasitosti (CD přehrávač s variabilním výstupem, DAC s Volume a podobně), můžeš to zkusit ze zdroje zvuku přímo do koncáků Pioneera. Ale jestli to bude "teple zkreslovat" fakt netuším. Lampové zkreslení si můžeš vyrobit ve foobaru:
http://skipyrich.com/wiki/Foobar2000:Tube_Sound


Castle Knight 5 taky neznám, ale podle ceny (cca 30 tisíc Kč) by to měly být slušné sloupky:
http://www.thehomecinemacentre.co.uk/index.php/speakers/floorstanding_speaker/castle_knight_5/

Profesor Petřík vyrábí špičkově a na zakázku - ceny jsou dohodou a odpovídají kvalitě. Podle mě by vzhledem k vyšší citlivosti tvých beden stačilo Áčko 2 x 25 W - ale je to fakt jen odhad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St september 26, 2012 10:37:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Avg mi křičí, že na stránce www.hifiart.cz mi blokuje trojského koně !
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St september 26, 2012 10:59:09    Predmet: Odpovedať s citátom

áno, JS/TrojanDownloader.HackLoad.AG

A nekričí to len AVG, ale aj napr. ESET. Je tam vírus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St september 26, 2012 11:03:02    Predmet: Odpovedať s citátom

M$ Security Essentials + Chrome ani tuk. Tak bud to odchytil firemny firewall, alebo som uz zavireny Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: St september 26, 2012 11:06:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj Avast "bléká", majitel asi nema cas na stranky ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: St september 26, 2012 17:36:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Pod Linuxom (Debian) + Firefox nemam problem. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
enregistree
Hifista


Založený: 02 december 2009
Príspevky: 241
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št september 27, 2012 15:33:43    Predmet: Odpovedať s citátom

12 W – pokud mas spis mensi poslechovou mistnost, bez problemu (udavana citlivost reproduktoru je 90dB).
Ale kupovat zesilovac bez moznosti poslechu… Nevim.

_________________
L_u_k_a_s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ne september 30, 2012 14:46:24    Predmet: Odpovedať s citátom

máš pravdu.teraz som našiel T.A.C 88 / T.A.C 34.
dosť dobré oňom(ňich) píšu.možno by som mal možnosť ich vypočuť aj na slovensku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2012 19:21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to trochu jinak s výkony.

U elektronkových konců s malým DF může celkem snadno nastat situace, že dodává do vyšší impedance reproboxu mnohem vyšší výkon, než teoreticky rovnocenný tranzistorový konec. Záleží od konkrétního kusu, od použitého reproboxu, atd.
Navíc se dá "solit" některý model zesilovače tak, že sice dynamické špičky už nezvládá, ale nepůsobí to až tak rušivě jako u polovodičového konce.

Dejme tomu, že by tedy elektronkový 12W SE konec mohl být adekvátní 25W tranzistoráku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St október 03, 2012 15:34:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako na zavolanou:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=15423&highlight=
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spyky
Hifi obsluha


Založený: 02 september 2012
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Št október 04, 2012 20:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem Kozousch::)podla vás SE aleba PP elektronkovy zosilnovač???

reproduktory:Castle knight 5

speaker cable:viablue sc4

rca audioquest king cobra
CD prehravač maratz CD 6004
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: So október 13, 2012 21:13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
...
Marketingoelektronkový výraz "teplý zvuk" si přelož jako zkreslení v řádu procent. "Skreslenie znie príjemne a prirodzene" ani překládat není potřeba.
"Hluboký a mohutný zvuk" si přelož jako hučení na basech.
...

Kozousch napísal:
Kdybych měl zbytečné peníze, tak bych si do pracovny k citlivým regálovkám koupil kvalitní Áčko 2 x 12W od profesora Petříka hned:
www.hifiart.cz
...


Dovolil bych si prudce NESOUHLASIT.
když se lampáč povede, hraje přesně jak švýcary a na ucho rozhodně lépe než tranzistory. já mám doma taky "velké bedny", a naposloucháno přes hifi-voice dost jiných repro, i zesilovačů.
Nakonec hraju s cca 18W SE viz http://perys.rajce.idnes.cz/perys_-_Jadis-JA-30_mk2012/ do Shan Sněhulák ManII (rovněž 8Ohm), a naměřil jsem zkreslení od pouhých 0.2% - a je to taky na celkovém zvuku slyšet!

ale souhlasím se sendym - bylo by vhodno si tu vysněnou kombinaci nejdřív poslechnout, lze-li.
stejně tak bych se ale podepsal pod Kozouschův tip s Áčky prof.Petříka - dokonce jsem u něj něco poslouchal a vepsal dojmy na hifi-voice, ale už je to dávno..

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So október 13, 2012 22:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

perys napísal:
...když se lampáč povede...

Tohle samozřejmě nevylučuju - ten můj "výklad marketingových obratů" byl spíš kritikou toho reklamního zmrdispeaku, než samotných lampáčů.

Mám ale pár dotazů (a fakt se ptám - nejsou to takové ty "rejpavé" otázky - protože v tomhle nemám vůbec přehled) - zde konkrétně diskutujeme o cenové kategorii "čínských No-Name lampáčů z eBaye".

Když jsem si pročítal názory na lampáče, tak jsem často narazil na názor, že lampáče začínají být zajímavé až ve vyšších cenových kategoriích. Platí to, nebo je to nesmysl?

Když zůstaneme kvůli tomuto konkrétnímu tématu při zemi - dá se koupit třeba za 20 tisíc Kč nový značkový lampáč, který je srovnatelný (nebo dokonce lepší), než jakýkoli nový značkový tranzistorák za stejnou cenu?

A případně jak je to s nákupem bazarových lampáčů? To, že jich je na trhu oproti tranzistorákům mizivé množství, je jasné. Ale když to vezmu z pohledu člověka, který má hluboko do kapsy, tak ten si může koupit třeba 15 let starý tranzistorák za 5 tisíc Kč, který jako nový stál plácnu 30. Pokud nenaletěl na nějaký vrak nebo problémový kus, tak dá dejme tomu ještě 1 až 2 tisíce Kč za výměnu nějakých kondenzátorů a seřízení, a má s největší pravděpodobností na pěkných pár let vystaráno. Je něco takového realizovatelné i v lampách?

Taky pokud se nepletu, tak lampy mají omezenou životnost (1000 hodin?) a taky se musí seřizovat (pracovní bod?) - jak je toto nákladné? A zvládne výměny a seřizování i člověk bez technické erudice?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 08:16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
...Když jsem si pročítal názory na lampáče, tak jsem často narazil na názor, že lampáče začínají být zajímavé až ve vyšších cenových kategoriích....
Taky pokud se nepletu, tak lampy mají omezenou životnost (1000 hodin?) a taky se musí seřizovat (pracovní bod?)...

třeba ty Jadisy co jsem sehnal jsou z cenové kategoie race-speciálů a hrály spíš mizerně. Zato třeba některá nová PrimaLuna (made in China s EU dohledem) s cenou sice ne 20k ale už kolem >30-35k (dle typu) rozhodně byla poslouchatelná a srovnatelná se slušnějšími solid-state stroji. Takhle se to prostě nedá říct. Schéma je buď ok, nebo není ok (viz PMA kdesi v jiném vlákně). Je to totéž jako s tranzistory.
Takže je třeba si poslechnout, mít štěstí a být spokojen, nebo si to doma do-upravit. A taky lze poměnit elektronky od různých výrobců, kvalita zvuku se může zlepšit zásadně (JJ).
Jinak s životností lamp je to tak, že asi výkonové lampy v kytarových kombech Metallicy po turné budou u konce s životem i s dechem, ale pokud zapojení nenutí jít lampy do extrémů vůči katalogovým hodnotám, nebo nejsou přežhavené, můžou vydržet mnoho (desítky) let. Pokud je v zapojení kat.odpor, není vvětšinou nutné je během používání nijak dostavovat.
U lampiček ve vstupních dílech to může být navěky - viz první(?) transatlantické telekomunikační vedení, je s elektronkami bez možnosti opravy, a pokud vím snad ještě dosud stále funguje..
A hlavně - elektronku v patici si vymění i netechnik Very Happy
ps: cenu zpravidla udává kvalita výst. traf a použité množství nerezu..

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 09:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za odpověď. Je fakt, že ta moje nedůvěra k lampám bude mít i nějaké iracionální důvody, protože jsem zažil i dobu, kdy byly elektronky "aktuální technologie". Jsem sice staromilec, ale ne zpátečník (alespoň si to o sobě "skromně" myslím Smile ).

Uznávám, že třeba do menší poslechovky k citlivým regálovkám by slušný lampáč (nebo malé profesorovo Áčko) mohl být dobrá volba. Ale představa lamp nebo Áčka (hlavně tedy té ceny za dostatečné výkonné a kvalitní provedení) krmícího "hrombedny v tělocvičně" mě stále tak nějak nesedí ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 20:13:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
...protože jsem zažil i dobu, kdy byly elektronky "aktuální technologie"...

elektronky stále JSOU AKTUÁLNÍ technologie..
(viz náznaky a rozpaky nad tranzistory v mnoha vláknech zde, tematicky toto přímo pojmenováno např jako: "..aneb 50 let slepé cesty" Wink Wink Wink

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 21:50:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ono z pohledu třeba zahrádkářů je aktuální technologie i ruchadlo bratranců Veverkových. Ale zkus s podobně progresivním názorem diskutovat v JZD Smile


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 22:41:04    Predmet: Odpovedať s citátom

perys napísal:
elektronky stále JSOU AKTUÁLNÍ technologie..


Jo, kdejaký trotl si myslí, že když nějak přidá nějakou elektronku k podprůměrnému krámu, že udělá díru do světa. Jistý úspěch to mívá, hlupáků je dostatek...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist