Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Miniaturní 5.1 zesilovač

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Traktorista
Nádejný hifista


Založený: 19 apríl 2009
Príspevky: 68
Bydlisko: Beroun - Praha

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 13:30:24    Predmet: Miniaturní 5.1 zesilovač Odpovedať s citátom

Uvažuju o stavbě malýho 5.1 zesilovače, nejde o žádnej High-end, bude to pouze zesilovač k PC bedýnkám a měl by se vejít do menší krabice (Modushop Galaxy, Sonic T-Amp apod.). Válí se mi tady 4 ks LM3886, tak bych je zužitkoval a dokoupil ještě další 2 ks. Nepoženu je zdaleka na plnej výkon, bohatě bude stačit kolem 10-15W/kanál. Zapojení je jednoduchý, s tím nebude problém. Budu dokonce takový prase, že to budu všecho napájet jedním trafem, toto skutečně není zamýšleno jako Hifi projekt.
Ale přemejšlím, jak šikovně pořešit 6-kanálový Volume. Jestli použít nějakej chip, nebo vyrobit 6-násobnej pot, nebo nějaký jiný řešení? Co byste volili?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 15:40:21    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím poťákem poradit neumím, ale ohledně traf se zeptám - nebylo by možné použít alespoň dvě trafa? Jedno pro kanál subwooferu a druhé pro "zbylých" 5 kanálů?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opamp
Hifista


Založený: 12 február 2010
Príspevky: 204
Bydlisko: Černé /rudé Kladno

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 16:00:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Má to být zesilovač k PC kategorie "nikoli hájend". V tom případě bych kleasl až tak hluboko, že bych volume řešil na digitální straně, tedy bych využil regulace v PC.
Určitě to nebude horší než nějaký 6kanálový regulační šváb.
Vlastní zesilovač by tedy měl pouze jediný ovládací prvek - síťový vypínač Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 16:41:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PT2258
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 16:43:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak ti nejde o to, že si to chceš postaviť sám tak sa na to vyprdni - aboslútne sa to neoplatí. Za pár drobných kúpiš shitný receiver a bude to hrať minimálne rovnako dobre ako s tými LMkami ak nie lepšie...
_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20506

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 17:00:26    Predmet: Odpovedať s citátom

To bych asi souhlasil, LM hrají dost hrozně.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 17:16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě LMka hrají hrozně možná ve srovnání s normálními aparáty, ale pokud se bavíme o shitových AV Receiverech do nějakých 10-ti tisíc Kč, tak ty hrají podle mých zkušeností oproti LMkům ještě podstatně hůř. Samozřejmě je možnost koupit třeba 10 let starý původně drahý AV Receiver. Jenže jak to bude s životností a opravitelností poměrně složitého přístroje letovaného (spíš lepeného) RoHS svinstvem? Slušně provedený DIY zesík bude mít za stejné peníze životnost několikanásobnou a bude i svépomocně opravitelný nebo repasovatelný. Navíc by stejně bylo nutné řešit koncák pro subwoofer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4864
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 18:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím, že rozumné řešení je použít multikanálovou regulaci přímo na zvukovce. Navíc to umožňuje nastavit jednotlivé kanály odděleně, což se obvykle využije.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Traktorista
Nádejný hifista


Založený: 19 apríl 2009
Príspevky: 68
Bydlisko: Beroun - Praha

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 20:04:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě že spolehnout se na regulaci hlasitosti v ovládacím panelu PC je jedna možnost, ale ne vždycky je ten ovládací panel hned dostupnej (hry) a navíc ve Win7 je to s tím problematický, nastavuje se hlasitost každý aplikace, takže např. jedna aplikace bude hrát určitou hlasitostí, ale druhá na mě vybafne naplno a než se k tomu proklikám, budou na mě zvonit sousedi. V noci dost nepříjemný. Rád bych prostě nad tím měl trochu víc kontrolu. Regulovat každej kanál samostatně v PC bude i tak, s tím je to (u mě) obvykle tak, že se to jednou nastaví, a už to tak zůstane.

Použít samostatný trafo pro subwoofer je dobrej nápad, dalo by se vyrobit s větším napětím a basovej kanál by tak dával trochu větší výkon, tam to není na škodu.

LM3886 jsem slyšel v podání Cambridge Audio A340, nebo jak se to jmenuje, je to nejnižší model, ale k tomuto účelu si myslím, že by to bylo dostačující. Je třeba brát v potaz, že to bude pohánět miniaturní nepříliš drahý bedničky, tam se toho ztratí dost.
Nejlevnější receivery, který by tady přicházely do úvahy z hlediska ceny, podle mě nemají v sobě ani toto, ale nějaký ještě mnohem horší šváby. Navíc bych rád trochu menší case a nemusí mi to chytat rádio, nepotřebuju tam USB vstupy, HDMI, dekodéry všech možnejch formátů ani nic podobnýho, protože tohle všechno umí PC.

Starej receiver původně vyšší kategorie, tam je to o náhodě jestli zrovna na něco narazím, ale hlavně kupovat cokoliv ať starýho nebo novýho postrádá ten DIY faktor, kterej mě baví Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cipisek
Nádejný hifista


Založený: 16 apríl 2010
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 20:09:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono by nemuselo byt ani tak druhe trafo, jako spise dalsi vinuti. Urcite to vyjde levneji. No a pouzil bych multimedialni klavesnici, ktera ma primo tlacitka na regulaci hlasitosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist