Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předzesilovač pro MM přenosku - open project
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 15:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

P.S. Jistě nemusím zdůrazňovat, že indukčnost toho jednoho metru závisí na tom, jak je ten metr naskládaný v prostoru. A že indukčnost jednoho metru rovného vodiče se zmšřit nedá, poněvadž indukčnost je vztažená ke smyčce a tudíž zahrnuje i měřící dráty. Možná by to šlo nějak čtyřbodově, ale to jsem nikdy nezkoušel, potřebných drátů nemaje.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 15:28:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Bobo, přečti si toto:

danhard napísal:

Jde mi o indukčnost pláště, ta je u volného drátu cca 1uH/m a mění se s tvarem vedení.
Indukčnost zkratovaného vedení (na opačném konci) je u 50R koaxu cca 0,3uH/m a nemění se s tvarem a dá se spočítat.
Jak to Bohouši měříš ? nebo je zdroj agentura JPP ? Very Happy

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 15:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Macecha poslala Jeníčka a Mařenku do lesa. Tak šli a šli, až přišli do lesa, a tam nebyly žádné stromy. Tak Jeníček vylezl na nejvyšší strom, aby se rozhlédl a našel cestu ven ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 15:40:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Anebo: Kašpárek se Spejblem se šli vykoupat k řece. Když přišli k řece, Kašpárek do ní skočil a vesele se v ní cachtal. Spejbl zatím chodil po břehu a hledal díru, kterou by do ní vlezl ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 15:42:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Indukčnost pláště způsobuje napěťový úbytek měřený kanálem č.1 (modrý). Pochopitelně na konci koaxu se neprojeví (žlutý kanál). Nicméně, jakákoliv nesymetrie a "nekoaxiální" připojení kabelu dávají vyrůst induktivní špičce v kanálu 2, žlutém (rozptylová indukčnost).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 15:53:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Jdu s prázdnou, nesa v ruce rýč. Jdu pěšky, sedě na buvolu. Když přijdu k mostu, voda stojí pevně a most teče pryč.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 15:58:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jo, smyčkovou indukčnost, jen mě zajímala konkrétní hodnota a kolik se liší od mého odhadu 0,3uH/m ?
Je pěkný, že je to v nějakém StereoVideo, ale v kterém to ví jen autor Very Happy
Geometrická indukčnost koaxiálu 0,2*ln(D/d) uH/m si pamatuju snad ještě z průmyslovky, jestli to platí přesně nevím.
Belden uvádí d 0.84 D 2.95, takže výpočtem 0.25 uH/m a nominálně uvádi 0,263 uH/m, můj odhad je 0,3uH/m, 20m koaxu změřím RLC metrem 6,8uH a na osciloskopu přibližně 0,3uH/m.
Ještě budu muset přeměřit ten kabel, jestli mě v krámu nepřáli, zpoždění mě vychází 220ns, jsem zvyklej na 5ns/m.
Měření na RLC metru přikládám nejmenší váhu, i když ukazoval 6.8489 uH, jednou, jindy zase něco jiného Smile

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 16:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

5ns/m je normální hodnota.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 16:11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kapacita - je v tom ještě rel. permitivita. Je to ale v pF/ft (stopa).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 16:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ptáček seděl ve svém bydélku na bidélku. Zafoukal vítr a rozbily se hodiny. Bohužel nemám bambusovou hůl, která by dosáhla na Pankrác.

Ten Belden je cool. Pro koax platí, že definovanou impedancí je určena relativní geometrie s tím že tam jako parametr figuruje permitivita a permeabilita izolantu, přičemž reálně je významná jen permitivita. Což znamená, že všechny koaxy se stejnou impedancí a stejným izolantem budou mít stejnou smyčkovou indukčnost (i kapacitu naprázdno). Těch 0,25 až 0,3 uH sedí. Já si pamatuju jen, že nejmenší indukčnost měl reprákový tlustokoax Shark MD, který má ovšem impedanci nižší než běžné koaxy - indukčnost asi 0,15 uH/m (pěnový PE).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 16:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Kapacita - je v tom ještě rel. permitivita. Je to ale v pF/ft (stopa).


Jo tak pardon. Ne odmocnina, alebrž logaritmus. Ta moje hlava děravá...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 16:42:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Banbusová tyč, čepice je klíč. Přiletěl k ní míč, odnesl ji do Budějič.

To zapojení according PMA snad ukazuje něco jako průnik do signálu, když stíněním teče rušení. ale ne úbytek na stínění a tudíž indukčnost apod. Úbytek by se dal měřit diferenciálně, ale musely by být aktivní sondy, jinak by to kecalo. Bohužel s použitím aktivních sond se v moderních osciloškopech jaksi nepočítá.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5927
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 16:55:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Úbytok na tienení ukazuje kanál 2- amplitúda plochej časti po odznení prekmitu-podkmitu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 17:01:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak, odporová složka.
Čistě induktivní úbytek pak ukazuje kanál č. 1, modrý, tento úbytek se ale na výstup nepřenáší, jelikož kabel je kabel a do RLC úvah hraje vazba podchytitelná jako vzájemná indukčnost.

Znovu upozorňuji na různé citlivosti
kanál 1 - 500mV/d
kanál 2 - 2mV/d

VB chyběl ve třídě na začátku vlákna Van den Hul.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 17:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

No, když věříte, že pláště vstupů obou kanálů jsou na ekvipotenciále ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 17:19:57    Predmet: Odpovedať s citátom

... a ta ustálená hodnota na žluté stopě je to jediné, co se dá rozumně interpretovat, ovšem kvůli rezistivnímu úbytku snad není třeba dělat takovéhle krkolomnosti.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 17:28:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Když to bylo měření, které mělo ukazovat, že prosak je na nízkých frekvencích u koaxiálního vedení úměrný odporu stínícího pláště, tak mě to připadlo vhodné.
Nepřipadalo mě z ostatních příspěvků, že by to bylo všem tak jasné Wink
A protože je to měřené obdélníkem, tak je zřejmý i mechanizmus pro střední frekvence (100kHz), ale vylezly i vlastnosti pro frekvence vysoké (>10MHz), kde to zatím až tak jasné není.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 18:39:25    Predmet: Odpovedať s citátom

On Bobo chyběl, když se tu vedly úvahy o indukčnosti stínění, úbytku napětí na ní které se údajně přenáší na výstup a o nutnosti minimalizace impedance stínění.

Tyhle internetové diskuse jsou jedna velká bolest, jelikož sotva skončí a dojde se k závěru, tak někdo přijde a vrátí všechno na začátek. Teď jsem zase velký skeptik já.

"Já jsem Vám říkal, že to nemá cenu".
Abyste potom neřekli, že to nemělo cenu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 18:48:00    Predmet: Odpovedať s citátom

A ten žlutý kanál ukazuje, jak se může chovat blbá tkanička s blbým konektorem. Ten počáteční jev totiž koresponduje s VF rušením, s typickými jehlami. Blbá nekoaxiální konstrukce kabelu je pěkně vytáhne. Odporová část je víceméně nezajímavá.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 18:54:54    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
On Bobo chyběl, když se tu vedly úvahy o indukčnosti stínění, úbytku napětí na ní které se údajně přenáší na výstup a o nutnosti minimalizace impedance stínění.

Tyhle internetové diskuse jsou jedna velká bolest, jelikož sotva skončí a dojde se k závěru, tak někdo přijde a vrátí všechno na začátek. Teď jsem zase velký skeptik já.

"Já jsem Vám říkal, že to nemá cenu".
Abyste potom neřekli, že to nemělo cenu.


Já vím, že víš, že jsem vůl. Ale kvůli tomu to tady nemusíš rozkecávat.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 19:08:27    Predmet: Odpovedať s citátom

A aby bylo jasno, ty obrázky z osciloskopů jsou sice velmi zajímavé, ale o reálném průběhu reálných tranzient v reálném světě říkají něco jen přibližně a kvalitativně - snad kromě té stejnosměrné "ustálené hodnoty". Uspořádání je na hony daleko od toho, jak je kabel v reálném audio světě používán a vstupy osciloskopů nejsou - ostatně ani nemohou být - přizpůsobené. Jediný správný postup je s použitím aktivních sond, které si ovšem u Metronixu nekoupíte a k Hamegu taku nejsou. Howgh !
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 20:24:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale hovno Bobo ! na testování přeci musím použít definovaný signál, jen z něj mohu definovat útlum v závislosti na frekvenci a se vstupy osciloskopu mě neser, samozřejmě se dá udělat to měření tak, že to vlastnosti neomezují, nebo se ti 1Mohm / 20pF zdá omezující ?
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 20:32:09    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Ale hovno Bobo ! na testování přeci musím použít definovaný signál, jen z něj mohu definovat útlum v závislosti na frekvenci a se vstupy osciloskopu mě neser, samozřejmě se dá udělat to měření tak, že to vlastnosti neomezují, nebo se ti 1Mohm / 20pF zdá omezující ?

Kdybychom měli být důslední, tak by to spíš chtělo ty parametry zhoršit na úroveň běžného vstupu předzesilovače, tedy něco jako 10k/50pF....

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 21:13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Ale hovno Bobo ! na testování přeci musím použít definovaný signál, jen z něj mohu definovat útlum v závislosti na frekvenci a se vstupy osciloskopu mě neser, samozřejmě se dá udělat to měření tak, že to vlastnosti neomezují, nebo se ti 1Mohm / 20pF zdá omezující ?


1 Mohm s kapacitou se mi omezující nezdá, pokud se ovšem tady v té záplavě keců o impedancích, koaxiálnosti, přizpůsobení a jánevímčeho ještě bude respektovat fakt, že kabel, který vede do takového vstupu, by měl mít vlnový odpor 1 Mohm s patřičnou kapacitní složkou, a ten bych teda chtěl vidět.

Pracoval jsem kdysi s aktivní sondou 1 Mohm / 3 pF a smysl byl v tom, že měla výstupní impedanci 50 ohmů a vedl od ní kabel 50 ohmů k zakončováku 50 ohmů na měřáku. Byla od HP, chodila do 110 MHz a pěkně hřála. Až si něco takového pořídíš, dej mi vědět. Pokud to máš, tak přestaň láteřit a udělej s tím diferenciální měření na kabelu - pak možná odečteš i tu indukčnost metrového drátu. Nebo stínění - to bude zajímavé, poněvadž indukčnost by měla záviset na průměru vodiče a ten u stínění bude obvykle větší než u holého drátu.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 21:31:09    Predmet: Odpovedať s citátom

A o měřícím signálu jsem se vůbec nezmiňoval - máš samozřejmě pravdu, pokud ovšem budeš pracovat se zdrojem o definované impedanci, se stejnou impedancí mít kabel a mít to patřičně zakončené. Což nepochybně víš - jinak bys měřil hausnumera. A což neplatí pro to PMA měřící zapojení.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 21:42:59    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
1 Mohm s kapacitou se mi omezující nezdá, pokud se ovšem tady v té záplavě keců o impedancích, koaxiálnosti, přizpůsobení a jánevímčeho ještě bude respektovat fakt, že kabel, který vede do takového vstupu, by měl mít vlnový odpor 1 Mohm s patřičnou kapacitní složkou, a ten bych teda chtěl vidět.

A proč proboha ? PMA tam má přímo přivedený krátký koaxiál, který může samozřejmě trochu zvonit a kecá do toho impedancí, což už bylo na tom vlákně Vohul rozebráno.
Takže lepší tam aspoň dát na konec přívodního kabelu 50R zakončení, což stačí zapnout zakončovák v osciloskopu, nebo zatěžující dělič s menším výstupním odporem, což ovšem trochu změní podmínky a transformuje to časové konstanty, ale tak, že se dají jevy lépe rozdělit. Taktéž ve vlákně Vohul.

Proč bych tam dával diferenciální sondu, když to měřící místo mám postavené přímo na vstupu toho osciloskopu ??? Ó nejvyšší a největší Headbang

Jinak:
a) výrobou měřících míst, differenčních měřících zesilovačů a izolovaných sond a podobného svinstva se přes 20 let živím, tady to byla jen ukázka, že se dá změřit ledascos "bez ničeho".
b) jaký má sortimet kdejaký podomní obchodník je mě ukradený
c) i ten blbej Hameg, z kterýho jsou ty obrázky dělá sond dostatek
http://www.hameg.com/186.0.html?L=0

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 09, 2013 21:57:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně už to tady nebaví. Nechceš si to přijít probrat k Číňanům na Prosek ?
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št október 10, 2013 07:19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam se Bohouši nedostanu, daleko Sad

PMA má ale málo citlivý osciloskop a málo z generu a nic přesného neodečte.
Takže nějaké precizování měřicího signálu nemá cenu, protože by snižovalo citlivost. Stačí když bude kabel z generu krátký.
Na porovnání je ale důležité, že je zdroj signálu pro všechny měření stejný.
V "reálném průběhu reálných tranzient v reálném světě" také není přesně definovaná impedance rušícího signálu Smile

Takže zatímco PMA vidí hrubé rozdíly a může odhadnout nectnosti kabelu, tak při přesném měření se z toho oscilogramu dá odečíst přesné hodnoty, na kterých ten prosak záleží - dc odpor pláště, "podélná" indukčnost pláště, rozptylová indukčnost pláště.
Nic víc, nic míň - jiné vlastnosti kabelu se neprojevují, tudíž nejsou vidět.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Št október 10, 2013 07:34:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št október 10, 2013 07:33:29    Predmet: Odpovedať s citátom

citlivost 2mV/d - vcelku "normál". Měření je single shot, bez průměrování a bez smoothing.

Generátor ale jen 2Vp-p/nekonečno, vnitřní odpor 50 ohm, takže 1Vp-p do 50 ohm.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št október 10, 2013 07:35:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale i to stačí, aby jsi "něco" viděl.

Já to precizuji, abych vyloučil ostatní vlivy a aby bylo jasné co je přesně vidět.
Mám tu taky osciloskopy 100uV/dílek a spektráky, ale to nechci, každý to doma nemá Smile

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Št október 10, 2013 07:43:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Ďalšia
Strana 13 z 15

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist