Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Led Zeppelin
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pesi
Hifi obsluha


Založený: 19 jún 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 10:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

jo, souhlas boxere. Já reagoval na merhautovo "evidentně". Já myslím, že Lechos o nich určitě ví i ty důležitější věci, jen holt psal zrovna ty horší Wink
Co bylo pro mě jako nakouknuvšího do vlákna Led Zeppelin "evidentní" bylo jen to, že merhautovi se zrovna tyhle horší věci nelíbily. A nevim kde vzal ten člověk jistotu, že ten druhý o Zeppelinech nic neví.
No a holt s těma umělcema už je to tak . Mně jde taky psaní (řekněme příběhů) o hodně líp když se napiju, třeba sochař Opočenský je taky jistě umělec, sbormistr z Bambini taky má své neduhy(teda podle soudu), Sid Vicious nám taky určitě nechal odkaz ...-atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 10:52:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakoľko sú v tomto vlákne irelevantné...úplne zbytočne bolo o tých negatívach písať.
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 11:27:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem jen reagoval na to, že jeden diskutér zúžil zvukovou (ne)kvalitu na hodnotu DR, navíc bez poslechu, a druhý pak celé LZ na záchodové historky a plky typu "Page za 45 let nic pořádnýho neudělal".

No, a protože poslechem vím, že zvukově je nové vydání LZ povedené, a že ty záchodový historky LZ jsou nepodstatný a často hodně přibarvený, a že Page má za posledních 45 na svědomí spoustu muziky – tak jsem napsal, co jsem napsal.

Osobně ty nový Hi-Res verze LZ vřele doporučuju. Navíc všichni víme, že je lze okoštovat bez velkého úsilí.

Samotná hodnota DR (bez dalšího měření, pohledu na obalovou křivku, atd.) je jen indicie. Ostatně, na nejasnosti kolem DR upozorňoval už sám Velký Bobo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pesi
Hifi obsluha


Založený: 19 jún 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2015 12:06:12    Predmet: Odpovedať s citátom

no, až asi kvůli tomuhle vláknu jsem se kouk do DR databáze na mé CD LZ II z roku 94 (myslím Atlantic) a zjistil jsem, že DR je kupodivu dost vysoké cca 12, celkový zvuk až tak oslnivý není, takže pokud ta reedice z r.2014 (jestli jsem se dobře koukal) má DR sníženou asi na 10 až 9 (což je podle mého skromného názoru na rock stále hodně dobré) a zvukově je to povedené, tak si to asi budu muset poslechnout Wink
Ono u rocku je moc vysoké DR spíš asi už nesmysl nebo řek bych ani neni žádoucí . Pokud je to trochu "šlapající" rock neřkuli metal, ... to by se ani nedalo poslouchat - sedět a přemýšlet zda to mam dát víc nahlas kvůli tichým pasážím aby mi ty hlasité ale zároveň nerozervaly hlavu ... Tady by to měl být citlivý kompromis a DR 9 či 10 je určitě slušný ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 13:29:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pesi napísal:
Ono u rocku je moc vysoké DR spíš asi už nesmysl nebo řek bych ani neni žádoucí . Pokud je to trochu "šlapající" rock neřkuli metal, ... to by se ani nedalo poslouchat - sedět a přemýšlet zda to mam dát víc nahlas kvůli tichým pasážím aby mi ty hlasité ale zároveň nerozervaly hlavu ...

Dynamic Range (DR) nie je celková dynamika zvuku nahrávky, to by tie hodnoty boli veľmi nízke.
DR vyjadruje rozdiel medzi priemernými a maximálnymi úrovňami nahrávky:
http://www.dynamicrange.de/en/our-aim
Makrodynamika nahrávky teda ovplyvňuje DR len minimálne. DR vyjadruje práve jej mikrodynamiku - dynamiku po modulačné špičky. A to má svoj význam aj pri rockovej hudbe, vrátane heavy metalu. Bez modulačných špičiek sa hudobné nástroje "zlievajú" a z hudby sa stáva hluk. DR je preto ukazovateľom kvality nahrávky a pokles pod istú úroveň (závisí aj na hudobnom štýle - použitých hudobných nástrojoch) znamená, že modulačné špičky boli orezané:



Takéto orezanie škodí vernosti zvuku (keďže sme na hi-fi fóre) akejkoľvek nahrávky. V druhom prípade bude hrať nahrávka hlasnejšie pri rovnakom nastavení hlasitosti, čo je cieľom "Loudness War".

Priemerné DR 9 - 10 pri poslednej edícii Led Zeppelin ešte nie je žiadnym "prúserom", je to však menej, ako pri predchádzajúcich edíciách. A pritom to bolo úplne zbytočné zníženie kvality pôvodných nahrávok. Loudness War zvíťazila aj tu nad zdravým rozumom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 18:42:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Opakuju, snížení DR nerovná se automaticky snížení zvukové kvality. A nové vydání LZ je zvukově kvalitnější než jakékoliv předchozí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 20:05:06    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Opakuju, snížení DR nerovná se automaticky snížení zvukové kvality.

Z hľadiska hi-fi je.
Ak je raz niečo nasnímané a nahrané, a následne masteringom komprimované a orezané, je to zásah do nahrávky, ktorý zníži vernosť jej zvuku.
Súhlasím, že to nie je jediný dôležitý parameter. Na konečnom výsledku sa podieľajú rôzne klady a zápory, Loudness War je v tomto prípade zápor. Každý mu môže prikladať iný význam, bez zníženia DR v edícii LZ by sme však diskutovali asi iba o kladoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 21:18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

1. hudba se při nahrávání odjakživa komprimuje
2. komprimace nemusí znamenat limitaci (ořezání) ani tzv. Loudness War
3. nová edice LZ netrpí ani ořezáním ani LW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St február 04, 2015 14:23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.novinky.cz/kultura/360684-robert-plant-prijede-do-brna.html
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So december 29, 2018 22:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom



10 stránek o startu LED ZEPPELIN.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2019 21:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom


_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So január 12, 2019 17:53:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes přesně 50 let tomu: https://listen.tidal.com/album/68705833


_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist