Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

problem s mazanim minidiskov pri Sony MDS JE480

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 00:07:33    Predmet: problem s mazanim minidiskov pri Sony MDS JE480 Odpovedať s citátom

Zdravim vas, nestretol sa niekto z vas s takymto problemom? dotiahol som domov MD Sony mds je 480, s nim aj kopu nahratych minidiskov. Prehravac normalne nacitava, hra, ale asi 3/4 z tychto diskov nedokaze premazat, ci uz jednu skladbu, alebo cely disk, vypise "TR Protected". (Samozrejme ochrana proti vymazaniu je uzavreta.) Niektore editacne funkcie ale idu, napr.vymazanie nazvu skladby, alebo nazvu disku..Sranda je, ze prehravace Sony MDS JB940QS a MDS JE 770 tieto disky bez problemov premazu. Po premazani a znovu nahrati takeho disku uz prehravac 480-ka disky premaze v pohode. Zatial to vyzera ako problem prehravaca, ale ked takyto disk strcim do walkmana SOny MZ-R500, vypise to iste-tr protected, cize ani ten nedokaze takyto disk premazat, chova sa tak isto ako ta 480-ka..Mate niekto nejake napady, v com by mohol byt problem? Dik za kazdy nazor..
_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 01:44:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Moze to suvisiet s funkciou GROUP FUNCTION - ktoru 770 aj 940 ma - ale 480 nie...boli tie minidisky nahrate v LP2 alebo LP4 rec mode...?

Tipujem, ze tie minidisky neboli nahravane na tej 480...ze?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 02:27:01    Predmet: Re: problem s mazanim minidiskov pri Sony MDS JE480 Odpovedať s citátom

majky napísal:
Zdravim vas, nestretol sa niekto z vas s takymto problemom? dotiahol som domov MD Sony mds je 480, s nim aj kopu nahratych minidiskov. Prehravac normalne nacitava, hra, ale asi 3/4 z tychto diskov nedokaze premazat, ci uz jednu skladbu, alebo cely disk, vypise "TR Protected". (Samozrejme ochrana proti vymazaniu je uzavreta.) Niektore editacne funkcie ale idu, napr.vymazanie nazvu skladby, alebo nazvu disku..Sranda je, ze prehravace Sony MDS JB940QS a MDS JE 770 tieto disky bez problemov premazu. Po premazani a znovu nahrati takeho disku uz prehravac 480-ka disky premaze v pohode. Zatial to vyzera ako problem prehravaca, ale ked takyto disk strcim do walkmana SOny MZ-R500, vypise to iste-tr protected, cize ani ten nedokaze takyto disk premazat, chova sa tak isto ako ta 480-ka..Mate niekto nejake napady, v com by mohol byt problem? Dik za kazdy nazor..


TR Protected znamená, že konkrétny track má ešte individuálnu ochranu proti premazaniu. Niektoré decky majú tu funkciu (vygooglil som manuál k MDS-JE 480, tam som tú funkciu nenašiel) nastaviť túto ochranu na tracky, niektoré decky túto možnosť nemajú, ale detekujú ochranu (napr. tvoj MDS-JE 480), staršie decky nedetekujú ochranu a tracky sa dajú v pohode zmazať.

Update: ochrana trackov je okrem iného v softe Sonicstage pre kopírovanie trackov cez NetMD.

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 08:50:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to jak píše blueneon81, jen mi není jasné, proč Walkman MZ-R500 to taky nepřemaže, protože je staršího data výroby než uvedená 770tka, která to umí. I když jen o pár měsíců, řekl bych, že přístroje před rokem 2000 to smažou všechny, nad rokem 2000 je to sázka do loterie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 12:41:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka vam za vase skusenosti,
vlado.ba- na zaklade Tvojej otazky som disky co nejdu premazat presiel este raz, vacsina z nich je nahratych v LP4, ale najdu sa aj v LP2, ci tie disky boli nahravane na tom recorderi to prave neviem, ..mam manual od tej 770-ky a ako pises funkciu GROUP ma, ale ta sluzi ak som dobre pochopil na registraciu skladieb do skupin, so zaznamom a mazanim som nejaku suvislost nenasiel, ale samozrejme mozne to je

blueneon81-tiez som googlil 480-ku Shocked a ako som uz pisal vladovi, manual k 770-ke mam, ale ta tiez funkciu Track protect alebo nieco take nema.. len som nechapal ze 770-ka ich premaze v pohode, a len o rok mladsia 480-ka uz vypisuje ochranu, ale je mozne ze ten zaznam bol robeny na stroji ktory taku funkciu ma ako si napisal, a jeden ju detekuje a druhy nie. Len ma zmiatlo, ze niektore disky idu zmazat na tej 480-ke bez problemov, ale mozne je ze mohli byt nahrate na inom stroji ako tie co zmazat nejdu. Len som sa s takym niecim nikdy nestretol a to ficim na minidiskoch uz nejaky ten "patek", ale pravdou je ze nikdy som nemal NetMD, cize ani so SonicStage som nerobil.. tak ak to dobre chapem, nejedna sa o zavadu, je to softwarova zalezitost a po premazani diskov by malo byt po probleme?

Kuba4- MZ-R500 je sice starsia ako 770 o nejake 3 mesiace, ale je uz po r.2000, cize loteria vysla ze nemaze.. Smile

_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 13:40:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez som kedysi nahraval hudbu na minidisky cez SonicStage z PC na NetMD v LP2 alebo LP4 a spominam, ze som ich dokazal vymazat zase iba cez SonicStage a nie cez stolovy MD rekorder - ale nespominam si, aky stolovy rekorder som vtedy pouzival...je to istotne iba softverova zalezitost v stroji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
majky
Hifi obsluha


Založený: 03 október 2010
Príspevky: 39
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 22:49:20    Predmet: Odpovedať s citátom

no prave mi byvaly majitel poslal mail, ze ich nahraval na tej 480-ke, tak neviem...ale fakt je, ze vela diskov nepremaze, ale ine stroje ano,a po premazani inde uz funguju normalne...nerozumiem tomu..
_________________
Akai AM 95,Sony TC-K 909ES,Sony MD-S940QS,Sony CDP-X 559ES,Denon DP 57L,Dynaudio Contour 1,3
Vintage-Yamaha CR-820,Sansui661,Marantz 1122DC. 2110,2250B,2238B, 2265a2270,Pioneer CT F700,Philips CD 303, SonyST-A6B,MarantzCD17, Pioneer HPM 60 a ine
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist