Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vhodna kombinacia pre Mythtv, Skylink a Irdeto
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 11:06:24    Predmet: Vhodna kombinacia pre Mythtv, Skylink a Irdeto Odpovedať s citátom

Ahojte.

Pripravujem si riesenie do domu postavene na mythtv ako backende, ktory by mal dekodovat DBV-S signal a ako zdroj satelitneho signalu uvazujem Skylink a Irdeto kartu.

Hladam nejake info, kto by odporucil vhodnu kartu na dekodovanie, ktora spolahlivo pracuje s Irdeto kartou a ma dobru podporu pod Linuxom. Nasiel som kartu http://linuxtv.org/wiki/index.php/NetUP_Dual_DVB_S2_CI ale netusim, ci dekoduje Irdeto.

Idealne by bolo, keby karta mala 2 transpondery, HW podpora pre MPEG4 by bola super, ale stacilo by MPEG2 a MPEG4 potom cez mythtv backend softwarovo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 11:50:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem si jistý, jestli ti s tím tady bude umět někdo poradit. Třeba jo, ale bude to spíš náhoda. Většina členů tohoto fóra totiž řeší hlavně audio a ještě k tomu spíš stereo než multikanál. Takovéhle věci se řeší spíš na SAT fórech jako parabola.cz a spol. Tímto tě samozřejmě "nevyháním" z tohoto fóra, ale spíš vysvětluju situaci - aby ti nebylo divné, kdyby ti na tvůj dotaz dlouho nikdo neodpovídal. Když budeš řešit zvuk, tak samozřejmě jen a pouze zde! Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 14:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.netup.tv/downloads/netup_dual_dvb_s2_ci_datasheet.pdf
podla tohoto odkazu ide o kartu ktora nie je nicim vynimocna a ani nezvycajna si myslim.
Iba ak tym kde je vyrobena....
http://www.tele-satellite.com/TELE-satellite-1003/ces/netup.pdf
ak tento navod funguje spravne tak to s patricnou soft podporou asi nebude problem rozbehat.
Navyse ak sa dobre pozries tak v module CI je Cryptoworks modul s kartou Irdeto ak to nie je len reklamna foto tak predpokladajme ,ze to aj s touto kartou dakto sledoval a testoval.
Inak si myslim ,ze napriek tomu kde je vyrobena tak urcite zvladne vela
Takyto symbol rates ma malo prijimacov

Symbol rates
QPSK DVB-S – 1 to 47 Msymb/s
8PSK DVB-S2 – 1 to 31.5 Msymb/s (in single mode up to 63 Msymb/s)

A s podporov CI modulov to nemusi byt zle nakolko podporuje asi cokolvek

support of any professional CA modules (e.g., PowerCAM Pro, Aston Pro Solutions, SMiT, etc.);
Ale.....

Ak by si chcel vediet viac tak asi by bolo dobre obratit sa priamo na forum tu
http://www.netup.tv/phpBB2/index.php
Co pozeram tak rozchodit tie karty v moduloch nie je asi len otazka zasunutia modulu. Vela tam toho nie je no su tam spomenute moduly Smit Irdeto PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 15:57:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar,

pouzivam MythTV uz nieco vyse 5 rokov. Pred nedavnom som Ubuntu upgradol na 12.04LTS a chystam sa opat rozbehat Softwarovy CAM (mam ICE kartu Skylink). Tato kombinacia (ICE, resp CW + SC + MythTV) je funkcna, rozbehal som ju, ale nebola dobra dlhodoba stabilita SC a po nejakom case vzdy prestal fungovat. Bolo treba SC pravidelne restartovat.
Irdeto je podporovane zatial IBA v HW dekoderi - nefunguje v SC), ak neratam ludi, ktory vraj maju k dispozicii dekodovacie kluce, co je uz ale nelegalne. Takze je IRDETO karta je pouzitelna IBA so SAT kartou, ktora obsahuje CI slot a v nom dekoder IRDETO.
Pokial som hladal, pod linuxom podporovane su v PCIe iba ta, ktoru si si vybral a potom uz iba PCI alebo USB...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 16:19:48    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
http://www.netup.tv/downloads/netup_dual_dvb_s2_ci_datasheet.pdf
podla tohoto odkazu ide o kartu ktora nie je nicim vynimocna a ani nezvycajna si myslim.
Iba ak tym kde je vyrobena....
http://www.tele-satellite.com/TELE-satellite-1003/ces/netup.pdf
ak tento navod funguje spravne tak to s patricnou soft podporou asi nebude problem rozbehat.
Navyse ak sa dobre pozries tak v module CI je Cryptoworks modul s kartou Irdeto ak to nie je len reklamna foto tak predpokladajme ,ze to aj s touto kartou dakto sledoval a testoval.
Inak si myslim ,ze napriek tomu kde je vyrobena tak urcite zvladne vela
Takyto symbol rates ma malo prijimacov

Symbol rates
QPSK DVB-S – 1 to 47 Msymb/s
8PSK DVB-S2 – 1 to 31.5 Msymb/s (in single mode up to 63 Msymb/s)

A s podporov CI modulov to nemusi byt zle nakolko podporuje asi cokolvek

support of any professional CA modules (e.g., PowerCAM Pro, Aston Pro Solutions, SMiT, etc.);
Ale.....

Ak by si chcel vediet viac tak asi by bolo dobre obratit sa priamo na forum tu
http://www.netup.tv/phpBB2/index.php
Co pozeram tak rozchodit tie karty v moduloch nie je asi len otazka zasunutia modulu. Vela tam toho nie je no su tam spomenute moduly Smit Irdeto PRO



No ta karta vyzera naozaj dobre, horsie je, ze som sa dopatral k nejakej cene a bolo to 900$ .. cize to vnimam ako poloprofesionalnu kartu ak nie profesionalnu. Toto samozrejme je prilis, potrebujem hladat nieco lacnejsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 16:24:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi napísal:
Nazdar,

pouzivam MythTV uz nieco vyse 5 rokov. Pred nedavnom som Ubuntu upgradol na 12.04LTS a chystam sa opat rozbehat Softwarovy CAM (mam ICE kartu Skylink). Tato kombinacia (ICE, resp CW + SC + MythTV) je funkcna, rozbehal som ju, ale nebola dobra dlhodoba stabilita SC a po nejakom case vzdy prestal fungovat. Bolo treba SC pravidelne restartovat.
Irdeto je podporovane zatial IBA v HW dekoderi - nefunguje v SC), ak neratam ludi, ktory vraj maju k dispozicii dekodovacie kluce, co je uz ale nelegalne. Takze je IRDETO karta je pouzitelna IBA so SAT kartou, ktora obsahuje CI slot a v nom dekoder IRDETO.
Pokial som hladal, pod linuxom podporovane su v PCIe iba ta, ktoru si si vybral a potom uz iba PCI alebo USB...



Dobre tomu rozumiem, ze Irdeto nie je problem, ak ma karta CI slot, pomocou takehoto dekodera sa karta Irdeto Skylink dekoduje ?
http://www.eltasat.sk/satelitna-a-dvb-t-technika/smit-irdeto-ci-skylink-ready-modul

Aku kartu pouzivas v MythTV ? Dekodujes teda uz Irdeto alebo este starsiu kartu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 16:38:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, pomocou takeho modulu, do neho sa zasunie SkyLink karta a to komplet sad a do prijimaca s CI slotom, resp. TV kary do PC.
Na DVB-T pouzivam Haupauge WinTV-NOVA-T-500 - ma dualny DVB-T tuner.
Co sa tyka DVB-S, tak ten nepouzivam, ale na DVB-S mam kartu LifeView FlyDVB Trio. Len som skusal staru CryptoWorks a aj SkyLink ICE. ICE je IRDETO karta s emulaciou CryptoWorks, vhodna do starsich prijimacov. Uz sa ale asi ICE nepredavaju. Nie som si isty, ale asi "Skylink Vymena" je asi tiez ICE, ale tu daju iba na vymenu za staru CryptoWorks + samozrejme doplatok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 16:50:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta cena je znacna. Co som tak zbezne na tej stranke cital tak by ich gro ako vyrobcu malo byt v multi-sharingu. Co u rusov nie je nic nove. K tej myslienke ma doviedla otazka jedneho araba. Kde ako je zname tiez vo velkom sharuju. Potom aj ta cena ma svoje opodstatnenie.
je to len moj cisto osobny nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 17:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Paci sa mi toto:
http://www.tbsdtv.com/products/tbs6928-dvb-s2-tv-tuner-ci-pcie-card.html

Nasiel som aj shop, co posiela na Slovensko:
http://www.buydvb.net/tbs6928-pcie-dvbs2-tv-tuner-ci-card_p59.html

Ak chcem minimalne 2 frontendy, budem potrebovat tu kartu 2x ? POtom samozrejme aj 2 karty skylink .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 20:11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Digital Devices je spicka alebo ak mas PCI tak Technisat skystar HD2 a dekoder Mascom irdeto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 20:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc napísal:
Digital Devices je spicka alebo ak mas PCI tak Technisat skystar HD2 a dekoder Mascom irdeto.


BUdem riesit server, cize este stale mam moznost volby, ci PCI, PCIe alebo USB. Najradsej by som to postavil na PCIe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 20:41:38    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc napísal:
Technisat skystar HD2


Tu uz nekupis (mozno niekde nejaku zabudnutu na sklade), ale hlavne ruky prec od nej, odisla mi 3x! A jej PCI-X verzia sa na nasom trhu neda zohnat.

Co sa tyka ostatneho, nepotrebujes CI modul, postaci citacka phoenix + OSCAM (ako server). Sw uz mozes pouzivat akykolvek.

Ja som dlhe 3 roky fical na kombinacii HTPC so Skystar HD2, DVBViewer Pro (DVBServer/DVBService). Momentalne v XBMC 12 RC aj podpora pre server (hlavne je fajn, ze je to mozne pouzit napriklad dalsich klientoch v domacnosti a teda netreba mat dalsie TV, staci notebook/mobil/tablet ...).

Zial dnes sa na slovenskom trhu neda kupit skoro ziadna DVB-S2 karta za rozumny peniaz, v cechach je toho viac, no tiez dost obmedzene (a bez 2 r. zaruky uz nic z vyssieuvedenych dovodov nechcem), takze tato cesta prestava byt zaujimava (Pri cenach dnesnych Linuxovych STB je lepsie kupit si nejaky s E2 a streamovat v domacnosti pre ostatnych klientov).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 21:53:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nasiel som ju na nemeckom amazone:
http://www.amazon.de/TBS-DVB-S2-Single-Tuner-Satelliten-HDTV-Empfangskarte/dp/B005XXGWL0

To je celkom schodna cesta, amazon v de posle aj na Slovensko. Len stale neviem, ci budem potrebovat jednu, alebo dve karty, ked budem chciet streamovat v jednom case z dvoch klientov rozne programy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 23:49:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja pouzivam Skystar nieco viac ako 3 roky a samozrejme v dalsich projektoch tiez par kusov a zatial bez problemov takze si natrafil bud na vadnu seriu alebo mas problem v PC.S tou TBS opatrne,objavuje sa dost casto problem s kompatibilitou s MB (proste obcas nedetekuje kartu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 23:52:16    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc napísal:
Ja pouzivam Skystar nieco viac ako 3 roky a samozrejme v dalsich projektoch tiez par kusov a zatial bez problemov takze si natrafil bud na vadnu seriu alebo mas problem v PC.S tou TBS opatrne,objavuje sa dost casto problem s kompatibilitou s MB (proste obcas nedetekuje kartu).


Ake je presne oznacenie tej karty?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 23:53:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ktorej?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 08:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

edke napísal:
Paci sa mi toto:
http://www.tbsdtv.com/products/tbs6928-dvb-s2-tv-tuner-ci-pcie-card.html..

ak das kartu do obchodu a nasledne ad to cart po zmene ceny za euro tak cena bez postovneho je 70,83 € najdi cervenym Estimate Shipping Costs a zistis ze na slovensko od nich dorucuje DHL aleb pošta Singapur. Cena je tak este nizsia ako cez Amazon. Mozno su tam este ine poplatky no v tomto sa ja uz neorientujem(clo) ci ine.....
inak dake skystar sa obcas objavia i na bazos.
Dobrym riesenim si myslim je aj na share karty pouzit wifi router s usb vstupom upraveny softwarovo tak ,ze router je vlastne server. Ja takto upravene poznam dva. Jeden od tp-link a druhy od asus.
Plati to co napisal vivi ,ze treba pripojit k takto upravenemu serveru smart card reader. Mne sa to paci viac ako kvoli jednej karte "dusit" pc server.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 11:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc napísal:
...akze si natrafil bud na vadnu seriu alebo mas problem v PC....

To je tiez moznost, nad ktorou som sa zamyslal.

Realita je vsak taka, ze odisli v priebehu troch rokov tri (takze neboli vyrabane v rovnakom case), vsetky rovnakym sposobom (a stvrtu som uz radsej predal).
A keby bol problem v PC, tak karta odide relativne hned, a nie za 23 mesiacov, naviac v PC su/boli uspesne dlhodobo pouzivane aj ine komponenty (s obmenami: zvukovka, 3xgrafika, Skystar S2) a s nicim inym nebol nikdy problem. Naviac mam feedback od inych ludi z fora, ze im HD2 odisla tiez. Takze az taka nahoda to nebude.

Co sa tyka citacky, idealne riesenie je to, co napisal janik. Router ti totiz fici 24/7 tak ci tak. Takze spojazdnenie citacky je najlepsie (google ti najde navody pre WL-500, pripadne routery TP-LINK, kde takisto mozes flaknut iny fw).

P.S. prave mi lezi v sufliku nevyuzita dvoj-citacka od ZDK USB verzia v ciernej krabicke (forum cssf), tak ak by si mal zaujem, mozno by som ju posunul dalej. Pre viac info mi napis PM.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1481
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 11:45:28    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR1043ND

Tento tp link je teraz in a soft vybava odtialto

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd

A celkom ziva diskusia je na ab-forum......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 13:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vivi-A nemal si probem so statikou v kabli od LNB? To je väcsimou smrt tv kariet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 13:42:00    Predmet: Odpovedať s citátom

To neviem, ale posledna mi odisla aj po prestahovani (ine umiestnenie paraboly, novy HW - parabola LNB, kable ...).

V kazdom pripade je to jedno, uz to neriesim (SD verzia SS2 v tom istom PC stale funguje), zial dnes je kazdy treti kanal umiestneny na S2 TP, takze karta je v PC len do poctu. Pred par rokmi to malo zmysel riesit, dnes, ked kupis cely HD STB lacnejsi ako HD kartu to prestava byt zaujimave.

Skor na pobavanie sa a odskusanie vsetkych moznosti, ktore tato problematika umoznuje. Dnes by som siel do linuxoveho stroja (jasne, v inej cenovke ako lacne STB, ale uz to nieje ako pred 3-4 rokmi), no dosiahnes uz viacmenej totoznu funkcionalitu, ako ponuka HTPC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 21:22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Moznosti je vela ale mne je simpaticka cesta htpc aj ked ako pises dnes na tomto rieseni neusetris skôr naopak.Co vas vsak pri dobrom doladeni systemu odvdaci je kvalita obrazu a hlavne zvuku ktoru pri konvencnom rieseni budete dlho hladat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 22:31:37    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc napísal:
kvalita obrazu a hlavne zvuku ktoru pri konvencnom rieseni budete dlho hladat.


1) audio
Ak sa vobec da o nejakej kvalite zvuku hovorit pri tom, co vysielaju dostupne kanaly cez satelit (FreeSat by UPC/DigiTV je absolutny odpad, Skylink pri 192kbs pri vacsine kanalov je na tom lepsie) - retazec je posledny, ktory by to mrsil. Cisty digital do AVR (LPCM, pripadne DD), cize ci STB alebo HTPC, je jedno.

2) video
pri HD kanaloch ide len o dopocet na 50p bez upscalingu, (ci uz cez SW deinterlacer, pripadne sa o to postara GPU, rozdiel oproti dnesnym linuxovym strojom, pripadne samotnej TV nebude velky (ak vobec nejaky je). Skor sa obraz mrsi nizkym bitratom. Napriklad UPC cez kabel vysiela HD kanaly s podstatne vacsim bitratom ako Skylink cez satelit, atd. Pri SD kanaloch sa da pouzit madVR, no oproti upscaleru v lepsich AVR, pripadne v linuxovych strojoch nebude zasadny rozdiel. Mam napriklad doma na porovnanie 3 zdroje signalu (HTPC s DVB-S2, STB s DVB-S2 a UPC z interneho DVB-C, upscaler v TV), ale neda sa povedat, ze by tam boli priepastne rozdiely pri SD. Viac spravi kvalitna kalibracia/nastavenie TV a zdroj signalu danej TV. Mizerne SD bude mizerne SD a nijaky sebelepsi upscaler z neho "hádé" nevyrobi.

Samozrejme, ak sa s tym niekto chce bavit, odoprucam - je to zabavka na dlhe dni Smile, vdaka obrovskym moznostiam, ktore HTPC ponuka. Nielen streaming v ramci domacnosti, ale napriklad ovladanie/planovanie nahravok cez web rozhranie "z vonku", sledovanie tychto kanalov na PC/smartfone cez net, atd ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 23:49:47    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc napísal:
Ktorej?


Ten Skylink.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 23:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
edke napísal:
Paci sa mi toto:
http://www.tbsdtv.com/products/tbs6928-dvb-s2-tv-tuner-ci-pcie-card.html..

ak das kartu do obchodu a nasledne ad to cart po zmene ceny za euro tak cena bez postovneho je 70,83 € najdi cervenym Estimate Shipping Costs a zistis ze na slovensko od nich dorucuje DHL aleb pošta Singapur. Cena je tak este nizsia ako cez Amazon. Mozno su tam este ine poplatky no v tomto sa ja uz neorientujem(clo) ci ine.....


No kedze to ide z US, tak treba zaplatit dan, clo nie, kedze to je menej ako 150 EUR. Cize to uz je 84 EUR a uz to je na rovnako ako z amazon.
Btw pojdem zrejme do TVS6991 -> http://www.tbsdtv.com/products/tbs6991-dvb-s2-dual-tuner-dual-ci-pcie-card.html, kedze myslim ze jeden decoder ak chcem pozerat na dvoch TV s dvoma frontends a este k tomu moze byt nejaky recording, s jednym decoderom by som si nevystacil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po január 14, 2013 00:28:00    Predmet: Odpovedať s citátom

edke napísal:
... este k tomu moze byt nejaky recording, s jednym decoderom by som si nevystacil.

ak je to v ramci jedneho TP, mozes ich nahrat kludne aj vsetky. Napriklad vsetky zakladne slovenske televizie v SD (STV1, STV2, Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, DAJTO) vysielaju na jednom TP 11836H
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
edke
Hifi obsluha


Založený: 12 január 2013
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Po január 14, 2013 14:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
ak je to v ramci jedneho TP, mozes ich nahrat kludne aj vsetky. Napriklad vsetky zakladne slovenske televizie v SD (STV1, STV2, Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, DAJTO) vysielaju na jednom TP 11836H


Blba otazka, co je to TP ? Smile A potom ako zistim, ako su po tychto TP jednotlive kanaly rozdelene ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Po január 14, 2013 16:25:57    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi- Samozrejme kvalita audia a videa v ramci moznosti primu ale mozno budes prekvapeny co sa s toho da dostat.

edke- Skylink Standard HD (IR)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po január 14, 2013 19:07:02    Predmet: Odpovedať s citátom

edke napísal:

Blba otazka, co je to TP ? Smile A potom ako zistim, ako su po tychto TP jednotlive kanaly rozdelene ?


Ak nevies co je TP a chystas sa na rozbehanie takehoto setupu, tak odporucam zacat studovat co najskor. Laughing Rozhodne to nerozbehas za 5 minut, po nakupeni hw.
TP (Transponder), rozumej frekvencia, ktoru ked prescanujes, naladis dane kanaly.

Co vsetko chytis na astre 3 najdes tu, pripadne aj na samotnej stranke Skylinku (len programy, ktore Skylink distribuuje)

htpc napísal:
...co sa s toho da dostat.

... pri porovnani s cim ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Po január 14, 2013 22:23:38    Predmet: Odpovedať s citátom

S STB.Bratranec montuje satelity tak mam moznost testovat.Zatial som nenasiel STB ktory by stal za vymenu,ale je pravda ze cesta HTPC nieje pre kazdeho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist