Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Brum z toroidu
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 19:47:07    Predmet: Brum z toroidu Odpovedať s citátom

V Tronicu jsem si nechal namotat dvě toroidní trafa 300W v audio provedení se zalitým středem. Bohužel jedno z nich bručí a zjistil jsem to až po záruční době. Lze to nějak opravit či je to potřeba nechat si namotat znovu? Je to zbytečně vyhozených 1500Kč. Je mi to trafo nyní na nic, protože to nelze v zesiku mít. Má někdo podobnou zkušenost? Díky.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NNNTomas
Hifista


Založený: 26 apríl 2007
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 20:34:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, ale s jinou firmou - vyřešila to reklamace a vrácení peněz. Asi nějak špatně utažené závity, ani oni si nebyli jisti...

S Tronicem poslední dobou nemám moc dobré zkušenosti - trvá jim to, a nečtou asi ani specifikace Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 08:30:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Je nějaká ověřená firma na výrobu kvalitních toroidů? U Tronicu jsem bral už asi sedm toridů a jen u tohoto toroidu nastal problém.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NNNTomas
Hifista


Založený: 26 apríl 2007
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 09:10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

S Tronicem jsem z hlediska brumu neměl nikdy problém. JK-Eltra taktéž u mě v pohodě...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mita
Hifista


Založený: 09 február 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 12:03:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky mám z Tronicu 2x trafo pro DPA330 (zalitý audio toroid) a jedno docela brumí. Původně jsem chtěl reklamovat ale ze dvou metrů uzavřené v krabici ho už neslyším tak to neřeším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 12:08:17    Predmet: Odpovedať s citátom

někde jsem snad čet o fintě, že máš zkratnout sekundár a píchnout to do zásuvky nebo podobný zvěrstvo Very Happy Ale radši pohledej, myslim že o tom někde psal Sinclair, asi na audiowebu.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 13:38:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jde o to, jestli brum je opravdu trafem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 16:21:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se za offtopic, ale potřeboval bych radu ohledně PC zdroje.
Vydává podivný syčivý zvuk, který se mění podle pohybu myši, nebo funkce HDD... Je to dost slyšet. Zdroj jsem rozebral a zjistil, že to dělá trafo (zakroužkované na obrázku). Otázka zní, jestli se to vyplatí opravit, nebo rovnou do koše. Zdroj stál cca 2000kč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 17:48:35    Predmet: Odpovedať s citátom

První, co mě napadá, je otázka, proč by zdroj jako ten na fotce měl stát dva litry ? Shocked
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 18:31:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Píská ti to, protože zdroj pravděpodobně relaxuje, což bude způsobeno ztrátou kapacity některého elektrolytu.
Je to zdroj s aktivním PFC, chyba může být i tam.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 18:36:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
někde jsem snad čet o fintě, že máš zkratnout sekundár a píchnout to do zásuvky nebo podobný zvěrstvo Very Happy Ale radši pohledej, myslim že o tom někde psal Sinclair, asi na audiowebu.


Při zkratu jsou díky nadproudům velký síly mezi závity, až takový, že si vinutí může jinak "sednout". Nebručivej toroid může naopak začnout Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 19:24:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Další dvě možnosti jsou, že nebručivej si může sednout ještě lépe a bručivej bude bručet ještě víc.
Osobně bych si vsadil na tu poslední variantu. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 19:41:22    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Píská ti to, protože zdroj pravděpodobně relaxuje, což bude způsobeno ztrátou kapacity některého elektrolytu.
Je to zdroj s aktivním PFC, chyba může být i tam.


Vyloženě nepíská spíš je to typický elektrický zvuk prskání/sršení/šustění jako vypálená zásuvka, jen to ještě nesmrdí Smile a jde to z toho trafa (stetoskopem) .Měl jsem venku celou desku PSU, jestli není někde prasklý spoj, nebo nafouklý elyt a nic jsem nenašel. Tím to pro mě hasne. A specielně pro OPA: ZDROJ VYHAZUJI DO POPELNICE .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 19:45:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Do popelnice ne - jeď do sběrného dvora Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 20:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad bručení trafa: Některý trafa co jsem bral z JK Eltra bručely, některé byly ok, podle mě to bylo způsobené jádry s horší kvalitou provedení (volnější závity svitku plechu tvořícího jádro toroidu) Kyprý jr. reklamace uznával, myslím si že Tronic je natolik solidní firma že by to měla uznat i po záruční době.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 20:02:59    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool:
Doufám, že máš dobře izolovaný stetoskop.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St október 27, 2010 06:44:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tronic mlčí jako hrob, jen mi napsali, že to dávají komusi k vyřešení. Tak nevím co si myslet. Do zásuvky nic rvát nebudu, kór ne sekundár. Buď bude uznána reklamace a nebo budu muset objednat nový.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St október 27, 2010 06:56:51    Predmet: Odpovedať s citátom

U JK eltra můžu objednat asi toto:
300641 314W 2x41-3.5+2x16.5-0.6+2x7-0.5 D120/h60 903Kč

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St október 27, 2010 07:15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem volal do Tronicu a mám jim to zabalit a poslat, že to změří a opraví. Tak snad to bude OK.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St október 27, 2010 09:52:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tam mám z JK Eltra tyhle:
typ 400641 400VA 2x41V-4.63A+2x16.5V-0.5A+2x7V-0.3A 130/63mm 1036Kč

Ale osobně si myslím že ty z Tronicu jsou (měly by být) Confused lepší, resp. kvalitněji provedený. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Št október 28, 2010 00:40:29    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool
Dva zdroje mi taky šustily a je to tak jak píše Danhard, pomůže výměna filtračních kondenzátorů, i přesto, že na nich není vidět defekt jsou špatné.
Dále monitor LG, zhoršoval se obraz, až buďto byli vidět jen pruhy, nebo se nezapl vůbec a při tom jen šustil a pískal, pomohla zase výměna všech filtračních kondenzátorů ve zdroji.
A dále, počítač mi často kolaboval, pomohla výměna kondenzátorů na základní desce u stabilizátorů kolem procesoru bylo jich tam 12, 2200mikro/6,3V. Nyní počítač jde jak hodinky už přes rok.

Jestli se v tom budeš vrtat, tak bacha na nabité kondenzátory na primární straně i bez připojené sítě!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Št október 28, 2010 00:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Trafa jedině z Talemy.
S Tronicem mám velmi špatné zkušenosti, nejsou schopni dodržet ani barvy vodičů, termíny měsíc sem měsíc tam, výmluvy, lhaní a to i u zakázek za 30litrů, u mně je to amatérská firma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št október 28, 2010 08:33:15    Predmet: Odpovedať s citátom

FILIPAUDIO napísal:
dhfool
Dva zdroje mi taky šustily a je to tak jak píše Danhard, pomůže výměna filtračních kondenzátorů, i přesto, že na nich není vidět defekt jsou špatné.
Dále monitor LG, zhoršoval se obraz, až buďto byli vidět jen pruhy, nebo se nezapl vůbec a při tom jen šustil a pískal, pomohla zase výměna všech filtračních kondenzátorů ve zdroji.
A dále, počítač mi často kolaboval, pomohla výměna kondenzátorů na základní desce u stabilizátorů kolem procesoru bylo jich tam 12, 2200mikro/6,3V. Nyní počítač jde jak hodinky už přes rok.

Jestli se v tom budeš vrtat, tak bacha na nabité kondenzátory na primární straně i bez připojené sítě!


Díky, já se v tom určitě vrtat nebudu. Nechám to na profesionála Wink
Nejhorší je, že to zase šustit přestalo Rolling Eyes Možná má vliv to, že jsem to nechal zaplé přes noc, aby se dobila baterie na desce, protože PC přes 6 měsíců nejelo. Každopádně děkuji všem za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Cust
Hifista


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 115

PríspevokZaslal: So október 30, 2010 17:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

FILIPAUDIO napísal:
Trafa jedině z Talemy.
S Tronicem mám velmi špatné zkušenosti, nejsou schopni dodržet ani barvy vodičů, termíny měsíc sem měsíc tam, výmluvy, lhaní a to i u zakázek za 30litrů, u mně je to amatérská firma.
Nechal jsem si dělat speciálky na lineární motory pro pojezdy detektorů k měřícímu místu a dále k nim oddělovací trafíčka na hrníčkových jádrech - vše udělali korektně a včas, když byla nejasnost, následoval telefonát, nic neodbili- tedy naopak je velmi chválím (ale pravda, že nejsem pravidelný zákazník, takže malá statistika).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 30, 2010 17:43:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Cust napísal:
FILIPAUDIO napísal:
Trafa jedině z Talemy.
S Tronicem mám velmi špatné zkušenosti, nejsou schopni dodržet ani barvy vodičů, termíny měsíc sem měsíc tam, výmluvy, lhaní a to i u zakázek za 30litrů, u mně je to amatérská firma.
Nechal jsem si dělat speciálky na lineární motory pro pojezdy detektorů k měřícímu místu a dále k nim oddělovací trafíčka na hrníčkových jádrech - vše udělali korektně a včas, když byla nejasnost, následoval telefonát, nic neodbili- tedy naopak je velmi chválím (ale pravda, že nejsem pravidelný zákazník, takže malá statistika).


Myslím, že je to typické. Tohle byla zakázka pro FIRMU. Nezáleží na velikosti zakázky, výhodnosti, pracnosti nebo zda se jedná o pravidelného zákazníka. Je to pro firmu, ta by se mohla bránit, nebo naopak zadat další zakázky.
Zatímco když přijde obejda z ulice a chce nějaká trafa na zesilovač, tak na to sere pes, může být rád, že se vůbec někdo uráčí pro něj hnout prstem.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So október 30, 2010 18:17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďo, jsi už dost starej na to, aby ses nad takovouhle skutečností přestal pozastavovat... bere tvůj zaměstnavatel zakázky " z ulice " ? Silně pochybuju...v Tronicu si nechám dělat věci už skoro dvacet let, kdyby to byl takovej průser, dávno bych už přestal,,a že se z každýho vobejdy z ulice neposerou, se jim vůbec nedivím, já bych se na jejich místě choval stejně..jak bys reagoval ty, kdybys třeba vyrobil na zakázku unikátní sadu tlumivek z plochýho drátu ( píčus z ulice chtěl ušetřit, takže si je neobjednal od Kundorfa, neb jsou velice drahé ), on si je pak nevyzvedne a hraje mrtvýho brouka ? A takovejhle zakázek tam leží mraky..takže nech na hlavě...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So október 30, 2010 19:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se ještě nestalo, že by s trafem v audio provedení z Tronicu byl problém s brumem. a to jsem řadu z nich provozoval v nepříznivých režimech s velkým kl. odběrem (zesilovače v A třídě). Při poslední akci u Franty jsem měl BB, který má 2ks 300VA traf, a naprosto ticho. na stejné síti měl Franta symasym s trafem nevím od koho, a to když se zaplo, takto to vydávalo hluk na úrovni tichých zvukových pasáží. Na stejné síti, takže žádné pohádky o DC složce. V Tronicu jsem sice pravidelný zákazník, ale s odběrem pár kusů za rok, nevím jestli to je nějaký důvod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 30, 2010 19:08:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel:
Pavle, můžu tě ujistit, že u firmy kde pracuji, by horší kvalitu práce u malých zakázek nikdo netoleroval.
Pokud si někdo nechá na zakázku vyrobit součástku levněji, než ji prodává velký výrobce, tak to svědčí spíš o cenové politice toho velkovýrobce, který má předražené zboží. Ten, kdo uvažuje ekonomicky si nezaslouží tak nepěkné označení, jaké jsi mu dal.
Jiná věc je, že nezaplatil. Ale od toho jsou zákony a smlouvy a v případě nového zákazníka platba předem nebo alespoň vysoká záloha pokrývající náklady.
A nakonec, nejde o to z někoho se posrat, ale vyrábět kvalitní věci bez ohledu na to, pro koho to je. To by měla být samozřejmost v jakémkoliv podnikání.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ne október 31, 2010 17:14:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Když jsem volal do Tronicu po první dodávce transformátorů a žádal je, aby se neopakovali stejné nesrovnalosti i u druhé zakázky, která byla již asi 1,5 měsíce objednaná ,ale ještě na ní z nějakých důvodů nedělali, tak na mně začali vyjíždět, že když chci kvalitu, tak jsem si to měl nechat vyrobit v Talemě, ale že bych to taky řádně zaplatil.
Jenže problém je v to, že jsme si dopředu nechali udělat cenovou kalkulaci od obou a Tronic jsme si vybrali právě kvůli vyšší ceně, asi jsme čekali vyšší kvalitu, která byla vždy u Talemy samozřejmostí.
Předtím jsem z talemy bral desítky traf, tak mám s čím srovnávat.

Ale přesto jim držím palce a jsem rád, že je u nich plno lidí spokojeno, holt se vždy všechno nepovede na 100%.
Jinak ta trafa z Tronicu nebručí ani trochu a jsou to 800VA monstra.

P.S.
Jméno člověka s kterým jsem jednal si bohužel již nepamatuju, mohlo to být jen díky němu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne október 31, 2010 18:08:17    Predmet: Odpovedať s citátom

FILIPAUDIO napísal:
a Tronic jsme si vybrali právě kvůli vyšší ceně,


Nevím, ale u Talemy mně při potávce na zakázkovou výrobu trafa do 5ks vyšla cena NESROVNATELNĚ vyšší proti Tronicu, a zakázka je zrovna nebrala.

Další nezanedbatelný údaj je, že Talema při stejném zadání VA má vyšší sycení jádra trafa = Tronic má vyšší rezervu.

Souhlasím s tím, že jednání v Tr. má poněkud strejcovsko-sousedský charakter.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist