Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Elektronkovy zesilovac - zvuk?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 21:20:24    Predmet: Odpovedať s citátom

BV to podla mna vystihol presne. Mne raz niekto "vysvetloval", ze znacka Neutral & True, ktoru vlasnim, nehra tak, ako ma - ze nech si nazivo idem vypocut bicie. Tak som argumentoval, ze zosilnovac sa nesnazi hrat ako zivy nastroj, ale snazi sa len zosilnit zaznam a ak je ten na nic, tak chybu treba hladat inde. Ked som sa vtedy dotycneho pytal, aku hudbu na Neutral & True aparate pocuval - odpoved som nedostal. Ale za hlupaka som bol (logicky) ja Wink Ale myslim, ze viem, kde bol problem Smile
Napisem to este inak - ked som bol v januari v Trnave pocuvat MAXy, hovorim p. Buntovi - mam pre jednu pesnicku, co bude urcite pruser - islo o No Line on the Horizon od U2. Kto to pozna, vie asi ako to hralo Very Happy No - ale ja nepoznam aparaturu, kde by to hralo. To je vypalovak na stadion, kde citite, ako vam vibruju ponozky na tele (zazil som Very Happy ). Kvalitne nahravky MAXy hrali vyborne. A to je chyba tej aparatury, ze z toho "chuchvalca" hluku nedokazala vycarovat cosi pocuvatelne?

A teraz k Zappovi - ak ste si vsimli, on oblubuje starsiu hudbu. Aspon z jeho prispevkov mam ten pocit. Tie diela podla mna neoplyvaju velkou kvalitou zaznamu. Mozno to je prave dovod, ze mu zelezo, co teraz ma, vyhovuje. Keby to bolo prehravane "objektivne dobre", zrejme by to bolo "subjektivne nepocuvatelne".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 21:25:18    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Líbivý zvuk, (ve smyslu neuřvanosti a neuječenosti), lze dosáhnout i s některými tranzist. zesilovači, které mají podstatně nižší nelin. zkreslení, než jejich elektronk. protějšky.. V současné době již není nutno za tímto účelem kupovat poměrně dosti drahé elektronk. zesilovače..Cool


Samozřejmě, přesně tak. Zvuk bez zkreslení a neovlivněný rušením, ať už ze sítě nebo vzduchu, je "líbivý" ve smyslu detailní, přehledný, neúnavný. Je ale jiný, než je lampová kolorovaná "stejnost", která postrádá dostatek zvukové informace.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dzyan
Hifista - pokročilec


Založený: 05 marec 2008
Príspevky: 407
Bydlisko: Pardubicko

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 22:06:37    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Líbivý zvuk, (ve smyslu "neuřvanosti" a "neuječenosti"), lze dosáhnout i s některými tranzist. zesilovači, které mají podstatně nižší nelin. zkreslení, než jejich elektronk. protějšky.. V současné době již není nutno za tímto účelem kupovat poměrně dosti drahé elektronk. zesilovače..Cool

No není to jen díky neuřvanosti vejšek.Je faktem,že z mnoha místností na hifi výstavě mnozí rychle utíkají,protože zvuk je nervozní a je uřvaný(ač tam většinou hrají líbivé nahrávky,a ne to co se doma opravdu hraje) a to tam hrají aparáty za hodně peněz,proto bych to tak nezevšeobecnoval - tu vysokou cenu přístrojů at elelktronkových či tranzistorových!!!Jestli mohu osvětlím v následujícíćh řádcích.

K tomuto tématu mohu pouze sdělit své zkušenosti a svoje limitované poznatky,ne jako technik,ale jako posluchač a uživatel.Nedovolil bych si zasáhnout do technických debat a zdůvodněních proč se věci mají tak či onak po odborné stránce,nemám na to odborné znalosti!!!!Ani bych se neovážil poučovat zde nikoho,at je to kdokoliv!Ani zde nechci tvrdit,že tranzistory jsou špatné,a lampy je jediná dobrá cesta,to určitě ne.Taky berte v potaz,že jsem jen pouhý uživatel,který má nějaké poslechové zkušenosti nejen s bigbítem,ale i progrockem(ti co o tom něco vědí,ví že progrock je v mnohých ohledech obdobný vážné hudbě),také z jazzem a i jinými hudebními subžánry a samozřejmě i okrajově s vážnou hudbou.
Téměř 2 roky jsem poslouchal zesilovač o kterém se říká,že nekreslí,hraje čistě a těžko se na něm hledájí chyby,ano mluvím o Sroll Lyric.Asi bych nic už neřešil,ale dostaly se mi do ruky monobloky Chalenge 833SE(80w v triode)které vyhrály na výstavě ve Warszaw cenu černého koně.V minulosti jsem měl zkušenosti s lampami,ale nikdy ne s opravdu těmi dobře konstrukčně provedenými a tak jsem byl trochu skeptický k následujícímu testu..Zvuk mne velmi mile překvapil ,hrálo to velmi čistě,s rozlišením na obdobné úrovni jako Lyric,detailů hafo a dynamika obrovská.Od koupi mne nakonec odradil těžká prodejnost a nedůvěra k výrobci,hlavně jsem však jěště nebyl připraven jít do lamp.Přesto mne lampy dostaly a začal jsem se o ně zajímat.
Druhá zkušenost Manley 240 REF z 90 let(vyráběl je jěště pán Manley,vše ruční výroba)250w v push pull,hudba mne neskutečně dostávala.To se mi se Sroll Lyric kupodivu nestávalo tak často,ač zkreslení bylo minimální a u Manley muselo být několikanásobně větší,ale koho to zajímá,když vás muzika baví.
Jelikož jsem už byl opravdu odhodlaný udělat nějakou změnu v mém řetězci, došlo nakonec k přímému srovnání Mcintosh 2301 a Manley 240 Ref.Jako zdroj se představil McIntosh MCD1100,z kterého se díky variabilnímu výstupu šlo přímo do zesilovačů přes XLR.Repro Tannoy Westminster Royal byly propojeny Kimber KS 3035!Všichni jsme se po krátké době shodli,že McIntosh je jiná liga.Rozdíl byl překvapivý,Mcintosh také převelice bavil,ale zkreslení nebylo slyšitelné:Detaily již nebyly pouze detaily ale plnohodnotnou součástí hudby!!!!Slyšíte jen hudbu a nic vás neruší a nic vás neotravuje.Neslyšíte žádně negativní průvodní jevy spojené s lampovými zesilovači,naopak jakoby se zde spojily ty nejlepší vlastnosti tranzistorů a lamp.Bas je razantní, pevný a hluboký,středy krásné prokreslené a detailní.Výšky jsou velmi čisté a znělé,jdou velmi vysoko,takové určitě z tranzistorů těžko dostáváte,neuřvané a lahodné,slyšíte dozvuky i tam kde jsem je dříve se Srollem neslyšel.Rozeznáte místo nahrávání,a udivuje vás vysoké rozlišení i v těch nejhutnějších pasážích( takové jsem jěště neslyšel,ani se Sroll Lyric),nic se neslývalo tak jak o tom mluví PMA(to se prostě nestávalo).A musím zde vyzdvihnout velké positivum této kombinace.Je jím PRAT http://www.stereophile.com/content/pace-rhythm-dynamics-page-2,hudba přes Manley i přes MCIntosh je svižná a má ten správný rytmus,opravdu radost poslouchat.V Čechách se o tom vůbec nemluví,ale je to nedílná součást zvuku!!!Např. Sroll Lyric tuto vlastnost prostě neměl.Jěště jeden rozdíl,bas jde podstatně hlouběji.Na Sroll Lyric nedám dopustit,je pro mne referencí podle kterého hodnotím zesilovače,klobouk dolů před ním,ale z Tannoy Westminstrer prostě nevytáhl úplně maximum na rozdíl od McIntosh 2301.
Píšu to jen proto,abych podpořil lidi,kteří se o lampy zajímají.Toto je tedy moje zkušenost s lampami,i když přiznávám těmi dražšími.Věřím,že Pathos bude hrát také velmi dobře,ale musíte je napojit na kvalitní repro s vysokou citlivostí( a to bývá většinou ten zakopaný pes pro mnohé co mají s lampami špatnou zkušenost). Cool Cool Smile
http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=15&t=519&start=120
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 22:29:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč mám Michale pocit, že to co jsi napsal od...

K tomuto tématu
je, jako by to psal nějaký psavec hifistickýho plátku. Idea
Ty slovní obaty a kladení slov, to je jako z jiné ruky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 22:34:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Já zdejší fórum sleduju docela často a domnívám se, že to, že lze postavit/koupit top lampové řešení za top cenu, zde zpochybňováno nebývá. Psal jsem to hned ve druhém příspěvku tohoto tématu. Tato skutečnost ale neznamená, že lze koupit lampáč třeba za 50 tisíc Kč, který by byl srovnatelný s tranzistorákem za stejnou cenu (samozřejmě za předpokladu, že vybíráme ve stejné kategorii to nejlepší a srovnávání záměrně nezkreslujeme výběrem "to nejlepší versus shit" v dané kategorii).

Zkrátka to, že je třeba Škoda Fabia S2000 ve své kategorii srovnatelná se špičkou ještě neznamená, že je ve své kategorii špička i Fabia 1.2 HTP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 22:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Irelevantní.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 23:44:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak z Wesmaisterů si se po...vlezl jsi jim i dovnitř ? Viděl jsi jak je to udělaný ?Ty levný součástky ve veksli ? Ty tenoučký zvonkový dráty, kterejma je to uvnitř propojený ? To vopravdu je zvukovej vrchol.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 23:58:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si sem dovolím dát něco snad trochu relevantnějšího. Jde o výtah z výsledků měření testu zesilovače McIntosh MC2301 :



Kromě tradičně vysokého THD jsem rovněž zaregistroval poněkud zvláštní průběh obdélník. signálu a také ne zrovna vysokou hodnotu odstupu S/Š (1W/lin. měření). Prosil bych zdejší konstruktéry o komentář. Děkuji..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 00:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu teorie, Sekale : aby obdélník na tomto kmitočtu byl obdélníkem, musel by být dolní mezní kmitočet zesilovače blízko nuly, ale tam holt výstupní trafo netrafuje...ukázaný výsledek je velice dobrý kompromis...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 05:02:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Velice dobrý kompromis je to v kategorii lampových zesilovačů, nebo je podobné kompromisy nutné dělat i u špičkových tranzistorových zesilovačů z kategorie McIntoshe MC2301? Neboli lze za podobné peníze koupit nějaký zesilovač, který bude "hrát" obdélník na frekvenci 40Hz lépe?

Vzhledem k dusné atmosféře raději doplním, že to nemyslím jako rýpání, ale upřímný laický (a třeba pitomý) dotaz.

Taky netuším, jak moc zvukově významný je tento druh zkreslení obdélníku na dané frekvenci - jinými slovy zda to měření neprováděl nějaký odpůrce lamp s cílem je dehonestovat, a reálně zrovna toto chování nijak zásadně nevadí, přestože "papírově" může působit "hrozivě".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 06:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďaleko väčším problémom než pokles o 1-2dB na 40Hz "vďaka" výstupnému trafu je nevyhnutné skreslenie takéhoto trafa na nízkych kmitočtoch (sýtenie, výsledok závisí na materiáloch, rozmeroch=cena..), vždy je to výrazne horšie ako na 1kHz. To sú potom tie "lepšie" basy, ako píše zappa, jednoducho viac skreslení = subjektívny pocit viac basov, ucho/mozog si podľa skúsenosti "domyslí" k úrovni harmonických úroveň základného tónu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 08:40:31    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 12, 2014 12:06:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 08:42:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Pějme píseň dokola, okolo stola-la-la,
pějme píseň dokola, okolo stola - la - la.
Komu píseň schází, zaplatí dva mázy.
Pějme píseň dokola, okolo stola - la - la.


Mal zappa možnosť vybrať si medzi lampami a nejakým aktívným "lampovým" káblom sound deformer?

Pokiaľ viem, tak nikto z Vás páni nič také nevyrába ani nepredáva.

Nerozumiem teda, prečo ste sa zhŕkli tu v tomto vlákne a zadarmo rozdávate svoje rozumy, keď namiesto toho môžete zdokonaľovať úplne iné veci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 09:10:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Alchymisté nechť dál a dál hledají svůj osobní kámen mudrců. Rozhodně by se ale neměli plést do chemie, v tu chvíli jsou jen pro legraci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 09:21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:


Mal zappa možnosť vybrať si medzi lampami a nejakým aktívným "lampovým" káblom sound deformer?

Pokiaľ viem, tak nikto z Vás páni nič také nevyrába ani nepredáva.



A proč bychom měli takovou ptákovinu navrhovat a vyrábět? Very Happy

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 09:57:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno preto, aby nebolo potrebných tisíc slov, ale len zapojenie jednej škatuľky na pár minút.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 10:08:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Elektronkovy buffer sa da kupit tu http://www.kypo.eu/sk/product1.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 11:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvuk lze "zlampit" i zadarmo třeba tímto pluginem do foobaru2000:
http://skipyrich.com/wiki/Foobar2000:Tube_Sound
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 11:14:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Elektronkový buffer i preamp jsem stavěl, je to opačná cesta, než mě dlouhodobě zajímá. Velmi zajímavý je naopak krokový řadič DACT, to je má volba. Naprosto neutrální.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 11:38:50    Predmet: Odpovedať s citátom

2 miero
http://www.tnt-audio.com/sorgenti/valvolze.html
citácia:
a slight attenuation of the output level (-9 dB) with a powerful cut of the lowest frequencies was the most remarkable feature, even if this cut was intended to be (as Praecisa claims) fully subsonic, with a smooth roll-off of the highest portion of the audible frequencies.
As a primary consequence of this feature we have a crystal-clear, detailed, vivid mid-band with a wider and deeper soundstage, slightly affected by a lesser dynamic punch, a little *slower* than before, just to give a light touch of *tube taste*.

Skrátka také "kurvítko" zvuku... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 11:51:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ak by ste nahodou nevedeli preco to mate doma ukricane, mozno pomoze tento okaz
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=184449#184449
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 12:20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

"[quote="dzyan"]No ano,tuto odpověd jsem čekal.Konstruktér tranzistorových zesilovačů ani nemůže jinak odpovědět.Takový konstruktér to má opravdu těžké,aby dosáhl lampového zvuku musí bastlit a bastlit a stejně to nedokáže.Ve vyšších hlasitostech se většina tranzistrorů chová stejně,jsou uřvané a ječíící..."
prave pocuvam Matrix801S2 cez BV-ho kombo v SSE prevedeni a postupne nahravky ktore predtym na vela aparatoch vedeli zniet ako pises. Mne to ale momentalne tak urcite nehra a nehrali to tak ani s Bryston kombom. Cize videl by som skor na problem, bedni, konkretneho zosika, alebo ich kombinacie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 13:00:25    Predmet: Odpovedať s citátom

16 Of The Best Saturation Plugins In The World

"... use saturation plugins to add life, character and warmth to your mixes ..."

http://getthatprosound.com/16-of-the-best-saturation-plugins-in-the-world/

a zaujímavý komentár z článku odkazovaného článkom hore

citácia:
One of the key reasons why the “saturation” plugin is popular nowadays is for the fact that one can squeeze out extra decibels on the final mix (also by utilizing it with selective tracks and buses) to get a “louder” output.


Naposledy upravil miero dňa So apríl 13, 2013 13:02:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 13:01:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, proč do toho Zappy pořád ryjete. Vždyť toho zas tak moc neřekl, jenom svůj názor. Že by závist ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 13:21:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel a BV : Děkuji za vysvětlení..Thumb up

Kozousch : Nevím, zda to víš, ale cena toho Dzyanova zesilovače činí v ČR 330000,- Kč/ks. V Polsku ho lze sehnat o trochu levněji - v přepočtu za cca 309000,- Kč/ks. To mi jako nějaký extra výhodný nákup zrovna nepřipadá..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 13:28:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivo Toman napísal:
Nevím, proč do toho Zappy pořád ryjete. Vždyť toho zas tak moc neřekl, jenom svůj názor. Že by závist ?


Tak to je opravdu to poslední.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 15:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To sekal: to, zda je poměr cena/kvalita u zmíněných zesilovačů výhodný, netuším - proto jsem se na to ptal.

Kazzatel totiž na to tebou vložené měření odpověděl tak, že z toho jako laik nedokážu posoudit, zda to myslel jako "na lampáč dobrý, ale tranzistorák by to za ty prachy uměl líp", nebo třeba "stejně drahý tranzistorák by takový obdélník zmršil jinak, ale ve výsledku by to byla zhruba remíza".

A nebo je tu ještě ta další možnost, že tohle měření má za cíl jen a pouze dehonestovat lampáče, ale reálně o kvalitě zvuku nic moc nevypovídá.

P.S.: Taky se připojuji k tomu, že jsem neměl v úmyslu do Zappy rýt, a pokud to tak vyznělo, tak se mu za to omlouvám. Vždyť jsem taky "starej Tannoyák" Smile , i když na rozdíl od něj holoprdelník. Ale závist v tom není ani omylem. Naopak - klobouk dolů před každým, kdo je pro svůj nákladný cíl schopen a ochoten máknout. A už vůbec to nemusí být "mainstreamový" cíl nebo cesta k němu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
regnad
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2009
Príspevky: 94

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 15:50:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlákno je sice o elektronkách, chtělo by to méně se dohadovat a více poslouchat, rozhodně by to zde nemělo chybět, že si zájemci mohou v Praze v AudioDIY poslechnout FFFfff___ův Hybrid, jak sám říká, je to jen malá hračka, ale poslechově ve své třídě nemá chybu, určitě si to nenechte ujít, navíc jak již pan FFFfff___ dal ve známost, rodí se v jeho dílně z hromady elektronek a FETů 1kW hybrid, teprve pak bude co poslouchat a porovnávat, třeba rozezvučí i Ante Supersonic One
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 16:37:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tedy trochu teorie i tobě, Kozouchu: každý zesilovač, nemající stejnosměrný přenos, obdélník na nízkých kmitočtech zmrší. Ovšem transistorový pochopitelně míň, protože není problém udělat transistorák, chodící od jednoho Hertzu, kdežto jednohetrzový výstupní trafo je docela problém Laughing Jedinej flaškáč, který by toho byl schopen, je OTL...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 16:42:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To regnad: Kdybyste tu sebechválu psal v první osobě, tak by se tomu dalo alespoň občas zasmát, ale hrát si tady na svého vlastního hulibrka, to už je vážně trošku přes limit ...
Megapuke



To kazzatel: Díky moc. Trošku mě mate to, že u "tranzistorových obdélníků" většinou bývají různé překmity nebo zaoblené rohy a u toho lampáče jsou rohy "jako z praku", ale už s tím nechci prudit.
Snad ta odpověď zase nenaštve Zappu Sad


Naposledy upravil Kozousch dňa So apríl 13, 2013 16:48:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 3 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist