Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TX-NR717 + ake repro?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Po január 21, 2013 20:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
barca-6 napísal:
A 717-ka je minuloročny model, že?

Nie, to je aktualny model (2012-2013). Nove modely este neboli uvedene.
A co sa tyka 'HD' dekoderov, to ma hocijaky 4 rocny model. Osobne by som siel co najvyssie, ako penazenka dovoli, ak nepotrebujes nejake nove funkcie ako 3D a podobne hovadiny (nutnost HDMI 1.4).

ale 717-ka ma 1.4, HDMI vstup! http://onkyo.sk/7-2-kanalovy-av-receiver-7x-185-w-3d-27394
A vlastne na čo je ten vstup dobry? Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po január 21, 2013 21:40:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom drobný dotaz - pokud jsem to pochopil správně, tak než budeš mít hotový barák, tak budeš hrát stereo. A ten barák budeš mít hotový kdy? Já jen že při životnosti současné levné spotřební elektroniky a přehřívajících se AV Receiverů Onkyo tuplem by se mohlo stát, že než dostavíš barák, tak upečeš dvě tři Onkya. Jestli by nebylo rozumnější zatím koupit jenom bedny a vyzkoušet to s tou stávající věží Sony. U věží tohoto typu to nejvíc kazí ty papundeklové imitace reprobeden a ta samotná věž může hrát plusmínus stejně jako levný AV Receiver. Pokud by to hrálo mizerně, můžeš jako dočasné řešení koupit za 100 € nějaký starší stereo zesilovač nebo stereo Receiver. A až bude barák, stereo zesilovač prodáš za 70 €, dokoupíš center, surroundy a nějaký normální AV Receiver (čti ne Onkyo) a bude vymalováno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po január 21, 2013 22:10:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
....tak upečeš dvě tři Onkya....

Tie tvoje poznamky su naozaj celkom vtipne. Akurat vsak daleko od pravdy, Aktualne onkya su studene ako psi cumak. Ziadne prehrievanie sa nekona.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Po január 21, 2013 23:33:53    Predmet: Onkyo TX NR-717 Odpovedať s citátom

to barca-6 : kupoval som ho v novembri 2012 v NAY za cenu 850,-€. Mam to zapojene zatial iba na 5.1 a zvukom a vybavou to uplne splna moje skromne naroky na pozretie 2-3 lepsich filmov za mesiac..Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 06:04:44    Predmet: Re: Onkyo TX NR-717 Odpovedať s citátom

farbakp napísal:
to barca-6 : kupoval som ho v novembri 2012 v NAY za cenu 850,-€. Mam to zapojene zatial iba na 5.1 a zvukom a vybavou to uplne splna moje skromne naroky na pozretie 2-3 lepsich filmov za mesiac..Smile

Teda ak si spokojny, tak to je doležite.
Repro si ake k tomu kupoval?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 06:06:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Jenom drobný dotaz - pokud jsem to pochopil správně, tak než budeš mít hotový barák, tak budeš hrát stereo. A ten barák budeš mít hotový kdy? Já jen že při životnosti současné levné spotřební elektroniky a přehřívajících se AV Receiverů Onkyo tuplem by se mohlo stát, že než dostavíš barák, tak upečeš dvě tři Onkya. Jestli by nebylo rozumnější zatím koupit jenom bedny a vyzkoušet to s tou stávající věží Sony. U věží tohoto typu to nejvíc kazí ty papundeklové imitace reprobeden a ta samotná věž může hrát plusmínus stejně jako levný AV Receiver. Pokud by to hrálo mizerně, můžeš jako dočasné řešení koupit za 100 € nějaký starší stereo zesilovač nebo stereo Receiver. A až bude barák, stereo zesilovač prodáš za 70 €, dokoupíš center, surroundy a nějaký normální AV Receiver (čti ne Onkyo) a bude vymalováno.


Neviem kedy postavim dom, Ty vieš čo bude zajtra?za mesiac?o rok? ja nie...
a nechapem prečo by som mal "upect dve tri Onkya"..možeš vystvetlit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 10:02:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se chystám stavět dům, tak mám alespoň přibližnou představu, kdy se do toho opravdu pustím a kdy asi tak bude hotový.

Tu poznámku jsem myslel tak, že životnost současné levné spotřební elektroniky je typicky 2 až 5 let, a to nejen od firmy Onkyo.

Takže pokud budeš bydlet v novém dřív než za 5 let, tak má alespoň nějaký smysl to řešit. Pokud ne, tak je podle mě nesmysl používat to Onkyo po celou jeho životnost ve funkci stereo zesilovače a vyhodit tak 500 €, protože starší stereo zesilovač za 100 € by udělal stejnou (a dost možná i lepší) službu.

Pokud se bojíš starších zesilovačů, můžeš koupit nový Pioneer A-10 za 180 €, Yamahu A-S300 nebo R-S300 za 240 € a podobně. Ty by měly mít životnost možná i větší než AV Receiver, protože jde o podstatně jednodušší přístroje. Čím je přístroj složitější, tím je větší pravděpodobnost, že se porouchá. Takže až dostavíš barák a koupíš AV Receiver, tak takový zesilovač třeba ještě za pár drobných prodáš.

On taky může být za 5 let současný AV Receiver funkčně out a/nebo demodé.

Ale je to jen můj názor a nikomu ho nevnucuju ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 10:36:41    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:09:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 10:37:17    Predmet: Odpovedať s citátom

samozrejme, že akceptujem akykolvek nazor.
ale zase z druhej strany nie som "audiofil" aby som teraz vycvakal nejakch 3000 € za "slušnu" zostavu.
Jednoduche chcem do toho investovať do 1300-1400€. Very Happy
a tak ako si pisal, dnes sa robi nie len eletkronika, ale všetko na zopar rokov.
Takže ak mi najvyšši umožni a prestahujem sa do domu, tak po 5r. predam tu 717-ku niekomu napr. do rodiny za aktualnu hodnotu a ja si kupim niečo lepšie, ak mi toto nebude postačovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 10:58:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
...


Vzdy je to len o tom, co dany uzivatel potrebuje. V inom vlakne som pisal, ze som po 10 (desiatich) rokoch obmenil AVR za aktualny. AVR bez jedineho problemu funguje dalej (presunul sa k rodicom, kde jeho zivotna cesta pokracuje, spolu s regalovymi repro), ma opticke vstupy a DD a DTS dekodery. Co naozaj ako zakladna funkcnost postacuje este na dalsich x-rokov. Jedina vec, ktora sa za ten cas opotrebovala, bol DO. Kupil som novy a vybavene.


dbmax napísal:
...na onkyách nepoznám slovo časté závady, poruchy...

Tiez to zavisi od roku vyroby. Pri citani for casto majitelia spominaju aj tuto stranku veci, napriklad modelovy rad pred 2-3 rokmi bol viac poruchovy, ako starsie modely, pripadne tie este starsie, bez HDMI vstupov. Co je v zavislosti od mnozstva pouziteho zeleza vovnutri aj logicke. Je to zial "spotrebka", ktoru z nej spravili vyrobcovia, vydavanim kazdorocne noveho modelu (casto bez zmyslu a prinosu novych funkcii).
A vzhladom k tomu, ze specifikacia HDMI 2.0 bude (tak sa zda) tento rok uvolnena, budu dalsie dovody k obmene pristrojov aj v buducnosti Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 11:14:33    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:09:44, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 11:18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
Onkyá sú na teplotu prispôsobené, síce majú v závislosti podľa modelu vysokú prevádzkovú teplotu a spotrebu, ale sú na to vstavané, majú aktívne chladenie, novšie modely kúria menej, ale jednu poznámku vytknem a to je životnosť, u firmy onkyo neplatí životnosť 2 až 5 rokov, to nie je pravda, to skôr u vášho obľúbeného NADu, tie sú poruchové ako na bežiacom páse, onkyá žijú dokým netrafí blesk do siete z neba nebeského Smile onkyá absolútne nie sú poruchové ako pioneer, denony, nady a ani osobne za sedem rokov všeobecného fungovania a čerpania informácií na onkyách nepoznám slovo časté závady, poruchy.
Čož u takého NADu, keď som si robil prieskum a mal som záujem pred polrokom kúpiť stereo silič má doslova triafal šľak z toho, čo sa váľalo po bazároch a aké bola v skutočnosti realita z týmito prístrojmi, menujem modely, ktoré už boli servisované takmer všetky C320 - výmena kondíkov pretože sa poslucháčom javil po čase horší zvuk, nezladené kanály, vypadávanie alebo porucha jedného z kanálov, ďalej nad 216 thx zase výmena kondíkov avšak ako kto bol po servise spokojný zo zvukom, niekomu sa zdalo príliš ostrý zvuk, kým sa naformujú kondíky, ale zmäkčenia zvuku sa jeden pán nedočkal, C316 obdobné takmer rovnaké poruchy ako u c320bee. Z 8 až 10 obvolaných prístrojov ani jeden nebol bez zásahu po servise.


Dik za informacie,
Dufam, že som sa rozhodol spravne s modelom TX-NR 717 Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 11:20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
barca-6 - v podstate si aj tak rozhodnutý, takže ti 818 nasilu tlačiť nebudem, otázne je, čo bude za tých ´´5 rokov´´ Very Happy pri tvojom rozpočte s magnátmi ti to hádam vyjde, aspoň sa s nemcami pozdivhne zvuk tohto avr, či s reprosústavami si sa ako rozhodol synku v kristu veriaci ?
vivi - skôr čo sa mi nepáči u onkyí je servis, čím ďalej sa človek nachádza od číny, tím horšie, príkladne v usa majú smolu, čo som počítal dosť nadávajú, príkladne má letieť náhradný kus toľkú cestu sa dvakrát predraží potom to nemá ani zmysel opravovať, už keď sa niečo posere. Toho železa tam veru je hódne.
vivi napísal:

A vzhladom k tomu, ze specifikacia HDMI 2.0 bude (tak sa zda) tento rok uvolnena, budu dalsie dovody k obmene pristrojov aj v buducnosti Smile.

takže akcie na onkyo.sk bude hurá Very Happy dalo sa čakať, stačí len upgrade hdmi a o výpredaj je postarané


Som na 90% rozhodnuty..
a aj ja by som si rad počkal na vypredaj Onkya, ale zase nemienim čakať nejakych 5,6,7,8 mesiacov? Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 12:09:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se NADy zvukově nikdy nelíbily, a že šly v poslední době s kvalitou dolů, je samozřejmě pravda. Jenže s kvalitou klesají všechny značky a to i kvůli nařízení EU (díky nechvalně známé direktivě RoHS). Pokud na současný průměr klesne kdysi kvalitativně nadprůměrná značka, tak je to samozřejmě vidět víc, než když klesne značka, která byla průměrná i dřív. NAD 216 THX je jediný typ zesilovače, který po 15-ti (nebo kolika) letech provozu potřebuje výměnu kondenzátorů? Rovněž to, že některá 10 let stará "předRoHS" Onkya fungují ještě dnes neznamená, že budou stejně trvanlivá i Onkya současná - zejména pokud se porovnávají tehdejší vyšší modely se současnými základními.

Chci tím celým říct jediné - nezdá se mi prozíravé koupit si dnes přístroj za trojnásobek jen s výhledem do daleké budoucnosti, když by mi úplně stejně (nebo lépe) mohl dlouhá léta sloužit přístroj za třetinu. To je jako koupit si dnes místo hatchbacku velké MPV jenom kvůli tomu, že se mi do něj bude dobře dávat dětský kočárek, až se za 10 let rozmnožím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 12:31:17    Predmet: Odpovedať s citátom

barca-6 napísal:

a aj ja by som si rad počkal na vypredaj Onkya, ale zase nemienim čakať nejakych 5,6,7,8 mesiacov?

Ceny aktualnych poklesnu po zaciatku predaja novych modelov, okolo maja-juna (?). Ako kazdorocne, predpokladam aj tento rok budu na zaciatku od marca zverejnovane specifikacie novych modelov.

Ak nepotrebujes nejaku specialnu funkcionalitu novych modelov, bez radsej do vyssej triedy z minulych radov. Zvukovo to bude urcite lepsie ako nizsi model a za tie iste peniaze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 14:42:24    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
barca-6 napísal:

a aj ja by som si rad počkal na vypredaj Onkya, ale zase nemienim čakať nejakych 5,6,7,8 mesiacov?

Ceny aktualnych poklesnu po zaciatku predaja novych modelov, okolo maja-juna (?). Ako kazdorocne, predpokladam aj tento rok budu na zaciatku od marca zverejnovane specifikacie novych modelov.

Ak nepotrebujes nejaku specialnu funkcionalitu novych modelov, bez radsej do vyssej triedy z minulych radov. Zvukovo to bude urcite lepsie ako nizsi model a za tie iste peniaze.


Tak mi napiš konkretny model... každy tu piše len cho do vyšššej rady, ale nikto nenapiše konkretne aky typ..
A skus aj napisat prečo prave nie model Onkyo 717..myslim že to už je vyššia rada, min. vybavou..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 15:14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže už poprosim ešte o radu k repro.
Niečo o tejto značke ste počuli? http://www.play.sk/monitor-audio-rx8-black-oak-22970
Alebo čo odporučate?
Ďakujem..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 09:08:56    Predmet: Odpovedať s citátom

barca-6 napísal:
Takže už poprosim ešte o radu k repro.
Niečo o tejto značke ste počuli? http://www.play.sk/monitor-audio-rx8-black-oak-22970Ďakujem..


Monitor audio som počul na HES v stánku Play - tuším najvyšší model ( http://www.play.sk/monitor-audio-pl300-rosewood-22860 ) zapojený do kina.
Ťažko na základe toho vyvodzovať nejaké závery. Môj pocit bol že to hrá tak nejak nenápadne (a to je možno dobre). Pri 5x lecnejších reprákoch treba samozrejme rátať s trochu iným zvukom. Ale ak máš možnosť si ich ísť niekam v klude vypočuť, tak by to možno stálo za námahu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 10:10:10    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
barca-6 napísal:
Takže už poprosim ešte o radu k repro.
Niečo o tejto značke ste počuli? http://www.play.sk/monitor-audio-rx8-black-oak-22970Ďakujem..


Monitor audio som počul na HES v stánku Play - tuším najvyšší model ( http://www.play.sk/monitor-audio-pl300-rosewood-22860 ) zapojený do kina.
Ťažko na základe toho vyvodzovať nejaké závery. Môj pocit bol že to hrá tak nejak nenápadne (a to je možno dobre). Pri 5x lecnejších reprákoch treba samozrejme rátať s trochu iným zvukom. Ale ak máš možnosť si ich ísť niekam v klude vypočuť, tak by to možno stálo za námahu.

dik za reakciu..
a čo povieš na tuto zostavu?
http://www.luxusni-elektronika.cz/polozka/wharfedale_diamond_10cm.html#http%3A//www.luxusni-elektronika.cz/polozka/wharfedale_diamond_107.html

http://www.luxusni-elektronika.cz/polozka/wharfedale_diamond_10mxsub.html

http://www.luxusni-elektronika.cz/polozka/wharfedale_diamond_10cm.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 10:44:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem. Wharfy som v živote nepočul.
Podla mňa na to ideš nejak divoko.
Neviem odkial si a aké máš možnosti si ísť nejaké repráky naživo vypočuť - ideál je zobrať aj tvoj zosík, nech si spravíš akú takú predstavu (doma ti to v tvojich akustických podmienkach môže hrať zase trochu inak). Najlepšie je vyskúšať repráky od viacerých výrobcov a potom sa ešte tu na fóre prípadne opýtať na názor na tie čo sa ti najviac pozdávali. Ten samozrejme nemusíš brať celkom vážne - sú to tvoje uši a tvoj vkus.
Pokial si z nejakej "tramtárie" a nechce sa ti trepať cez pol republiky za posluchom, tak ti potom asi ostáva nákup "nahlucho" (rozumej bez vypočutia). Tu by som osobne prehladal web a snažil sa urobiť si akúsi štatistiku čo majú ludia pripojené, resp. čo doporučujú k tvojmu recievru. Google s jeho translatorom je dobrá pomôcka. Ak si to už spravil tak predošlích pár riadkov ignoruj.
Viac ti asi poradiť neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 11:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Neviem. Wharfy som v živote nepočul.
Podla mňa na to ideš nejak divoko.
Neviem odkial si a aké máš možnosti si ísť nejaké repráky naživo vypočuť - ideál je zobrať aj tvoj zosík, nech si spravíš akú takú predstavu (doma ti to v tvojich akustických podmienkach môže hrať zase trochu inak). Najlepšie je vyskúšať repráky od viacerých výrobcov a potom sa ešte tu na fóre prípadne opýtať na názor na tie čo sa ti najviac pozdávali. Ten samozrejme nemusíš brať celkom vážne - sú to tvoje uši a tvoj vkus.
Pokial si z nejakej "tramtárie" a nechce sa ti trepať cez pol republiky za posluchom, tak ti potom asi ostáva nákup "nahlucho" (rozumej bez vypočutia). Tu by som osobne prehladal web a snažil sa urobiť si akúsi štatistiku čo majú ludia pripojené, resp. čo doporučujú k tvojmu recievru. Google s jeho translatorom je dobrá pomôcka. Ak si to už spravil tak predošlích pár riadkov ignoruj.
Viac ti asi poradiť neviem.


som z Prešova, je tu zopar predajni ako Nay a take niečo, ale tam maju len Yamahu..potom tu mame http://www.avaco.sk/index.php?sid=e-shop&kid=6&selectVyrobca=32 ale cenovo a technicky ma nejak nič nazujalo. Tie Warfy konkretne Diamond 10.7. maju dobre referancie, aj som pisal s jednym človekom ktory to ma doma a velmi si ich chvali, taktiež mi poslal aj foto ako to vyzera zapojene.Chcel som vediet či ma tu niekto s tymto modelom skusenosti.Z webu luxusni-elektronika čakam na cenovu ponukuna tuto zostavu čo som vyššie pisal, tak uvidim aku cenu mi daju.
Ty by skor aku značku doporučil, alebo s čim maš skusenost?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 11:42:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja momentálne (už 13rokov) fičím na yamaháckom recievry a Missionoch. Yamaha pomaly začína dosluhovať (zatial našťastie iba prkotiny), tak sa rozhodujem či ju ešte dať do servisu, alebo či začnem pokukovať po niečom novom. Rád by som ostal pri tejto značke, ale z nových yamaháckych AV recievrov mám dosť zmiešané pocity, tak neviem či neskončím pri stereu (napr: http://www.nay.sk/yamaha-r-s700-black/d-297256-c-1644/ ). Uvidím čo dovolia financie. Čo sa reprákov týka - s tých relatívne zaplatitelných ma svojho času ma očarili Charia. Novšie sa mi pozdávajú výrobky Usher a Quadral. Ale kým nemám dosť financií, tak to nejak neriešim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 11:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Ja momentálne (už 13rokov) fičím na yamaháckom recievry a Missionoch. Yamaha pomaly začína dosluhovať (zatial našťastie iba prkotiny), tak sa rozhodujem či ju ešte dať do servisu, alebo či začnem pokukovať po niečom novom. Rád by som ostal pri tejto značke, ale z nových yamaháckych AV recievrov mám dosť zmiešané pocity, tak neviem či neskončím pri stereu (napr: http://www.nay.sk/yamaha-r-s700-black/d-297256-c-1644/ ). Uvidím čo dovolia financie. Čo sa reprákov týka - s tých relatívne zaplatitelných ma svojho času ma očarili Charia. Novšie sa mi pozdávajú výrobky Usher a Quadral. Ale kým nemám dosť financií, tak to nejak neriešim.

aj kamoš ma yamahu a je spokojny, aj ked je pravda že on nie je nejak naročny posluchač
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 12:05:34    Predmet: Odpovedať s citátom

barca-6 napísal:
aj kamoš ma yamahu a je spokojny, aj ked je pravda že on nie je nejak naročny posluchač


To nie som ani ja Smile . Lepšie povedané - prispôsobujem svoje nároky možnostiam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
barca-6
Nádejný hifista


Založený: 21 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 12:14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
barca-6 napísal:
aj kamoš ma yamahu a je spokojny, aj ked je pravda že on nie je nejak naročny posluchač


To nie som ani ja Smile . Lepšie povedané - prispôsobujem svoje nároky možnostiam.


ja tiež, preto som sa rozhodol pre takuto kombinaciu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 20:48:33    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:10:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Št júl 23, 2015 21:30:50    Predmet: Onkyo TX NR-717 Odpovedať s citátom

Kupoval som ho v NAY v novembri 2012 za 850,- € a bohuzial musim skonstatovat, ze mi po 2,5 roku odisiel. Nejde na nom zvuk, iba obraz. Nemam chut to davat ani do servisu, asi kupim rovno novy, ale uz to asi nebude Onkyo..Sad
_________________
AV receiver Onkyo TX NR-717, Onkyo A-9211, Onkyo DX-7555, Onkyo DV-SP402E, Onkyo T-4711,
Jamo Concert 11, Jamo 707, Jamo 507, Jamo center, Jamo subwoofer, KEF coda surround
Samsung UE55JU6742UXXH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Pi júl 24, 2015 13:31:32    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:10:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Pi júl 24, 2015 18:03:28    Predmet: Onkyo TX NR-717 Odpovedať s citátom

Receiver pouzivam dennodenne min. 8 hodin, takze chudak to asi nevydrzal..Smile Dnes som volal do servisu v ZA a udajne je to pri tychto receiveroch bezna vec. Takze oznamia zistenu zavadu do Onkya /nejde zvuk/ a pravdepodobne to opravia bezplatne v ramci reklamacie, aj ked uz nie je v zaruke.. Tak som zvedavy, v pondelok tam idem..Smile
_________________
AV receiver Onkyo TX NR-717, Onkyo A-9211, Onkyo DX-7555, Onkyo DV-SP402E, Onkyo T-4711,
Jamo Concert 11, Jamo 707, Jamo 507, Jamo center, Jamo subwoofer, KEF coda surround
Samsung UE55JU6742UXXH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Pi júl 24, 2015 19:19:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up
Vidíš, příkladný přístup, do Onkya bych šel hned znova, kdyby nabízel aspoň 13 kanálový processing ideálně s vlastním maticovým routingem a programovatelným bass managementem klidně jen na 2 suby, ač už se dělají 4 konektory. No a samozřejmě zpátky (programovatelné) Audyssey - MultExt32, HDMI2.0 a HDCP2.2 na všech vsutpech Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist