Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sony PS LX300 USB (pomoc)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
seemann
Hifi obsluha


Založený: 09 október 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Po január 21, 2013 13:59:41    Predmet: Sony PS LX300 USB (pomoc) Odpovedať s citátom

Zdravím,

rád by som sa poradil ohľadom vyššie uvedeného gramofónu. Mám ho do nenáročnej hi-fi zostavy, páči sa mi vzhľad a oceňujem vstavaný predzosilovač. Mám však 2 chyby ktoré mi moju radosť kazia. Prvou je to že keď zvolím prehrávanie malých platní, ramienko sa zdvihne ale dopadne cca 1mm pred platňou (neviem či sa to dá neako nastaviť - ak áno poprosím radu ako), druhou chybou je to že ak zvolím prehrávanie veľkých platní, ramienko sa zdvihne a aj položí normálne avšak trošku na začiatku to po tej platni "pokĺže" a prehrávanie sa spustí hneď - niekedy vynechá cca 1 sekundu zo začiatku nahrávky.

Vďaka za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seemann
Hifi obsluha


Založený: 09 október 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Po január 21, 2013 21:45:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže problém s malými platňami vyriešený...ak by mal niekto podobný problém tak dám sem malý návod...
Po odstránení taniera vidíme na pravej strane malú mechaniku ktorá spôsobuje posúvanie ramienka. Obsahuje 1 šróbik s podložkou (pre istotu dotiahneme) a potom dve malé plastové vrchy s otvorom pre menší rovný šróbovák. Jedna slúži pre malé platne a jedna pre veľké. Ďalej je to metóda pokus omyl kde otáčaním šróbov jemne dolaďujeme posuv ramienka v smere doprava - doľava.

Ďalej ma čaká úprava spúštania prenosky na vinyl aby to bolo trošku plynulejšie...držte palce! Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2013 12:01:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupis taku hnusnu spotrebku celoplastovu z mizernou mechanikou a este mizernejsim sasi ak sa tomu da vobec tak povedať , a ked sa ti to posere tak sem prides po radu . Take nieco by si za 6500sk kupil z tohto fora asi sialenec

Okrem toho ze to nema parametre a hraje to jak z popelnice ,tak to má tendenciu poskodzovať LP platne .


Naposledy upravil ravenman dňa Po február 04, 2013 15:28:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2013 14:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazvať kohokoľvek bez ujavného dôvodu magorom môže len pisateľ hodný svojho príspevku.
No a čo keď si kúpil 300-ku? Ja mám doma 150-ku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seemann
Hifi obsluha


Založený: 09 október 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 09:33:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak čo k tomu...ďakujem aj za takýto príspevok. Problémy som však odstránil no nezachytil som žiadne poškodzovanie LP.

Rád by som sa však opýtal či niekto nepozná kvalitné ihly (formát v linku) ktoré by mi tam pasovali. Zatiaľ som objavil len ATN91. Za každú radu ďakujem.

https://www.stoneaudio.co.uk/resources/products/image1/atn91.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So február 09, 2013 18:30:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Koupil jsi celkem pěkný aparát a pro občasné použití bohatě vyhoví a stačí. Ještě bych prověřil nastavení kompenzace dostředivé síly (anti-skating) která možná táhne ramínko s přenoskou k okraji desky. Skluz hrotu může způsobovat znečištěná náběhová drážka desky, celkově ohraná (opotředená) deska nebo ulomený (obroušený) hrot přenosky. Rovněž nastavení svislé sily na hrot 10-30 mN (1-3 g) podle doporučení výrobce má svůj význam. Výměnou pasuje spousta dostupných náhrad (Shure, Ortofon, Audio Technika či Nagaoka) ale to v případě že uchycení přenosky do headshellu ramínka je na dva šroubky M 2.5 osově vzdálené 12.6 mm. SONY aplikuje rovněž přenosky na 4 hroty (piny) na principu konektoru bez nutnosti použít nějaký montážní nástroj, potom nutno instalovat originál, sehnat se dá.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ne február 10, 2013 13:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Kupis taku hnusnu spotrebku celoplastovu z mizernou mechanikou a este mizernejsim sasi ak sa tomu da vobec tak povedať , a ked sa ti to posere tak sem prides po radu . Take nieco by si za 6500sk kupil z tohto fora asi sialenec

Okrem toho ze to nema parametre a hraje to jak z popelnice ,tak to má tendenciu poskodzovať LP platne .


Nemyslím si, že to hraje tak zle, počul som to a má to veľmi slušný zvuk. Dokonca tam nie je ani tá povestná červená prenoska, takže to nie je až taký likvidátor platní. Navyše je to asi najlepší "konzumný" gramec, ktorý kúpiš v komerčných obchodoch.

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist