Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koss Porta Pro vs Sennheiser PX100 II

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BMW540iA
Hifi obsluha


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 39
Bydlisko: Doma

PríspevokZaslal: Po apríl 01, 2013 00:34:41    Predmet: Koss Porta Pro vs Sennheiser PX100 II Odpovedať s citátom

Zdravím chlapi, známi by chcel sluchátka k iPodu a Notebooku a výber sme zúžili na tieto dvoje sluchátka. Koss Porta Pro a Sennheiser PX 100 II. Koss Porta Pro poznám veľmi dobre, lebo som si ich po veľa testoch a recenziách kedysi kúpil za 1700Sk a vlastnil zhruba rok, no popravde som bol sklamaný, lebo ich zvuk čo mal dosahovať úrovne drahších sluchátiek nebol pravdivý. Spomeniem len, že boli, ako sa dnes už dá dočítať vo veľa fórách, dosť prebasované, a pridávali ich aj tam kde nemali byť, čo dosť škodilo stredom a výškam, ale aj napriek tomu mali za tú cenu úžasný zvuk. No ich konštrukcia bola dosť nešťastná, lebo hlavový most pri pohybe vytrhával vlasy. Takže môj sen o špičkových sluchátkách za dobrú cenu sa rozplynul ako para nad hrncom a tak som ich predal. Po ďalších hľadaniach som zistil, že ostatní konkurenti boli ešte horší a tých pár nevýhod Porta Pro bolo nič oproti ostatným sluchátkám. Mal som presne stanovený rozpočet, do 3000Sk, ale ten som zakrátko prekročil, no i aj tak som nenašiel čo by mne vyhovovali, až na koniec som čítal test v Stereo&Video, kde Sennheiser HD590 dostali 100% a stali sa referenčnými sluchátkami a bolo vymaľované, samozrejme cenový rozpočet som rozcupoval s cenovkou 6700Sk, no mám ich do dnes. Ich impedancia 120Ohm je vhodná ako pre Notebooky, MP3 prehrávače, ale i telefóny. Lenže mne bolo jedno akej budú konštrukcie a veľkosti, lebo ich používam väčšinou na HiFi zostave, lenže známi ich chce na doma k Notebooku, ale aj na von k iPodu, takže veľké High End sluchátka s veľkou impedanciou boli neprípustné, hlavne pre Ipod. Podľa mňa v skutočnosti neexitujú vynikajúce lacné sluchátka a keď ste trocha náročný a radi si vychutnávate hudbu, nakoniec skončíte u drahých sluchátkách, no dá sa po kompromise určite niečo vybrať. Preto mu odporúčam Sennheiser PX100, mal som ich možnosť na chvíľu vyskúšať. Ich zvuk bol oveľa detailnejší ako Porta Pro, reči o tom ako nemajú basy nebola pravda, pretože to vraveli ľudia čo sú zvyknutý na prehnané basy Porta Pro, basy boli tam kde majú byť a to presné. Ich konštrukcia je lepšia ako na Porta Pro, nosenie na hlave neobťažuje a nič vám nevytrháva vlasy. No viac som za tú chvíľu nepostrehol a iné mu neviem poradioť, lebo nič iné ako Sennheiser neuznávam, preto ste teraz na rade vy. Kľudne spomeňte aj iné, každá rada dobrá. Nepomôže to len známemu, ale možno aj viacerým čo riešia podobný problém.

Naposledy upravil BMW540iA dňa Ne december 21, 2014 18:16:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
radimecek13
Hifi obsluha


Založený: 05 apríl 2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: Po apríl 01, 2013 11:19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.headphones.cz/inshop/domaci/uzavrena/fostex-th-7b.htm
nejlepší sluchátka v této cenové kategorii,výše jmenované jim nesehají ani po kotníky....

http://www.headphones.cz/inshop/prenosna/hlavovy-most/fischer-audio-oldskool-70.htm

_________________
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C-Hypa 300SE-Beyerdynamic DT 880 600ohm
Na ven:
Colorfly c3+ + Fiio E12+Fischer audio DBA - 02 mk II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dazo
Hifista - pokročilec


Založený: 25 júl 2009
Príspevky: 294
Bydlisko: TN

PríspevokZaslal: Po apríl 01, 2013 13:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavne treba vediet ci chces menej basu, alebo vela. Lebo tuna spomenute fostex maju basu tak ako ma byt, cize pre väcsinu asi malo, inak hraju perfektne Wink
_________________
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po apríl 01, 2013 17:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

KPP, za 7 stovek není co řešit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po apríl 01, 2013 18:03:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Fostex TH-7BB alebo Maxell Retro DJ Very Happy

...niečo o Maxelloch vs. KPP tu: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1187832
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BMW540iA
Hifi obsluha


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 39
Bydlisko: Doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 21, 2013 03:13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kossy môžem pochváliť za ich jednoducho vymeniteľnú, opraviteľnú elektriku, nie je problém vymeniť celý kábel za lepší alebo rýchlo nacvaknúť druhé meniče na rozdiel veľmi zložitých PX100.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ne apríl 21, 2013 08:43:03    Predmet: Odpovedať s citátom

netreba zabudat ze vonku je nieco ine ako v tichu doma a prave ruch premavky, autobusu, vlaku... vytvara hlukove pozadie s pomerne vysokym pomerom v basibej oblasti. Tym je uzitocne ze to sluchatka dorovnavaju (rovne su potom bez basov).
V tichom pozadi je to trochu inak.
Este by som dal do pozornosti profesionalne Senheiser HD25
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 21, 2013 13:16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja len doplnim, ze je rozdiel medzi sennheiser px100 a px100 II. Jednotky mi prisli podobne ako KPP, niekde lepsie, niekde horsie. ale px100 II su podla mna "ovela" lepsie ako KPP/px100 I. Ale tiez by ma zaujimalo, ci do 100E viem kupit nieco lepsie. podmienkou pre mna je ze su skladacie, netreba na ne zosilovac a s podobnou velkostou ako su horne dva. proste do roboty k notebooku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ne apríl 21, 2013 19:06:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Lepší nevim, spíš alternatíva:
Jays v-Jays
Fischer Audio OLDSKOOL 70 - nejsou skládací
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 20, 2013 13:31:59    Predmet: Odpovedať s citátom

iGrado
_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dunihlav
Hifi obsluha


Založený: 07 október 2013
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Po október 07, 2013 15:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

skyd napísal:
Ja len doplnim, ze je rozdiel medzi sennheiser px100 a px100 II. Jednotky mi prisli podobne ako KPP, niekde lepsie, niekde horsie. ale px100 II su podla mna "ovela" lepsie ako KPP/px100 I. Ale tiez by ma zaujimalo, ci do 100E viem kupit nieco lepsie. podmienkou pre mna je ze su skladacie, netreba na ne zosilovac a s podobnou velkostou ako su horne dva. proste do roboty k notebooku.

px100 II su lepsie ako jednotky? Very Happy
Dobry vtip
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciki62
Hifi obsluha


Založený: 06 november 2013
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2013 19:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj ja mám aj KOS Porta Pro aj Senn PX100 II. Radšej mám staré Porta PRO, a PX100 som dal dcére Smile Vôbec sa mi nepáčili. Sad

p.s.
Nakoniec som skončil u Bowers Wilkins P7, a to sú pre mňa top slúchadlá Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne december 29, 2013 23:00:04    Predmet: Odpovedať s citátom

mám KPP, PX100 aj iGrado a v tomto poradí by som ich aj hodnotil, aj keď rozdiely nie sú veľké - KPP to u mňa vyhrávajú tým, že ma s nimi hudba najviac baví...
aj keď asi by som mal upresniť, že iGrado mi pripadajú ako "KPP na steroidoch" - všetko je väčšie (detaily, zvuk, priestor), ale strácajú body za komfort nosenia...
a v komforte sú zasa najlepšie PX100, ideálne je teda mať všetky... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
chal4oye
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 20 január 2014
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Po január 20, 2014 11:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

za 7 stovek není co řešit.
_________________
ciscoccna http://www.ciscoccna.info
Braindumps free-braindumps.net
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po január 20, 2014 13:37:12    Predmet: Odpovedať s citátom

V Datartu stojej normální KPP patnáct stovek, bílý tisíc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
chrisjacob
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 17 január 2014
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut február 25, 2014 12:02:19    Predmet: Odpovedať s citátom

I am looking for a good headphone to use for my both mobile and laptop. What happened every time is one side of the headphone starts not working after I use it for a short period of time. I guess I should try Sennheiser PX100 for teh next time.





Thanks
windows update help
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintage
Hifista


Založený: 06 december 2010
Príspevky: 159

PríspevokZaslal: Ut február 25, 2014 13:31:11    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
V Datartu stojej normální KPP patnáct stovek, bílý tisíc.


Tak to Datart na tom pěkně rýžuje Very Happy

V Alze za 755 Kč Wink

http://www.alza.cz/prenosna-sluchatka-koss-porta-pro-d93230.htm

_________________
Thorens TD126 MKIII -> Ortofon 2m Black
RME ADI-2 DAC FS
BV Audio PRE1 + PA300SSE -> Infinity R90
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 09:10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo, jenže teď už nejsou Porty v módě.Teď se daleko víc prodávaj a nosej sluchátka od Sony, bílý nebo černý, různý typy a stojej asi tak od sedmi stovek nahoru.
Zvukově se žádnej průšvih nekoná.

Ale zato nový Porty, to už průšvih je.Předevčírem jsem opravoval zlomenej kabel u konektoru, na asi rok starejch Portách.
Kabel ztvrdlej, zvuk tragickej.
Šáhnu do šuplíku vedle pracovního stolu, vytáhnu starý Porty (1993) a zvuk je úplně jinde.
Dokonce i zpracování u těch starejch je lepší.To je taky zajímavý...na první pohled vypadaj stejně, ale stejný rozhodně nejsou.

Ten výraznej cenovej rozdíl je tam hrozně znát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 10:30:46    Predmet: Odpovedať s citátom

a nebudú to nejaké čínske fejky? Ja mám americké Porty tiež asi tak +- z roku 1993 a potom aj čínske z roku 2007 kúpené v UK - tie novšie majú "pozlátený" konektor, ale nejakú výraznú zmenu vo zvuku ani kvalite spracovania som nezaznamenal. Pravda, ani jedny nestáli 755Kč, ale tak dvojnásobok...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St február 26, 2014 13:07:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle mizerně hrající Porty jsou ty za sedm stovek z Alzy.

Ale to je jedno.Dneska už je legendární jenom ten jejich vzhled, jinak se daj koupit za podobný peníze sluchátka s lepšim zvukem.

A za těch patnáct stovek, za který je prodává Datart, stačí šáhnout v regálu o kousek vedle a koupit si sluchátka Urban Ears, který jsou ve všem lepší.Teda snad jen v lehkosti a pohodlí, jsou Porty téměř nepřekonatelný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist