Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hi-Fi Rack/Stand

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 19:24:21    Predmet: Hi-Fi Rack/Stand Odpovedať s citátom

Pri postupnom upgradovanim jednotlivych komponentov svojho retazca som si uvedomil, ze ich v podstate nemam kde normalne poskladat (momentalne je vsetko nejako poskladane na TV stoliku, no nove veci sa mi tam nezmestia). Robil som mensi prieskum, no vela som toho u nas nenasiel, aspon nic co by sa mi pozdavalo po estetickej stranke. Pre lepsiu predstavu, co povazujem za vizualne pritazlive:

http://www.vtimanufacturing.com/BL%20Series.htm
- konfiguracia: BL404 (4 nohy); cherry (ceresnove drevo); cierne nohy; cierno-chromovane hroty

Problem je, ze sice tie ich racky nie su drahe (z BL serie 3-nohe okolo 280$, 4-nohe cca 320$), no nikde v EU som ich nenasiel. Sice su nejaki predajcovia, co to z USA posielaju po svete, no postovne 370$ z toho robi celkom drahu srandu. Z mojho pohladu je ta VTI konfiguracia ideal a perfektne by mi ku vsetkemu ladila (kreslo mam v ciernej kozi s drevenymi prvnkami z ceresnoveho dreva), no to postovne+import je deal-breaker.

Zaujima ma teda, ci sa da na Slovensku (resp. v EU) zohnat nieco take? Najlepsie ak by to bolo priamo VTI, ale staci, ze to bude vyzerat rovnako (resp. velmi podobne). Na hornu policu pojde laptop ako zdroj + stojan so sluchadlami, na polici pod tym bude Svetlana 2 a pod tym Matrix X-Sabre. Nic extremne tazke ani objemne, cize chcem len aby to vyzeralo dobre a sluzilo svojmu ucelu. Mozno by mi postacilo aj nieco s troma nohami, pokial by to bolo stabilne.

Ak by sa nic podobne u nas nenaslo, resp. nedalo za rozumnu sumu zohnat, tak asi skoncim pri Bergen Norstone 2. Cena je super, velkost je ideal, vyzorovo vyzera dobre, no zo skusenosti, ktore mam so svojim pracovnym stolom z cierneho skla, nie som velmi nadseny z toho, mat dalsi kus nabytku, na ktorom by som zosalel z utierania prachu Smile

Este pre uplnost - cenovo by som sa velmi rad zmestil pod hranicu 400e, no s limitom sa da hybat.[/url][/list]

_________________
Na predaj:
- Auralic Vega DAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 21:06:27    Predmet: Odpovedať s citátom

riesil som to pred kratkym casom, na zatial sim to vyriesil s Standaudio Third v ciernom.
Norstone Bergen som mal ako zalozne riesenie
Mas este moznost Norstone Esse- robi sa v roznych charbach polic a v dvoch farbach (cierna a biela) konstrukcia
Ine som u nas a v CR v rozumnych cenach nenasiel.

Skoda ze skoncil Benalex robil kombinaciu s drevenym dekorom - zial len folia nie dyha ci masiv
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 21:13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred chvilou mi na inom fore niekto poradil prave ten stanaudio status 3, vyzera naozaj podarene. Na kolko ta ten tvoj vysiel (+kolko polic tam mas)? Nikde sa dopatrat ani len k pribliznym cenam. Ja som skor rozmyslal o tej ciernej zule, popripade o tej ceresni. No len ak by to drevo bolo v cervensom odtieni, to co maju oni na svojej stranke je na moj vkus prilis zlte, ta ceresna od VTI mi pride ovela vhodnejsia. Mozno sa bude dat s nimi dohodnut aj na tom, pozeram ze to ponukaju plne customizovatelne.
_________________
Na predaj:
- Auralic Vega DAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 21:32:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Cenník tam je tuším v PDF. Nie je to najlacnejšie, ale čosi to vydrží. Má ho aj Slimák.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 22:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

mam 6 polic. So zulou sa to aj mne najviac pozdavalo, jak prakticky tak esteticky, ale 6 polic by ma vyslo nezmysel od - cca 1500,- Eur (cierne nohy). S drevenymi doskami (cierne nohy, dekor dosky foliovany orech alebo ceresna) cca 840,- Eur
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 22:59:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Potřeboval jsem atyp - stolek dostatečně vysoký, abych na horní desce mohl ve stoje pohodlně ovládat obývákové PC/HTPC (tj. menší monitor + klávesnice + myš). Všechny stolky byly moc nízké, nebo zbytečně drahé.

Vyřešil jsem to nákupem dvou kusů http://www.kika.com/cz/katalog/m/bydleni-pracovny/kusovy-nabytek/tv-hi-fi-nabytek/17132432/ohio/ , postavil z nich jeden, patra poskládal dle potřeby, některá patra jsem zkrátil a přiložené vnitřní svorníky nahradil metrovou závitovou tyčí šestkou. Drží to dobře, na průhledném skle není prach tolik vidět, horní sklo narozdíl od lamina či dřeva nepoškrábu ani nenasáknu potem z rukou (což se stalo u minulého stolku). A ještě pro dceru zbyla jedna 8mm horní deska s krátkými nožičkami na nízký stoleček na hraní Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 23:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez tu poprechadzal kopec tych obchodov s nabytkom (kika, asko, mobelix, pozeral som katalogy od ikea), no zial motyka nevystrelila Smile Prach ma takisto trapil, to je hlavny dovod, preco sa mi velmi nechcelo ist do toho Bergen 2. Po estetickej strane sa mi tento styl velmi paci, no pred pol rokom som kupil takyto pracovny stol, a kazdych 5 minut prechadzam handrickou po miestach, kde pracujem. Takisto ten prach na tom vidiet hned. Sice pri racku sa nemusim obavat toho, ze tam budu odtlacky prstov, neplanujem sa ho velmi dotykat ani sa on opierat, no polica z cervenkastym ceresnovym drevom by bola ovela praktickejsia.

Po mojich vypoctoch to vychadza tak, ze ak sa uskromnim (2x 150mm + 1x 230mm, ceresna, cierne nohy), tak sa dostanem niekde na uroven 400e, co je v pomeroch hi-fi este prijatelna suma. Ak by som citil potrebu este dalsich poschodi, tak s tym podla mna problem nebude, proste ich dokupim a bude. Ma to ale este cas, najprv sa bude objednavat zosik (na ktory aj tak potom budem cakat minimalne mesiac), medzi tym snad pridu peniaze za zakazky, tak snad to bude dost nie len na DAC, ale aj ten rack. Mozno sa mi medzi tym predam W1000X, to by som mohol s kludnym svedomim kupit ten Status 3 a nes**t sa s tym. Ale ako hovorim, toto ma este nejaky ten mesiac cas, mozno sa mi podari dopatrat, ci VTI nahodou naozaj nema nejakeho dealera/resellera v EU.

EDIT: tak po mensom pobyte na amazon.com sa mi podarilo najst predajcu, ktory ma v ponuke ten VTI BL404 (cherry+black, http://www.amazon.com/Series-Stackable- ... 404+cherry ) a pri checkoute nehodi shipping za 380$ (konkretne ma zasielanie do Europy za 60$, co je pri 30KG baliku zaujimava suma). Este si to budem musiet u neho overit, v popise ma sice konfiguraciu, po akej tuzim, no obrazky tam ma nejako nadivoko (dufam, ze len ilustracne). Kazdopadne 400$ so shippingom + poplatky na colnici, to uz by moja penazenka zniesla (ak sa kurz nijako vyrazne nezhorsi tak to vychadza pod 400e)

_________________
Na predaj:
- Auralic Vega DAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist