Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Proč CD hrají špatně a LP dobře
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: So máj 04, 2013 22:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo tak dva zdroje zvuku s tým istým DR znejúce inak. Napr.: počúvam LP, to potom ripnem (96/24) a hrá inak. Výšky sú uhladenejšie a stredy menej ukričané. Dokonca sa mi zdá, že ten rip je lepší ako originálne prehrávenie LP. Rozdiel spôsobuje asi proces digitalizácie (alebo samotná zvukovka), ale v čom spočíva tá zmenu zvuku, prečo sa deje?
_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po máj 06, 2013 15:06:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To je vskutku záhada. Musel by se nějak ultrakvalitně nabrat orig analog a ten rip a provnat - v reálném čase to bohužel nejde kvůli latenci převodníků. Jinak oproti orig analog je v cestě navíc AD a DA. takže to nejspíš bude jimi. Taky by bylo užitečné odzkoušet to ještě s jinými převodníky. Čím byla dělaná AD konverze ?
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po máj 06, 2013 22:11:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som porovnal pomerne kvalitný záznam na LP vs. jeho rip (Sade, vinyl z roku 1984) a rozdiely tam sú, ale už by som nepovedal, že rip je lepší. Skôr to bude o maskovaní samotnej zvukovky, ktorá je milosrdnejšia k starým a nekvalitným nahrávkam oproti analógovému prehrávaniu.

Na AD konverziu bola použitá obyčajná E-MU 0404 (prevodník AK5385A), prehrávanie potom cez Casea Deneb.

Pre zaujímavosť f. analýza:

_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klasikk
Hifi obsluha


Založený: 02 apríl 2013
Príspevky: 29
Bydlisko: BR/ BA

PríspevokZaslal: Ut máj 07, 2013 13:15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne nemam problem kupit origo CD, avsak dost ma mrzi, ked dam 25 EUR za CD a skoro vsetky nahravky su skreslene. Naposledy sa mi to stalo pri doske Let Love In od Goo Goo Dolls. Skladba Let Love In je kompletne prepalena...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut máj 07, 2013 20:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

... prepalene to akoze boli prebudene az bolo vidno limitaciu?

pravdepodobne si necital predchadzajuce prispevky.
Pred kazdym nakupom CD-ciek je dobre pouzit http://dr.loudness-war.info/

Tuna http://dr.loudness-war.info/index.php?search_artist=goo+goo+dolls&search_album=
je vidno, ze viacere albumy od GOO GOO DOLLS maju nizku dynamiku a
aby nahravka mala stavu, tak ju spravia co nahlasnejsiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klasikk
Hifi obsluha


Založený: 02 apríl 2013
Príspevky: 29
Bydlisko: BR/ BA

PríspevokZaslal: St máj 08, 2013 06:39:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Furto, akceptujem skladby s nizsim DR pokial je to dobra muzika, ale toto je nie len natlacene, ale aj skreslene a doslova pocujes,, ako v refrene pri nastupe bicich tlaci kompresor dolu aj ostatne nastroje a komplerne to dycha.. No hnus....

Naopak skvela vec je Under my spell od Oskara Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St máj 08, 2013 11:56:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Goo Goo nejsou zrovna můj šálek čaje (poslechl jsem si pár ukázek), ale kdysi mi byl poslán vzorek nějaké Metallicy a bylo to taky zprasené - natvrdo ořezané. Asi ti producenti, co se podepisují na metalu apod., mají už v uších zplechovatělé bubínky a většina posluchačů taky. Dá se předpokládat, že vinyly na tom nebudou o moc lépe - tahle muzika se na vinyly řeže pro zcela jiné účely nežli audiofilské. Taky je možné, že se to prasí schválně za účelem dosažení autentické atmosféry. Anebo na to prostě serou, poněvadž se dá předpokládat, že když si někdo chce udělat doma kravál, tak na zvukových detailech nezáleží. A třebas v death metalu je zkreslení nepochybně spíše žádoucí. Pokud chce někdo poslouchat bigbít s kvalitném zvukem, tak si pořídí Jethro Tull nebo možná i Deep Purple - pardon, jsem už trochu starší, takže nemám přehled, co se dnes produkuje. Ze současné produkce znám tak leda Knopflera a ten většinou zní dobře, ale to už vlastně není ani tak moc bigbít.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: St máj 08, 2013 12:44:48    Predmet: Odpovedať s citátom

U zpěvu, napodobujícím zvracení, detaily moc nemusím. Leda bych chtěl vědět přesně, co měl k obědu. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Drtikoul
Banned


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 17
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St máj 08, 2013 12:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No mě přijde že např. Metallica cca do černé desky (1991 ?) je na tehdejší poměry, tím spíš na dnešní, nahraná velmi slušně. Vinylům co mám, nemám moc co vytýkat, tedy v kategorii metalu.. Na CD mi to přjde jedovatější.
_________________
Nemám rád dětské hračky, už jsem velkej kluk.
Transrotor Apollon TMD+Van Den Hul Grasshoper+Nagra VPS, Pass Labs XA160.5 + XP-20, German Physiks PQS-202 MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: St máj 08, 2013 15:18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Metallica vše z 80. let až do Černé desky jak zmiňuješ, patří zvukově opravdu z metalu k tomu nejlepšímu. I na CD.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št máj 09, 2013 08:57:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Len tak pre zaujimavost som nazrel na veci, ktore boli nedavno vydane.

http://dr.loudness-war.info/index.php?search_artist=bowie&search_album=the+next+day


http://dr.loudness-war.info/index.php?search_artist=lana+del+rey&search_album=born+to+die

Lana Del Rey - Born to Die CD Deluxe Edition, iba potrvrdim, ze znie priserne.
V music shope ju uvadzali ako najnovsi objav, reku vyskusam nieco novodobe a DeLuxe.
V tej dobe som nevedel o dr.loudnes war, len som si lamal hlavu, ako je to doparoma mozne, nove drahe CD a zvukovo totalny BULL SHIT.

To si snad myslia, ze posluchaci digitalnych zaznamov maju iba mobilne telefony a MP3 prehravace? co je akoze dovod preco sa digitalny zaznam musi takto mrsit?

Kebyze tu kvalitu a analogovy zvuk davaju na MGF pasy/REEL TO REEL/, ale vinyl..., kde to aj tak ide z digitalu...
Preco prave vinyl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št máj 09, 2013 09:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

no neviem neviem...to s tým Elánom myslia vážne...?

http://dr.loudness-war.info/index.php?search_artist=elan&search_album=
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št máj 09, 2013 16:42:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam ELAN na LP prve vydania OPUS a veru nehraju moc dobre, hlavne tie ked zacal ELAN nahravat, alebo iba mixovat digitalne.
Osmy svetadiel sa mi zda hral najlepsie, potom uz sa im zvuk zhorsoval, stereo naprd a zvuk taka tazko rozoznatelna masa.
To stereo je vobec na LP slabe.
Ak maju OPUSaci povodne mastre kvalitne mozu byt tie CD vydania z 1992 velmi dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 09, 2013 18:15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdá se, že nejsme jediní, koho to zajímá. V posledním čísle Stereoplay (5/2013) je rozsáhlé pojednání o digitalizaci LP a přiložené CD s nahrávkami z LP pořízenými špičkovou technikou.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Pi máj 10, 2013 06:58:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Od ELánu doporučuju na cd desku Legenda1 z roku 1992, jsou tam znovu nahrané staré pecky, ale bez syntezátorů a podobných sraček, zvuk podle mě výbornej.
_________________
Loudness war zabíjí hudbu ! https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 12, 2013 09:41:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si to CD ze Stereoplay poslechl. Jednoduše řečeno, příjemně se to poslouchá. Větší část skladeb je z období 1956-1961.
Možná trochu zjednodušený závěr je tento:
Omezení daná technologií analogového záznamu (odstup šumu, zkreslení, omezená dynamika na okrajích pásma) nejsou zásadní překážkou a ani převod do digitální podoby (formát CD 44.1/16) ničemu neuškodil.
Pokud máme problémy se současnou digitální produkcí, je to převážně způsobeno nevhodnými zásahy do záznamu - komprese, limitace, ať už jde o nové nahrávky, nebo reedice.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po máj 20, 2013 20:11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Další zkušenost - digitální reedice ABBA. Dva druhy - polovina vypadá "normálně", tj. s dynamikou vypadající celkem přirozeně, druhá v různé míře limitovaná až ořezaná. rozdíl v dynamice mezi limitovaným a nelimitovaným snímkem 6 a více dB.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 07:27:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Obecně se dá říct, že čím starší vydání, tím lze očekávat lepší zvuk respektivě větší dynamiku aneb vítejte v 21 století Smile
_________________
Loudness war zabíjí hudbu ! https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 10:11:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky je třeba mít na paměti, že digitál aby měl dobré rozlišení je třeba vybudit. takže podle mne DR 20 je horší než DR 14 a při stejném DR třeba 14 bude hrát o fous lépe CD které bude mít peak -0,2dB lépe než CD s peakém -2,5dB. Otázka je kdo to slyší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 11:10:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 ale taky záleží na tom jak bylo toho většího vybuzení dosaženo (když vezmu stejnou nahrávku, ale různá vydání) jestli byl udělaný nový AD převod, nebo se udělá jenom digitální normalizace. Obávám se, že v praxi se používá spíš ta druhá možnost. A jak říkáš je otázka kdo to slyší, zato ztráta dynamiky je slyšet citelně.
_________________
Loudness war zabíjí hudbu ! https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 11:48:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení, je to podstatně složitější než se zdá. Základní otázkou je, co to je dynamika. Dále, dynamika se dá omezovat čtyřmi hlavními způsoby - prostou inerciální kompresí/limitací (výsledek - dýchající zvuk, strhávání výšek basy), vícepásmovou kompresí/limitací, která může být preemptivní (look-ahead) - při správném provedení prakticky není slyšet až do cca 6 dB i výše, preemptivní omezení špiček - slyšitelnost závisí na charakteru signálu, a nakonec prosté ořezání špiček, které nemusí být moc slyšet, pokud jsou špičky krátké a ořezání není příliš radikální. A samozřejmě je toho víc. Osobně za jeden z největších hříchů v remasteringu považuji zásahy, které mění spektrum, ať už je to prostá korekce nebo frekvenčně závislá komprese/limitace. A samozřejmě jednoduchou inerciální kompresi/limitaci - to je hnus, který je slyšet prakticky vždy.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 12:02:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem chtěl jen naznačit, že když už je potřeba dynamiku snižovat, existuje pro CD nějaký ideál, řekněme DR16, peak -0,1dB, RMS -18dB nebo podobně. Aby někdo nenabyl dojmu, že hudba nahraná -3dB v maximu a RMS třeba -28dB a odhadlém DR22 je v pořádku. Tam už přece mohou být tiché pasáže, nahrané okolo -50dB a to už by některé nepovedené převodníky nemusely bez slyšitelných artefaktů přehrát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 12:27:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Žádný ideál neexistuje. Ukázka korektně normalizovaného snímku (SACD, vážná muzika):

Left Right
Min Sample Value: -32766.2 -26837.74
Max Sample Value: 32747 27887.99
Peak Amplitude: 0 dB -1.4 dB
Possibly Clipped: 0 0
DC Offset: 0 0
Minimum RMS Power: -54.8 dB -54.62 dB
Maximum RMS Power: -3.18 dB -5.41 dB
Average RMS Power: -21.55 dB -21.96 dB
Total RMS Power: -19.3 dB -19.98 dB
Actual Bit Depth: 32 Bits 32 Bits

Using RMS Window of 10 ms

Minimum jsou pauzy v muzice, maximum jsou krátkodobé ale ne okamžité špičky (10 ms okno), dynamika = okamžitá špička versus průměr (crest factor) - jak patrno skoro 22 dB.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 12:44:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom malý dotaz, proč zrovna 10ms? Proč ne 50ms, jak je originálně nastaveno? Já jenom, že se pak trošku liší výsledky statistiky. Takže pokud bychom chtěli něco porovnávat, tak by bylo dobré hodnotu okna nějak standardizovat. Projeví se to teda akorát při maximum a minimum RMS power, které nejsou tak zajímavé a možná právě proto mě zajímá proč 10 a ne 50 nebo 42 Smile.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 16:17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

10 ms proto, aby byla vidět minima. Pro posouzení třebas výkonového namáhání bych volil spíš 100 ms, poněvadž to i výškáče většinou dokáží vstřebat. Chtělo by znázornit všechny hodnoty RMS v závislosti na délce okénka nejlépe graficky, což samozřejmě AA neumí, ale šlo by to udělat v Matlabu, což zase neumím já. Ale ty bys to mohl zkusit.

Jen tak mimochodem, existuje software na vyhodnocení hlasitosti podle nového doporučení EBU, které jako normu zavedla EU pro nastavování hlasitosti v televizi - aby reklamy neřvaly apod. (jednotka LUFS - Loudness Unit Full Scale). Ideální by bylo, kdyby se podle něčeho takového dělaly masteringy obecně, ale na to už žádná norma není. Trochu jsem si s tím hrál a je to opravdu výmluvné.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 19:57:13    Predmet: Odpovedať s citátom

aby reklamy neřvaly

Stejně řvou a víc a víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut máj 21, 2013 21:10:20    Predmet: Odpovedať s citátom

bobo: To bych mohl, není to složité. S trochou trpělivosti byste to zvládnul sám, v helpu jsou příkazy pěkně popsané. Snažím se ale soustředit na dokončování rozdělané práce, ne začínání nové. Takže na to bohužel není čas a ani chuť.
S trochou inženýrské představivosti je to vlastně všechno vidět i ze spektrogramu, jenom ne přímo jako číslo.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St máj 22, 2013 18:16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

To bych asi mohl, ale nejdřív by mi někdo trpělivý musel vysvětlit, jak funguje to bloody skriptování. Jen mi není jasné, jak by se to dalo poznat ze spektrogramu, který klade důraz na frekvenční doménu a s časovým oknem se tam v podstatě pracovat nedá. AA ukazuje histogram, ale z toho se to poznat taky nedá.

Zkoušel jsem program na vyhodnocení LUFS a ten s časovým oknem práci taky neumožňuje, je tam všechno natvrdo podle doporučení EBU. Výhoda je, že vyhodnocuje peak ne na základě digitálních hodnot, ale na základě převzorkování, takže reflektuje i překmity rekonstrukčního filtru, které mohou být několik decibelů.

Problém reklam je teď IMHO spíš v tom, že jedou na maximum, zatímco okolní program je slabší. Třebas je to záměr, kdoví ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St máj 22, 2013 18:17:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To bych asi mohl, ale nejdřív by mi někdo trpělivý musel vysvětlit, jak funguje to bloody skriptování. Jen mi není jasné, jak by se to dalo poznat ze spektrogramu, který klade důraz na frekvenční doménu a s časovým oknem se tam v podstatě pracovat nedá. AA ukazuje histogram, ale z toho se to poznat taky nedá.

Zkoušel jsem program na vyhodnocení LUFS a ten s časovým oknem práci taky neumožňuje, je tam všechno natvrdo podle doporučení EBU. Výhoda je, že vyhodnocuje peak ne na základě digitálních hodnot, ale na základě převzorkování, takže reflektuje i překmity rekonstrukčního filtru, které mohou být několik decibelů.

Problém reklam je teď IMHO spíš v tom, že jedou na maximum, zatímco okolní program je slabší. Třebas je to záměr, kdoví ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 22, 2013 19:07:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenech se odradit chybovou hláškou, příspěvky přesto odcházejí.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist