Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Navod pro moderatora fora, jak ven z omylu demokraticnosti
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Námety
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št máj 16, 2013 21:29:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Štěstí, že jsi vtipný. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št máj 16, 2013 21:56:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejen vtipný, ale i chytrý a krásný. Pravda - měl jsem jednu chybičku - byl jsem trošku namyšlený. Ale poslední dobou jsem se výrazně zlepšil ... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 06:58:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch reagoval na môj príspevok v ktorom som napísal:
Ale demokratický Monarcha. Very Happy
To je nějaká soutěž v oxymoronech? Suchá voda, hodná tchýně, chytrý policajt, rychlokurz finštiny a tak podobně? Wink[/quote]


Nie. Kozousch Už mám mozole na prstoch od klepania do klávesnice a vidím že nič nechápeš Very Happy a stále si hudieš len to svoje.Myslím že človek s priemernou inteligenciou ten výraz nemôže mať problém pochopiť. Mr. Green

Demokratický monarcha je taký monarcha, ktorý sa správa a koná demokraticky . Cool
Nikde nie je napísané že každý monarcha sa musí správať totalitne. Aspoň ten náš, Admin v tomto našom virtuálnom prostredí (svete) sa správa demokraticky a tak je demokratický monarcha.
Kozousch sebakriticky napísal:
Nejen vtipný, ale i chytrý a krásný. Pravda - měl jsem jednu chybičku - byl jsem trošku namyšlený. Ale poslední dobou jsem se výrazně zlepšil ... Wink

V čom? Opeknel si? Shocked Mr. Green


Naposledy upravil vlado222 dňa Pi máj 17, 2013 09:19:00, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 260
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 07:34:10    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Nejen vtipný, ale i chytrý a krásný. Pravda - měl jsem jednu chybičku - byl jsem trošku namyšlený. Ale poslední dobou jsem se výrazně zlepšil ... Wink

Ale stále trpíš falošnou skromnosťou. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 10:54:41    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Demokratický monarcha je taký monarcha, ktorý sa správa a koná demokraticky


Asi jsem měl poznamenat, že stále píšu o "klasické" - tedy absolutní - monarchii, a ne o nějakých pseudomonarchiích typu současného Nizozemského nebo Dánského království.

Když je někdo demokratický, tak rozhoduje na základě hlasování oprávněných voličů nebo voliči volených zástupců.

Absolutní monarcha rozhoduje jen a pouze na základě vlastního uvážení - čili se nechová demokraticky, ale absolutisticky.


Ty jsi asi ještě pořád nepochopil, že demokracie není něco, co určuje to, jak dobře se ti ve tvé vlasti žije. Že to není stav, ale způsob rozhodování. To, jak dobře se ti žije, určuje kromě jiného zejména tvoje osobní ale i všeobecná bezpečnostní situace, ekonomická situace, a rovnováha občanských svobod s ochranou občanských svobod. Demokracie je jeden ze způsobů, jak rozhodovat o množství a způsobu zajištění bezpečnosti, ekonomiky a svobody - tvojí i všeobecné.

"Obyčejnému člověku" se může žít přesně stejně v demokraticky řízené zemi jako v monarchii - demokraticky lze rozhodnout přesně stejně jako monarchisticky. Ale není to v žádném případě tak, že demokracie je principiálně dobro a jiné způsoby rozhodování jsou principiálně zlo. Vždy to záleží nejvíc na lidech, kteří rozhodují. Demokraticky hlasující většina zmetků může nastolit mnohem horší stav než rozumný monarcha.

A už mě ty prsty fakt bolí moc ... Wink



zelenac napísal:
citácia:
Nejen vtipný, ale i chytrý a krásný. Pravda - měl jsem jednu chybičku - byl jsem trošku namyšlený. Ale poslední dobou jsem se výrazně zlepšil ... Wink

Ale stále trpíš falošnou skromnosťou. Very Happy

Ne - stále trpím neovladatelným puzením emitovat geniální*** oxymorony Twisted Evil

***) Tedy pro běžné čtenáře těžko pochopitelné Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 12:24:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch píšeš:

-Asi jsem měl poznamenat, že stále píšu o "klasické" - tedy absolutní - monarchii, a ne o nějakých pseudomonarchiích typu současného Nizozemského nebo Dánského království.

Áno to si mal.

-Když je někdo demokratický, tak rozhoduje na základě hlasování oprávněnýchvoličů nebo voliči volených zástupců.

Áno. Ale na tomto fóre nie je a nebol Admin volený voličmi alebo voličmi volených zástupcou. tak sa nemusí chovať na základe ich rozhodnutia.
Admin sa chová demokraticky - v tom zmysle že im umožní napr. slobodu prejavu, a necenzúruje ich príspevky.A preto je Admin pre mňa demokratický monarcha. Very Happy

-Ty jsi asi ještě pořád nepochopil, že demokracie není něco, co určuje to, jak dobře se ti ve tvé vlasti žije. Že to není stav, ale způsob rozhodování.

Chápem to veľmi dobre neboj sa.

-"Obyčejnému člověku" se může žít přesně stejně v demokraticky řízené zemi jako v monarchii - demokraticky lze rozhodnout přesně stejně jako monarchisticky. Ale není to v žádném případě tak, že demokracie je principiálně dobro a jiné způsoby rozhodování jsou principiálně zlo. Vždy to záleží nejvíc na lidech, kteří rozhodují. Demokraticky hlasující většina zmetků může nastolit mnohem horší stav než rozumný monarcha.

Áno demokracia nie je principionálne dobro, ale ak demokraticky zvolená väčšina zmetkovnastoli horší stav ako vládnúci monarcha, tak je tu možnosť poukázania na problém cez média jak printové tak televíziu či rozhlas, je tu možnosť zozbierania podpisov a následné vypísanie referenda a možnosť donútiť väčšinu ktorá je pri moci aby sa tým horším stavom zaoberala a aby tento horší stav zlepšila k lepšiemu. Je tu aj možnosť štrajku a slobodného zhromažďovania. Keď uplynie volebné obdobie je tú možnosť zvolenia novej väčšiny ktorá môže zmeniť to čo nastolila hlasujúca väčšina zmetkov pred nimi.

Toto všetko nie je možné u apsolútistického monarchu . Preto si dovolím tvrdiť že demokracia je z princípu spravodlivejšia a lepšia.

Ale v rôznych štátoch sú rôzne demokracie ktoré bohužiaľ nie všetky fungujú tak ako by mali Túžba po moci a profitu (peňazí ) z nej je veľká a lákavá.
Ja osobne by som uvítal na Slovensku demokraciu ako je napr. vo Švajčiarsku.
-viz tu: http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/o-demokracii-vo-svajciarsku.html

P.S. prsty ma už nebolia. už som si zvykol. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 17:16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty jsi patrně pod vlivem toho, že výraz "absolutistická monarchie" zní pejorativně a jako něco tvrdého a neporazitelného, a výraz "demokracie" zní laskavě. Tak si výraz demokracie nahraď výrazem "tyranie většiny", protože přesně toto ta "laskavá" demokracie je.

Tyranizující většina vždy prosazuje svoje sobecké zájmy, a pokud se bude obávat možného svržení, tak si klidně odhlasuje zrušení referenda jako práva veta přehlasované menšiny, odhlasuje si závislost médií na státním aparátu, odhlasuje si "náhubkový zákon" a cokoli dalšího, co jí udrží u moci.

Naproti tomu rozumný monarcha sám aktivně sleduje nálady mezi poddanými a svoje rozhodování přizpůsobuje tomu, aby jeho vláda nebyla nikdy svržena. On ví, že se každá vláda dá násilně svrhnout většinou lidí zahnaných do bezvýchodné situace.

Mezi tyranií většiny a absolutistickou monarchií je jeden zásadní rozdíl. Volič ani zastupitel si v tyranii většiny není nikdy jist, zda bude zvolen i v příštím období. Proto se v každém volebním období, ve kterém je u vesla, chová tak, jako kdyby bylo poslední - tedy podle známého hesla: "Co můžeš, to urvi, co nemůžeš, zkurvi".

Naproti tomu monarcha vždycky plánuje zachovat monarchii i pro příští generace - i pro své potomky. Všechno plánuje dlouhodobě. Krátkodobý prodělek nebo velkou investici nevnímá jako problém, protože ví, že se mu to vrátí třeba za 10 let, a nebo se to vrátí jeho potomkům.

Demokrat alias většinový tyran, dokud si "správně" neupraví legislativu", nikdy nebude dělat nepopulární opatření i když ví, že by byla prospěšná. On totiž dobře ví, že nepopulární opatření ho u příštích voleb vyřadí, a smetanu slízne jeho populistická konkurence, která nastoupí po něm.

Pořádná tyranie většiny je možná až v okamžiku, kdy se volební systém upraví tak, aby aktuální vládu nebylo možné volebně (nenásilně) vyměnit. Stačí se podívat třeba na fintu s "kandidáty národní fronty", kterou naši komunisti zkopírovali od soudruha Hitlera:

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/volby-2010/volebni-retro/1938-a-1948-nsdap-i-ksc-stejne-vyhruzky_170515.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 17:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Už to trochu ztrácí na zajímavosti Cool
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 17:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To rozhodně. Taky si říkám, že ten kdo to chce pochopit, už to pochopit musel, a ten kdo nechce, pomožme mu tam ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 18:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Už to trochu ztrácí na zajímavosti Cool


Presne tak. A zbytočne sa to rozpitváva. Čo som chcel to som povedal. Hovg.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 21:49:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozouši, přestal si být vtipný...Kuba měl pravdu !

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi máj 17, 2013 22:06:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Já dokážu nejen přestat být vtipný, ale dokážu i přestat zcela. Stačí mě monarchisticky nebo demokraticky poslat do zadele třeba jako na avmanii. A žádný strach - jiný účet si jako Cimrman zakládat nebudu ... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: So máj 18, 2013 11:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tebe na AVmanii někdo posílal do zadele ?

To snad ne !

Já jsem tam do zadínky posílal jen Danharda a Hergaroka Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So máj 18, 2013 12:40:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, tak, poslání do zadele je významný prvek tzv. emoční demokracie Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So máj 18, 2013 18:27:00    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Tebe na AVmanii někdo posílal do zadele ?

Administrátoři přes soukromé zprávy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So máj 18, 2013 18:53:24    Predmet: Odpovedať s citátom

A co si im take strasne spravil? Ja si tvoje prispevky na AV pamatam - nikdy som si nemyslel, ze boli v rozpore s pravidlami AV. Ked si prestal prispievat, myslel som, ze si z AV odisiel z vlastneho rozhodnutia. Nie kvoli tahaniciam s vedenim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So máj 18, 2013 21:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Občas jsem vložil do příspěvku "závadný" odkaz:
- odkaz na web, který nepařil stejnému vydavateli jako web avmanie
- odkaz na E-Shop, který konkuroval nějakému vydavatelem preferovanému E-Shopu - třeba inzerentovi vydavatele a podobně

A samozřejmě jsem občas napsal i nějaký příspěvek mimo téma - tipuji od oka, že moje Off-Topic příspěvky tvořily ze všech mých příspěvků tak 10%.

Ale z vlastního rozhodnutí jsem odešel. I když jsem se snažil nešvary, které mi byly opakovaně vytýkány, minimalizovat, tak na nulu jsem je stáhnout nedokázal. Taky jsem neviděl důvod - nebyl jsem placený poradce, a dělat stroj na stoprocentně korektní odpovědi mě nebavilo. A taky mi připadalo nevhodné přidělávat administrátorům práci s mazáním mých příspěvků.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So máj 18, 2013 22:29:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Argue Puke Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 09:05:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vo všeobecnosti tvrdím, že neexistuje reálna demokracia - v minulosti, či dnes. Je manipulovateľná a výsledok v skutočnosti môže byť blízky absolutizmu. Majú to za následok fenomény moc a peniaze, v najhoršom prípade ich kombinácia. Všetka omáčka okolo je divadlo, aby sme si mysleli, že to tak má byť a nebodaj o niečom rozhodujeme.

S nejakými pravidlami fóra to nemá nič spoločné, to jednoducho riadi administrátor, ktorého nik nevolí - je daný. Rozhoduje podľa vlastného vedomia a svedomia v záujme zachovania fóra - či sa to niekomu páči, alebo nie.


Naposledy upravil palipol dňa Ne máj 19, 2013 09:07:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 09:06:32    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 09:15:54    Predmet: Odpovedať s citátom

palipol napísal:
Vo všeobecnosti tvrdím, že neexistuje reálna demokracia - v minulosti, či dnes. Je manipulovateľná a výsledok v skutočnosti môže byť blízky absolutizmu. Majú to za následok fenomény moc a peniaze, v najhoršom prípade ich kombinácia. Všetka omáčka okolo je divadlo, aby sme si mysleli, že to tak má byť a nebodaj o niečom rozhodujeme.


Sice to může být do jisté míry tak, ale pozor, výlsedkem podobných úvah může být příklon k hledání "silné ruky", jak to vždy dopadne, z historie známe a nebylo by to jinak.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 09:34:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - Bingo Thumbs up
Presne tak. História to dokazuje. Crying or Very sad
Myslím že väčšine jedinco tvrdá ruka aj vyhovuje, pretože nemusia rozmýšľať, lebo tvrdá ruka rozmýšľa a rozhoduje za nich. Majú tak pocit väčšej istoty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 09:48:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak. Ono je hrozně fajn mít plnou hubu demokracie, když to člověka nic nestojí. Spousta "demokratů" si v prohlížeči zablokuje reklamy a začne fórum s prominutím zasírat odkazy na "konkurenční" fóra a/nebo spamem.

Ale běda, když si ten, kdo tu "demokracii" dotuje, dovolí pípnout - vyžírkové okamžitě spustí povyk o svých domnělých "právech" mít "demokracii" na úkor někoho jiného.

Když chybí peníze na "páchání demokracie" státu, tak zvedne daně nebo zadlužení státu (tedy občanů), a občané si tu demokracii sami pěkně "demokraticky" (čti povinně) zaplatí. Kdo se bude povinnému financování demokracie z vlastní kapsy bránit, pomaže do kriminálu.

Chtěl bych vidět ten povyk, kdyby podobnými násilnými metodami začala "páchat demokracii" soukromá firma nebo provozovatel na státu nezávislého webu a/nebo diskusního fóra.


Takže já výtky administrátorů (i když v tom konkrétním případě nešlo o "standardní" administrátory, ale o lidi z "vyšších pater" a spíš asi z marketingu apod.) v principu naprosto chápu. Jasně jsem jim to i psal a snažil jsem se tomu v rámci možností přizpůsobit. Jenže jsem nevěděl jak - když jsem chtěl třeba seznam preferovaných a/nebo zapovězených E-Shopů, abych jim "nerozesíral byznys plán", tak jsem se odpovědi nedočkal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 10:33:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Silná ruka, slabá ruka...aj tá najslabšia udrží v ruke bankovku - a zosilnie. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 10:45:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pravda. Jenže žádná kapsa není "oslíčku otřes se" (tedy bezedná), a majitel kapsy má taky ruce, kterýma si vlastní kapsu hlídá. Bankovku lze vytáhnout jen z neprázdné kapsy, a jen a pouze rukou silnější, než je ta majitelova.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 12:27:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Sice to může být do jisté míry tak, ale pozor, výlsedkem podobných úvah může být příklon k hledání "silné ruky", jak to vždy dopadne, z historie známe a nebylo by to jinak.


Já bych souhlasil,kdyby bylo slůvko vždy bylo nahrazeno správným někdy.

Jinak, kdo se zajímá historií ví, že právě za té správné silné ruky, většinou byl rozkvět té dané "říše" největší.


O koho konkrétně šlo si najde každej sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 12:53:06    Predmet: Odpovedať s citátom

"Rozkvět", to je legrační slovo. Mám na mysli dobu po roce cca 1800, nikoliv starověk, nikoliv středověk, nikoliv dobu monarchií a diktatur. Už ve starověku v době prvních demokracií, vystřídání "silnou rukou" šlo ruku v ruce s omezováním osobních svobod. Takže s tím "rozkvětem" bych moc nesouhlasil, nakonec i expanzivní rozkvět se zhroutil degenerací císařů a nemožností korektivního mechanismu. Nemožnost korektivního mechanismu naštěstí zničila i AH, z toho všeho (nehledě na nepřijatelná zvěrstva vůči lidem) je vidět, že silná ruka nefunguje.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 13:15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Demokracie jako taková v tom smyslu slova ale bohužel nefunguje,páč lidi si sami sobě vládnout neumí.

Bohužel, právě proto, že ...lidi jsou lidi, jak už řekl....víme kdo.

-------------------

Mám na mysli dobu po roce cca 1800
S tím bych pak skoro souhlasil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JFI
Nádejný hifista


Založený: 23 marec 2009
Príspevky: 72

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 15:49:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi se často zaměňuje demokracie přímá za demokracii zastupitelskou. Přímá demokracie nefungovala zřejmě nikdy a nikde na světě. Byť v řeckých městských státech se to hodně podobalo, ale, pokud vím, tak ženy nebyly účastny hlasování.
Lidstvo je de facto smečka a smečka potřebuje lídra. Bez lídra je každé uskupení odsouzené k záhubě. Demokracie jako systém výběru lídra, byť na krátké období, je značně závislá na "kvalitě" elektorátu. Na jedné straně demokracie limituje vznik opravdu vážných konfliktů. Na druhou stranu je zřejmé, že lidstvo v demokratickém systému poněkud degraduje. Nikde na světě dnes není v demokratickém státě silný lídr. Není náhoda, že demokratický svět přešlapuje na místě už roky.
Myslím, že dodnes platí myšlenka, že na prostý lid musí být přísnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ne máj 19, 2013 16:09:22    Predmet: Odpovedať s citátom

vyššie som napísal:

Myslím že väčšine jedinco tvrdá ruka aj vyhovuje, pretože nemusia rozmýšľať, lebo tvrdá ruka rozmýšľa a rozhoduje za nich. Majú tak pocit väčšej istoty.

Very Happy Pomaly sa nám to tu kryštalizuje .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Námety Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 4 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist