Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

IRON MAIDEN

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Heavy metal
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: So jún 29, 2013 17:16:56    Predmet: IRON MAIDEN Odpovedať s citátom

Aký máte názor na štvrtkový koncert v Piešťanoch ?
Priznám sa bol som na metálovom koncerte prvý krát ale perfektné .
http://www.ironmaiden.com/tourdates.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: So jún 29, 2013 17:50:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Len velmi matne si pamatam ich posledny koncert na uzemi SR (Banskej Bystrica pred 10 rokmi), cize tazko mi porovnavat.

To, co viem s istotou porovnat, tak to je playlist. Ten Bystricky mi pasoval ovela viac, bolo to sprievodne turne k Dance of death platni, a boli tam myslim vsetky songy z mojho top5 od Ironu (Dance of death, Brave new world, Hallowed be thy name, Fear of the Dark a Run to the hills). Vedel som, ze tohtorocna snura je reinkarnaciou tou zpred 25 rokov, no necakal som, ze vypustia prave Hallowed be thy name. Trosku mi zdvihlo naladu to, ze to nahradili prave Fear of the Dark (co je skladba, pri ktorej snad kazdy musi spievat), no aj tak si myslim, ze mohli vymenit nejaky iny song. Ale toto su velmi subjektivne pocity, niekto uprednostnuje starsie veci, niekto (ako ja) zas tie z poslednych platni.

Samotny koncert v Piestanoch bol super, atmosfera ako na Ironoch, kto nezazil tak nevie. No dalo sa to zvladnut aj lepsie po technickej stranke, dost casto im totiz vypadavala jedna gitara (myslim, ze to bola Janickova, no ruku do ohna za to nedam) a miestami to bolo dost citit. Neviem, ci tuto cast aparatury mali vlastnu alebo prenajatu od organizatorov, no necakal som taketo technicke problemy. Ale tak, nebol to totalny mood killer a po chvilke som uz znova spokojne pohadzoval hlavou Smile A este sa mi pacilo, ako si Bruce robil srandu z tej petici spolku sv. Jozefa (ci ako sa to vlastne volaju). Dufam, ze sa este jedneho dna ukazu na Slovensku, no pravdepodobne im to potrva zas dalsiu dekadu (ak dovtedy nebudu z formy, predsalen su to uz takmer dochodcovia) Very Happy

Up the Irons!

_________________
Na predaj:
- Auralic Vega DAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: So jún 29, 2013 18:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja na nich byl asi 2x nebo 3x. Vzdycky stal zvuk za starou belu, naposledy to byla totalni hruza, to se nedalo poslouchat a zarek jsem se, ze na ne uz nikdy nepujdu. Skoda, protze jinak maji fajn koncerty, playlist je jinak +/- stejnej a kdyz jsem na nich byl, tak bez predkapely coz vubec nevadilo, naopak jsem to uvital. Run to the hills je na zive skvely, kapela celkove slape a Bruce je vybornej zpevak. Neni co vytknout, jenom ten zvuk to zabiji. Jejich CD taky uz asi zadny nekoupim, protoze nahrany je to strasne. Na cemkoli slusnejsim se to neda poslouchat. Tri sestry - Svedska trojka taky neni zadna hitparada, co se kvality nahravky tyce, ale neni to zvukova koule a da se to poslouchat, narozdil od Ironu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne jún 30, 2013 17:03:07    Predmet: Odpovedať s citátom

gabik napísal:
Ja na nich byl asi 2x nebo 3x. Vzdycky stal zvuk za starou belu, naposledy to byla totalni hruza, to se nedalo poslouchat a zarek jsem se, ze na ne uz nikdy nepujdu. Skoda, protze jinak maji fajn koncerty, playlist je jinak +/- stejnej a kdyz jsem na nich byl, tak bez predkapely coz vubec nevadilo, naopak jsem to uvital. Run to the hills je na zive skvely, kapela celkove slape a Bruce je vybornej zpevak. Neni co vytknout, jenom ten zvuk to zabiji. Jejich CD taky uz asi zadny nekoupim, protoze nahrany je to strasne. Na cemkoli slusnejsim se to neda poslouchat. Tri sestry - Svedska trojka taky neni zadna hitparada, co se kvality nahravky tyce, ale neni to zvukova koule a da se to poslouchat, narozdil od Ironu Smile

Koncert velmi dobry. Playlist parada, pretoze Seventh Son je jeden z mojich top albumov a hrali sa veci, ktore snad este nazivo nikdy neodzneli, takze isto nebolo rovnaky ako obvykle.

Ak nieco vypadavalo, bolo to sem-tam z laveho kanalu z pohladu divaka. Cize asi Dave/Adrian. Z mojej pozicie asi 5 metrov pred zvukarmi som to pocul tak, ze zvuk bol prilis "ukricany" a dost agresivny (stredy, vysky). Potom som si trochu zvykol.
Oproti koncertu v BB, kde bol zvuk ako z CD, to nebolo ono.

Ale co by ste chceli za 30E ? Smile Ked kadejaka rychlokvasena pipina si pyta 100E+ (narazam na ten udajny "megakoncert"v BA nedavno).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Ne jún 30, 2013 18:25:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som nepovedal, ze sa hrali veci, ktore "snad este nazivo nikdy neodzneli", skor by som to polozil do roviny, ze sa hralo kopec veci, ktore uz nejake to desatrocie zive vystupenie nevideli. Predsalen, tie veci sa nazivo museli hrat ak takmer cely playset je prevzaty z povodnej Maiden England tour (tusim z roku '8Cool. Kazdopadne, taky Fear of the dark tam vtedy urcite byt nemohol, ten vysiel az v roku '92.
Inac suhlasim s tym, ze zvuk bol ukricany, normalne Bruceovi nemam problem rozumiet (ani v BB s tym problem nebol), no tentoraz som polovicu spevu vnimal len ako melodicke huhnanie. Bola tam kopa veci, co by sa dala vytknut, no stale to bol Iron Maiden a pri ich frekvencii chodenia do SR by som velmi nepocital s tym, ze ich tu znova v najblizsich rokoch uvidime. Nic to ale nemeni na veci fakt, ze srdcia slovenskych metalovych fanusikov museli zaplesat, uz davno tu nebola takato show a myslim, ze tak skoro znova nebude.

_________________
Na predaj:
- Auralic Vega DAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: Po júl 01, 2013 19:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Koncert paradny, lepsi som zazil uz len v Prahe 2008.

Trosku atmosfery
http://www.youtube.com/watch?v=jbYWq2GX9MU&feature=share
pre mna to bol zlaty klinec programu, toto som tuzil vidiet od svojich asi 12 rokov... a podarilo sa, dokonca 2x.

Up the Irons!!!

_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut júl 02, 2013 18:17:16    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenoeddie napísal:
Koncert paradny, lepsi som zazil uz len v Prahe 2008.

Trosku atmosfery
http://www.youtube.com/watch?v=jbYWq2GX9MU&feature=share
pre mna to bol zlaty klinec programu, toto som tuzil vidiet od svojich asi 12 rokov... a podarilo sa, dokonca 2x.

Up the Irons!!!

Skvele. A aj celkom slusna kvalita.
Aj pre mna Seventh son+The Evil That Men Do - vrchol vecera.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut júl 02, 2013 20:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som teraz nebol /videl som ich uz 5x/...ale kamarati maju 2 rozdielne pohlady...ti co boli vo VIP stati, tak vraj dobre videli aj poculi, len boli problemy s paskovanim pri vstupe...ti co boli v klasickom stati sa stazuju na zly zvuk, zle videli a otravna bola kopa nadrbanych okolo a tlacenica Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: Ut júl 02, 2013 22:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
ja som teraz nebol /videl som ich uz 5x/...ale kamarati maju 2 rozdielne pohlady...ti co boli vo VIP stati, tak vraj dobre videli aj poculi, len boli problemy s paskovanim pri vstupe...ti co boli v klasickom stati sa stazuju na zly zvuk, zle videli a otravna bola kopa nadrbanych okolo a tlacenica Razz


Vidim ze kazdy to mal rovnake. Bol som na VIP a bolo to v pohode az na par problemov, ale voci tomu co som pocul od ludi zozadu, co sa tam dialo, to bola malina Smile
Ale to je problem vseobecne festivalov, ze minimalne 1/3 ludi tam vobec neni kvoli kapele/hudbe.
Inak toto bol tiez moj 5. koncert, co sa tyka Maiden, davam ho ako 2. najlepsi. Vykon neskutocny, hrali songy ktore som od nich prvykrat pocul este ako chlapec, a ktore doteraz som nemal moznost pocut, okrem videa Maiden England, ktore bolo prve, co som od nich videl a pocul viacmenej.

_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut júl 02, 2013 23:40:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som Maiden England show videl ako skolak este v 1988 v Budapesti...s partiou spoluziakov sme vtedy cestovali nekonecnu cestu vlakom tam a spat aj vratane 2 hodinovej colnej a pasovej kontroly na hraniciach...a to bol samozrejme moj prvy a zatial aj najlepsi koncert Iron Maiden Razz


Iron Maiden 010.jpg
 Description:
 Filesize:  237.32 KB
 Viewed:  383 Time(s)

Iron Maiden 010.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: St júl 03, 2013 17:49:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Krasny listok Twisted Evil
_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jirkasirka
Nádejný hifista


Založený: 16 február 2010
Príspevky: 92

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2015 16:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezakoupil někdo tohle?
http://www.discogs.com/master/view/754860

Pokud ano, jak vám to hraje?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2015 17:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam to komplet, aj so singlami, kvalitna blizka/rovnaka ako povodne vydania (az je mi to divne).
_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
feco64
Hifista


Založený: 14 september 2010
Príspevky: 109
Bydlisko: Kle

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2015 21:01:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím z zdenoeddie. Ja som si kúpil na "skúšku " album Powerslave 180g / 2014 / a hrá super.
_________________
Aurum Cantus, Vincent, Revox, Pro-Ject, Audioquest, QED, VDH, KimberKable.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jirkasirka
Nádejný hifista


Založený: 16 február 2010
Príspevky: 92

PríspevokZaslal: Št apríl 16, 2015 10:07:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Já už to mám taky komplet, zatim poslechnutý jen první tři, s/t a killers hrajou super, number mi přijde takový zastřený, zkoušel jsem nějaký ripy a ty hrajou dobře, tak nevim.
Jinak potvrzuju že do EU boxu (asi první várka) se nevejde všech 8 alb, jak kdyby nepočítali že piece of mind je gatefold. Ale už poslali novou, o 5mm širší.

Kolik je těch singlů?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: So apríl 18, 2015 15:59:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Odkial si to kupoval, ze Ti poslali novu krabicu? Ja som kupoval z Nuclearu, samozrejme mam tu uzsiu.

Singly su vsetky z 80'rokov, od Women in Uniform az po Infinite Dreams. Zase to nedomysleli, spravit box aj na single. Mne sa tak zda, ze skupina ako taka uz to ma na haku, a management si robi co chce. Vytahat Roda za usi.

_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jirkasirka
Nádejný hifista


Založený: 16 február 2010
Príspevky: 92

PríspevokZaslal: So apríl 18, 2015 20:39:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupoval jsem to v hardmusic.cz, měli tam poslední, asi z první várky, kus za 1200 ale tam jsem to nereklamoval. Zbylý alba jsem kupoval na musicrecords.cz, tam jsem našel dobrý ceny.
Nejdřív jsem psal na mail z nějakýho fora 2x ale ani jednou se mi neozvali, tak jsem to zkusil na pobočku v UK (warnermusicstore@wmgecom.com). Odsud se ozvali během pár hodin, omluvili se a poslali novej box. Na nic se neptali, jen chtěli adresu, kam to mají poslat.



S boxem na singly souhlasim, to měli dotáhnout, nicméně singly nemám, jsem spokojenej s albama.

Jinak jako kolekce se mi to líbí, vypadá to, že se snažili o reissue ve všech směrech a černý vinyly jsou fajn. A co je hlavní, hraje to dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: So apríl 18, 2015 21:02:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za kontakt, skusim tam pisnut.

Som prekvapeny ze dnes vydany vinyl hraje tak dobre. Cakal som nejaky smrst, ale asi ozaj pouzili povodne mastre.... ako slubovali.

_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Heavy metal Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist