Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

perforovaný sádrokarton

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 11:23:08    Predmet: perforovaný sádrokarton Odpovedať s citátom

Na webe som nasiel toto

http://www.stavebninyaz.sk/sk/stavebny-material/sadrokarton/kazetove-steny/velkoplosne-akusticke-dosky-rigiton/

Jedna sa o perforovanu sadrokartonovu dosku, perforacia je rozna od druhu dosky.Zo sadrokartonom sa lahko pracuje a tiez to nemusi vyzerat zle.
Otazne je ze ci to funguje (do akej miery) sa ci sa tym da nahradit akusticky strop z mineralnych kaziet.Samozrejme ze by sa mohla dat pod ten sadros aj nejaka mineralna vlna asi nieco lahsie aby sa zvysila ucinnost pohltenia.
Niekto to mozno ma aj tu na fore, myslim ze som videl nieco podobne.By sa mohol vyjadrit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 12:08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

niektorí mali vraj veľmi dobrú skúsenosť s heraklith-om...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 14:40:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukni na to: http://www.rigips.cz/data/USR_001_PDF/AKUSTIKA_a_DESIGN_podklady_pro_projektovani_02_velkoformatove_desky.pdf

Každá perforace má jiný útlum na kmitočtech dle grafů v technických listech. Záleží též na tom, jak širokou vytvoříš mezeru v podhledové konstrukci a jestli tam dáš minerální vatu. Bez akustických výpočtů je to risk. Není to nejlevnější řešení.

Zajímavý článek : http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=32
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 15:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

miero
Herahlith je fayn, ale aj tam treba zrejme priznat medzeru medzi kusmi a potom to posobi ako podhlad len s inymi kazetami.Pri tychro sadrokartonoch sa mi lubi to ze medzera sa zatmeli a povrch premaluje a tvoti jednoliatu pluchu co v byte vyzera omnoho lepsie.

Ivo Toman
Diky za odkaz, samozrejme ze bez merania to dokonale nebude no aj tak si myslim ze pri dnesnych "modernych" trendoch by ta doska v strope iba akustike prospela ak samozrejme nie je na zemi koberec.
Lacne to ale tiez nie je kedze jedna doska stoji cca 55€, ale zas dosky nemusia byt po celej ploche stropu, da sa to zrejme kombinovat s obycajnym sadrokartonom kedze to ma rovnaku hrubku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 19:59:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,

ano funguje to dobre, gyptone big quattro 41, podvesit >15cm + vata, nemusi byt nutne skelna.

Fungujici a esteticky strop.

Bacha na rastry, at Ti nerezonujou/neklepou ve spojich - uz si poradis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 21:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom



Při budování poslechovky jsem použil akustický sádrokarton Rigips. Mezera mezi stávajícím podhledem je cca 5cm bez izolace. S akustikou jsem celkem spokojený. Musel jsem ale vyměnit kabeláž s "ostřejším zvukem".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Po január 06, 2014 20:32:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Montáž akustických desek Rigiton se provádí na křížový rošt s roztečí montážních profilů cca33 cm. Desky se nedávají na vazbu jako u klasického sádrokartonového podhledu, ale na střih. Je nutno je montovat vždy v jednom směru, aby se nenarušil jednolitý vzor. Hrana každé desky se mírně seřeže nožem. Desky se slepuji speciálním lepidlem. Před jeho nanesením špachtlí se doporučuje hranu navlhčit vodou. Vzniklé "V" spáry se potom vyplní tmelem / například Knauf Uniflot / a vybrousí. Po obvodu můžeš použít obyčejný sádrokarton.
Je to drbačka, ale výsledek stojí za to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po január 06, 2014 21:26:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzhledem k tomu ze "na stropu" potrebuje clovek resit pasmo cca 100 - 250 je myslim prilozeny obrazek vserikajici.

Ivo Toman napísal:
Montáž akustických desek Rigiton se provádí na křížový rošt s roztečí montážních profilů cca33 cm. Desky se nedávají na vazbu jako u klasického sádrokartonového podhledu, ale na střih. Je nutno je montovat vždy v jednom směru, aby se nenarušil jednolitý vzor. Hrana každé desky se mírně seřeže nožem. Desky se slepuji speciálním lepidlem. Před jeho nanesením špachtlí se doporučuje hranu navlhčit vodou. Vzniklé "V" spáry se potom vyplní tmelem / například Knauf Uniflot / a vybrousí. Po obvodu můžeš použít obyčejný sádrokarton.
Je to drbačka, ale výsledek stojí za to.



Obrázek 1.png
 Description:
 Filesize:  162.48 KB
 Viewed:  758 Time(s)

Obrázek 1.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut január 07, 2014 21:20:08    Predmet: Odpovedať s citátom

A dá se těm měřením výrobce věřit? Máš to ověřené v praxi Coffee?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St január 08, 2014 21:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem schopen rict, zda-li to odpovida na +-10%, mereni in situ to neumoznuje takto presne urcit.
Ale prakticky namontovano u dvou projektu (a jeste na moje doporuceni na jednom miste jinde) a vysledky nasvedcuji ze rozsahem i ucinkem vyrobce nekeca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št január 09, 2014 21:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty křivky celkem sedí. Potíž je, že při vyšších nárocích je nutné tlumit první vertikální mód, který je typicky 60 až 70 Hz, a to už takhle mělké jednoduché podhledy nezvládnou.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trinec
Hifi obsluha


Založený: 28 december 2011
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po marec 31, 2014 17:02:41    Predmet: Riqiton Odpovedať s citátom

Popíšu svojí instalaci Riqitonu 12/25.
Řešil jsem rekonstrukci bytu a při té příležitosti jsem předělal obývák dle emailových diskuzí s panem Sýkorou. Schodil jsem strop, podvěsil sadrokarton, do mezery dal vatu Isover AKU 10 cm. Na kratší stěny použil 60 cm pruhy Riqitonu mezi normální sádroš, za stěnu 50 nebo 60 vatu Isover AKU.
S Riqitonem se musí dělat trošku opatrně, je potřeba použít jiné šrouby (menší hlavy), hrany natáhnout speciálním tmelem a pak desky přisadit k sobě. Pokud si dáte záležet, deska vypadá pěkně celistvě. V Praze je to myslím v posledním patře na Smíchově v Cinema City u Meca.



_14T2999.JPG
 Description:
 Filesize:  83.48 KB
 Viewed:  777 Time(s)

_14T2999.JPG



_14T3009.JPG
 Description:
 Filesize:  76.19 KB
 Viewed:  670 Time(s)

_14T3009.JPG



_________________
Stereo: Raspberry P3 Volumio, Pre Box S2 Digital, HYPA P1, HYPA 400, VMAI, Sennheiser HD 800
NAS - Synology 1010 + DX510
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 07:19:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekné, pýtam sa to bez ironie, akú úlohu má ten botník z Jysku?
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 07:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych tipoval na "Helmholtzův rezonátor". Pokud ho zaplníš pohltivým materiálem. Postačí i oblečení. Ale musíš ho neustále doplňovat, pračka musí být v neustále pohotovosti, jinak může dojít rozladění. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trinec
Hifi obsluha


Založený: 28 december 2011
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 07:48:23    Predmet: Botník a koš na prádlo Odpovedať s citátom

Zbylo trochu vaty, tak jsem to nacpal do igelitu a naládoval do botníku. Nádherně se to tam vešlo, na druhé straně stojí ještě jeden. Koupil jsem ještě dva koše na prádlo, tam se vaty vešlo podstatně více ...
Po pravdě, když tam tyhle výrobky nejsou neslyším žádnou změnu, je mě líto to vyhodit.
Až přijede ke mě Martin Vitvar pokusíme se něco naměřit, s i bez.

Na doplnění ještě jedna věc, bedny musím vždy na poslech strkat skoro dva metry od zadní stěny, poslech na krátko. Pro lepší přemísťování plánuju soklík s kolečky, není sranda tahat ty 50 kilový vobludy. Možná jsem to s tou vatou v baráku přehnal a basy úplně vyžral. Na druhou stranu to má nádhernej předozadní prostor.

_________________
Stereo: Raspberry P3 Volumio, Pre Box S2 Digital, HYPA P1, HYPA 400, VMAI, Sennheiser HD 800
NAS - Synology 1010 + DX510
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 07:57:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pýtam sa preto, že mne toto tiež vrtalo v hlave, ako lacný tlmiaci materiál... Smile
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist