Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tlaková komora pro basy?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So august 03, 2013 10:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže bandpass. Ještě záleží kterého řádu resp. kolik BR je použito. 4 řád s jedním BR zatěžuje reproduktor méně něž čistá bassreflexová skříň a má tedy menší zisk citlivosti a zatížitelnosti. Bandpass 6. řádu se dvěma BR zase zatěžuje reproduktor o něco více, takže má vyšší zisk citlivosti a zatížitelnosti.
Hlavní vlastností BP je možnost naladit komory na zvýšení citlivosti nad referenční citlivost reproduktoru za cenu zúžení šířky pásma nebo naopak snížit citlivost a rozšířit pásmo. Návrh je flexibilnější. Další vlastností je akustický filtr nad mezním kmitočtem (typicky kolem 100 Hz), což se může hodit - dá se to zneužit na jednodušší výhybku. Ale také to znamená že výhybka mezi středobasem a BP basákem bude s poklesem impedance. Další vlastnotí je, že se repro schová dovnitř ozvučnice, což může být výhoda v tom, že se dá schovat velký reproduktor do malé nebo úzké bedny, ale reproduktor není zase pod dohledem, takže nelze sledovat výchylku ani teplotu a snadněji dojde k poškození.
Pro mě konstrukce s bandpassem nemá žádnou výhodu. Slyšel jsem velké bandpassy v Quadralech, které hrály dobře, ale myslím si, že by se minimálně stejného výsledku dosáhlo s bassreflexovou ozvučnicí.

Takový minitest předchozí verze VMA-I proti AC M-102 najdeš zde: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?p=8743293#p8743293

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: So august 03, 2013 11:15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Furto, většina reproduktorů má výškáč nad střeďákem, stejně jako ty Checkovi, které mi doporučuješ. A ptáš se, co má Aurum M-103/102 oproti nim lepší? Budu upřímný, mě víc vyhovuje pásek na výškách, středy hodnotím shodně, basy vzhledem k mé poslechovce jsou taky téměř shodné. Aurum M-102 hraje od 32Hz, VMA-I od 30Hz. Místnost mi zahraje od nějakých 40Hz +.. A jak jsem psal, čekal jsem, že ten 10" bas zahraje líp a to ho srovnávam s AC M-103 (hrající ve velkém speciálně neupraveném studiu asi 30 m2) a ty mají jen 7" basák. Další plus pro Aurum už nemá nic společného se zvukem, ale výhoda to je - pro mě lepší vzhled a značka (pokud bych je třeba za pár let prodával).

Ještě k těm Quadralům, v Brně v ProDvd Hifi Studiu kde je mají, je do 16.8. zavřeno. Snad mi to hned potom vyjde a stavím se k nim na poslech. Ta gumová síťka opřená o basáky mi teda radost nepřidala, ale výrobce určitě ví, co dělá ..no a popřípadě sundat by snad měla jít taky Smile

Mimochodem Furto, mohu se Tě zeptat, jaké máš Ty reproduktory/sestavu?


Edit: tak mě napadlo (po přečtení Checkova příspěvku výše), co naladit bassreflex na 40-50Hz? Vždyť pokud je nalazen na 30Hz a místnost mi to nezahraje, je to tak dobře? Tipuji, ze při nalazení na těch 50Hz už bude pěkně foukat.. Výhody, nevýhody?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So august 03, 2013 11:59:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď už si chcel trojpásmo od Quadralu u checka by si to mal lacnejšie, páskače sa zdajú byť dobré repráky, ale keď to má tú gumovú mrežu na basáku ...

Sa chceš spoliehať na výrobcu Smile , ten ťa pripraví o rozum svojou najnovšou koncepciou, technológiami a dizajnom. Nie všetci sú fér a im ako firmám sa neni čo čudovať, musia niečím zaujať aby prežili ...

No a čo sa týka mojich bední, sú to tri krabičky v jednej je 15" a na ňom sú streďák a výškač, tie môžem posúvať nezávisle na sebe kam chcem, preto viem že výškač nad streďákom hudobný obraz pokazí a aj to, že je lepšie mať na každý reprák zvlášt bedňu anti vybračne oddelenú,( na mini hrotoch, ...).
Poväčšine ten výškač nad stredom nikomu nevadí, keďže im s tých výškačov žiadne činely nelezú ...

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=16789&postdays=0&postorder=asc&start=60


Naposledy upravil furto dňa So august 03, 2013 14:04:17, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: So august 03, 2013 12:27:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Furto, pěkná bedna. Nazval bych ji určitě zvukově nekompromisní. To je také DIY? Trochu mi to připomína BW 801, ale ty mají myslím jen 12" Smile nebo vzdáleně NA a jeho Lucidy.
Na zahraniční výrobce se spoléhat rozhodně nechci. Zvučné jméno by byla jediná výhoda a pouze v době, kdybych je prodával.
Jak jsem poznal, se zvukem (reprosoustavou) je to složitější, než se zdá. Někdy může posluchači více vyhovovat bedna za 40 tisíc, než bedna za 150 tisíc, proto u mě rozhoduje samozřejmě hlavně poslech.
A s tou gumovou mřížkou na basáku to snad nebude tak tragické. Přeci by si tím nezabili celou řadu včetně Titana, který ji má taky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So august 03, 2013 12:56:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing ano je to doma robené, voľakedy som si kupoval high end za ťažké prachy, teraz si robím stereo po domácku.
Firemné taktiky sa menia, keď si povedia , že teraz idú osloviť dizajnom a získajú tým aj odlišný zvuk od ostatných, kľudne zabijú celú radu, šak kto na to príde ...,


Kukni na radu Canton http://www.youtube.com/watch?v=1v9xN3jLBi0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist