Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aky streamer???
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 07, 2014 15:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Názory na DSD vs PCM se různí i u špičkových odborníků, tudíž to nejsem schopen komentovat, osobně si ale myslím, že rozdíl nepozná sluchem nikdo:-) Jak jsem psal, jde spíš o vnitřní klid majitele nové drahé hračky, aby neměl DSD brouka v hlavě...

P.S. Já ve svém Pro-ject Stream Boxu DSD nemám, a nechybí mi, foobar zařídí konverzi a hraju.


miero napísal:
Napadajú mi tri možné výhody DSD:
- prípad, že prevodník má lepší DSD výstup ako PCM
- menšia veľkosť DSD súboru oproti highres PCM pri podobnej subjektívnej kvalite
- bez konverzie do PCM, v prípade že DSD nahrávka bola urobená DSD rekordérom


Pokud to berete takhle, tak souhlas. Já jsem myslel, že DSD berete jako významný zvukový přínos sám o sobě.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut október 07, 2014 19:57:04    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Streamer – vedle toho, že umí pracovat autonomně – podstatně rozšíří audio možnosti počítače, například vyřazením zvukovky z řetězce, triviálním galvanickým oddělením. U nových typů umí přehrávat DSD bez PCM konverze, atakdále, atakdále.

Zkrátka: streamer není něco za něco, je to něco navíc.


Streamer je počítač uzpůsobený na spolehlivý provoz (proto není tak adaptibilní) a jednoduché ovládání, zabudovaný do bedny vhodného tvaru. Zvukovku samozřejmě obsahuje, jak jinak by vytvářel analogový signál/SPDIF/HDMI. Galvanické oddělení je stejné jako u PC - záležitost zvukovky.

Ohledně té zvukovky - zatímco USB async či PCI má z principu vlastní hodiny, I2S zvukovky integrované do SoCů ve streamerech mají velice často hodiny generované přes PLL z hlavních hodin SoCu. Obvykle SoC umí i vstup externích hodin, ale divil bych se, kdyby tyhle byly běžně využívané. Muselo by se bokem řešit přepínání hodin pro různé frekvence a moc nevěřím, že by se s tím někdo dělal. Naopak v spousty PCI/USB async zvukovek je to samozřejmost.

Přehrávání DSD bez konverze do PCM umí i obyčejný MPD, to není žádná rocket science, jen stream zabalí do formátu DoP (176.4/24). Samozřejmě tomu neumí regulovat sotwarově hlasitost, ale to je stejně práce pro DAC nebo nejlépe pro zesilovač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut október 07, 2014 21:55:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, existují třebas i zvukovky integrované se vším možným na jenom čipu, ale téhle kategorii snad není řeč...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut október 07, 2014 22:49:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemluvil jsem o integrovaném DACu na SoCu, ale o I2S výstupu ze SoCu. Kde se bere I2S krmící to ESS v tom pioneeru? Dle http://www.audiovideohd.fr/produit-lecteur-multim%C3%A9dia/Sigma-Designs/ je to postavené na SoCu Sigma Designs http://www.sigmadesigns.com/solutions_subcat.php?id=8 zřejmě něco z http://www.sigmadesigns.com/solutions_subcat.php?id=8### Vezmeme ten nejvyšší model - SMP8910. Pro něj tam mají brožurku http://www.sigmadesigns.com/uploads/documents/SMP8910_br.pdf . Na druhé straně je blokový diagram toho SoCu - na pravé straně je sekce Audio/Video outputs - mimo jiné 7.1 (tedy čtyřnásobná) I2S. Nedělám si žádné iluze, že tahle část bude plná PLL. 400 MHz Audio DSP - super na efekty, tohle snadno zvládne konverzi PCM - DSD.

CPU je MIPS 800MHz, 1GB RAM. Ten SoC je samozřejmě našlapaný pomocnými technologie pro video processing, k tomu všemu budou proprietární drivery a CPU si to bude jenom koordinovat.

OS bude linux, protože k tomu nabízí development kit http://www.sigmadesigns.com/uploads/documents/vantage8910_br.pdf kde vysloveně říkají, že to běží na linuxu. Je to logické, je to OS s největší šíří podporovaného HW. Linux je uveden i u development kitů pro ostatní nižší verze toho SoCu.

Jinak když dívám na střeva toho pioneeru http://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/PUSA/Images/Product%20Images/Home/N-50_inside_large.jpg , je tam takový čip vidět na prostřední desce (zlatý proužek, čip na podkladové destičce). Nápis je samozřejmě nečitelný, to by mohl přečíst doma některý z majitelů toho přístroje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut október 07, 2014 23:23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za informace, a jaké má takovéto řešení slabiny z pohledu audiofila? Nekvalitní hodiny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 08, 2014 09:36:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jde jen o můj odhad, to zařízení nemám a na webu jsem nenašel žádné detailní fotky vnitřku, které by potvrdily konkrétní model SoCu. Ale lze celkem dobře předpokládat, že to takhle nějak bude, vše tomu nasvědčuje.

Nevím, zda to používá hodiny ze SoCu, nebo do něj jdou externí. Tipuji si, že ty ze SoCu přes PLL, dělá se to tak běžně.

Teoreticky:

Princip je stejný, jako interní zvukovky v PC. Jen tam se dnes nepoužívá jednosměrná I2S, ale obousměrná "inteligentní" sběrnice Intel HDA. Obojí generuje přímo čipset (či intelí soc - dnes je to i u intelu vše v jednom pouzdře).

Prakticky: netuším, zda je nějaký prostor to slyšitelně vylepšit. A z poslechových rozdílů nevěřím ničemu jinému než pozitivnímu slepému testu. Vše ostatní jsou domněnky a pocity.

Jen jsem chtěl konkrétně ukázat, že i "high-end" streamer je počítač se zvukovkou, sběrnicemi, CPU, pulzními zdroji u SoCu atd. Samozřejmě má dedikované obvody na spoustu funkcí, které je na běžném PC potřeba dělat softwarově v CPU. To na druhou stranu dává PC tu velikou flexibilitu v dalším rozvoji.

Prostě vždy je to něco za něco a ani streamer ani PC nemá jasnou výhodu. Vždy záleží na preferencích každého.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 08, 2014 18:36:58    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
A z poslechových rozdílů nevěřím ničemu jinému než pozitivnímu slepému testu.


Slepý test nic nevyřeší, protože i když je pozitivní, stejně neřekne, který z těch dvou dle pozitivního testu prokazatelně různých zvuků je lepší. To už bude opravdu jen subjektivní rozhodování. Ani statisticky se nelze ničeho dobrat. I když 90% lidí ve slepém testu řekne, že zvuk A je lepší, tak to nic neznamená, protože víme, že průměrnému posluchači se líbí ledacos. Například notoricky preferuje dynamicky komprimovanou nahrávku před dynamicky nekomnprimovanou (v určitých mezích).

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St október 08, 2014 19:42:45    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Slepý test nic nevyřeší, protože i když je pozitivní, stejně neřekne, který z těch dvou dle pozitivního testu prokazatelně různých zvuků je lepší.

ale jo, vyrieši to, že človek posudzuje zariadenie len podľa zvuku a nie podľa vzhľadu, ceny, štítku výrobcu, marketingových žvástov, mestských legiend a pod. Druhá časť vety je zaujímavá hádam len pre audiofilov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 08, 2014 20:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
kryton napísal:
Slepý test nic nevyřeší, protože i když je pozitivní, stejně neřekne, který z těch dvou dle pozitivního testu prokazatelně různých zvuků je lepší.

ale jo, vyrieši to, že človek posudzuje zariadenie len podľa zvuku a nie podľa vzhľadu, ceny, štítku výrobcu, marketingových žvástov, mestských legiend a pod. Druhá časť vety je zaujímavá hádam len pre audiofilov.


Dnes už se nesrovnájí ani tak zařízení, ale spíše jen software. Obvykle jde o freeware, který nemá žádnou značku známého výrobce. Někdy se porovnává i jen různé nastavení jednoho paramateru stejného softwaru. Je to osvěžení po 90. letech minulého století, které považuji za období hifi temna, po kterém nám tady zbyly pouze hromady mrtvých technologií. Smile Za zlepošení, které je dnes často zadarmo, se tehdy muselo platit v desítkách tisíc. Dnes už není motivace něco předstírat.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa St október 08, 2014 20:18:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 08, 2014 20:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:

Slepý test nic nevyřeší, protože i když je pozitivní, stejně neřekne, který z těch dvou dle pozitivního testu prokazatelně různých zvuků je lepší.


Co obnáší "prokazatelně lepší"? Každý preferujeme něco jiného, preference se pořád mění. Slepý test nic takového neurčuje. Ten jen a pouze určuje, zda jsem se statisticky dostatečnou průkazností schopen správně rozlišit mezi dvěma případy, jen svým sluchem. Nijak ty varianty vzájemně nehodnotí.

A ono se ukazuje, že při slepém testu se pro spoustu lidí rázem stávají dosud nebetyčné rozdíly jejich ušima na jejich sestavě zcela nerozlišitelnými. Proto se mu také z mé zkušenosti obvykle zuby nehty brání. A to tím víc, čím víc si jsou rozdílem jistější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 08, 2014 20:55:40    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Každý preferujeme něco jiného, preference se pořád mění. Slepý test nic takového neurčuje. Ten jen a pouze určuje, zda jsem se statisticky dostatečnou průkazností schopen správně rozlišit mezi dvěma případy, jen svým sluchem. Nijak ty varianty vzájemně nehodnotí.

A ono se ukazuje, že při slepém testu se pro spoustu lidí rázem stávají dosud nebetyčné rozdíly jejich ušima na jejich sestavě zcela nerozlišitelnými. Proto se mu také z mé zkušenosti obvykle zuby nehty brání. A to tím víc, čím víc si jsou rozdílem jistější.


Slyším ozvěnu diskusí z 90. let.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 08, 2014 22:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To sice nevím, co znamená, ale upřímně je mi to úplně jedno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 09:08:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zpět k tématu.

Nové řady AV receiverů by měly umět přehrávání muziky bez vnucených mezer (funkce gapless). Právě jsem to vyzkoušel na Pioneer VSX-824 a funguje to. Po zkušenostech z dřívějška jsem byl u gapless obezřetný, dokud neuslyším, nevěřím.

Podle mne byla tímto konečně prolomena největší bariéra pro streamování muziky z USB, HD, NAS v cenově dostupných zařízeních pro normální posluchače hudby – co si chtějí bez zapnutého počítače a bez škobrtání užít druhou stranu Abbey Road, celou Dark Side a stovky dalších alb, jakýkoliv živák...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 10:18:44    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Zpět k tématu.

Nové řady AV receiverů by měly umět přehrávání muziky bez vnucených mezer (funkce gapless). Právě jsem to vyzkoušel na Pioneer VSX-824 a funguje to. Po zkušenostech z dřívějška jsem byl u gapless obezřetný, dokud neuslyším, nevěřím.

Podle mne byla tímto konečně prolomena největší bariéra pro streamování muziky z USB, HD, NAS v cenově dostupných zařízeních pro normální posluchače hudby – co si chtějí bez zapnutého počítače a bez škobrtání užít druhou stranu Abbey Road, celou Dark Side a stovky dalších alb, jakýkoliv živák...


Pro masové využívání by to ještě chtělo, aby streaming pronikl jako standard i do segmentu standardních hifi zesilovačů. To by také konečně výrobce donutilo implementovat do zesilovačů D/A převodník. Bohužel, v mysli většiny lidí je streaming stále synonymem zvukové druhořadosti. Opak je přitom často pravdou.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 15:01:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Stereo receivery/streameru v kategorii kolem 12k již na trhu jsou přes rok. Jenže ty s gaplessem až v těchto dnech (Yamaha R-302). Podle mne je pro mnohé hudební fanoušky zajímavá i možnost upgrade stávající audio aparatury prostřednictvím CD playeru/streameru, viz Yamaha (CD-N301) anebo Onkyo (ONKYO C-N7050). Cenově něco přes 10k.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 16:09:49    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Stereo receivery/streameru v kategorii kolem 12k již na trhu jsou přes rok. Jenže ty s gaplessem až v těchto dnech (Yamaha R-302). Podle mne je pro mnohé hudební fanoušky zajímavá i možnost upgrade stávající audio aparatury prostřednictvím CD playeru/streameru, viz Yamaha (CD-N301) anebo Onkyo (ONKYO C-N7050). Cenově něco přes 10k.


Vida, začíná se blýskat na ještě lepší časy. Segment dedikovaných streamovacích zařízení jinak moc nesleduji. Nevidím ale žádný přínos toho, aby v dnešní době byla používána v streameru i CD mechanika. Z dnešního pohledu je to čisté zlo. Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Eddie
Hifi obsluha


Založený: 19 január 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 19:02:15    Predmet: Odpovedať s citátom

A co toto?

Cocktail Audio X40

http://www.justhifi.de/Cocktail-Audio_X40_a9286.html

Vyzera ze Cocktail Audio ma po tych komercnych ALLinONE zaujem
urobit nieco viac HI-FI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeno
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2009
Príspevky: 36
Bydlisko: Liptovský Mikuláš - Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 17, 2015 20:09:48    Predmet: Odpovedať s citátom

bobik napísal:
Polož si otázku čo potrebuješ a či využiješ vlastnosti daných prehrávačov. Ja mám pioneer N-50 a využívam jeho vlastnosti tak na 30%.
Ak by som si znova vyberal tak v podstate CA sonata-30 by bola asi najvhodnejšia aj z hladiska ovládania.Ak sa niekto s touto mašinkou hral /aj s magic 6/ pochopí. Je to proste radosť. Taká zábavka. Very Happy


bobik v com ti N-50 nevyhovuje? zvazujem jeho kupu, preco by si sa uz dnes rozhodol pre napriklad Sonata 30?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: St február 18, 2015 07:12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie že mi nevyhovuje. No nevyužívam ho naplno. Internetové rádia nepúšťam, DAC nevyužívam, kedže mám server a hudbu ťahám z neho. Takže slúži len ako prehrávač, ktorý dobre vyzerá. A na to stačí aj lacnejšia sonáta. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zdeno
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2009
Príspevky: 36
Bydlisko: Liptovský Mikuláš - Bratislava

PríspevokZaslal: St február 18, 2015 14:08:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak si mi pomohol, mne ide aj o tie radia aj o DAC k HTPC pri TV. S kvalitou si spokojny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Po november 28, 2016 01:33:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Riesim zmenu zdroja signalu z kombinacie Macbook Pro do Emm Labs DAC2. Vzdy vsak musim natahovat cez miestnost kabel co ma cim dalej viac obtazuje a tiez ma laka moznost pripadneho mozneho zlepsenia zvuku bud postavenim nejakeho odladeneho PC (ITX)/MAC zdroja (volal som aj s panom Vranom do Casea ktory maju k svojim prevodnikom odladeny Intel Nuc na baze Kernel) stale tu vsak je spinany zdroj, treba zakupit externy disk alebo NAS, volba, kupa a odladenie vhodnej appky (Napr JRiver...), plus sam pan Vrana upozornil ze to maju odladene len pre ich prevodniky a nebude to moc rychlo, kedze to nerobia cele oni ale maju na to cloveka co to nema ako svoj hlavny pracovny pomer..., velke HTPC nechcem.
Alebo ako cloveku co to malo volneho casu zostava na posluch ho vyuzil a kupil hotove riesenie v cene cca do 3tis Eur
moznosti:
1.Aurender N100-H (novy), pripadne S10 (z druhej ruky)
2.Lumin A1 (z druhej ruky)
3.Linn Akurate DS (z druhej ruky)
4.Auralic Altair (novy)

1.Na Aurender N100-H sa mi paci ze je to all in one (iPad mam) ma hlavne v sebe uz 2TB disk plus ma 128GB SSD (pocas prehravania hra s SSD), takze nemusim kupovat este NAS. Plus ho viem do limitu ceny kupit novy v zaruke. Doska je proprietar navrhnuty priamo vyrobcom. Nie uplne som presvedceny ze mi staci len USB (Emm Labs sa mi niektore nahravky viac pacia cez optiku-zivsie...)
S10 sa mi velmi nepaci ze pouziva este klasicku ITX motherboard (Ashrock alebo som videl aj strasiu verziu s Intel) vcitane spinaneho zdroja. Pre ostatne obsahuje aj linearny zdroj. Paci sa mi ze ma viac vstupov.

2 a 3. Lumin A1 aj Linn Akurate DS som neni presvedceny kvoli prevodniku-myslim si ze Emm Labs je ako prevodnik lepsi ale nemal som moznost pocut ich doma v porovnani kedze chapem ze all in one riesenie bez kablovania mava prinos. Linn mi este nevyhovuje ze nema USB vstup, ale je nutne zakupit NAS. Nemam totiz doma strukturku a mat NAS pri mieste posluchu je hlupost (hluk), tiez nema aninjeden z nich USB vystup sby som mohol pouzit ako DAC Emm Labs

4.Auralic Altair-som objavil az ako posledny - vybaveny je az dokonale vsetkymi moznostami vstupov/vystupov, prehravanych formatov a da sa pouzit aj len ako trasport (aj USB vystup) obsahuje aj DAC na baze ESS Sabre (zrejme 9018), ma tiez linearny zdroj
Ovladat to chcem s iPadom-to umoznuje kazdy z uvedenych streamerov

Vase nazory, skusenosti? Chcel by som to riesit cim skor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Po november 28, 2016 18:47:21    Predmet: Odpovedať s citátom

nikto nic? kazdy v tom ma jasno?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Po november 28, 2016 21:02:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieviem, ake su ocakavania, no asi tu nie je vela ludi co maju skusenosti s takymito strojmi v cene niekolo tisic EUR.

Ale, ak uz je iPad k dispozicii, moze sam sluzit ako streamer cez USB (s prislusnou redukciou) do toho uz pouzivaneho DAC, o kvalitach ktoreho asi nebude pochyb.

Tu je sice starsi clanok od Benchmark Media (na iPad s 30pinovym konektorom), ale asi to plati aj na nove verzie.

https://benchmarkmedia.com/blogs/application_notes/13095021-ipad-streams-high-resolution-audio-to-benchmark-dac1

Bohuzial, je to ale s obmedzenim prehravania suborov s fs do 96 kHz/24 bit.


Mato
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Ut november 29, 2016 16:17:33    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem, to mi asi velmi nepomoze nemam do coho zapojit disk s hudbou (NAS je nerealizovatelny kedze nemam v byte strukturovanu kabelaz a blizko miesta posluchu mat NAS nie je vhodne), plus aj to nepojenie iPad-u na kabel tiez nie je ono kedze by som musel vzdy k tomu vsatavat alebonioat tahat kabel az k miestu posluchu. Dakujem za snahu pomoct.
kto mate skusenosti s prechodom z htpc alebo PC/Foobar, MAC/JRiver, ci ine na streamer a jeho zvukovy prinos - to ma hlavne zaujima
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ut november 29, 2016 16:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsenosti žiadne, ale akonáhle si ovedomíš, že streamer = orezaný PC, tak je odpoveď na tvoju otázku jasná.

Príde mi trošku zaujímavé vidieť, že All In One riešením hifisti vo všeobecnosti opovrhujú, dokonca aj AV receiver je len zlá škatuľa, ktorá sa na samostatný koniec ani nechytá, ale za streamer kľudne vysolia aj tisíce eur.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 29, 2016 17:02:00    Predmet: Odpovedať s citátom

streamer nemusi stat vela, ten zbytok je priplatok za luxus (lepsi zvuk ci vzhlad), pripadne extra veci ako ukladanie na disk

http://www.silvercrest-multiroom.de/en/products/multiroom-streaming-adapter/
http://honza.info/jentak/lidl-jako-prodejce-hi-fi-vybaveni/

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut november 29, 2016 18:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
dakujem, to mi asi velmi nepomoze nemam do coho zapojit disk s hudbou (NAS je nerealizovatelny kedze nemam v byte strukturovanu kabelaz a blizko miesta posluchu mat NAS nie je vhodne), plus aj to nepojenie iPad-u na kabel tiez nie je ono kedze by som musel vzdy k tomu vsatavat alebonioat tahat kabel az k miestu posluchu. Dakujem za snahu pomoct.
kto mate skusenosti s prechodom z htpc alebo PC/Foobar, MAC/JRiver, ci ine na streamer a jeho zvukovy prinos - to ma hlavne zaujima


Ak je k dispozicii cca 3 tis. EUR, potom je zaujimava kombinacia ten Auralic + externy USB SSD disk (1TB - 2TB).

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Ut november 29, 2016 19:10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Auralic Aries LE (s externym linearnym napajacim zdrojom) 1750,- Eur (treba dokupit USB disk)
Auralic Altair (vcitane prevodnika) cca 2050,- Eur (treba dokupit este USB disk)
Aurender N100-H (ma linearny zdroj v sebe, 1xSSD disk 128GB Samsung+1x2TB pohyblivy disk Samsung Evo 840) cena 3099,- Eur
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanav
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Ut november 29, 2016 19:50:41    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23634&highlight=aurender+n100h
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Ut november 29, 2016 19:58:10    Predmet: Odpovedať s citátom

ten Silvercrest ci nieco podobne urcite nie. Pochybujem ze sa niekto zamyslal nad inym aby to aspon fungovalo. Nema to navyse ani USB vystup (len USB typ B pre pripojenie USB disku). Viete dobre viaceri stavali htpc a co to dalo prace a znalosti co tiez nie je zadarmo (Odar...) a ze to neni zdaleka len o kupe zeleza. Tiez udrzba si vyzaduje istu pozornost a casom mozno sj nakaldy. Firmy ako Aurender maju odladeny hw so softom. Prve pristroje vo robili mali zaklad postaveny na komercnom ITX motherboarde. Sucastna generacia ich pristrojov je uz komplet ich vyvoj vcitane zakladnej dosky cize uz to maju prisposebene aj ku chasisi, chladeniu, a hlavne odladeny soft pre iPad vcitane integracie Tidal. Tento vyvoj treba tiez zaplatit plus nieco chcu samozrejme aj zarobit. Sam podnikam tak som ochotny za take nieco umerne zaplatit. Nad 3tis Eur to vsak aj ja povazujem za predrazene. Ale stale to respektujem, len si to uz nad tuto sumu mna ako zakaznika nenajde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist