Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Enigma High Fidelity Audio
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdia, internetové obchody
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Enigma-PK
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2014 12:46:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem pekne za slová chvály. Vždy nás poteší, keď máme pozitívnu odozvu, že sa Vám u nás páči a samozrejme, sme vždy radi za každú návštevu, ktorá odchádza s pozitívnymi dojmami. Budeme sa naďalej snažiť, aby ste sa u nás cítili čo najpríjemnejšie. Very Happy

PS: Chcel by som ešte pozdraviť našich "spolubojovníkov" z British Audia. Aj mi Vám držíme päste a prajeme len to najlepšie. 2 thumbs up

_________________
http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EnigmaMJ
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2014
Príspevky: 6
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St september 03, 2014 11:06:26    Predmet: Septembrová posluchová akcia s radou Focal Chorus 700 Odpovedať s citátom



Počas celého mesiaca september Vás všetkých srdečne pozývame do nášho showroomu vo Zvolene, kde si môžete vypočuť modelovú radu Chorus 700, ktorá si svojim zvukom, dizajnom a cenovou dostupnosťou získava svojich priaznivcov.

Budeme radi, ak si so sebou prinesiete aj svojich obľúbených hudobných interpretov a samozrejme, tí ktorí budú mať záujem, aj vlastné komponenty, či reproduktory na porovnanie.

Chorus 700 predstavuje štvrtú generáciu, pri ktorej si Focal dal za úlohu modernizáciu referenčných reproduktorov, ktorých kvalita, jedinečný zvuk a renomované technológie sú dostupné čo najväčšiemu počtu audiofilov. Pri zachovaní DNA predchádzajúcich modelov rady Chorus, nová generácia Chorus 700 má prednosti v dizajne a kvalite v súlade s dnešnými očakávaniami: pozoruhodný audio výkon a klasickejší dizajn.


_________________
Michal

http://www.enigma-audio.sk
+421 903 380 700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MartinRA
Hifi obsluha


Založený: 14 január 2014
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 15:50:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Po výborných skúsenostiach s repro káblami WIREWORLD Luna7 som sa rozhodol spraviť ďalší upgrade, a to vymeniť prepojovacie RCA káble a napájacie káble k mojej zostave Marantz. Doteraz som používal prepojovacie káble Atlas a napájacie káble boli obyčajné, ktoré boli priložené pri zostave, reprokáble boli AudioQuest./výmenu repro káblov spomínam v predch.príspevku/

Prvý šok som zažil u pánov z Enigmy už dávnejšie, keď sme pri počúvaní mojej zostavy u nich v štúdiu vymenili prepojovacie RCA káble Atlas za nimi ponúkané RCA prepojovacie káble WIREWORLD Luna7. Zvuk to na mojej zostave zmenilo o 50%.

Atlas hral v daných priestoroch štúdia veľmi sucho, plocho, bez dynamiky, priestoru, bolo to akési nemastné - neslané, aj páni z Enigmy krútili hlavou čo to je za zvuk...
Potom sme kábel vymenili za už spomínanú RCA Luna7 a moj Marantz akokeby ožil.
Zvuk sa stal plný, dynamický, s objemom, zostava odrazu začala hrať, pribudli detaily, všetky pásma ožili, bola to radosť počúvať.

Tak som si okamžite objedal u nich o dve triedy vyššie kábel WIREWORLD Oasis7.
Po výmene už u mňa doma som oproti Atlasom, ktoré dovtedy hrali, zbadal najväčšie rozdiely hlavne v rozdelení výšok, stredov a basov. Atlas akokeby všetko hral v jednej línii, kdežto WOREWORLD krásne rozdelil pásma. Okamžite ma pri počúvaní spevu a hlasu spevákov napadlo - však ja presne počujem čo spievajú, slová boli omnoho jasnejšie, počujem každý detail v hlase. Takisto výšky nabrali na čistote, bas spevnel.

Najväčšou zmenou, ktorú by som asi nikdy nečakal a nikdy nepovedal, že može byť taká veľká, bola výmena napájacích káblov k jednotlivým komponentom Marantz. Pôvodné "čierne" káble som vymenil za WIREWORLD Stratus 7, najlacnejší kábel aký ponúkajú v Enigme od WW.
kód:
http://www.enigma-audio.sk/produkty.php?znacka=wireworld&produkt=stp


Nedúfal som, že tento "kus drôtu" spraví to čo som začal počúvať...prvou razantnou zmenou bol nárast a otvorenie priestoru, presunutie spevákovho hlasu do hĺbky, ďalším počuteľným rozdielom bolo zlepšenie ľavo - pravého obrazu, zlepšenie sterea. Ďalej počujem zmenu vo výškach, sú čistejšie, detailnejšie a jasnejšie. Mám pocit, že počujem v 100x obohraných pesničkách to, čo som doteraz vôbec nepočul. Nechcem si preto ani predstaviť, čo by urobili omnoho drahšie kábel WW.

Celkovo môžem tieto káble pre moje uši ako vynikajúce a v pomere cena/výkon tiež vynikajúce. Odporúčam každému vyskúšať prepojenie svojej zostavy káblami WIREWORLD. Vrelo odporúčam !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdia, internetové obchody Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist