Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt "1518"
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 87, 88, 89  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Po marec 17, 2014 14:28:00    Predmet: Projekt "1518" Odpovedať s citátom

Čas od času se ozve někdo s prosbou o dokumentaci k reprobednám RpM, které jsme svého času dali dohromady na audiowebu. Bohužel ucelená dokumentace neexistuje, bedny se rodily za běhu a nakonec ve víceměné uzavřené skupině, navíc pro mě se jedná už o projekt, který dál nechci udržovat.

Pro všechny, nejen pro ty, kteří se s tímto ozvali, a kterým už jsem to psal, tu mám další námět, opět po vzoru reprosoustav E. Geddese, které se mimořádně osvědčily.
Jedná se o jeden z nejpromyšlenějších a nejkvalitnějších počinů, které v této oblasti znám, postavený takřka výhradně na solidní faktické bázi, ve světě hifi jev téměř nevídaný a jistě hodný následování.

Jedná se o velkou dvoupásmovou konstrukci s 15" středobasovým a 1" tlakovým driverem v konstantně směrujícím zvukovodu o průměru cca 18".

Mělo by jít primárně o aktivně dělenou soustavu s DSP výhybkou. Klasická pasivní výhybka ovšem není v tuto chvíli vyloučená. Stejně jako osazení, které by pravděpodobně bylo od B&C nebo 18Sound. Náklady na reproduktory a zvukovody, včetně ozvučnic, odhaduji do 30 tisíc Kč na pár beden. Tentokrát už by v tom bylo jen velmi málo kompromisů. Ten největší by patrně spočíval v tom, že bedna by se řešila jako basreflex a tedy zajišťovala sama i basové pásmo, vzhledem k tomu, že ne každý chce nebo může realizovat multi-sub. Tj. tak, jak vypadá např. JBL M2 - reprosoustava, se kterou si klade tato konstrukce za cíl být zvukově souměřitelná. O detailech aktivní výhybky je v tuto chvíli předčasné psát, možnosti každopádně jsou.

Jde o to, že to bude znamenat výrobu některých věcí na míru, které se nedají běžně koupit, především zvukovodů. Pokud by do toho chtěl někdo další jít, je třeba, aby mi dal předběžně vědět, pokud možno ještě během března. Poté bych situaci vyhodnotil, hlavně vzhledem k počtu zájemců. Už by se nejednalo o otevřený projekt. Moje náklady a cena za práci by se rozpočítala mezi zájemce.


Aktuální stav:

22. 12. 2015
Výhybky:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=249252#249252
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=249271#249271
Rámcový výkres:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=249032#249032

4. 4. 2015
Kompletace pasivních výhybek.

5. 12. 2014
Na první "hotové" postavené bedně bylo provedeno meření v bezodrazové komoře. První pár pro DSP je již ve finální fázi vývoje, probíhá konečné nastavování filtrů a doladění topologie pasivní výhybky s průběžným poslechem.

20. 6. 2014
Kapacita první výrobní série zvukovodů byla naplněna. Do odvolání se další výroba pozastavuje.

7. 6. 2014
První zvukovody jsou na světě. Začíná se dělat na prototypu, což bude trvat tak do poloviny července, kdy by měl být projekt hotový. Mezitím lze dále objednávat zvukovody - vyrábět se bude vždy aspoň po 6 kusech.

3. 6. 2014
Probíhá potvrzování objednávek zvukovodů, platba zálohy. Cena je 4750Kč / pár zvukovodů.

8. 5. 2014
První pár zvukovodů bude hotový během dvou týdnů. Pak začnou práce na prototypu a upřesní se konečná cena (zvukovody+dokumentace).

22. 4. 2014
Práce na zvukovodech - řeší se konstrukční detaily, technologie. To by mohlo být hotové v řádu týdnů.
Do té doby je ještě čas se k projektu přidat.

Osazení: B&C 15NBX100, DE500, 8 ohm


Naposledy upravil MaBat dňa Ut január 23, 2018 16:25:41, celkom upravené 31 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pesve
Hifista


Založený: 28 apríl 2008
Príspevky: 133
Bydlisko: za Brnem

PríspevokZaslal: Po marec 17, 2014 18:29:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemít doma skvělé RpM1,tak do toho jdu.
Ve vedlejší vesnici 15´ asi vzniknou,jsem zvědavý na přímé srovnání s mými mazlíky Smile .

_________________
DEQX HDP5 - TriAmp 2xDPA222 + Hypex NC400 - RpM1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Po marec 17, 2014 18:39:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrovna nedávno mě napadlo, jak je s tím asi daleko. Ono dát dohromady takovou bednu není ani trochu triviální. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to jen jedna dělící frekvence, ale opak je pravdou, je to docela dřina. RpM-1 je v porovnání s tím ještě poměrně krotká bedna... Proto taky to DSP, s tím je úplně jiná práce.


A propos, jak se žije s RpM-1 po čase?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pesve
Hifista


Založený: 28 apríl 2008
Príspevky: 133
Bydlisko: za Brnem

PríspevokZaslal: Po marec 17, 2014 19:09:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak se žije?
Skvěle.Víc není co dodat.
Jen mě trochu mrzí,že jsem nedotáhl do konce poloaktiv.Ale i tak jsem spokojený a vlastně nemám motivaci poloaktiv realizovat.

_________________
DEQX HDP5 - TriAmp 2xDPA222 + Hypex NC400 - RpM1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Po marec 17, 2014 20:08:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Co by mě docela zajímalo, zda je opravdu slyšet rozdíl v biampu oproti samotné 222. Zkoušel jsi to? Jak bys to zhodnotil? A co jiné zesilovače, nezkoušel jsi?

Osobně jsem totiž vůči zásadnějšímu vlivu zesilovačů po zkušenostech už vcelku skeptický.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2312
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po marec 17, 2014 20:28:33    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Co by mě docela zajímalo, zda je opravdu slyšet rozdíl v biampu oproti samotné 222.

To by mě taky zajímalo.
Brzy snad vyzkouším biamp s 2x A100 a jsem na to hodně zvědavej.
Jinak, s tím vlivem zesilovačů mám opačnou zkušenost.
Rozdíl tam je a není malej.
Samozřejmě není takovej, jako po výměně beden, ale zanedbatelný to rozhodně není.
Rád bych někdy slyšel porovnání RpM v aktivu, oproti klasický verzi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
pesve
Hifista


Založený: 28 apríl 2008
Príspevky: 133
Bydlisko: za Brnem

PríspevokZaslal: Po marec 17, 2014 21:20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje zkušenost s bi-ampem je ta nejlepší.
Poté co jsem ho poprvé použil.jednoznačně jsem slyšel posun k lepšímu.Prostor,detaily....
Dá se říct,že je ze mě doživotní biampista.
Kdo jednou zkusil,nechce jinak. Cool

_________________
DEQX HDP5 - TriAmp 2xDPA222 + Hypex NC400 - RpM1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 06:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak je to nakonec jednoduché Smile

222 a 223 mají stejné napěťové zisky? Nebo jakým způsobem/postupem bylo zajištěno, že jsou v obou větvích přesně stejné?


- Jinak momentálně registruji jednoho zájemce (myslím, že není odtud) a jednoho, který by chtěl zvukovody.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pesve
Hifista


Založený: 28 apríl 2008
Príspevky: 133
Bydlisko: za Brnem

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 08:52:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakonec jsem nechal zisky zesilovačů jak jsou.Tzn. DPA 222,které krmí basový reproduktor má zisk o necelé 2 Db vyšší.
Zkusil jsem i úpravou zp.vazby srovnat zisky,ale poslechově se mi to nelíbilo.Převážně poslouchám pri nižší pokojové hlasitosti a tak trocha fyziologie neškodí.

_________________
DEQX HDP5 - TriAmp 2xDPA222 + Hypex NC400 - RpM1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 08:57:13    Predmet: Odpovedať s citátom

pesve napísal:
Nakonec jsem nechal zisky zesilovačů jak jsou.Tzn. DPA 222,které krmí basový reproduktor má zisk o necelé 2 Db vyšší.

To zní rozumně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 10:05:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se mi podari prodat RpM 2, tak se rozhodně přidám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
reta
Hifista


Založený: 18 marec 2014
Príspevky: 191
Bydlisko: Pce

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 11:13:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Až dodělám RPM regálovky jdu do toho.
Edit: jeli třeba tak se tedy hlásím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 18:05:29    Predmet: Odpovedať s citátom

V tuhle chvíli jde o to, aby se zjistil počet zúčastněných a vyrobila se várka zvukovodů. Pak v zásadě stačí, když se do toho pustí jeden - to na vývoj bedny samozřejmě stačí.
Jakmile to bude hotové, dostanou dokumentaci ostatní, a kdy se do toho sami pustí, je už na nich.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 19:12:18    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil MaBat dňa Ne jún 29, 2014 08:07:57, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Ut marec 18, 2014 23:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozmyslam, ze by som sa zapojil do tychto velkych RpM.
Je uz priblizny nastrel rozmerov? Je mi jasne, ze budu vacsie ako Open12, kedze budu pouzivat stredobas aj zvukovod 15" na rozdiel od 12" u Open12...
Mal som zaujem o Open12, ale vizera to tak, ze asi upadnu do zabudnutia. Uz dlho sa s tym nepohlo a nemam kontakty ani vybavenie na vyrobu zvukovodov a Daytona bohuzial uz 12" zvukovody prestala robit.

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: St marec 19, 2014 07:10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Podívej se na to JBL - zhruba tak to bude muset být velké. Možná o fous menší. Proporce se můžou mírně lišit.
Zvukovod bude rotačně symetrický, a sice osvědčená hyperbola (OSWG).

Zdráhám se vnucovat nějaké přesné rozměry nebo detaily provedení ozvučnice, jelikož každý může mít jinou představu o estetice (nemluvě o nárocích) a především u tohoto typu konstrukce na detailech ozvučnice zas tolik nezáleží. Můžu pak samozřejmě nějakou základní verzi, ve které se to dá postavit (resp. jak bych si to postavil), nakreslit. Podobně to fungovalo u dosavadních beden, kde byl dán jen velmi základní mustr, který bylo třeba dodržet. Stejné to bude i tady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2312
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St marec 19, 2014 11:37:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozměry budou podobný jako RpM1?
Přimlouval bych se za 18Sound, ať je to trochu jiný a ne jenom alternativa k RpM1. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: St marec 19, 2014 11:37:43    Predmet: Odpovedať s citátom

A na čem budeš hrát Marceli vlastně ty ? Už v tom máš jasno, nebo pořád bude kovářova kobyla chodit bosa ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: St marec 19, 2014 11:57:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiný to bude určitě, ale to není až tak věc konkrétních reproduktorů. K rozměrům už jsem psal výše.

Vypadá to, že nakonec asi na sluchátkách Laughing - Čekáme rodinu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2312
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St marec 19, 2014 12:01:28    Predmet: Odpovedať s citátom

reta napísal:
Až dodělám RPM regálovky jdu do toho.

Pochlub se, jak jsou na tom tvoje regálovky? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
reta
Hifista


Založený: 18 marec 2014
Príspevky: 191
Bydlisko: Pce

PríspevokZaslal: St marec 19, 2014 13:13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Člověče, s těma regálovkama jsem se trochu zasekl na frézování čela. Jakmile to posunu tak sem něco vyvěsím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lamicz
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2014
Príspevky: 38
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St marec 19, 2014 22:45:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcel: IMHO kdybys kolem toho udelal nejakou prezentaci a povesil to na https://www.kickstarter.com/ tak ti lidi urvou ruce Smile A muzes si hrat do konce zivota Smile Ale chapu, ze to prave nechces delat moc verejny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Št marec 20, 2014 07:27:06    Predmet: Odpovedať s citátom

To asi ne. Je to úplně jiný charakter projektu. Navíc kdo chce, může zfleku jít a takové bedny si koupit. Tenhle projekt je pro ty ostatní... Smile

Ale máš pravdu, že mě to především baví. Vedlejším produktem je, že za ty roky už k tomu mám vyvinutou slušnou softwarovou podporu, většinou s každou další konstrukcí něco nového přidávám. Naposled okolo CBT, to navíc vyžádalo i značné přepsání toho, co už jsem měl. Tím jsem se bavil poslední asi půlrok, dost jsem se toho zas naučil...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Št marec 20, 2014 08:31:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadhodím přeci trochu k aktivní výhybce. Plán je takový, že v případě aktivu budou výstupem z mé strany přesně specifikované přenosy na svorkách reproduktorů, tj. obecně bez vazby na konkrétní HW. Nakonfigurovat konkrétní zvolený DSP HW ("co si kdo přinese") pak už nebývá problém, to mohu samozřejmě také zajistit.

Za sebe však mohu s klidným svědomím doporučit levné miniDSP, nakonec nemají s tím co vím problém ani lidi jako Linkwitz, Gerhard, Geddes, a další. Nabízí od hotových zařízení až po samostatné DSP moduly (kombinovatelné s vlastnímy DACy), rozhraní od analogu, S/PDIF až po I2S. Samotný (lineární) přínos DSP jako takového je IMHO tak zásadní, že zastíní jakékoliv další parametry těch obvodů. To je můj pohled na věc. Používám miniDSP 2x8 (vstup S/PDIF, nesymetrický analogový výstup), jsem zcela spokojen, ale chápu, že to je věc osobních nároků a také víry v to, co ještě slyším. Musí to být jen modul, umožňující zadat přímo koeficienty vlastních bikvadratických filtrů, což dnes většina poskytuje.

Co bývá předmětem polemiky, je regulace hlasitosti. Kdo nepřenese přes své hifistické srdce digitální regulaci, musel by si opatřit nebo zbastlit regulaci analogovou. Od čtyřnásobného poťáku po relátkové přepínání na malých impedancích - je to DIY, spousta schopných lidí, takže věřím, že společnými silami by ani to nebyl problém.

Je to dvoupásmo a měniče budou velmi citlivé, takže nároky na zesilovače nebudou jinak přemrštěné. Ke krmení basáku bude povětšinou stačit co máte, a k pohonu výškového driveru stačí prakticky cokoliv, dostatečně kvalitního pro malé signály. Zkuste se na to dívat jako na součást těch beden.

Pasivní výhybka, byť v principu také realizovatelná, představuje v tomto IMHO jen celkový posun ke zhoršení vlastností a má-li být kvalitní a mají-li jít bedny nízko (což by měly), bude také něco stát. Navíc neumožňuje donastavit ekvalizaci na basech podle konkrétních akustických podmínek (stojáky v místnosti), což je ovšem z mého pohledu nedostatek dost významný. Vidím to v dnešní době jako krok už silně zpátečnický. Přesto se tomu úplně nebráním, protože chápu tu výslednou jednoduchost. Jen si myslím, že už to za to nestojí. Digitální aktiv už se dá dnes udělat na velmi dobré až dostatečně dobré úrovni, aniž by to stálo majlant.

Jakýmsi mezistavem mezi digitálním aktivem a pasivní výhybkou je pak výhybka v jádru pasivní (samotné základní propusti), doplněná celkovou DSP ekvalizací. Nevím, nakolik je to řešení atraktivní. Možná pro ty, kdo hrají z PC. I tak to lze v zásadě připravit. Pak je to řešení zdaleka nejlevnější. Ani jedna varianta nepředstavuje problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Št marec 20, 2014 22:16:25    Predmet: Odpovedať s citátom

B&C
15NBX100 + DE500

18Sound
15LW1401 + HD 1050 / ND 1050
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 09:17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějaké argumenty pro a proti jednotlivým variantám ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 09:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude to ta první.

Zkoušel jsem jen vyprovokovat nějakou debatu... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2312
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 10:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě by se teda líbila varianta
18Sound
15LW1401 + ND 1050 Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 10:25:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Snaha je, aby sa RpM dali prirovnavat ku M2 JBL, tie ale idu do 40kHz. Nie su nejake vhodne drivery, ktore by zvladali viac ako 20kHz? Resp. ma vyznam tlacit na vyzsie frekvencie ako 20kHz? Dalej je otazkou funcnost OSWG pri tychto frekvenciach (naozaj neviem).
Aj tu su na fore ludia, ktory pocuju do 22-25 kHz.
Co som pozeral, tak cez 20kHz idu ale iba pezo menice. Sad
MaBat, neber to prosim ako kritiku ale ako konstruktivnu pripomienku.

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 10:30:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Cíl platí. Souměřitelnost byla myšlena poslechově, a to v domácích podmínkách - mají to být bedny na doma, což jsem možná nezdůraznil. Že to nebude to samé, je zřemé - spousta z toho je ale jen pozlátko nebo pochopitelná potřeba mít nějaký trademark.
Nechci tím vůbec schazovat nové měniče JBL, ale ve výsledku to IMHO není to, co by tu bednu v subjektivní zvukové kvalitě posouvalo do nějakých nových, nevídaných sfér.

Honba za 40kHz je naprostá chiméra...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 87, 88, 89  Ďalšia
Strana 1 z 89

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist