Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt "1518"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 85, 86, 87, 88, 89  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2018 14:11:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007 napísal:
Tak prave jsem si venku omeril 15" RCF Smile No do tech 800Hz by mohl jit pekne Smile

Zabýval se někdo tím, jestli hraje roli (zvlášť na těch nízkých kmitočtech) to, zda je bedna pevně přikurtovaná k zemi, nebo zda vlastně volně plave ve vzduchu (jako při tom měření ) ?
Milovníci hrotů a granitových desek pod bednami by měli odpověď po ruce, ale mě zajímá technická realita, tedy zkušenosti těch, kteří bedny navrhují a měří.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2018 15:23:35    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: skus sformulovat nejaku hypotezu, ako a preco by sa to malo prejavit na merani...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2018 17:51:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje hypotéza: k rozhýbání membrány basáku na 30 Hz aby bylo vůbec něco slyšet potřebuješ výchylku v řádu mm a výkon v desítkách Wattů při hmotnosti 100-150g. Jaký výkon je potřeba k rozhýbání bedny o hmotnosti desítek kg ? Shocked
A čím vyšší frekvence tím víc kW. Smile

_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2018 17:58:51    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Zabýval se někdo tím, jestli hraje roli (zvlášť na těch nízkých kmitočtech) to, zda je bedna pevně přikurtovaná k zemi, nebo zda vlastně volně plave ve vzduchu (jako při tom měření ) ?


Přenos vibrací do struktury stavby?

https://stavba.tzb-info.cz/akustika-staveb/177-stavebni-akustika-zaklady-a-terminologie

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2018 18:19:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by ta bedna opravdu volně visela ve vzduchu, tak tatáž síla, která urychluje membránu, by urychlovala i ozvučnici, akorát opačným směrem. A záleželo by na poměru těchto hmotností, v jakém poměru to budou výchylky. Můžete si to klidně spočítat (a pak by se muselo zohlednit, co je ta konkrétní kmitající ozvučnice vlastně za zářič). Takže v principu by to asi mělo něco udělat (sežrat?), ale v reálu to bude nejspíš zanedbatelné, i kdyby ta bedna opravdu volně "plavala", což neplave ani při tom měření. Každopádně v případném dalším rozjímání na toto téma by asi bylo vhodné pokračovat někde jinde, ne tady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2018 18:56:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
Jako nástupce projektu 1518 by mohl vzniknout projekt STH15, ne?

S 15" jako plnorozsahové už je to opravdu dost velké na doma. Uvažoval jsem o tom, ale vzhledem k existenci STH12 mi to už přijde nadbytečné. Ta kombinace 12" + 15" WG se ukazuje celkově jako docela dobrý kompromis. Mohlo by to samozřejmě i s 15" být menší, nejít tak do basů, ale ani ten směrovostní přínos (což je důvod, proč se tak velké repráky používají v první řadě) už pak IMHO není tak zásadní.

Jestli se do toho chce Pet007 pustit, tak mu samozřejmě nebráním, naopak, ale varoval jsem ho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2018 20:57:54    Predmet: Odpovedať s citátom

"k rozhýbání membrány basáku na 30 Hz aby bylo vůbec něco slyšet" SKUTOČNÉ, teda pravé ... je potrebný rozmer miestnosti aspoň 12x12 metrov (najlepšie aj na výšku...) a zrejme hodne luxuxsne zatlmenej.
On mozog je sviňa - dopočíta zo vstupných údajov ucha aj to, čo nejestvuje.
V našich firemných dodávkových vozidlách to hraje neskutočne zaujímavo (nie správne - DSP) - zdanlivo neskutočne nízke basy. Hlava to dopočíta z ostatných (nesínusových) zložiek zvuku.
Zdanlivo - pre to, že ten pošahaný computer, čo si každý nosíme v makovici dokáže obabrávať (a nie len vo zvuku).
Sám som sa tak oebabral, no (s)prosté indikovanie hoci pomocou šteklivého mobilu s Androidom ukáže tretiu harmonickú...
Zvuk (celý život) je o pocitoch, nie o realite Smile
_
Kdesi som zachytil info o tom, že budeme "počuť" zvuk aho hodne hlboký aj vtedy, ak bude "nosná", teda základná frekvemcia NESÍNUSOVÉHO zvuku odfiltrovaná.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 07:17:21    Predmet: Interference Odpovedať s citátom

Díky Velký Bobo a Mabat za vysvětlení. Ano, interference mě taky napadly... celé si to nějak pořád neumím geometricky přesně představit. Budu se tím muset trochu více zabývat Smile Buď jak buď, po zvětšení původně Brtoliho změnšené 1518 hrají dole výborně... ještě zbývá finiš povrchu a lakování.

To Bartoli: regulace hlasitosti bude elegantně řešena, už jsme to Pavle přece řešili Smile Regulace bude řešena především Toppingem, který má 32 bit převodník (nemá ale dálku) a posledních pár dB bude řešit miniDSP nanoDIGI, které dálku má, ale má pouze 24 bit. Topping má displej a nastavení úrovně dvou převodníků synchronně tak není problém po 0,5 dB. Navíc budu mít potenciometrem na hrubo nastavenou úroveň (měřením, aby byly stejné) na zesilovačích, které to umí.



20180519_194112-5.jpg
 Description:
 Filesize:  107.95 KB
 Viewed:  197 Time(s)

20180519_194112-5.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 08:01:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen skoda ze nanoDIGI mini DSP nema pro regulaci hlasitosti mechanicke kolecko.

Jasne dalka to vyresi, ale ja jsem konzervativni a rad drzim v ruce kolecko, nemohu si pomoci - ale to uz je detail.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 08:01:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě pár faceliftů, a můžete tomu říkat Frankenstein Very Happy

- Mě všechny tyhle komplikace s aktivem dovedly až zpátky k pasivu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 08:03:08    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Ještě pár faceliftů, a můžete tomu říkat Frankenstein Very Happy


Ja tomu soukrome rikam hrombedna. Jako je to do panelaku imho uz fakt velke, ale Michal to velke chtel, tak to velke ma Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 10:04:22    Predmet: Hrombedna Odpovedať s citátom

Tak hrombedna je jen o pár cm hlubší. Kupodivu to působí pořád velmi decentně, byť poctivě... ta malá hloubka působila divně... nemluvě o reprodukci na spodním konci spektra - nyní to jde znatelně hloub (posloucháno ve stejném místě). Bedna je nyní lépe vnitřně zatlumená vatelínem (nevěřil jsem, kolik ho tam vešlo a to nemám vnitřek celý vyplněný... což ještě možná zkusím).

Když jsem na tom včera pustil 100 až 20 Hz, hrálo to až do 30 Hz téměř bez rozdílu subjektivně vnímané hlasitosti... 20 Hz byly už spíše tiché rázy Smile

To Pavel: kolečka vpředu musím vyměnit, mají malou styčnou plochu a dělají díry do dřevěné podlahy... vzal jsem toto:

https://www.eben-kovani.cz/kolecko-nabytkove-formula-na-laminatove-podlahy-prumer-40mm-s-brzdou-p4067/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kukin
Nádejný hifista


Založený: 06 august 2008
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 11:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

OT
Michal: A testoval sis někdy profesionálně frekvenční rozsah, který skutečně slyšíš? Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 11:33:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Já slyším tak do 12 - 13k, ta léta jsou halt znát. Kdysi jsem slyšel i 21k, ovšem jen tak jako že něco svištělo. Prakticky je slyšet obvykle tak do 16k, poněvadž díky směrovosti ucha se do něj vyšší frekvence ani nedostanou, leda za speciálních podmínek nebo mimořádně výhodným odrazem. Prostor včetně vzduchu nad 16k už v podstatě všechno rychle sežere. Ale samozřejmě se najdou situace, kdy je možné slyšet výš.

30 Hz může být ještě slyšet jako tón. 20 Hz už je vnímané převážně prostřednictvím zkreslení ucha.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 11:56:14    Predmet: Odpovedať s citátom

kukin napísal:
OT
Michal: A testoval sis někdy profesionálně frekvenční rozsah, který skutečně slyšíš? Cool


Profesionálně ne. Ale nedávno jsem nahoře slyšel kolem 18 kHz (reprodukováno z JBL 250ti Jubilee) a dole to problém není... tam ucho nestárne. Těch 30 je slyšet výborně.


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Po máj 21, 2018 12:18:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 12:16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Já slyším tak do 12 - 13k, ta léta jsou halt znát. Kdysi jsem slyšel i 21k, ovšem jen tak jako že něco svištělo. Prakticky je slyšet obvykle tak do 16k, poněvadž díky směrovosti ucha se do něj vyšší frekvence ani nedostanou, leda za speciálních podmínek nebo mimořádně výhodným odrazem. Prostor včetně vzduchu nad 16k už v podstatě všechno rychle sežere. Ale samozřejmě se najdou situace, kdy je možné slyšet výš.

30 Hz může být ještě slyšet jako tón. 20 Hz už je vnímané převážně prostřednictvím zkreslení ucha.


Přesně tak, na těch 18 to byl už jen jakoby sršící svist... otázkou ovšem je, co daný reproduktor byl na tom kmitočtu schopen hrát... možná tam byl taky nbějaký pokles a ve skutečnosti bych slyšel i více než 18... bůh suď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 16:49:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
MaBat napísal:
Ještě pár faceliftů, a můžete tomu říkat Frankenstein Very Happy


Ja tomu soukrome rikam hrombedna. Jako je to do panelaku imho uz fakt velke, ale Michal to velke chtel, tak to velke ma Laughing


Btw: jednak nemáme panelák... na těch 29 m2 to je OK... a jednak by ses divil, jakými plochami některé paneláky disponují Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 17:15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Michale imho tam ty 1518 uz budou opticky dominovat, 29m2 je s kuchynskym koutkem nebo bez kuchyne?

Dej foto 1518 v obyvaku, treba to inspiruje ostatni co se boji velkych 1518 beden v maly/mensi cimre.

PS: ty predni kolecka se mi nelibily hned na zacatku, ja bych dal asi stejny dozadu i do predu, ale to je detail.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 19:32:45    Predmet: Re: Hrombedna Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tak hrombedna je jen o pár cm hlubší. Kupodivu to působí pořád velmi decentně, byť poctivě... ta malá hloubka působila divně...


Aky ma teraz reprobedna rozmer? Kolko bolo tych par cm a ako si ich pridaval? Podlepoval alebo je tam pouzity novy zadny korpus?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 19:43:41    Predmet: Re: Hrombedna Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tak hrombedna je jen o pár cm hlubší. Kupodivu to působí pořád velmi decentně, byť poctivě... ta malá hloubka působila divně...


Aky ma teraz reprobedna rozmer? Kolko bolo tych par cm a ako si ich pridaval? Podlepoval alebo je tam pouzity novy zadny korpus?


1240x480x360 mm + kolecka 50mm. Novy zadni korpus, MDF desky nove Cool

STH12 vedle tehle hrombedny 1518 pusobi zcela titerne Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 19:48:42    Predmet: Re: Hrombedna Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
jmd napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tak hrombedna je jen o pár cm hlubší. Kupodivu to působí pořád velmi decentně, byť poctivě... ta malá hloubka působila divně...


Aky ma teraz reprobedna rozmer? Kolko bolo tych par cm a ako si ich pridaval? Podlepoval alebo je tam pouzity novy zadny korpus?


1240x480x360 mm + kolecka 50mm. Novy zadni korpus, MDF desky nove Cool

STH12 vedle tehle hrombedny 1518 pusobi zcela titerne Very Happy


A co tvé hyperhrommega B2? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kukin
Nádejný hifista


Založený: 06 august 2008
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Ut máj 22, 2018 10:03:22    Predmet: Re: Hrombedna Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

A co tvé hyperhrommega B2? Smile


To by se mělo přejmenovat na B52;)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 13:17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Srovnani velikosti 1518 a STH12


1518 vs STH12.jpg
 Description:
 Filesize:  45.78 KB
 Viewed:  125 Time(s)

1518 vs STH12.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 13:28:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle se pouzilo z 1518 MINI - celni deska + zvukovod + samozrejme vyhybka:


Celni deska 1518.jpg
 Description:
 Filesize:  39.06 KB
 Viewed:  100 Time(s)

Celni deska 1518.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 13:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

1518 nová kisna, trochu MDF desek za par stokorun a je to:


1518 korpus.jpg
 Description:
 Filesize:  49.38 KB
 Viewed:  119 Time(s)

1518 korpus.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 13:31:28    Predmet: Odpovedať s citátom

To je chirurgie Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 13:38:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvukovod:


zvukovod.jpg
 Description:
 Filesize:  55.76 KB
 Viewed:  99 Time(s)

zvukovod.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 13:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
To je chirurgie Smile


Nejvic se mi libi ze novy majitel na tom odpracoval taky 1 den prace, hned ma k tomu dilu pak jiny vztah.

Namontoval si taky sam kolecka a to uz neco znamena Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: St máj 23, 2018 17:58:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. s kolečkami ich môže nový majiteľ častejšie venčiť. Very Happy
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2018 06:43:06    Predmet: 1518 ve verzi Hrombedna Odpovedať s citátom

Tak na přání Pavla přikládám, jak to teď vypadá na stanovišti. Ono té práce bylo poněkud více Smile Broušení bylo na hodiny a není u konce... Pak samozřejmě montáž výhybek, prodlužování drátů, vystýlka vatelínem. S novými kolečky (původní dělala rýhy do podlahy) se to venčí jedna báseň Smile Když neposlouchám, posunu bedny ke zdi bez natočení. Jsem moc rád, že tato estetika popírá snad všechny "dobré zásady hifi high-endu"... Btw: kolečka jsou italská a velmi bytelná. Práce bude ještě hodně, bedny budou mít přepínání pasivní výhybky na aktiv (už je zabudovaný ve dně čtyřpólový třípolohový megavypínač… přepínat se bude zvenku každá bedna zvlášť... uvažoval jsem i o relé a dálce, ale zvítězilo řešení, kdy ta bedna může být plnohodnotně pasivní bez krabiček venku), takže tam bude hodně pájení a drátování, pak tmelení, plnič+lakování (to už profesionálně)… ladění konglomerátu převodníků, zesilovačů a nanoDIGI… etc.


stanoviště-1.jpg
 Description:
 Filesize:  160.39 KB
 Viewed:  168 Time(s)

stanoviště-1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 85, 86, 87, 88, 89  Ďalšia
Strana 86 z 89

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist