Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt "1518"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 87, 88, 89  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 11:49:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle by snad mělo být měření driveru, použitého v M2, byť na jiném zvukovodu (1): http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?33972-JBL-Master-Reference-Monitor&p=343108&viewfull=1#post343108
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 11:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Mě by se teda líbila varianta
18Sound
15LW1401 + ND 1050 Smile


a důvod ? Někde jsi ty 18sound slyšel, nebo je Ti ta značka jenom pocitově bližžší ? Nebo Ti něco vadi na Tve BC 15" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 11:58:17    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Co bývá předmětem polemiky, je regulace hlasitosti. Kdo nepřenese přes své hifistické srdce digitální regulaci, musel by si opatřit nebo zbastlit regulaci analogovou. Od čtyřnásobného poťáku po relátkové přepínání na malých impedancích - je to DIY, spousta schopných lidí, takže věřím, že společnými silami by ani to nebyl problém.

Toto zvládne napr. Frantraxov DRC aj v desiatich kanáloch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2312
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 12:32:58    Predmet: Odpovedať s citátom

rotr napísal:
Basstl napísal:
Mě by se teda líbila varianta
18Sound
15LW1401 + ND 1050 Smile


a důvod ? Někde jsi ty 18sound slyšel, nebo je Ti ta značka jenom pocitově bližžší ? Nebo Ti něco vadi na Tve BC 15" ?

Na BC15TBXC mi nevadí zvukově vůbec nic, ale 18sound mám v podvědomí jako absolutní TOP PA měniče a ano, slyšel jsem je a bylo to hodně dobrý. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 12:37:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Těch možností je ještě víc, ale bude to všechno srovnatelné. Nad určitou kvalitativní úrovní ani nejsem schopen říct, v čem by to mělo být jiné. Podle mě ve výsledku v ničem. Pokud to bude vycházat časově, z principu se nebráním tomu odladit toho víc (pro mě čistě ze zvědavosti) - nakonec v aktivu je to v podstatě otázka chvíle. Např. srovnatelný basáky dělá i RCF, taky BMS, Faital, aj., ale ty už jsou dost předražený. Repráky se dají vybírat donekonečna, ale od jistého okamžiku už se to stává volbou iracionálních preferencí a přestává to mít smysl. Obzvlášt na doma.

U výškových driverů je to navíc trochu složitejší, pro opravdu kvalifikovanou odpověď by se to všechno muselo změřit na finálním zvukovodu, který by navíc měl ideálně pro každý driver vypadat i malinko jinak. Nicméně chcete-li se do takového procesu pustit, nemám námitky - stačí nakoupit drivery (skvělý jsou i Celestiony) a dodat WG... Významné rozdíly bych ale neočekával.

Okolo 18Soundu je navíc i trochu hysterie, byť repráky jsou to dobrý, to nemohu říct Smile

Neberte to tak, že samotná volba konkrétních měničů je zásadní krok, který tu určí výsledný zvuk. Tak to není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
reta
Hifista


Založený: 18 marec 2014
Príspevky: 191
Bydlisko: Pce

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 14:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
... Nicméně chcete-li se do takového procesu pustit, nemám námitky - stačí nakoupit drivery (skvělý jsou i Celestiony) a dodat WG... Významné rozdíly bych ale neočekával...


Pokud by se tem projekt měl posunout (jde-li to) tak aby se rozdíl dal očekávat kam by se to mělo posunout. Tedy rozdíl k lepšímu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 14:53:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jde o 1" driver, tak se současnou technikou není moc kam se výběrem něčeho jiného posouvat. Snad jen beryliovej TAD Very Happy
Ale i tak bych si vsadil na to, že pro uši to rozdíl ve výsledku prakticky nebude.

Stejně tak 15" basák, tam není moc co dál vymýšlet, rozhodně ne výběrem něčeho jiného - nic takového momentálně neexistuje. Aspoň nic, o čem bych věděl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
reta
Hifista


Založený: 18 marec 2014
Príspevky: 191
Bydlisko: Pce

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 15:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Loni jsem byl na výstavě HIFI Praha 2013 nebo jak se to jmenovalo. Celkem tam bylo asi 30 firem a TAD byla jedna z mála asi z pěti co jim to hrálo.
Jinak beryliový výškáč teť hraju ve focalech a na výšky si nemohu stěžovat. Hodnotil bych samé nej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 15:21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To asi nebyly tlakové drivery ve zvukovodu..
Tak nějakej přines. Co vím, tak kus bude stát tak okolo $1500-2000.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
reta
Hifista


Založený: 18 marec 2014
Príspevky: 191
Bydlisko: Pce

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 15:31:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tý výstavě ani to co mám doma tak to není tlakový driver.
Možná jsem se špatně vyjádřil ale doma to mám v celejch bednách. Tak, že dovést bych mohl jen celé bedny. (FOCAL ELECTRA BERYLLIUM 1027)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 15:34:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile Vím, jaké bedny dělá TAD i Focal. To je dobrý...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
reta
Hifista


Založený: 18 marec 2014
Príspevky: 191
Bydlisko: Pce

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 15:38:29    Predmet: Odpovedať s citátom

A kde se cenově pohybuje ten TAD beryliovej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 15:45:55    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.proaudiodesign.com/TAD-TD-2001.html
http://www.proaudiodesign.com/TAD-TD-2002.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
reta
Hifista


Založený: 18 marec 2014
Príspevky: 191
Bydlisko: Pce

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 17:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jdu se osprchovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2014 18:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A já už myslel, že se rozmejšlíš Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Po marec 24, 2014 11:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že tohle stojí za upozornění:

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=295462#p295462
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po marec 24, 2014 14:01:08    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Zkoušel jsem jen vyprovokovat nějakou debatu...


Ak môžem, prihodím nejaké tipy, ktoré by som osobne rád vyskúšal, ale nedostanem sa k tomu skôr ako v ďalšom živote :-)))
(Stredo)bas: Precision Devices PD.1550
Drajver: Faital HF104 / 105
http://i872.photobucket.com/albums/ab283/IngvarAhlberg/P1010542.jpg

Jupi: Ak by sa sledovala schopnosť zahrať "vysoko", tak je vybratý DE500 práve jednou z najlepších volieb (medzi zaplatiteľnými drajvrami).

Marcel: tak mi napadlo, dá sa niekde pozrieť meranie toho zvukovodu, ktorý ste svojho času na Audiowebe spravili mierne sploštený? (ak som prehliadol, tak sa ospravedlňujem, nemám čas to teraz moc sledovať).

Držím palce, nech sa projekt zadarí!

mm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Po marec 24, 2014 14:52:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky. Faital HF104 jsem měřil, byl to jeden z kandidátů do 10" WG (RpM 1, 2). Ještě ho tu někde mám. To ale nakonec vyhrál Celestion CDX1-1745, vyšel nejlíp z toho, co jsem tehdy zkoušel. Ovšem na 12" nebo větší už to IMO nestačí.

Nemám zprávy o nikom, kdo by měl ten šišatej 12" WG už s něčím změřený. Taky se mi ještě pár někde povaluje, nějak se na ně zatím nedostalo.
Jinak Yoda (viz odkaz výše) dělá kombinaci s 18", má tam P.Audio PA-D45. Jsem docela zvědavý, co mu z toho vzejde.


Co by od Faitalu možná mohlo stát za úvahu, by byly HF108, resp. HF109.
Z basáků by tu nemusel vyjít špatně snad 15FH520.

- A propos, možná neznáte - http://www.youtube.com/watch?v=5R-1YHn0x5A Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut marec 25, 2014 11:49:32    Predmet: Odpovedať s citátom

HF104/105: v čom prosím "nestačí"? Málo citlivosti v na spodnej strane rozsahu? (1-2-3 kHz), spolu s nižšou zaťažiteľnosťou? ..alebo nejaký iný problém?

HF108/109 sú na firemných meraniach pekné, ale nemajú práve tú "prstencovú" membránu a radiálny fázový nádstavec, ktorých kombinácia sa nám s Tomtom-om tak páči.. :-) ..a ktorá by mohla riešiť práve to, čo inak rieši to pekelne drahé BE - breakupy membrány v hornej oktáve, následný zlý súčet v slotoch a z toho plynúce "zuby" navrchu. :-)
Má to samozrejme svoje obmedzenia: plocha takéhto prstenca je oproti "dome" membráne (na rovnakom priemere cievky) podstatne menšia a keďže X-max má tá membránka vlastne len v mieste spoja s cievkou, tak Vd (zdvihový objem) je oproti bežnému drajvru naozaj podstatne menší = pohľadom zvonku menší max. SPL.. Na hifi by to ale imho nemuselo vadiť. :-o ..možno ale tvoj poznatok "nestačí" naznačuje práve to, že pri nízkom delení to už obmedzujúce je (odhadujem).

Ináč Faital má aj pekné malé koaxiály - mal som 6" a 8" v rukách - snažil som sa do toho nazrieť (ako je riešený prechod medzi fáz. nadst. drajvra a stredob. membránou), ale Taliani majú tú prachovku nie veľmi priehľadnú (čo už je tak trochu principiálna chyba). ..na neodýmovom 8" je ale niečo ako HF104 a na zvukovode ala
http://www.danleysoundlabs.com/danley/wp-content/uploads/2012/04/specifications_1_shlpm_03.png
http://www.danleysoundlabs.com/danley/wp-content/uploads/2012/04/LPM-Back-ISO-View.jpg
by to mohol byť rel. slušne sa správajúci "vršok" pre nejaké trojpásmo.. ..to už je ale mimo tohoto vlákna, takže pardón za odbočku. ;-)

Ak by sa "šišatý" zvukovod niekedy meral, poprosím zaslať.
Ďakujem!

mm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: St marec 26, 2014 20:31:10    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstatě jak píšeš. Už si ta měření, jak vypadal který konkrétní driver, nepamatuju, takhle mi to utkvělo. Možná bych to mohl změřit příležitostně znova, na 15"WG. Ten radiální výstup s prstencovou membránou není očividně ve výsledku takový zázrak, jak by nápad samotný mohl evokovat... V něčem možná lepší, v něčem horší, v něčem stejný. Pro mě popravdě nic, čemu dát přednost.

Koaxiály bývají vesměs e e Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2312
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So marec 29, 2014 14:25:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějaký fotky ze stavby RpM Smile
http://basstl.blog.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 11:01:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Než budou připravené souřadnice zvukovodů, a ty připravené k výrobě (což bude ještě tak minimálně 3-4 týdny), můžete rozmýšlet, jak postavit ozvučnice. Vnější průměr zvukovodu bude okolo 48cm a základní nástřel ozvučnice přikládám. Proporce si lze mírně upravit. Vyústění nátrubků nejlépe asi do podlahy (nechat 5cm mezeru od země), dozadu, nebo kamkoliv jinam. Basák bude dobré o jednu tloušťku desky odsadit směrem dozadu (lze tak i řešit zakrytí příruby jeho koše). Budu stavět bedny podobné a osobně budu řešit čela překrytím deskou s průzvučnou tkaninou, s dírou na WG a přes koš basáku - přes celou čelní stěnu. Detaily podobného rázu už ale zůstávají na každém.

Podrobný celkový výkres na moji variantu ozvučnice ještě dodám, jakmile bude hotový - zvnějšku bude odpovídat tomu, co je v přiloženém pdf. Bude to varianta minimalizující náklady na stavbu ozvučnic - jen to, co je nezbytné a zároveň lze vyrobit i bez náročnějšího vybavení.

Kdyby se teď někomu povedla vizualizace, potažmo konstrukce, na které by se ostatní shodli, tím lépe, bude pak jistota shodného výsledku. Jinak to zůstane v podobě takovéto šablony.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 11:01:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nástřel rozměrů ozvučnice, viz pdf.

Vůbec neřeším podstavec (příp. kolečka), apod., to je zcela věc individuálních požadavků, vkusu.



15.pdf
 Description:

Download
 Filename:  15.pdf
 Filesize:  15.15 KB
 Downloaded:  520 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 11:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak Ti, kdo plánují hrát z PC, můžou samozřejmě zvážit možnost digitální ekvalizace (2-kanál), nebo pak i celé výhybky (4-kanálový aktiv) v PC. Volný software k tomu existuje (např. v podobě VST plug-inů), v podstatě v takovém případě není důvod to tak neudělat. Výhybka samotná, tzn. základní propusti, může zůstat v jádru pasivní, celkovou ekvalizací nad tím se dá dořešit zbytek. Není pak nutné pořizovat jakýkoliv další hardware a výsledek může být stále velmi dobrý, byť s jistými omezeními oproti "celodigitálu".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 12:30:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkná kisna, přesto se mi zdá, že je zvukovod nízko. Ty kolečka nebo podstavce to bude chtít, odhadem takových 10 čísel podle posedu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 12:48:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, jestli je dostatečně jasné, jak vyrovnaný průběh indexu směrovosti, potažmo celkově vyzařovacího diagramu, budou zde použité zvukovody mít. Jestli to bude o 10cm výš, nebo níž, nebude hrát významnou roli. Krom toho, tyto zvukovody se neposlouchají přímo v ose.

Poslechová výška i zde jistou roli hraje, ale z jiného důvodu a to pouze v okolí dělící frekvence. A ani tam to není nijak zvlášť kritické, vzhledem k vlnové délce. Optimum ovšem ani tak nemusí být v ose zvukovodu.

U těchto a podobných beden je obecně do značné míry jedno, kde člověk sedí. Což pro většinu reprobeden neplatí, takže chápu tenhle dojem.
S nějakým podstavcem se tam ale opravdu počítá, a to víceméně z estetických důvodů a zároveň jako možný výstup basreflexu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 13:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro představu, WG srovnatelné velikosti jako bude tady, 1" driver P.Audio PA-D45, surové měření - viz příloha. Za citlivosti neručím, není to mé měření. Je to pro dělení s 18" středobasem někde okolo 700 Hz.

Mám vysvětlovat, jak je to dobré? Smile
A jelikož je to rotačně symetrické, takto to vypadá kolem dokola, tj. vodorovně i svisle...
Je to měření od osy do zhruba 90 stupňů mimo.

Ve výsledku to bude samozřejmě zekvalizované do rovna. Takto vypadá samotný driver na zvukovodu.
Je tu také vidět, jak moc taková věc volá po aktivní ekvalizaci.



PA-D45_MAG-OSWG18-3-.png
 Description:
 Filesize:  212.96 KB
 Viewed:  633 Time(s)

PA-D45_MAG-OSWG18-3-.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 14:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Nástřel rozměrů ozvučnice, viz pdf.

To vypadá, že zase dojde na můj oblíbený model 1:1 z kartonu ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 14:35:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Čistý objem pro basák, tj. po odečtení všeho, co ukrajuje z vnitřního prostoru bedny, by měl být aspoň okolo 130 litrů. Nechal jsem si tam ještě trochu rezervu pro tlustší stěny, aj.
Takže v závislosti na konkrétní konstrukci kisny to může vyjít ještě i o něco málo menší, nebo třeba i jen trochu vyšší/hlubší na úkor šířky. Z toho se už nestřílí. Mně vyhovují víc bedny mělčí. Větší čelo mi nevadí, je s tím pak i jednodušší práce. Jen WG vezme odhadem tak mezi 15 - 18 litry.

Jak už jsem psal, proporce si lze bez větších následků i mírně upravit.


Naposledy upravil MaBat dňa Ut apríl 01, 2014 14:55:12, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 01, 2014 14:54:05    Predmet: Odpovedať s citátom

rotr: model z kartonu je velmi dobry napad. Preistotu urobim, ale nebudem ukazovat zene, aby sa nezlakla. Wink
_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 87, 88, 89  Ďalšia
Strana 2 z 89

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist