Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
ANO
41%
 41%  [ 21 ]
NE
58%
 58%  [ 30 ]
Celkom hlasov : 51

Autor Správa
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 18:33:09    Predmet: Odpovedať s citátom

SACD je jasne lepsi nez CD, ale reedice starych nahravek, namatkou takovy Karajan z 60tých let na SACD od DG asi nebude prinos.

Jinak CD format na dobrym aparatu dost sere - syceni misto vysek je otresny problem na houslich atd....ale dost lidi nevi o cem to je protoze nemaji aparat co ma aspon minimalni kvalitu+poslouchaji hudbu kde je vic hluku nez hudby a co si budem povidat bezny hifista z internetové kecarny klasiku moc nemusi...a ono prave na te klasice ma to SACD nejvic smysl.

Hrani pres DAC z PC muze taky dopadnout prachbidne...a opravdu mizerne flacy tak takovych maji hifisti terabity...ono je rozdil milovnik hudby co se orientuje v hudbe a hifista co ma rad vic techniku a hudba je na druhe koleji -nic proti nim ja jejich technicke znalosti nemam ale hifista zase nema poneti o nahrávkach...nedavno mi kamarad hifista poustel flacy z PC do vehlasneho DAC CR produkce do jeste vehlasnejsiho CR zesilovace a chtelo se mi plakat...ty soubory byly samy hires ale hralo to jako z prdele....

Vratil jsem se domu a pustil si svuj stary sony scd777es a s tak velkou ulevou jsem uz dlouho neposlouchal...pochopil jsem ze muj stary ale naprosto stary sony je mnohem dal nez kdeco co na kecarne je nejlepsi na svete Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 19:00:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

Hrani pres DAC z PC muze taky dopadnout prachbidne...a opravdu mizerne flacy tak takovych maji hifisti terabity...ono je rozdil milovnik hudby co se orientuje v hudbe a hifista co ma rad vic techniku a hudba je na druhe koleji -nic proti nim ja jejich technicke znalosti nemam ale hifista zase nema poneti o nahrávkach...nedavno mi kamarad hifista poustel flacy z PC do vehlasneho DAC CR produkce do jeste vehlasnejsiho CR zesilovace a chtelo se mi plakat...ty soubory byly samy hires ale hralo to jako z prdele....


jen bych doplnil, že se jednalo o mě, tedy Dac Casea Sirius, preamp SPaudio P1 a koncák A400, bedny a poslechovka od Velkého Boba, já bych řekl, že mi to hraje dobře, rozlišuje to nahrávky dokonale. pak si někoho pozvěte domů...

proč myslíš, že se neorientuju v nahrávkách? za mě bych řekl, že právě SACD jsou většinou remastrované CD, hrají většinou dost špatně, naopak nově vydané hiresy ve FLAC jsou daleko lepší
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 19:13:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Brtoli napiš nám z čeho hraješ
komplet řetězec.........

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 19:20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

V inzercii ma Bartoli elektronky, snad na nich aj hral. Rob ma doma plnokrvny tranzistor. Mohlo to dopadnut inak Question Dalsi typicky priklad toho, ze co je pre niekoho "konecna", moze byt pre ineho "pruser, ako hovado". Vzdy je to subjektivne - nic nove pod Slnkom Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 19:22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Staci mat dobre CD, spravne nastaveny resampling, ktory obide FIR v DAC a vysledok je taky, ze nerozoznam rozdiel oproti SACD, alebo je dokonca zvuk lepsi nez z SACD stopy.

Bartoli napísal:
syceni misto vysek je otresny problem na houslich atd....ale dost lidi nevi o cem to je protoze nemaji aparat co ma aspon minimalni kvalitu

Bartoli: Komu vysky z CD neprijemne nesycia, nema dobry DAC? Niet nad tvoj uz celu epochu syciaci Sony a kvaline DACy na pocuvanie z PC neexistuju? Pises na zaklade jednej skusenosi s USB audiom u tvojho kamosa a to ti staci na taketo zovseobecnenie? Nazory ludi, co sa teme venuju vela rokov a ich rukami preslo naozaj vela zariadeni, ako Herstens, Atkinson, Darko a pod., su pre mna doveryhodnejsie.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 19:30:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartolimu vadilo subjektivně málo výšek, a že to není ostré, nebyly slyšet pazvuky na houslích, které by měly být slyšet - pouštěla se ovšem moje nahrávka, která žádné takové pazvuky nemá, pro představu o kvalitě nahrávky:
Antonio Vivaldi - (2014) The Four Seasons (Anne Akiko Meyers, 24-96khz)

ale je možné, že mu neseděly planáry Neo, více směrují a jejich charakteristika je klesající, nemají horní rezonanci. výšky nepůsobí tak otevřeně jako u nesměrující kaloty


Naposledy upravil Rob dňa So máj 17, 2014 19:32:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 19:31:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
jen bych doplnil, že se jednalo o mě, tedy Dac Casea Sirius, preamp SPaudio P1 a koncák A400, bedny a poslechovka od Velkého Boba, já bych řekl, že mi to hraje dobře, rozlišuje to nahrávky dokonale. pak si někoho pozvěte domů...

Pretoze on si zvykol na ten jeho zvuk vratane toho sycania a zvyk je zelezna kosela ...
Nepodcenujme, ze mozog je neskutocne prisposobivy a celkom podvedome si navyka a uci sa rozlisovat v tom, co mu je dlhodobo ponukane ... tak ako si dokaze navyknut aj na nie celkom optimalne okuliare.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 19:36:02    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:

Nepodcenujme, ze mozog je neskutocne prisposobivy a celkom podvedome si navyka a uci sa rozlisovat v tom, co mu je dlhodobo ponukane ... tak ako si dokaze navyknut aj na nie celkom optimalne okuliare.

Thumbs up Thumbs up Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 08:51:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Robe ty flacy co se poustely nebyly nic moc. Ale stejne si myslim ze tomu neco chybi. Uz jsem slysel mnoho sestav a CD hraje vzdycky stejne - ma to syceni pary na vyskach...nejen u mne doma ale vsude na drahem hifi...muze to byt klidne BW nautilus sneky a stejne to syci a muze tam byt zelezo za milion...je to CD formatem.

U roba to taky sycelo....CD je CD s tim nic nenadelas a ty nekvalitni flacy se sice tvarily jako hires ale hralo to spatne...nebyly to hires nahravky ani nahodou.

Jinak doma jsem hral cca 8 let na audiomat solfege a posledni leta mam jbl L90 + sony scd777es, po mnoha letech co jsem se o hifi nezajimal jsem si jen pro radost koupil mark levinson ML432+ BV audio P1SE zbytek mam zatim stejny - bedny JBL + sony.

Casem chci upgradeovat na BW801D+zdroj signalu DCS Puccini nebo mozna EMM labs CDSA ...rozhodne se nechci vzdat SACD formatu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 09:01:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcu z toho delat zbytecnou flame ale myslel jsem to tak .... proč myslíš, že se neorientuju v nahrávkach....ze se neorientujes v nahrávkach vazne hudby - nic vic....

Jinak jsem tam mel 1 svou nahravku - Magdalena Kozena Lamento DG- obycejne CD a to hralo u Roba lepe nez vsechny hires flacy co mi poustel Rob z PC.

Proste internetove stahovani hudby snese vsechno....soubory se oznaci hires ale neni to zaruka kvality ani technicke ani umelecke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 09:07:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
jen bych doplnil, že se jednalo o mě, tedy Dac Casea Sirius, preamp SPaudio P1 a koncák A400, bedny a poslechovka od Velkého Boba, já bych řekl, že mi to hraje dobře, rozlišuje to nahrávky dokonale. pak si někoho pozvěte domů...

Laughing

To je tak, když očekáváte pochvalu a dostane se vám subjektivního názoru hifistova. Příště je třeba dopředu jasně říct, že nic jiného, než pochvalu neberete...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 09:16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

odar, bogino, vlado - podcenujete me malinko, slysel jsem toho dost, prosel jsem si pred lety s brnenskou klikou mnoha poslechy ruznych aparatu v Brne- nejen na Matrix 800 a vintage veci od Machalika, ale i ruzne DPA, Parasound, Bryston, Sroll, Mekintose jsem slysek mnohokrát atd...+ nekolik vystav v Praze.
Pred lety me hifi bavilo - daval jsem tomu cas a bavilo me to obchazet i studia a poslouchat v Brne Nautily 800, sneky, u Straky Lindeman, ML, atd....

BTW uz pred lety jsme blbli s DACy...tehdy u Nojemece na M800 a bryston 4BSST se zkouselo a zkouselo.

Fakt si neskromne myslim ze mam poslechove zkusenosti Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 09:35:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pretoze on si zvykol na ten jeho zvuk vratane toho sycania a zvyk je zelezna kosela ...

Koukni kupoval jsem svyho levinsona v Nemecku, borec tam mel Focal utopia BE + ten muj ML432 a zdroj signalu LINN - cely to byl neskutecne pro me dobry zvuk ale sycelo to taky jako svine...a to se poslouchalo CD Harmonia Mundi 2012 - Claudio Abbado + Isabelle Foust - Berg/Beethoven violin concertos - vynikajici nahravka jak technicky tak umelecky.

Para na vyskach je CD realita 16 bit....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 09:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, včera o půl páté jsem se ptal na Jitter. Mohl by na můj dotaz někdo fundovaně reagovat? Díky!
A ještě mnohem dřív jsem psal, že kdyby někdo z vás prodával svoje stará CD, která narval do počítače, tak mám zájem. Ale jen první vydání z let 80.-90.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 10:16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

U roba to taky sycelo....CD je CD s tim nic nenadelas a ty nekvalitni flacy se sice tvarily jako hires ale hralo to spatne...nebyly to hires nahravky ani nahodou.


hires nahrávka to byla, jsem ti pouštěl jen hires nahrávky, tohle jsme pouštěli, a je to jedna z nejlepších nahrávek houslí (kvalitou záznamu)



Antonio Vivaldi - The Four Seasons (Anne Akiko Meyers, 24-96) - track 06.PNG
 Description:
 Filesize:  159.71 KB
 Viewed:  176 Time(s)

Antonio Vivaldi - The Four Seasons (Anne Akiko Meyers,  24-96) - track 06.PNG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 10:24:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrous:

citácia:
Jitter Does it Matter?

...

* It doesn't matter how a digital audio file is stored or if lossless compression is used. A file played back on a PC, network file server, portable flash-based player, WAVE, FLAC, etc. are all the same with respect to jitter at the file level. It's what happens later in the playback process that matters.

* Many devices exist which effectively reduce playback induced jitter to very likely inaudible levels. If you're worried about jitter it's easy enough to choose one of these devices--especially ones that back up their marketing claims with some actual valid test results (like Benchmark, Anedio, etc.).

* If you’re worried about jitter, choose a device that has been independently tested for jitter with similar jitter spectrums to those shown in this article. Look for sidebands and “spread” under –110 dBFS.

* Jitter present on recordings, from the A/D process, is a more serious problem and cannot be removed by any playback hardware.

Zdroj: zaver clanku http://nwavguy.blogspot.cz/2011/02/jitter-does-it-matter.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 10:37:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
podcenujete me malinko
Nepodcenujeme. Jednoducho sa ti paci "iny sound" a to je vsetko. Nie je dovod sa kvoli tomu dotahovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 10:37:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Pretoze on si zvykol na ten jeho zvuk vratane toho sycania a zvyk je zelezna kosela ...

Koukni kupoval jsem svyho levinsona v Nemecku, borec tam mel Focal utopia BE + ten muj ML432 a zdroj signalu LINN - cely to byl neskutecne pro me dobry zvuk ale sycelo to taky jako svine...a to se poslouchalo CD Harmonia Mundi 2012 - Claudio Abbado + Isabelle Foust - Berg/Beethoven violin concertos - vynikajici nahravka jak technicky tak umelecky.

Para na vyskach je CD realita 16 bit....

Jasne, ono to nie je tak jednoduche, ako som vyssie vyjadril. Nejde len o DAC, ale o cely retazec + tiez o to, kto ako pocuje - nepisem lepsie ci horsie - v tomto sme rozni a je to normalne. Kazdy si musi hladat zvukovy retazec, ktory jemu vyhovuje a dvaja sa nemusia zhodnut na tom, co hra kvalitne a zaroven prijemne. To je zivot.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 11:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero: ten článek o Jitteru mi nic nedal. Dočíst se něco o tom, že výstup z PC stojí za hovno, z čínskýho Fiio za pár korun za menší hovno a s DACu za 1600$ už to je paráda, je pro mě informace na úrovni předpovědi počasí...
Trochu dost si navíc protiřečí, když tam píše, že nejhorší je to na straně A/D konverze u záznamu a pak to vše zachrání externí DAC za +/-30000,- Kč konkrétní značky.
Že by PR kecy a marketing???
Já se ptal na to, zda někdo z vás slyší kolísání hluboko pod miliardtinou sekundy a ne si číst v angličtině složitě napsanou poučku pro děti ze školky, že když hodinky tikají o desetinu vteřiny jinak, že to je slyšet...

Tak nevím, ale možná fakt nejsem dost chytrej...

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 11:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Prostě jsi se jen ocitl v prostředí, kde jsou víra a nahodilé pocity a zážitky hlavním zdrojem "informací" a přesvědčení. Neměj přehnaná očekávání. Chceš-li hledat, jak se věci opravdu mají, tady to velmi pravděpodobně nenajdeš. Taky to ale bude stát nepoměrně víc úsilí, navíc zjistíš, že o spoustě věcí se toho pořád jednoduše dost neví...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 12:39:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrous - uz som to tu na fore raz pisal. Robili sme pokus, kde sme hudbu pustali cez zvukovu kartu Emu1616m s jitterom 900ps, z karty isiel signal do dac bez synchronizacie. Potom sme kartu zasynchronizovali hodinami s dac, teda jitter sa eliminoval na nejaku velmi malu hodnotu(teoreticky na nulu), karta bola v rezime slave. A treti pokus bol ten, ze signal z karty isiel do dac s asynchronnym reclockingom, kde sa jitter eliminoval na 10 ps.
Ak bol jitter 900ps, zvuk bol "poddekovy". Najlepsi vysledok sa dosiahol ked karta bola synchronizovana, testovaci posluchaci to komentovali "spadli 4 deky". DAc s Asrc bol hodnoteny ako druhy v poradi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 12:43:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jitter je problém hlavně nedeterministický, tedy ten, který se vyskytuje naprosto náhodně. Abys to pochopil, tak jitter je chvění náběžných a sestupných hran obdélníkového signálu na časové ose. Taktéž je to fázový šum v určitém frekvenčním pásmu převedený do časové domény.

Tady máš obrázek:



A způsobuje velké problémy. Jednak snižuje efektivní bitovou hloubku převodníku, to znamená, že při 24 bitovém převodníku bys teoreticky měl dostáhnout dynamického rozsahu 144,49 dB, takový převodník samozřejmě zatím ještě ani neexistuje, pro komerční sféru je maximum nějakých 125dB, tj. efektivně využívá něco kolem 21 bitů, nicméně pouze za předpokladu, že jitter není moc vysoký. Pokud se zvýší jitter, dojde k masivnímu snížení tohoto DR, často klidně až k 16, nebo 15 bitům (jitter někde už v řádu ns). Samozřejmě se to dá přesně spočítat, ale mi se nechce Smile

Další věcí je, že rapidně zhoršuje odstup signál/šum, zhoršuje tedy i THD+N a v některých případech může mít vliv i na THD (ale ne přímo). Všechno je to způsobené tím, že převodník převádí mezi analogovou a digitální doménou v momentě náběžné nebo sestupné hrany...no a pokud je pokaždé jindy, tak se způsobí nelinearita.

Aby ti to něco řeklo, tak jitter dobrého koaxiální S/PDIF přenosu je cca 50, 60 ps. To se dá považovat jako dostatečné na nějaké běžnější sestavě, ne na špičkové.

Jitter optického S/PDIF přenosu (toslink) se pohybuje mezi 1000 - 15000 ps, což je na blití, naštěstí S/PDIF receivery jsou schopné to stačil dolů, ale také ne na moc.

Jitter ISYNCHRONNÍHO USB je cca 2000 - 3000 ps, což je dost, to je například to fiio co jsi tam viděl.

A pak jsou tu asynchronní řešení, ty dostahují jitter pouze oscilátorů u DAC. Moje asynchronní USB zvukovka má například jitter v řádu maximálně stovek fentosekund. Casea se pohybuje výš, protože má docela špatně navrhnuté obvodové řešení (nejen) okolo oscilátorů.

A jakej to má vliv na zvuk? Uječené výšky, upatlané basy, nepřesně definované středy, jinak řečeno nelinearita v celém frekvenčním pásmu - signál se prostě patlá a lítá si tam jak chce. Dá se říct, že těch 150ps (nebo kolik tam máš), je hodně a dá se to na dobré sestavě a nahrávce poznat.

Proto je ideální řešení mít hires soubory v PC a přehrávat přes asynchronní USB DAC, je to zkrátka nejlepší možné řešení digitáního audia, společně s firewire a thunderbolt, samozřejmě za předpokladu správně provedené galvanické izolace od PC, jinak tam poleze bordel na cca 8kHz (hispeed USB audio posílá jeden packet každých 125us, podobně jako fullspeed každnou 1ms, tam zase tedy vzniká rušení na 1khz). Přes USB totiž není problém protáhnout 768khz při 32 bitech float + 512DSD, zdá se to jako zbytečné, ale takto vysokými vzorkovacími frekvenci se dá krásně obejít FIR a oversampling v DAC a použít například daleko kvalitnější SoX Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:06:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Čosi podobné, čo popisuje Slimak, sme skúšali s CD prehrávačom, ktorý mal word clock vstup. Po použití ext clocku to hralo lepšie. CD prehrávač nebol žiadne "orezávatko", šlo o škatuľu za skoro 10 000 EUR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:13:40    Predmet: Odpovedať s citátom

No prosim, Dohnalik Ti to pekne napisal aj s lahko pochopitelnou teoriou. Je fakt, ze ohladom jitteru sa pekne teoria zhoduje s posluchovou praxou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:24:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za obsáhlé odpovědi, nicméně to stále leží mimo moji moje schopnosti chápání. Rozumím pojmu Jitter, chápu chvění náběžných hran v časové ose, ale nechápu, proč to ve výsledku má tolik ničit zvuk. Je-li jitter 166ps, potom to na vysokém tónu, který už nikdo z nás neslyší, protože nám není 5 let s délkou vlny 2cm udělá posun 0,00000207mm. Kde je teda ten strašný problém a zvuky pod dekou. Já to mám ostré myslím dost a je-li v nahrávce informace, moje Dynaudio C2 signature mi ji rády přednesou.
Fakt to moje hlava nebere. Ani kdybychom to brali podle vzorkovacího kmitočtu, který je tedy 44,1k až 176,4 u CD přehrávačů a ne podle zvukových vln, pořád to budou jen statisíciny % zkreslení. A repro nám zkreslí o 5% a místnost o 25% a víc a digitální remastering CD o 90% a víc.
Tak a do mě. Já to chci jednou pochopit. Smile

A stále platí moje poptávka pro ty z vás, kteří vychvalují počítačové hraní, že rád koupím stará CD z konce minulého tisíciletí. To už jste je všichni prodali? Smile

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)


Naposledy upravil Mokrouš dňa Ne máj 18, 2014 13:36:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:34:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Co kdo slyší nebo slyšel a měl při tom pocity je individuální věc a v pořádku. Dovolím si však komentovat neznalost či nedorozumění (hifibláboly), které zde zazněly:

1. prosím odlišujte produkci nahrávky (a tím pádem její kvality) od nosiče na němž je distribuována. Jsou to zcela rozdílné věci, které spolu vůbec nemusejí souviset a nemusí být mezi nimi vůbec žádná kauzalita. Vliv toho, jestli je na distribučním nosiči napsáno DSD, SACD nebo flac 24-96 nebo dokonce CD a jaká je to ve skutečnosti kvalitní nahrávka je zcela minimální nebo vůbec žádný.

2. Máte vůbec porozumění o tom, jak vzniká nahrávka všeobecně a jak vlastně vzniká nahrávka, která je označena jako „pure“ DSD nahrávka? Jaká jsou technologická omezení při tvorbě DSD nahrávek a jestli vlastně na SACD označeném pure DSD posloucháte čistý (hahaha) DSD?

3. Rozhodnutí producenta nahrávky je zcela zásadní na to jak bude nahrávka vypadat zvukově ve výsledku (kdo na jaký nástroj jakým mikrofonem v jakém prostoru) a jakou tomu dám podobu co se týká balance v mixu. Nikoli to, jestli je to nahráno DSD nebo highres PCM a jak už vůbec není podstatné jak je to distribuováno (DSD převedeno do PCM flac či PCM fistribuováno jako SACD placka.

4. A vůbec máte asi tak představu jak vysoce rozlišující jsou dnes používané mikrofony, které se často používají na audifili obdivovanými hájrez nahrávkách? V klasice to tak naštěstí není, ale například džus-blus se přece nahrajou nejlépe přes obstarožní „ och uch ach vintage“ velkomembránové flaškové Neumanny Rolling Eyes a kocháme se nad tím, jak je to sweeeet a smooth a „hájrez“, přičemž úlohou těchto mikrofonů je jen připomenout a nasimulovat zapatlaný alnagonový zvuk – aby to znělo jako staré nahrávky, kdy jsme byli mladí a krásní Smile a teď jsme již jen krásní. Ve skutečnosti je úlohou zamaskovat chybičky v nástroji, hře či sále. Tedy nic co by bylo high-resolution audio – navíc jaký asi mají rozsah a frekvenční charakteristiku tyto mikrofony? Raději bez komentáře.

5. A dalších částech nahrávacího řetězce je to podobné.Magické patlající mikrofonní preampy se svojí zvukovou signaturou (a uznávám, některé jsou opravdu fajn), případně další krabičky (kompresory, eq, hall), které jsou součástí cesty záznamu při produkčním procesu. Je to „hájrez“? Ale to my hifisté přece neovlivníme, my máme jen své pocity při poslechu, sdělené pocity jiných hifistů a marketingové materiály a taky marketingové materiály jiných hifistů...

6. A co samotná nahrávací workstation a formát v kterém jede, a která výsledek nahrávky ovlivní zcela minimálně, vlastně vůbec ne? Ale to je přece pro hifistu to nejdůležitější. Přitom většina DAWů DSD nepodporuje a přitom „by mohla“ Proč asi? Takže z těch co DSD podporují je to jen Pyramix. Ale Pyramix po náběru DSD signálu pro editaci převádí jako celek nahrávku do DXD (což není nic jiného než komerční označení pro PCM 24 bit 384kHz) Takže zbývá pouze Sony Sonoma nebo stará Sadie (novější Sadie už nepodporují DSD, světe div se... asi proč?) umí nativně DSD. A to pouze jen v případě, že se v postprodukci nic nedělá a jen to co se nabere se bez změn vyprintuje jako master. Jakýkoliv střih nebo změna hlasitosti, panoramy, ekvalizace, komprese nebo umělé dohallení (ve všech neklasických nahrávkách jsou umělého hallu vyrobeného v PCM tuny a jak si hifisti chrochtají...) , vše se převede do PCM a hurá na úpravy. Takže je to potom pure DSD? Leda tak pure Debil Se Diví. Jaaaaj, ale my hifisti eště potřebujeme na bookletu napsáno „magický mastering“ a věřit tomu jako hifiovce. A kde a jak budeme akože mááááásterovat? Opět to buď převedeme do toho „zlého zlého“ PCM (nějaký VST plugin) nebo to převedeme D/A konverzí a proženeme to nějakou krabičkou či nejlépe vintage krabicí s vlastním podvozkem a pak zpátky A/D do DSD? A to má jakože být high-res, když to „zalnagonizuju“ (zapatlu) tímto způsobem? Ale bude to mít míň výšek a hifistům se bude zdát, že je tam tím pádem taky méně páry na vejškách, když si to pustí přes home consumer hifi a budou si spokojeně chrochtat.... vždyť je na bookletu SACD napsáno DSD nebo dokonce pure DSD Rolling Eyes

A současný mediální boom okolo DSD? No, co bysme jim ještě tak prodali? No, hájrez PCM převodníky už mají, kvůli tomu si novou krabičku nekoupěj, tak zkusme vzkřísit DSD a vymejt jim uši, že zrovna toto potřebujou... raději bez komentáře...

Pokud vás nepřesvědčím já, snad by vás mohl přesvědčit Mark Waldrep a jeho přednáška na RMAF z roku 2013 (RMAF je setkání hifistů, kteří přemýšlí hlavou, ale asi i těm se to moc nelíbilo co a jak natvrdo říkal...)
http://www.youtube.com/watch?v=nNmBrQanwFc
A lahodným vinilovým alnagonistům toto video už vůbec nedopoučuji, mohli by přijít o iluze...

PS: pane vrchní, včera o půl páté jsem si objednával párky s hořčicí bez džitru a stále jste mi je nedonesl ani s odpovědí na stříbrném podnose... Smile

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:38:34    Predmet: Odpovedať s citátom

mabat: to je na mě? určitě bys to vysvětlil líp Smile

Mokrouš: ten jitter je na masterclocku, tj frekvenci nejčastěji 24,576 MHz pro násobky 48khz (96, 192, 384...), tam hraje pár ps už velkou roli. Samozřejmě v DAC se to vydělí a převod probíhá na cca 1-7MHz, záleží na převodníku, pokud se nemýlím.

//souhlasím s coughem. Taky je potřeba tohle forum brát opravdu s velkou rezervou, já se sem často chodím občas spíš jenom zasmát (nedávno mě pobavila diskuze o tom, jak USB kabely u asynchronního audia hrozně zlepšujou zvuk), ale taky je mi líto, jak si všichni manipulujou se svým "obecenstvem" jak je to potřeba a jsou tu za velký mágy. A jelikož tu očividně nejsem vítanej, tak v téhle diskuzi končím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:47:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš napísal:
Díky za obsáhlé odpovědi, nicméně to stále leží mimo moji moje schopnosti chápání. Rozumím pojmu Jitter, chápu chvění náběžných hran v časové ose, ale nechápu, proč to ve výsledku má tolik ničit zvuk.
...
Tak a do mě. Já to chci jednou pochopit. Smile

Podla mojho nazoru podcenujes nas sluchovy organ, co vsetko sme schopni rozlisit. Myslim, zeby si to potreboval posluchovo porovnat. Len diskusiou na fore si to nedas do vztahu s praxou, nebudes tomu verit.

Aj Slimak ti napisal: "Je fakt, ze ohladom jitteru sa pekne teoria zhoduje s posluchovou praxou."

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

To: Cough: Proč Tě stále nazývají potupně Hifi obsluhou, když evidentně víš o čem mluvíš? To tu někdo přiděluje podle sympatií, nebo to naskočí samo, až něco okomentuješ 1000x? Smile
_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Ďalšia
Strana 2 z 22

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist