Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
ANO
41%
 41%  [ 21 ]
NE
58%
 58%  [ 30 ]
Celkom hlasov : 51

Autor Správa
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:59:26    Predmet: Odpovedať s citátom

cough Love Love Love
Myslím si, že niektorí neinformovaný hájendisti budú dnes dosť ťažko zaspávať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 14:02:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Dohnalík, nefuč sa za každú kravinu. Možno ten váľajúci sa Mabat patril mne:-) Napísal si pekný príspevok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 14:04:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Cough Applause Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 14:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha. Tak pokud Jitter dělá bordel na řídících hodinách, kde to běhá na několika MHz, tak potom Jitter o hodnotách kolem 0,1 GHz už se může maličko projevit. Ale pořád si nějak nemyslím, že to zadekuje zvuk a podobné věci. Ale možné je cokoli.
Spíš bych to přisoudil celé konstrukci daného přístroje včetně napájení, výstupních obvodů a výstupního napětí a odporu a tím vlivu na propojovací kabely do předzesilovače atd. No, možná bych někdy později měl někoho z vás navštívit a vaši Hi-res. nahrávku dát na CD a pak pustit na vaší sestavě na jednom tom samém místě a porovnat. Ale i tak to nebude fér, protože váš DAC a moje CD nemá stejné výstupní obvody.
Prostě začínám pomalu chápat, že SACD asi fakt není, resp. nebyla spása hudby a hlavní je zvukový inženýr a jeho nadřízení ve vydavatelství.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 14:20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

cough: Diky, zobral som si z toho: Produkcia vs. mastering (postprodukcia?), zvyraznil si vplyv produkcie.

Ale: Ked remastery zneju horsie nez povodne vydania, problem nebude v mikrofonoch a pod...

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 14:37:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Dohnalik napísal:
mabat: to je na mě? určitě bys to vysvětlil líp Smile

Což o to, celkem jsi se snažil. Úsměvná je jenom ambice vysvětlit jitter včetně porovnání různých způsobů přenosu signálu jedním obrázkem a pár řádky textu. V žádném případě nechci působit dojmem, že já jsem ten, kdo tomu rozumí. Ale alespoň vím, že je to mnohem, mnohem složitější...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 14:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa - sme na verejnom fóre. Asi inak by diskutoval napr. Krasomil s GG alebo Babaudiom a inak hifista, povedzme že som to v tomto prípade ja, aby sa tu nerozpútal zbytočný flame, čo chcem chápať všetko najlepšie jednou vetou a vysvetlenie sa musí zhodovať s tým, čo očakávam, lebo ak nie, tak bude zle Smile Je to všeobecný jav na fóre, kde sa buď vadím, alebo chcem, aby mi všetci potvrdili, že mám pravdu. Dohnalík robí DACy a určite tomu rozumie, ale ani on nie je David Copperfield aby vysvetlil hifistovi v dvoch vetách ako ten jitter vlastne funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 14:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem se proboha nepokoušel vysvětlit jitter pár řádkama textu a jedním obrázkem, já jsem se jenom pokusil říct velmi povrchně proč to vadí (a i tam jsou chyby kvůli zjednodušení celého problému). Vždyť z toho textu je přece jasný, že to není ani trochu do hloubky, takže tvůj příspěvek je tady úplně zbytečný a je pěkné, že víš, že je to daleko, daleko složitější, ale to víme asi všichni Very Happy Snažil jsem se spíš říct, že synchronní S/PDIF je rozhraní vhodné tak maximálně na propojení televize a levného receiveru a že rádoby super CD přehrávače nejsou až tak super.

Já jsem spíš digitálně zaměřený člověk, vyvíjím vlastní USB audio transport s dvoujádrovým ARMem, který má výkonné DSP instrukce, jež hodlám využít pro implementace vlastních resamplerů, filtrů a později i parametrických ekvalizérů a jiných hraček jako decimační filtry a převody DSD -> PCM, PCM -> DSD, kdy všechno bude běžet s velice nízkou latencí přímo v procesoru. K tomu budou i mé vlastní ovladače pod Windows, Mac a Linux a podporovány budou i zařízení s iOS a Androidem. Přesně z toho důvodu považuju SACD za mrtvé medium a budoucnost vidím v přehrávání na PC, kdy až trochu ovládnu unixové systémy bych chtěl udělat i krabičku jakou popisoval Slimak (připojí se k netu a hraje se).
DSD už mám napsané a funguje mi a musím říct, že se mi prostě nelíbí, zatím jsem to zkoušel pouze slepým testem na mém AD1955 bastlu (v porovnání například s tím co z ADček vytáhli GG a baba), ale neoslovilo mě to, nemastné, neslané, přepálené a s hromadou VF bordela (který jsem i naměřil).


Naposledy upravil Dohnalik dňa Ne máj 18, 2014 15:04:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 15:01:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Dohnalik: Myslim, ze prave takyto "popularnovedecky" popis obrazku sa hodi na verejne diskusne forum, kam chodia ludia vsetkych moznych kategorii. Mna zaujali najma tie cisla, co si uviedol. Diky.

Off topic ! A ohladom USB kabelaze: Externy zdroj u mnohych z USB napajanych zariadeni naozaj pomaha - ver ci never. Wink

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 15:05:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím, to jsou DAC, které jsou špatně udělané Smile Tak jako některým zesilovačům pomůže síťový filtr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 15:05:53    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Mokrouš"]To: Cough: Proč Tě stále nazývají potupně Hifi obsluhou, když evidentně víš o čem mluvíš? To tu někdo přiděluje podle sympatií, nebo to naskočí samo, až něco okomentuješ 1000x? Smile

Cough je velmi inteligentni borec a jeho technologické - poslechove -nahravaci zkusenosti melze neocenit - ale pro me je Cough mala hifi zahada, kdysi davno jsem pricuchnul k DPA a shan a podobne vyrobky /v Brne toho byl tehdy hafl/ a pro me to bylo jasne ze tudy moje cesta nepovede a Cough naopak byl tehdy v te skupine co rikal ano tudy jit /lopuch/....mam i zabavnou vzpominku z tohoto ranku - na to nezapomenu jak mi Mak snad 2 hodiny na BP vykladal ze kdyz zajisti ty nejdokonalejsi napajeci a fitracni a oddelovacimi trafy vyladene podminky tak mu DPA386 hraje jako vino...atd...

Docela by me zajimalo kam se Cough dopracoval, vim ze koketoval se studiovou technikou /imho taky zajimava slepa cesta v Brne byla se studery/...samozrejme citim z Cougha tu znalost ze superdrahy highend je nalestena navonela zdechlina tak proto me zajima co je jeho cesta....tipnul bych si ze to highend za státisíce nebude Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 15:18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

cough Thumbs up

a díky za výborný odkaz http://www.youtube.com/watch?v=nNmBrQanwFc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 15:34:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pobavilo mě jen to, když se na základě nahodilé znalosti teorie a nahodilé poslechové zkušenosti prohlásí, jak to spolu pěkně souhlasí. Navíc jsem přesně o tom asi dva příspěvky předtím psal.

Ale uznávám, že to není humor pro každého. Jako bych nic nenapsal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 15:34:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Holt se tady budu muset postupně zorientovat sám, jak to tu chodí a kdo co zná a ví a kdo je jak zaujatý. Já se spíš snažím selsko-technickým rozumem dobrat tomu, proč něco je tak a něco zase jinak. Nejsem zarputilec a jsem ochotný připustit, že moje přístroje nejsou nejlepčejší na celým světě.
V mládí jsem slyšel DPA a líbilo se mi to moc. Zdroj Accuphase, bedny různý (Shan, Dynaudio a další) Ale už je to dávno. Shany jsem doma měl 520 i 540 a raději jsem měl ty 520 kevlarový. Dříve nějaký Tannoy, který se samy v noci rozpadly na díly, taky Wharfedale, ty hrály vanu a syčely, B&W zase byť snesitelně, ale tak nějak cinkaly a sjednocovaly a nakonec jsem se dohrabal k C1 a posléze k C2 signature a ty rozhodně nesjednocují a nehrají stejně. Co skladba, to naprosto jiný zvuk. Takže myslím, že dokážu reagovat na zdroje zvuku.
Zkrátka mme zajímal pohled místních na CD a SACD jako takové a postupně pochopit slabiny a výhody jednotlivých systémů. To abych si za rok nešel koupit Accufejze za 200k a nečekal zázrak Smile
Já stále především razím názor, že základ vší krásy a nebo naopak zla je nahrávka samotná a zkrátka dokud se vydavatelství neprobudí (spolu s posluchači i hudebníky) nemáme šanci na kloudný nosič.
A mě to štve, protože nechci hrát z počítače. Rozhodně ne dnes. Možná jednou budou jednoúčelová zařízení na bázi počítače, která budou vychytaná, zobrazí mi fotky alba a texty a veškeré informace, nebudu je muset ladit a instalovat a budou hrát bezchybně. Do té doby ale chci držet v ruce kulatý nosič a těšit se z toho, jak si ho pustím na krásném stroji. Možná to zní hloupě, ale já to tak cítím. A chtěl bych, aby to tak ještě chvíli fungovalo.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 16:12:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš - pokud jde o SACD ma to smysl jen u klasiky a obecne jen u novejsich nahravek cca po roce 1990....ale jak Ti napsal Cough neni to tak snadne i SACD muze byt pokazene primo od zvukare a jak psal Cough celkem zasvecene jinde - to jak to zvukar vyprasi je casto dulezitejsi nez jestli je placka na CD nebo na SACD.

Jinak sis asi vsimnul ze na kecarne jede propagace hrani PC + DAC a tohle reseni neumi SACD takze tady nemuzes cekat ze ti komunita SACD oceni.

A na accuphase za 200k se vykasli imho v teto cenovce ma smysl jen EMM /Meitner a DCS. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 16:28:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli: Tak já samozřejmě vím, že zprasenost nahrávky je alfa a omega všeho, však jsem s tím toto vlákno založil a mám to v podpisu a dokonce se snažím i o komunikaci s vydavatelstvími jako je Sony (marně), takže to snad jasně dokazuje, že to chápu.
Jen mne zajímaly rozdíly a plusy a mínusy a postoje vůči SACD, protože jsem měl za to, že to je lepší formát než CD. A stále zatím, mám.
Nicméně, teď vidím, že lepší bude asi hledat jen ta stará a pár výjimek nových CD, které hrají OK a k tomu řešit kvalitu převodu CD přehrávače. Prostě do počítačového hraní mne nikdo zatím nedostane. Viz výše.

Snad časem pochopím, jak to s tím jitterem vlastně je doopravdy. A k čemu je tedy 24 a 32bit processing u DENONU, když zde čtu, že max.21bit a šlus? A k čemu je teda vzorkovací kmitočet, když vše závisí na taktu master clocku? Prostě potřebuju selsky (+ nějaká ta matematika a jasný příklad) pochopit, proč mi pikosekundy mají kurvit basy, pardon zapatlávat.

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 16:53:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Len na okraj - hram z pc+dac, ale mam aj sacd player a kopec sacd nosicov. Momentalne pc+dac u mna vitazi.
Mabat - myslim, ze Dohnalik nema "nahodile znalosti teorie", rovnako ako aj moj popisovany test nebol nahodily, ale bol jednym z tych, kde sa zucastnilo viac ludi v slepom teste a minimalne ohladom emu1616m bol preukazny, pretoze hodinami a synchronizaciou karty sa ovplyvnil hlavne velky jitter, ktory karta ma.
Inak humor je fajn, zvlast v hifi Smile


Naposledy upravil Slimak dňa Ne máj 18, 2014 16:59:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 16:56:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Z obrazkov sa da pochopit vsetko...


0,064ps.png
 Description:
 Filesize:  103.41 KB
 Viewed:  170 Time(s)

0,064ps.png



1,57ps.png
 Description:
 Filesize:  53.86 KB
 Viewed:  170 Time(s)

1,57ps.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 17:01:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Gg vdaka Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 17:20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Sice to pořád vůbec nechápu, ale z grafů vyplývá, že už Jitter okolo 1-2ps, způsobuje nárůst šumu, který jde do slyšitelné oblasti.
Jak je tedy možné, že zatím každý graf, který jsem viděl u mého DCD 2000AE, vypadá tak ukázkově krásně? V Audio.de naměřili prý 166ps, to už by to mělo jen šumět, ale mě to hraje pěkně. I na -80db je slyšet solidně hudba i když pravda, je tam už docela slyšet i ten kvantizační šum.
Fakt by mě zajímalo, co by lezlo z testovacího CD DENON, nebo jiného se záznamem hudby na -80db na EMM Labs a nebo jinde, kde je Jitter pod 1ps, respektive blízko nule. Mimochodem, říct si za přehrávač 600 000,- Kč tak to je opravdu prasárna.
Kde jsou ty doby, kdy vám SONY prodalo 27kg SACD přehrávač za 2500 Dollarů???
Proč dnes nejde za 50 000,- Kč koupit něco podobného, co navíc technologicky poskočilo o 20 let v čase? Protože jsou všude jen nenažraný hovada, který se snaží orvat hrstku nadšenců na kost, když většina poslouchá mp3 z plastu Sad
Kdoví, ale co Němci naměřili..., protože předchůdce mého strojku, pravda poněkud dražší a kvalitnější DCD SA1, měl takt na master clocku 768fs a ten můj vyrobili mnohem později a chlubili se snížením Jitteru, takže aby se v tom prase vyznalo. Člověk bez patřičného vzdělání a měřících přístrojů za statisíce si vlastně ani nemůže nic pořádně vybrat, jen dát na pocity a nebo slepě věřit a to se mi nelíbí.
To platí pro všechna zařízení. Brzy se chystám ještě do vlákna o zesilovačích a také se budu mimo jiné ptát, proč se dnes skoro nikde nic pořádně neměří. Jen se napíše, že to má 200w na kanál a že to je bomba a že to stojí 100 - 200k a vole proč to nekoupíš... Fakt hrozná doba. Vše je podplacený a nikdo vám pravdu nepoví... Sad

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)


Naposledy upravil Mokrouš dňa Ne máj 18, 2014 17:30:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 17:23:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Obrazok k teme od autora prezentacie z coughova odkazu na youtube video:


Zdroj: http://www.realhd-audio.com/?p=2875
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 17:45:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinými slovy tedy CD s ohledem na repro a bytovou hlasitost stačí a dokud nebudou nosiče nahrané kvalitně, nemá cenu řešit víc a 24/96 je tedy vlastně naprostý ideál s ohledem na rozsah lidského sluchu a prostorové orientace.
_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 17:52:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrouš - blbost.

Aj pri CD ma zmysel upsampling a kvalitny DAC...Nezachrani to nahravku, ale bude to "pocuvatelnejsie"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 18:04:07    Predmet: Odpovedať s citátom

GG: Aj vas DAC zahraje lepsie CD resamplovane na 9624 nez by bolo prehravane v povodnom formate? Ak ano, tak cim to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 18:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

digi filtre, interny oversampling, aliasing...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 18:12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Cd sa resampluje na 176400. Obidu sa tym Fir v Ad1955. Kvalita zvuku potom zavisi na spravnom nastaveni Soxu. Gg ma uz predbehol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 18:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mario sak mozes vyskusat 44k1 vs. 176k4, staci prepnut Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mokrouš
Hifista


Založený: 15 máj 2014
Príspevky: 113
Bydlisko: ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 18:21:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak já jen reagoval na obrázek od "miera". Podle něj CD stačí.
Navíc já mám data upsamplovaná na 24bit/176,4kHz a pak teprve do Burr-brownu vedle master clocku. Tak to snad nemám tak zlý...
Ale dle grafů výše ohledně Jitteru by mi to vlastně ani nemělo hrát, ale jen lupat a šumět...
To jsem z toho jelen... Smile

_________________
Žádný učený z nebe nespadl a žádná investice do "železa" nezachrání špatnou nahrávku. ( Denon DCD2020AE, Accuphase E470, Dynaudio C2 II Signature, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 18:29:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Gregor - mám to odskúšané Smile 44k bez resamplingu má "väčšie gule", t.j. na výškach ukričané a asi tak, ako popisuje Bartoli. Resamplingom sa strácajú sykavky, "opar" na výškach a zlepšuje sa lokalizácia, skrátka miznú digitálne artefakty. Mokrouš - nuž dumať Ti nepomôže, jedine vyskúšať Smile Alebo neveriť a byť spokojný s tým čo máš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 18:30:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mokrous.
Tie grafy neukazuju sum, kt. budes mat na vystupe DAC, bola to ilustracia aky vplyv maju aj male rozdiely v ps na LF phase noise oscilatorov - thats it...Nie je to jednuche, na internete je kopu literatury ak ta to velmi zaujima, chce to samostudium, potom sa nebudes pytat na ps v audio pasme...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Ďalšia
Strana 3 z 22

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist