Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

zesilovače A třídy

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 09:40:25    Predmet: zesilovače A třídy Odpovedať s citátom

Zajímaly by mě názory posluchačů i techniků na poslech a technické aspekty zesilovačů A třídy. Uvažuju o upgrade své aparatury a líbí se mi např Accuphase A 60. Uvítám i doporučení na jiné možnosti / značky. Od A zesilovače si slibuju teplý zvuk ala lampy, mám už mnoho let doma audiomat solfege + laciné bedny JBL L90 (hraje to moc pěkně a ma to 13 palcový basák) a chtěl bych časem i tranzistorový zesilovač a bedny BW 801D. Poslouchám klasickou hudbu, mám i pár desítek SACD takže si asi ponechám jako zdroj můj starý SONY SCD 777 ES. Berte to jako otevřenou debatu, nerad bych nějakou flame-) Jinak místnost mám 45m2 takže velké bedny jsou tam možné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 10:26:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je prioritou posluch klasickej hudby, tak by som nejakú "teplotu" zvuku neriešil (nijako to nesúvisí s teplotou zosilňovačov triedy A alebo lámp Smile ).
Mal by to byť dostatočne výkonný, stabilný a hlavne neutrálny zosilňovač bez footprintu, nezávisle na hlasitosti , a kvalitné plnorozsahové boxy (napr. tie BW 801D) , 45m2 je slušný "hangár". Nič čo by si vymýšľalo a "prifarbovalo".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 10:42:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Lampy a BW801D neni dobra kombinacia. Lampove zos. maju zvacsa male tlmenie (DF) a to ti ten velky basak ,,neuhlida,,.

K lampovym zosikom rozhodne basak s mensim priemerom.

Pokial trvas na A-cku tak pre 801 by to asi mali byt polovodice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 11:38:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Marion,

třída A nemusí nutně znamenat "teplý zvuk", stejně jako třída AB nemusí nutně znamenat "studený zvuk". Budeš muset hodně zkoušet a hlavně včetně předzesilovačů, které dokážou hodně ovlivnit výsledný zvuk, to víš sám dobře. Se zkreslením to moc společného nemá, čím to je se mě neptej, rád bych to sám věděl, i když určitý odhad na základě topologií a použitých součástek většinou mám. Ten Accu A60 by mohla být dost dobrá volba.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 11:40:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Co něco od profesora Petříka?

http://hifiart.cz/new.htm

Ten nic jiného než Áčka nedělá ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 11:45:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Co něco od profesora Petříka?



Jen to ne.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 12:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel ho pro změnu chválil:

kazzatel napísal:
JJ, Pepa je třída a vždycky byl...


http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=8923&postdays=0&postorder=asc&start=150
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 12:45:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky PMA za názor, souhlasím že to bude cesta pokus omyl. Zatím mám jasno jen v těch BW 801D. Mám plán nejprve koupit ty BW a pak po čase hledat zesilovač+předzes. Bohužel nemám s ultradrahými přístroji osobní zkušenosti. Mám jen ty poslechy z výstav a v Brně u brněnské kliky a to byl vlastně skoro vždy z mého pohledu nevyhovující výsledek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 12:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
kazzatel ho pro změnu chválil:



Pozor na ironii.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 12:58:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Díky PMA za názor, souhlasím že to bude cesta pokus omyl. Zatím mám jasno jen v těch BW 801D. Mám plán nejprve koupit ty BW a pak po čase hledat zesilovač+předzes. Bohužel nemám s ultradrahými přístroji osobní zkušenosti. Mám jen ty poslechy z výstav a v Brně u brněnské kliky a to byl vlastně skoro vždy z mého pohledu nevyhovující výsledek.


Ještě je klika aktivní? Co takhle zorganizovat na jaře/v létě nějaký pokusný poslech?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 13:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

No vypadl jsem úplně z dění brněnské kliky, několik posledních let jsem se věnoval budování baráku a nebyl moc čas na nic jiného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 13:38:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč ironii ? Ing. Petřík šel vždy svou destou a tu si PROŠLAPÁVAL SÁM...a šel po ní důsledně, s důrazem na precisní práci a má proto můj obdiv, přesto, že s některými pohledy osobně ne zcela souhlasím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 14:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Off topic !
Napr. meranie skreslenia odpočtom skreslenia generátora od nameraného skreslenia zosilňovača je dosť svojská cesta (na absolventa EF s doktorátom).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 15:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli :
Nejsi náhodou ty ten člověk, který svého času akceptoval (a někdy až militantně prosazoval) pouze maximálně analytickou a nezkreslenou reprodukci hudby ? Co způsobilo odklon od tohoto pojetí a přeběhnutí na opačnou stranu barikády (tj. flašky) ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 15:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Rovněž úvodní page s dětičkama působí dost přiblble.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 15:14:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Tech. vysvětlení jsou dost tendenční (nehledě na chybu při výpočtu zkreslení, na kterou upozornil BV - jedná se o nesmysl který nebere v úvahu fázi jednotlivých spektrálních složek zkreslení).

Z minulosti známe i obvodová řešení. Je to víc (a hlavně) o designu.
A to že srovnává na vlastních stránkách s konkurencí (ML, Krell) mi dost silně připomíná jednoho nechvalně známého konstruktérského génia.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2014 16:00:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Technickou stránku posoudit nedokážu, ale pan profesor má internet dost na háku, a i když je na úvodní stránce informace o poslední aktualizaci 3.10.2013, tak drtivá většina jeho webových stránek je stále stejná, kam až moje stará paměť sahá. Navíc třeba ta stránka s měřením vypadá spíš jako stará skripta, takže je otázka, kdy naposledy podobné metody reálně používal. Samotná stránka je z března 2003, ale ta "skripta" psaná ve Wordu, ze kterého to bylo exportováno, mohou být ještě starší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2014 16:42:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Eeeeeeej Bartoli je zpet, stare hificasy se vraceji Smile

U tech Acek bych byl opatrny na teplo, co si pamatuju z aktivpaketu u Vulkanu, tak to melo vysoky klidovy proud a strasne to topilo. V lete to bylo celkem dost obtizne poslouchatelne, protoze to poslechovku v horkach vzdy vytopilo tak, ze se tam nedalo vydrzet ...
Tak jsem zvedav, co nakonec vyberes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 09:07:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekal - no trochu jsem zestárnul a dnes už militantně nic neprosazuji. Můj dnešní pohled na HIFI je že si chci jen udělat radost. BTW ten solfege produkuje dost solidní zvuk, nechám si ho pro radost i po zakoupení tranzistorového řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2014 22:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

měl jsem tu čest (už před nějakými 3-4-5 roky) navštívit Ing.Petříka a poslechnout si tenkrát 2 z jeho strojů, stavěl v té době FBA-001 (9. obrázek v sloupci "realizované modely") a hrálo mu to tam vyloženě skvěle! Byl jsem i svědkem měření průběhů a zkreslení, a v ničem se to nelišilo od publikovaných výsledků na webových stránkách. Pro mě je Ing. Petřík taky rozhodně třída
_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2014 08:03:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci rejpat, ale před pár lety si psal, že to hraje skvěle, když sis postavil pokusnej vzorek HQQF.

Jak to vidíš dneska ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2014 08:35:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukal jsem na stereophile a docela me zaskočilo jak ty drahé stroje zkreslují, namátkou velmi špatné vysoké zkreslení mají konce krell, ale to celkem koreluje s moji zkušeností z poslechu. Díval jsem se i na testik/měření Mark levinsona ML431, dnes je na audioamrkt několik ML 432 za 4500-5000 euro coz je v limitu+ je tam mnoho předzesilovačů ML 38 / 380 cca 1800-2000 euro - to je taky v limitu co chci dat. Co si o tom ML 432 a 380 myslíte čistě z technického hlediska, měření, zpracování, obvodové řešení, atd.. Nějaké vcelku neúspěšné poslechové pokusy s ML na matrix 800 byly v Brně už podniknuty, ale zajímá mě i názor konstruktérů a ostatních lidí mimo BK. Prosím ale jen střízlivě a s nadhledem. Ti co mě znají vědí že nejsem expert na měření, ale v zásadě bych chtěl aby moje nová tranzistorova sestava nejen dobře hrála ale i technicky aby se chlubila solidně nízkým technickým/změřitelným zkreslením. BTW nenašel jsem měření Accuphase A 60, pokud máte link na nějaké měření accuphase A 50/A60 prosím dejte mi ho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2014 09:07:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Musíš se rozhodnout, co vlastně chceš. Zkus kontaktovat kluky ze SPAudio ohledně A400, nebo ho třeba někdo má v Brně, tak si ho poslechni.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2014 09:15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Veď A400 má predsa Rob a ten je z Brna :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2014 09:52:54    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA já mám jasno jen s BW 801D, zesilovač je otevřené téma - tak jsem to napsal a tak to je (nejprve koupit BW a pak řešit silič). Accuphase A 60 jsem neslyšel, ale jeden je na audiomarkt za solidni cenu, proto se o něj zajímám. Jinak zkoušet pokus omyl stroje doma bych rád ale koupit stroj za 5000 euro a za 2 měsíce ho prodat ze ztrátou a zkouset jiný, ten pak zase prodat se ztrátou atd. to je finančně bolestné. Přece jenom jsou to stroje poměrně drahé a v ČR neprodejné. Berte to tedy jen jako debatu co koupit k BW 801D. Jinak já jsem vytrvalý a když jsem si umanul pred lety solfege tak než mi ho Mac sehnal tak to trvalo rok, podobne to vidim s BW801D, jedny jsou ted v Rumunsku za 8700Euro, ale maji jinou barvu než chci...takže není spěch a musím čekat až se objeví to co chci. A ten čas čekání je vhodný na vyslechnutí názorů co a jak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2014 10:05:15    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Veď A400 má predsa Rob a ten je z Brna Smile


No právě. Navíc se s Cecilkou určitě znají.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2014 16:15:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, díky za doporučení. V Brně je ještě druhá A400, provozována s BW800D.
_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St apríl 16, 2014 11:46:52    Predmet: Odpovedať s citátom

zdar Bartoli, však se zastav někdy, už jsem tě pár let neviděl. Aspoň si poslechneš ten koncák.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 19:55:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakonec je doma ML432.
Zvuk ML432 s focal utopia BE se mi velmi libil a i s mymi JBL L90 doma to hraje moc prijemne...pravda chybi ta utopia cistota a bas mely utopie taky lepsi....

Ted je na rade koupit BW 801D.

A jelikoz me hifi zase zacalo bavit laka me i casem koupit DCS Puccini jako zdroj signalu CD/SACD, predzesilovac a je to i DAC.

Tak si myslim ze mam zabavu nejmene na rok Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist