Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nový slovenský elektrónkový zosilňovač Popular A3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:24:35    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Maroš, daj sem schému, prípadne aspoň popíš použité zapojenie... potom ti možno niekto poradí. Takto sa dá "radiť" akurát s tým, čo ti už poradené bolo.


Co mi bolo poradene? Ze to chce vacsi vykon? Lebo to je cele o tom vykone - o nicom inom.

Viacero postrehov som zozbieral od ludi, ktorych si tu vazim a budem sa ich snazit aplikovat. Ty si zverejnuj svoje schemy.

BTW, radit nechcem a hlavne nie od ludi, co su MOZNO odbornici, ale ich jediny ciel je len robit si srandu a rypat. Ale chapem, zvysuje to ego a na vecer pred spanim to dobre posobi v zrkadle, ze zas niekoho "dali dole".

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:25:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych se tomu neposmíval. 3W (ale možná i 4W) lampáček s ECC83 + EL84 jsem si stavěl, když mi bylo asi 16, a jak to hrálo! Wink
Dnes by mi za to hájendisti utrhali ruce. Byl to na takovém pěkném hliníkovém šasi ze starého rádia.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:25:44    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Mňa napríklad poburuje toto: "Predstavujeme Vám náš elektrónkový Hi-End zosilňovač, ktorý je určený pre milovníkov hudby a kvalitného prednesu."


Keby si sa o nas produkt zaujmal a sledoval jeho vyvoj, tak by si si precital, ze ano - toto dame prec zo stranky.

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, pochval bolo viac než dosť, hlavne tých milosrdných Very Happy Len škoda, že si viacerých chváličov nepočul aj mimo svojej cimry...

Zhrniem to tak, že prajem ti, aby tvoj produkt mal úspech dlhodobo, aby si nemusel meniť svoje sny a našiel dosť oddaných zákazníkov.


Naposledy upravil AMS dňa Po október 20, 2014 13:29:20, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:27:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Maroš, toto vlákno bolo prezreté aspoň už skoro 16 tisíc krát ... myslím, že slušná hoc negatívna reklama. A to máš zadarmo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:30:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež vám držím palce, ale bez toho aby tie elektrónky boli bezpečne schované pod krytom, to nikomu doporučovať nebudem.

Naposledy upravil miero dňa Po október 20, 2014 13:31:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:30:59    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Já bych se tomu neposmíval. 3W (ale možná i 4W) lampáček s ECC83 + EL84 jsem si stavěl, když mi bylo asi 16, a jak to hrálo!

Ja som podobný pokus absolvoval asi v r.1966 (14 rokov..).. Prvý pokus o zapnutie skončil blackoutom a pobytom pri sviečkach až do pondelka rána (zapínal som v sobotu popoludní), než prišli elektrikári vymeniť poistky na stĺpe na ulici.. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kua kde chodíte na tých hipsterov. Pred predstavením tohoto výrobku som o nich ani poriadne nepočul. Laughing Akože oni majú nejaké špecifické požiadavky na zvuk, či ako to je? Som bol v tom že je to niečo o móde.

K zosilňovaču (a celej zostave) - po vypočutí niekolkých skladieb musím konštatovať, že ma to nijak neoslnilo. Určite som na výstave počul lepší zvuk aj keď treba povedať že za iné peniaze. Ale verím že svoj okruh priaznivcov si ten pekný zosilovačík nájde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Prvý pokus o zapnutie skončil blackoutom a pobytom pri sviečkach až do pondelka rána (zapínal som v sobotu popoludní), než prišli elektrikári vymeniť poistky na stĺpe na ulici.. Laughing


No a pak že to nemá výkon!!! Laughing Laughing

Asi takto?
http://bygselvhifi.dk/audio/single-ended-triode-amplifier-with-el84/


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:36:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Každý to začal tak ,že na prvý pokus vyrobil totálne dokonalé ,a potom sa to zhoršovalo?? Vývoj išiel dozadu,že??

Firma Grundig v rokoch 80 robil také dobré 2-3 pásmové HIFI bedne ,že dneska niektoré akože HIGH END tak zdaleka nehrá ,a bolo to značenie HIFI.


Je to pravda ,že ten zosík bol na ich stránke prezentovaný ako High End,ale podla mna ked to opravia/popis/ ,neni to až taká chyba.

_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:41:31    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Asi takto?

Nie , mal so vyššie výkonové ambície Smile , bol to dvojčinný mono koniec..Potrebovali sme niečo do "kapely". Druhý víkend to už hralo, aj sme normálne svietili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:45:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Mono 50 byl nedostižný vzor Wink
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 13:47:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Predtým AZK201, AZK401.. A pekne horeli bakelitové "sokle" na EL34 pri Ua 600V a viac , žhavenie vedľa anódy bolo "dokonalé". Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 15:58:25    Predmet: Sorry za OFF Odpovedať s citátom

Sorry za OFF, ale nemám inú možnosť. Poprosil by som tích, ktorí na výstave prejavili záujem o kúpe vypožičaných Icon Audio FRM1 (96dB) so zľavou, aby ma kontaktovali cez RP. Stratil som kontakty... ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 17:42:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Maros svojim vystupovanim mi pripomina urcitych sopliakov z jedneho slovenskeho elektro webu, slangovo znameho ako soplweb. Ked som bol mladsi a blbsi (teraz som uz len mladsi Laughing ) tiez som takto vystupoval. Svojho casu som prezentoval svoj super zosilnovac s gu32 v PP (len o trochu viac W to malo ako Marosov vytvor) dostal som poriadne po cuni od PD alias kazatela. Tiez som sa hneval, prudil, zlostil, argumentoval do zbesnenia. Potom som pochopil. Dnes uz veci robim inak, a najprv sa radim, studujem, pocuvam rady/nazory inych, az potom finalizujem, vychvalujem,....

A aby som bol kompletny vo svojom prispevku, tak moj prvy zosilnovac bol PCL86 so zvonkovym trafom ako vystupakom. Ako prekrasne to hralo! Ako ked niekto cika do vedra a popritom sa smeje po 5 pivach. Ale neodradilo ma to, skor ma to nakoplo, a moj konicek sa mi nakoniec (aspon zatial) stal zamestnanim.

Mal som doma postaveny podobny zosilnovac ako je Marosov, akurat ze to malo ECC82 na vstupe a zdroj bol s AZ11. Na sirokopasmovych bedniach (nejake ARO s ozvucnicou - typ presne si teraz nespominam) to hralo ozaj ze dobre. Na vsetkom ostatnom bieda (2 az 3 pasmove bedne). Ale pri porovnani s plnohodnotnym napr. EL34 PP zosilnovacom to bolo pluvatko. Dynamika takmer ziadna, vyhulit sa to tiez velmi nedalo.

Dnes v praci na obede sme tiez mali dost divoku debatu ohladom Marosovho vytvoru, kedze mal v zostave nas player. A bolo to podobne ako v tomto vlakne. Jedni chvalia, druhi hania. Moj osobny nazor je, ze na bezny posluch (Farma, Superstar, programy na Ocku, komprimovana hudba zo slovenskeho eteru apod.) to staci, ba az poziadavky prevysuje. Ale HiFi to nie je. O high-ende pisat nebudem, ten je mi proti srsti, kedze obycajne plati cim vyssia cena, tym vacsi high-end (aj ked podla mna to je blbost, kedze niektori jedinci s milionovymi zostavami sa stavaju "nositelmi jedinej pravdy o vernom posluchu").

Mna by este zaujimalo, ci to ma stvoritel nejak zmaknute aj po inej stranke, kedze spomina, ze zosilnovac je bez NFB. Naladit si prehravanu pesnicku na prezentovanej zostave na radiu v aute, zaparkovanom blizko vystaviska, musi byt iny zazitok.

Aj tak drzim Marosovi prsty, mat tolko odvahy a sebavedomia, to sa len tak nevidi. Ba na niektorych strankach vlakna mi to pripomina biblicky suboj David vs. Golias.

Praci cest a elektronkam zvlast!

_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 18:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

http://bygselvhifi.dk/audio/single-ended-triode-amplifier-with-el84/
Toto bude tiež asi len nadšenec. Ten Triode SE amp je Pentode SE amp.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 19:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

On to z toho nadsenia zle zapojil.
Aby to bolo triodove zapojenie tej EL84,musel by ten rezistor z Grid2 ist do anody a nie na napajanie....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 20:39:05    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenoeddie napísal:
...az potom vychvalujem...


Ale ja som to nikde nechvalil, ze je najlepsi, ved to uz pochopte Sad

zdenoeddie napísal:

Dnes v praci na obede sme tiez mali dost divoku debatu ohladom Marosovho vytvoru, kedze mal v zostave nas player. A bolo to podobne ako v tomto vlakne. Jedni chvalia, druhi hania. Moj osobny nazor je, ze na bezny posluch (Farma, Superstar, programy na Ocku, komprimovana hudba zo slovenskeho eteru apod.) to staci, ba az poziadavky prevysuje.


Je pekne a uctive, ze sa v Canore o tom rozpravalo Smile Ale vazne ma trosku az uraza, ze to je urcene na hudbu z Ocka a podobne. Vsetci narazate na vykon, lebo jedine s tym to suvisi. Ti, co sa vysmievaju neberu do uvahy to neuveritelne mnozstvo roboty. Samotny koncovy stupen ma 5% suciastok celeho zosilnovaca. Je tam dobry RIAA preamp, BT, napajacie zdroje, vyst. trafak, prepinanie bez lupancov a degradacie zvuku... Zacinal som uplne od nuly, neokopcil som to z netu, ako niektori ini. Kolega spravil kompletny 3D model, vyhrali sme sa s tym. Malokto z Vas vobec tusi, co je spravit kompletnu vyrobnu dokumentaciu do poslednej maticky, aby to ine oddelenie mohlo zacat vyrabat... cize preto pomerne prudko reagujem, ked niekto pride a opluva to. Jasne, to nemusi chvalit, ale nech nepise veci, ze to je vhodne len pre hipsterov a na Farmu. To mi je potom naozaj luto..

zdenoeddie napísal:

Mna by este zaujimalo, ci to ma stvoritel nejak zmaknute aj po inej stranke, kedze spomina, ze zosilnovac je bez NFB. Naladit si prehravanu pesnicku na prezentovanej zostave na radiu v aute, zaparkovanom blizko vystaviska, musi byt iny zazitok.


? Nechapem, akoze to nakmitava a vysiela, ci ako?

zdenoeddie napísal:

Aj tak drzim Marosovi prsty, mat tolko odvahy a sebavedomia, to sa len tak nevidi. Ba na niektorych strankach vlakna mi to pripomina biblicky suboj David vs. Golias.


Preco mam pocit, ze to pisete jak keby som vobec nevedel, co robim. Keby sme tam sli s TDA2020 v krabici od topanok, to by bolo nieco ine. Aj ked podla mna 90% ludi to TDA v krabici nespozna, 5% si to len tipne a zvysnych 5% ma teraz nenapada..

Ale inak diky..

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 20:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Fandím každému nadšencovi, a hlavne mladému človeku, ktorý sa odhodlá niečo vytvoriť. V nadšení a entuziazme je však potrebné nestratiť súdnosť, pretože v predvádzanej konfigurácii bol prístroj nezaujímavým zvukovým štandardom. Aj keď "len" za 600€, čakal som väčšiu dynamiku, prehľad a rozlíšenie, bohužiaľ, toto všetko chýbalo. Zdrojom signálu bol player, ktorý v inej zostave reprezentoval a produkoval fajnový highend, takže v ňom chyba asi nebola. Neviem si predstaviť, ako by to (ne)hralo s prístrojom podobnej cenovej kategórie.
Áno, je v tom kopec roboty a odriekania, ale výsledok by mal byť adekvátny ak to chcem pojať komerčne. Prístroj má jednoduchý, vkusný "look" i ovládanie, ale spopularizuje ho predovšetým zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 21:04:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Maros napísal:
Ti, co sa vysmievaju neberu do uvahy to neuveritelne mnozstvo roboty. Samotny koncovy stupen ma 5% suciastok celeho zosilnovaca. Je tam dobry RIAA preamp, BT, napajacie zdroje, vyst. trafak, prepinanie bez lupancov a degradacie zvuku... Zacinal som uplne od nuly, neokopcil som to z netu, ako niektori ini. Kolega spravil kompletny 3D model, vyhrali sme sa s tym. Malokto z Vas vobec tusi, co je spravit kompletnu vyrobnu dokumentaciu do poslednej maticky, aby to ine oddelenie mohlo zacat vyrabat... cize preto pomerne prudko reagujem, ked niekto pride a opluva to.



Sorry, ale u nás se říkalo takové heslo : "Snaha není koksovatelná". Nepamatuju, že by mne někdo platil za to, že jsem se nadřel jako kůň, každého zajímá výsledek. A v tomto případě to vidím tak, že se mj. pokoušíte uvést na trh nebezpečný výrobek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 21:13:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:

A v tomto případě to vidím tak, že se mj. pokoušíte uvést na trh nebezpečný výrobek.


nebezpecny v com? Ak narazas na kryt, tak ten na seriovke bude. Ak si ho zakaznik da dole, tak je to uz jeho problem.. ci nieco ine si myslel? Smile

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 21:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Maros: normálne sa tu na to vykašli ... nenechaj sa tu zbytočne od nikoho vyprovokovať a radšej míňaj svoju energiu na užitočnejšie veci ... napr. ako z toho urobiť špičkový sluchátkáč Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 05:07:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Maroš. Možno som prehliadol, neviem ale som si nevšimol že by si pri ďakovačkách CANORU a Britisch audiu spomenul aj Adam Vox. Pokiaľ viem oni Ti prvý zapožičali búdky. Keď som bol u Teba na posluchu na výstave a spýtal som sa ťa či by si Popular nepustil na Adam Voxoch tak si povedal že na nich to nie je ono že na Iconoch to až hrá dobre. Samozrejme jasné že až na 95db búdkach tvoj zosík má šancu hrať, ale nezabúdaj že Adam Vox Ti tiež zapožičali búdky.
Čo sa týka Britisch Audia, to vidím tak že oni by mali poďakovať Tebe a nie ty im, lebo si im dobre odprezentoval ich búdky v tom smere že sa dozvedelo veľa ľudí že nejaké Icon s citlivosťou vhodnou k lampáčom existujú a slušne hrajú. Pochybujem že tí ľudia ktorí o ne prejavili záujem a ktorých kontakty Britisch audio stratil a vyzýva ich k tomu aby sa mu ozvali si kúpia k Icon tvoj lampáč. Tí si kúpia zosík typu Primaluna ich entrilevel a pod, alebo nejaký menej výkonný tranzistorový zosík. Pretože ak majú peniaze na tie búdky, tak ich majú aj na drahšía výkonnejší zosík.
Nič v zlom ale ak poďakovať tak všetkým. Či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 05:28:48    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Já bych se tomu neposmíval. 3W (ale možná i 4W) lampáček s ECC83 + EL84 jsem si stavěl, když mi bylo asi 16, a jak to hrálo! Wink
Dnes by mi za to hájendisti utrhali ruce. Byl to na takovém pěkném hliníkovém šasi ze starého rádia.


Neposmíval by Ste se, ale cez to všetko sa v podstate posmívate, mladému holubovi a vyvyšujete z pozície starého mazáka čo čoto preskákal a skonštruoval.
Každý nejako začína. Možno Maroš keď bude vo Vašom veku a možno nie ak nebude zabíjať čas plkáním na fórach ako je toto to dotiahne ďalej ako vy.
Sa Vám čudujem že nezačnete vyrábať ten retrozosík čo ste si postavil v šestnástich teraz, keď je na to vhodná doba, keď by Vám za to hajendisti utrhali ruce. Bol by ste v balíku a vysmiaty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 06:09:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Maroš a mna a mojho psa " zaujímaju" prepojovacie a reprokáble, piškoty a klobása.

Cool Twisted Evil

Napíš aké tam boli použité. Značka aj v akej cene bol reprokábel a prepojovací kábel.

Na živo ako som písal po dizajnovej stránke je ten zosilnovač pekný

Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 08:01:47    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222:

AdamVox som myslim dakoval, ale je toho naozaj vela, cize mozno mi uslo. Samozrejme, ze dakujem hlavne AdamVox za pozicanie reproduktorov a kablov. Bez neho by sme tam mali dvojlinku Very Happy

BlackBerry:

Napisem dnes vecer, neviem to z hlavy Smile

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 08:17:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Maroš , až časom zistíš, že vývoj A3 bol tou najkrajšou časťou vašej koexistencie s ňou. To je ako prvá fáza lásky. Drina začne až certifikáciou, výstavami, recenziami v HiFi periodikách, hľadaním obchodných partnerov a vybavovanie prípadných reklamácii.To už je manželstvo, potom už nie je ľahké povedať, kašlem na to, idem od toho. Vtedy už budete mať v tom mraky vlastných peniazí. A to ešte neviete, koľko máte v A3 teraz zabudovaných súčiastok, ktoré certifikáciou neprejdú. No, nakoľko ste z ND, možno to bude pre vás výnimočne jednoduché. Ale aj tak všetko musíte započítať do nákladov.
V tomto biznise je pultová cena minimálne dvaapolnásobok ceny odchádzajúcej od výrobcu. Skôr viac. Obchodník, ak nemá svoju obvyklú kávu, sa na teba tvoj výrobok vykašle a ešte ho v komunikácii s potenciálným zákazníkom ohovorí (pretože mu ponúka svoju obľúbenú značku, ktorá má koeficiet x3,5).
Takže, najdôležitejšie nie je vývoj a výroba, ale dobre si zakalkulovať náklady na začiatku. Zisk príde až počtom vyrobených kusov. Ak vám to vyjde vysoko, tak ten vzťah s A3 skončťe skôr, ako stratíte ilúzie. A ak chcete predávať podomovo, alebo pod pultom, tak radšej presunte túto tému do DIY sekcie a financujte si svoju zábavu a straty z vlastnej kapsy.
Nenapísal som to, aby som vás odradil. Naopak, prajem v CS regióne každému, aby sa presadil v tom, čo je dobrý. Len malý pohlavok na začiatok je viac na osoh, ako bezbrehé chválenie.
P.S.: prečítaj si to radšej dvakrát a až potom sa do mňa obuj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 08:25:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Laci,ako keby si mi z duse hovoril. Napisal si to velmi pekne a pravdivo...obidvaja dobre vieme o com pises.... Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 11:45:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tall napísal:
Maroš , až časom zistíš, že vývoj A3 bol tou najkrajšou časťou vašej koexistencie s ňou. To je ako prvá fáza lásky. Drina začne až certifikáciou, výstavami, recenziami v HiFi periodikách, hľadaním obchodných partnerov a vybavovanie prípadných reklamácii.To už je manželstvo, potom už nie je ľahké povedať, kašlem na to, idem od toho. Vtedy už budete mať v tom mraky vlastných peniazí. A to ešte neviete, koľko máte v A3 teraz zabudovaných súčiastok, ktoré certifikáciou neprejdú. No, nakoľko ste z ND, možno to bude pre vás výnimočne jednoduché. Ale aj tak všetko musíte započítať do nákladov.
V tomto biznise je pultová cena minimálne dvaapolnásobok ceny odchádzajúcej od výrobcu. Skôr viac. Obchodník, ak nemá svoju obvyklú kávu, sa na teba tvoj výrobok vykašle a ešte ho v komunikácii s potenciálným zákazníkom ohovorí (pretože mu ponúka svoju obľúbenú značku, ktorá má koeficiet x3,5).
Takže, najdôležitejšie nie je vývoj a výroba, ale dobre si zakalkulovať náklady na začiatku. Zisk príde až počtom vyrobených kusov. Ak vám to vyjde vysoko, tak ten vzťah s A3 skončťe skôr, ako stratíte ilúzie. A ak chcete predávať podomovo, alebo pod pultom, tak radšej presunte túto tému do DIY sekcie a financujte si svoju zábavu a straty z vlastnej kapsy.
Nenapísal som to, aby som vás odradil. Naopak, prajem v CS regióne každému, aby sa presadil v tom, čo je dobrý. Len malý pohlavok na začiatok je viac na osoh, ako bezbrehé chválenie.
P.S.: prečítaj si to radšej dvakrát a až potom sa do mňa obuj.


Zdravim, nemam najmensi dovod obut, pretoze je to samozrejme vsetko pravda a pekne napisane. Predavat to nebudeme podpultovo, mame vsetko oficialne. Dakujeme za podporu Smile

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 15:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Maroš. Možno som prehliadol, neviem ale som si nevšimol že by si pri ďakovačkách CANORU a Britisch audiu spomenul aj Adam Vox. Pokiaľ viem oni Ti prvý zapožičali búdky. Keď som bol u Teba na posluchu na výstave a spýtal som sa ťa či by si Popular nepustil na Adam Voxoch tak si povedal že na nich to nie je ono že na Iconoch to až hrá dobre. Samozrejme jasné že až na 95db búdkach tvoj zosík má šancu hrať, ale nezabúdaj že Adam Vox Ti tiež zapožičali búdky.
Čo sa týka Britisch Audia, to vidím tak že oni by mali poďakovať Tebe a nie ty im, lebo si im dobre odprezentoval ich búdky v tom smere že sa dozvedelo veľa ľudí že nejaké Icon s citlivosťou vhodnou k lampáčom existujú a slušne hrajú. Pochybujem že tí ľudia ktorí o ne prejavili záujem a ktorých kontakty Britisch audio stratil a vyzýva ich k tomu aby sa mu ozvali si kúpia k Icon tvoj lampáč. Tí si kúpia zosík typu Primaluna ich entrilevel a pod, alebo nejaký menej výkonný tranzistorový zosík. Pretože ak majú peniaze na tie búdky, tak ich majú aj na drahšía výkonnejší zosík.
Nič v zlom ale ak poďakovať tak všetkým. Či?


výrobcom zosilňovača som sa už poďakoval osobne, TERAZ AJ TEBE Smile ĎAKUJEM, VLADO.. spokojný?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 14 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist