Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předzesilovač pro nový DPA 222
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 16:51:52    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Si ochotný s nimi absolvovať regulárny slepý test a verejne riskovať, že budeš za ....?
Alebo je slepý test neobjektívny, zavádzajúci,stresujúci, nepreukazný a podobne?

1) ano
2) ne

stresující je pro mne tebou stále dokola omílané tvrzení, že pokud nic nenaměříš, nemůže být sluchem rozeznatelný rozdíl a toho stresu bych se rád zbavil, čili žádné riziko v tomto případě není dost velké Laughing

A za další, myslím, že riziko je pro oba stejné, protože jestli ty HIFIkrámy svejma strarejma nahluchlejma ušima od sebe poznám, tak budeš mít o čem přemejšlet Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 17:10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

On se ale VŽDY naměří rozdíl, ale metodami, které pan Bunta neuznává. Pan Bunta trvá na dodatečné korekci kmitočtových charakteristik na "shodu", já tvrdím, že je to nepřípustný zásah. Nebaví mě ale ta nekonečná diskuse dokola.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 17:44:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajisté, že se naměří rozdíl, bohužel sice něco naměřím a to hodně, ale neumím k tomu přiřadit žádnou zvukovou korelaci.

Pavle ty máš takové dobré uši, změř prosím tě, jak se zvukově chová dolní RC propust třeba na 370kHz a 480kHz a řekni, jaký je mezi nima zvukový rozdíl.
Realizace nejlíp asi 1k odpor a 330pF styroflex pro 480kHz a pro 370kHz přidat paralelně 100pF. Přímo před potenciometr Dispre 2.

Difernční metodou se naměří bez poblému lineární rozdíl frekvenčních charakteristik, odpovídající rozdílu zpoždění 100ns.

Zajímalo by mě, jaký rozdíl uslyší člověk s takovým vytříbeným a zkušeným sluchem, jako Ty, nebo jestli uslyší stejný výsledek jako já ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 18:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Si ochotný s nimi absolvovať regulárny slepý test a verejne riskovať, že budeš za ....?
Alebo je slepý test neobjektívny, zavádzajúci,stresujúci, nepreukazný a podobne?


Nebylo to sice na mne, ale ja do toho jdu za nasledujicich podminek:

Poslechova mistnost bude akusticky upravena s dozvukem do 0.3 s, muze byt i min. Bude osetrena proti modum na basech ladenymi rezonatory tak, ze se na basech nebudou konat Tatry.

Zbytek retezce bude dostatecne rozlisujici (tj. zesilovac s rozlisenim na vejskach a stredech minimalne takovym jako ma vymazlena DPA380 SSSSSE nebo lepsi (zadne patlajici mizukalni s.... ) a repro alespon jako Aragorn Velkeho Boba a lepsi, stejne tak zdroj bude alespon neco jako Big Brother DAC Tomase Ticheho nebo jeste vice rozlisujici masina, pokud ji najdeme.

Bude to cele trvat 2-3 dny, kde prvni 1-2 dny si budu vesele poslouchat, a prehazovat oba porovnavane stroje a zvykat si na mistnost a teprve pote se uskutecni slepy test.

Budu poslouchat svoje prinesene nahravky (takze zadny sukaci dzus blus) a pri slepem testu si budu rikat, kdy se ma prehodit na druhe porovnavane zarizeni, kdy bude na mne jestli se to prepne za 6 sekund nebo pul hodinu.

Bude pouzit lidsky ABX box (tj. manualni rychle prepinani, zadna krabicka).

V tom pripade tvrdim, ze bezpecne (statisticky vyznamne) od sebe poznam BV Audio P1SE od Dispre2 vyse (tj. radeji Royal ed. nebo JFET)

Pokud ne, verejne se prihlasim do Klubu neslysicich hifistu a udelam tady ze sebe nahluchleho prostacka.

Co na to BV? Jdete do toho?

Cool

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 19:01:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten slepý test jsi popsal skvěle. Thumb up
Ale musím to trochu zkorigovat.

Aby to mělo smysl, nejprve je třeba předzesilovače měřením porovnat a ověřit, že opravdu hrají stejně. Což zrovna u citované dvojice nemusí být tak docela pravda.

A za druhé, snahu o objektivní hodnocení trochu narušuje postoj, kerý mezi řádky říká, že BV Audio P1SE je ten špatný, a Dispre 2 (a výše) je ten dobrý, pročež bude slyšet rozdíl. To fakt není dobrá startovní pozice. Wink

Mimochodem, jak se pozná předzesilovač, která je "jako Dispre 2 a (nebo) výše" ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 19:17:39    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
On se ale VŽDY naměří rozdíl, ale metodami, které pan Bunta neuznává. Pan Bunta trvá na dodatečné korekci kmitočtových charakteristik na "shodu", já tvrdím, že je to nepřípustný zásah. Nebaví mě ale ta nekonečná diskuse dokola.


Pavle, byl bys schopen zkousnout, že vyrovnání zpoždění je pouze součást měřicí metody a pro poslechový test by přezesilovače byly bez jakýchkoliv úprav za předpokladu, že mají kmitočtový rozsah minimálne 100kHz (-3dB) ? To by přeci dobré předzesilovače měly zvládnout ?

Pokouším se analyzovat i psychologickou stránku problému a přiznávám, že se mi nedaří. Buď nemám všechny potřebné informace, nebo si je neumím správně srovnat. To je fakt oříšek.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 19:22:03    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
...Pokud ne, verejne se prihlasim do Klubu neslysicich hifistu a udelam tady ze sebe nahluchleho prostacka....


Ještě dodatek, máš na mysli, že poznáš, kdy hraje A a kdy B, nebo že bys přímo identifikoval "teď hraje Dispre, a teď xxx" ?

Jaký předzesilovač používáš ve své poslechovce ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 19:43:12    Predmet: Odpovedať s citátom

shimi
O meraní nie je ani reč, minimálne si prečítaj, na čo reaguješ. od začiatku hovorím o počúvaní.
Tvrdím, že ak pri dvoch preampoch vyseparovaný rozdiel pri hudobnom signále medzi vstupom a výstupom (čo je princíp diferenčnej motódy)nebudeš počuť, a to bez užitočného signálu (na čo stačia pomerne bežné , konzervatívne zmerané parametre) tak nie je možné počuť ho pri počúvaní tej istej hudby, ale bez jej potlačenia, takže silne maskuje. Prestav si, že k tak slabému signálu, ktorý z posluchového miesta v tichu nepočuješ, pridáš hudbu s hlasitosťou 95-100dB, a naraz ten slabý signál ,90-95dB pod jej úrovňou budeš jasne počuť?Reč je stále o počúvaní, nie o meraní. Naraz neplatia grafy maskovania, ktoré sem PMA postoval???
PMA volal dlho po diferenčnej metóde, ako jedinej ako-tak prijateľnej.. Keď zistil, že nenameria (nepočuje) to, čo potrebuje, tak je zrazu neprípostné obmedziť referenčnú cestu (nie signál do preampu!) na kmitočtový rozsah testovaného prístroja, aby nezisťoval okamžitý rozdiel medzi fázovo posunutými identickými signálmi napr. o 3stupne na 20kHz . Ak je fázový posuv na lineárnych RC prvkoch počuteľné skreslenie, tak PMA popiera všetky výskumy psychoakustiky, pretože sa mu to jednoducho nehodí.
Cough
Požiadavka na akusticky upravenú miestnosť, bastrapy,testovanie po dobu 2 dni (chýba pivo, guláš a hostesky..)a podobné je pekná, ale 99% "znalcov" predsa pozná rozdiel v bežných miestnostiach na rôznych stretnutiach, za 10minút a ešte sa pritom kecá, alebo na výstavách. Takže?
A navyše , ja nijako netlačím P1SE , aj keď sa zrovnania nijako nebojím.Hovorím o možnosti počuť skreslenia, chybové signály, ktoré sú pod prahom počuteľnosti, podľa všetkých poznatkov..
Ďaleko zaujímavejšie by bolo napr. zrovnať dva stroje rovnakej koncepcie, kde jeden je podľa všetkých hodnotení zvukovo výrazne lepší, tak, že je to okamžite počuteľné ("stačí 30 sekúnd"..), aj keď pred 1-2 rokmi to bol ten momentalne horší ešte stále lepší ako všetko ostatné.
Čo tak zrovnať v slepom teste Dispre (staré, bipolárne,na ktorom sa v Brne 2008 jasne rozlišovali všetky nuansy hires formátov) a to najnovšie, Jfetové, ktoré má byť jasne lepšie . Obidva inak rovnaké, potenciometer s linkovým stupňom .
citácia:
Pan Bunta trvá na dodatečné korekci kmitočtových charakteristik na "shodu"

Ale to nie je pravda, do kmitočtových charakteristík zrovnávaných prítrojov sa samozrejme nijako nezasahuje..,
citácia:
Mimochodem, jak se pozná předzesilovač, která je "jako Dispre 2 a (nebo) výše"

Predsa podľa 8mm Al krabice ... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 20:08:06    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: Dispre II bipolar symetrizovane Smile Petrem Kompem. V pripade P1SE a DII bipolar je zvukovy charakter obou strojoven zcela jasne odlisny, ze si to troufam za vyse uvedenych podminek zcela jasne urcit....

BV: mne 99 procent expertu, co si strci jeden konec stribrneho kabelu s rhodiovymi konektory do ucha a druhy konec do p..... a pak slysi h..... Rolling Eyes nezajima..... ja jsem napsal za jakych podminek do toho jdu ja.... Razz ale ty hostesky beru Wink

Az budu mit v klidu na srovnani vedle sebe dispre II bipolar a jfet (zatim neprobehlo), a uslysim pro sebe podstatne rozdily, tak jsem ochoten do toho slepaku jit i v tomto pripade...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 20:20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim, jestli sem to už párkrát nepsal, ale:

Když diferenční metoda potřebuje srovnat rychlosti..

tak ať se klidně srovnaj a jde se tdo toho.

Ale při poslechovym testu tam ten filtr nechat jak byl!

A vo tom to je, pak se opravdu porovnává to samý.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 20:30:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Franto, navrhuješ komponent jako celek nějak. Každý zásah do něj jak pro měření, tak pro poslech je špatně. Je to jen jedna součást řetězce a sáhnutím do ní ovlivňuješ výsledek celku. Vztekal jsem se s tím před 7 lety půl roku v posl. testech. Stejně jako prakticky se všemi dostupnými OZ, vhodnými pro audio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 20:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
do kmitočtových charakteristík zrovnávaných prítrojov sa samozrejme nijako nezasahuje


citácia:
navrhuješ komponent jako celek nějak. Každý zásah do něj jak pro měření, tak pro poslech je špatně.

A o tom to celé je...


Naposledy upravil BV dňa Pi júl 16, 2010 21:18:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 21:01:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase sme tu polovina bláznů a polovina letadel?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 21:38:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jsem to tu párkrát vysvětloval. takže znovu.
Pro poslechový test se nemusí nic zpomalovat.
Pro diferenční test se do předzesilovače rovněž nezasahuje, "zpomaluje" se ten odpor, který tvoří referenční cestu, neboli vytvoří se RC filtr, který v určitém (dostatečném) kmitočtovém rozsahu natáčí fázi tak, aby se signály dobře odečetly.

A už mě to začíná srát, na výstupu D/A převodníku jsou filtry i vyššího řádu, s operačními zesilovači, na kmitočtu cca 50-75 kHz. A je to v pořádku.
Zatímco v předzesilovači je operák nepřípustné zlo a zpomalení RC článkem na stovkách kHz zcela změní zvuk, protože
"navrhuješ komponent jako celek nějak. Každý zásah do něj jak pro měření, tak pro poslech je špatně"

Pavle přestaň z nás dělat idioty, dopiš tu studii o tom, jak se lidi nechaj naprosto iracionálně vytáčet zjevnejma nesmyslama a začni se chovat zase jako normální hifista a profesionální elektronik, jakého jsem tě znával dřív.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 21:42:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně hlavně vadí to, že chceš diferenční metodou zkoumat něco jinýho než poslechem. Takže za mně - zpomalit to pro obě metody stejně. A pak řešit výsledky diferenční metoda versus klasickej poslech. A pak si pro klid duše poslechnout, jestli to zpomalení bude mít na zvuk nějakej vliv. IT'S SO EASY
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 06:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Mně hlavně vadí to, že chceš diferenční metodou zkoumat něco jinýho než poslechem.


Čo iné? Vadí zrejme to, že diferenčná metóda objektívne ukáže, či existujú skutočne predtým pri posluchu "počuteľné" rozdiely. Stále sa skúma to isté, rozdiel medzi dvomi prístrojmi, je jedno, či sú alebo nie sú rovnako rýchle, na výsledok správne prevedeního diferenčného testu ani na posluch rozdiel ich rýchlosti nemá vplyv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 09:26:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale mně to nesere, já jen upozorňuju na to, že jestli se má něco srovnat u dif. metody, tak ať se to se stejnou úpravou i poslouchá, o nic jinýho mi nejde. Kapišto?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 09:31:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax
Evidentne "nekapišto", že signál do testovaného, meraného, počúvaného.. zariadenia sa nijako neupravuje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 09:32:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak pak nevim, v čem je problém Laughing
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 09:47:22    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Tak pak nevim, v čem je problém

Tak to sme dvaja (minimálne), ani ja to neviem.Tiež márne hľadám logiku v tvrdení, že kmitočtové obmedzenie refenčnej cesty je neprípustný zásah do do signálu (podmienok) pre meraný (počúvaný) objekt, keď tam ide signál "as is"..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 09:51:47    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Ten slepý test jsi popsal skvěle. Thumb up
Presne takto som to chcel tiež napísať.
opa napísal:
A za druhé, snahu o objektivní hodnocení trochu narušuje postoj, kerý mezi řádky říká, že BV Audio P1SE je ten špatný, a Dispre 2 (a výše) je ten dobrý, pročež bude slyšet rozdíl. To fakt není dobrá startovní pozice. Wink
Tiež som mal ten pocit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 10:28:38    Predmet: Odpovedať s citátom

BV, ještě pro upřesnění. Já jen chci říct, že když se pro diferenční metodu zpomalí referenční cesta, musí toto zpomalení zustat i při "ABX" poslechu!
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 10:33:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
BV, ještě pro upřesnění. Já jen chci říct, že když se pro diferenční metodu zpomalí referenční cesta, musí toto zpomalení zustat i při "ABX" poslechu!
Mne sa to nechce kresliť, ale BV ako jeden z hlavných aktérov tejto debaty má určite niekde poruke obrázok blokového zapojenia Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 10:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale pri počúvaní žiadna "referenčná" ceta neexistuje. Notoricky známy obrázok, meraný zosilňovač je dole, referenčná cesta hore, dá sa voliť ohmická/komplexná zaťaž, na výstupe sa dá počúvať priamo rozdiel:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 11:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak to teď po obědě nechápu, ale třeba to neni tim, že to je po obědě Smile

Já si dycky myslel, že se při diferenční metodě měří nějaký rozdíly mezi něčim. Nebo poslouchaj. Mám teda dva zesilovače, u kterejch se snažim slyšet rozdíl. Ale já mám furt v hlavě to, že mi je k ničemu diferenční metoda bez srovnání těch dvou komponentů klasickym srovnávacim poslechovym testem, vo to mi de.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 11:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

1.Zrovnáš dva zosilňovače normálne posluchom, počuješ "zreteľný" rozdiel. Jeden sa ti páči viac, výsledok - ten je lepší
2.Potom obidva podrobíš testu diferenčnou metódou podľa obrázku (tá zisťuje diferenciu medzi vstupom a výstupom pri hudbe, takže zmenu reálneho hudobného signálu, ergo zvuku v tom zosilňovači. Výsledok overuješ posluchom (ten reproduktor vpravo v predchádzajúcom obrázku..). Zistíš (od určitej úrovne tých zosilňovačov), že v normálnej posluchovej vzdialenosti, kde si sedel predtým, počuješ pri obidvoch zosilňovačoch ...., pritom užitočný signál je potlačený, počúvaš len chyby toho zosilňovača. S uchom na repoduktore budeš asi počuť slabý , skreslený signál tesne nad šumom.
Aké rozdiely si to predtým "jasne" počul, navyše za prítomnosti užitočného signálu cca 90dB nad tým "vydiferencovaným" skutočným rozdielom???
Ak chceš počúvať priamo rozdiel medzi nimi, prosím, je to na obrázku ( je vhodné , ak sú zrovnávané prítroje konce, ich zaťažiť proti zemi). Ale táto metóda je menej presná, pretože významnú úlohu na veľkosti rozdielového signálu hrá fázový posuv daný rozdielnym kmitočtovým rozsahom rovnávaných zosilňovačov. Je vhodné potom obidva zosilňovače medzi sebou prehodiť. Ten, čo vyprodukuje hlasitejší signál, je horší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 11:52:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Nějak to teď po obědě nechápu, ale třeba to neni tim, že to je po obědě Smile

Já si dycky myslel, že se při diferenční metodě měří nějaký rozdíly mezi něčim. Nebo poslouchaj. Mám teda dva zesilovače, u kterejch se snažim slyšet rozdíl. Ale já mám furt v hlavě to, že mi je k ničemu diferenční metoda bez srovnání těch dvou komponentů klasickym srovnávacim poslechovym testem, vo to mi de.


Franto, měřící signál (a může to být i zvuk) pustíš do zkoumaného přístroje (který vždycky nějak zkresluje) a záoveň do referenční větve která by žádné zkreslení neměla produkovat, pouze provede úpravu frekvenční a fázové charakteristiky tak, abys to na vstupu obvodu kde oba signály odečteš je měl košer. Následně zkoumáš rozdílový signál a jeho zkreslení. Pokud je výsledek 0-0=0 můžeš zkoumaný přístroj prohlásit za nezkreslující a pokud najdeš tímto měřením takovéto přístroje dva, tak také v poslechovém testu za uchem nerozpoznatelné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 12:01:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo takhle, po strávení oběda to už chápu, jak se to má Smile S tim nemám problém Smile Ale podle mě to nevyřeší proč různý zesilovače, tohleto, tamhleto zapojení hrajou jinak Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PJT
Hifi obsluha


Založený: 24 január 2010
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: Po august 16, 2010 18:36:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokonano jest Smile drobne potize odhaleny a vyreseny, posledni obrazky jsou nize, jednotkove zesileni, mereno pri 10V amplitude, (tj. 20V pk-pk). Myslim ze svuj cil - dustojneho predjezdce pro DPA - jsem dosahl. Ted jeste inovovat to DPA z 15 let stare 220ky na neco modernejsiho, ale to patri do jineho fora Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po august 16, 2010 18:43:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem, když už je to thread o DPA, tak DPA112 je vynikající. Je to obrovský kus od DPA111.

Pavle, upřímná gratulace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
Strana 29 z 29

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist