Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výber reproduktorov k Onkyo Intega M5570

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lečo
Nádejný hifista


Založený: 14 február 2014
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Ne november 09, 2014 18:18:03    Predmet: Výber reproduktorov k Onkyo Intega M5570 Odpovedať s citátom

Zdravím, potreboval by som poradiť s výberom reproduktorov. Počúvam prevažne gramofón , CD a tuner, všetky možné žánre, prevaha vážna hudba, jazz a swing. Koncový reproduktor je Onkyo Integra M5570, predzosilňovač P3370. Posluchová miestnosť – klasická paneláková izba 4,3 (front) x 4,9 x 2, 55 (výška). Momentálne mám uzavreté trojpásmové regále Canton Fonum 200, problémom sú príliš výrazné výšky a dunivé basy. Predtým som mal trojpásmové stĺpy Piloty s dvojitým zadným basreflexom, tie duneli ďaleko viac, preto som ich aj menil. Moja predstava – ale neviem, či správna – sú uzavreté dvojpásma s nie príliš výrazným, skôr jemným prednesom a takej konštrukcie, aby ich zosilňovač „neodpálil“. Veľmi nerád by som menil zostavu, preto výmena zosilňovača vzhľadom na veľkosť miestnosti pre mňa nie je riešením. Pre úplnosť ešte technické údaje M5570:
2 x 250 W RMS pri 4 ohmoch
2 x 170 W RMS do 8 ohmov
2 x 350W do 4 ohmov hudby
2 x 210 wattov do 8 ohmov hudby
Frekvenčný rozsah: 1 Hz - 100 kHz
THD: 0,003%
2 párov reproduktorov samostatne prepínateľné
Hmotnosť: 21 kg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1241
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 09, 2014 19:39:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred výmenou reprosústav doporučujem najskôr prečítať témy o akustike na tomto aj podobných fórach. Mohlo by to pomôcť viac aj so súčasnými ako ich výmena.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lečo
Nádejný hifista


Založený: 14 február 2014
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Po november 10, 2014 09:13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Pred výmenou reprosústav doporučujem najskôr prečítať témy o akustike na tomto aj podobných fórach. Mohlo by to pomôcť viac aj so súčasnými ako ich výmena.

Už to spolu riešime cez ss, ďakujem, dúfal som ale, že by mi vedel na základe svojich skúseností poradiť niekto, kto riešil podobný problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1241
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 10, 2014 09:21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

V tomto vlákne ( http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19295&postdays=0&postorder=asc&start=0 ) popisujem svoje riešenie. Pred úpravami to aj u mňa na basoch dosť hučalo. Teraz je to v posluchovom mieste a blízkom okolí vyhovujúce.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lečo
Nádejný hifista


Založený: 14 február 2014
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Po november 10, 2014 09:52:02    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
V tomto vlákne ( http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19295&postdays=0&postorder=asc&start=0 ) popisujem svoje riešenie. Pred úpravami to aj u mňa na basoch dosť hučalo. Teraz je to v posluchovom mieste a blízkom okolí vyhovujúce.

Tvoje riešenie situácie začalo ako u mňa - výmena aparatúry a následne úprava miestnosti. Problém je ale - a to sa vraciam na začiatok - aj vo výbere správnych reprobední k zostave. Pôvodne som mal v tej istej miestnosti Marantz PM 53 a reprobedne Technics CS SB 55 s basreflexom vzadu - veľké dunenie. vymenil som reprodeuktory za Marantz HD 30 - všetko bolo v poriadku, ale basy v podstate neboli - tie reproduktory majú basy veľmi nevýrazné. ale zasa na večerné počúvanie boli skvelé. K môjmu terajšiemu zosilňovaču sa ale nehodili už len svojím výkonom. Súhlasím s väčšinou názorov v tom vlákne, že úprava absorbérmi a rozmiestnením nábytku je prínosom, ale v prvom rade by som rád vyriešil repráky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1241
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 10, 2014 09:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

A to je práve, podľa mňa, nesprávne poradie. Lebo v zlých akustických podmienkach aj vhodné bedne, ktoré by v upravených podmienkach hrali dobre, v neupravených budú hučať.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ne november 16, 2014 08:20:37    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:46:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lečo
Nádejný hifista


Založený: 14 február 2014
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Ne november 16, 2014 10:36:53    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax, ďakujem za radu aj za záujem. V noci som sa vrátil od známeho, ktorý sa zaoberá hifi dlhodobo. Počúval som niekoľko súprav, zisťoval som, čo vlastne sedí mojim ušiam. Zdá sa, že sme vybrali, ale keďže ich práve teraz iba inštalujem v izbe, zatiaľ nebudem písať nič konkrétne - možno neostanú a pôjdu na výmenu. Takže - robím pokusy Smile
Inak tie Cantony majú 10 palcový basák, basy ťahal už od spodných frekvencií a dosť presne zodpovedal charakteristike Cantovov nižšej triedy - "cink-bum". Niekomu práve toto vyhovuje, reprá ako také neodsudzujem a ani nekritizujem, problém mi ale robil dlhodobý posluch, proste som bol ocinkaný až príliš. Pokusne som vymenil titánovú kalotu tweetera za hodvábnu od Monacoru, cinkot ubudol, ale sykavky sa ešte zvýraznili.
Akustiku miestnosti budem riešiť až nakoniec, hoci si uvedomujem, že správny postup je opačný - spraviť kvalitnú posluchovku a osadiť do nej aparatúru. U mňa to bolo rýchle sťahovanie z RD do paneláku, takže žiadna príprava ani nič podobné sa nedalo realizovať. Okrem toho nábytok a všetko už bolo nakúpené, preto napríklad zadnú stenu presne oproti reprobedniam tvorí presklená skriňa z IKEA z rozmerom skla v hliníkovom ráme 3x2,55m. Ideálna zadná plocha Smile
Zvyšné steny - tehla, tehla, okno plus balkónové dvere, betónová podlaha s linom (koberec mám, ale nie vysoký vlas) a dvere 3/4 sklo. Strop sadrokartón + minerálna vlna. Ako vidíš, s akustikou sa ešte zabavím.
Nakoniec k tomu zosilňovaču - verím tomu, že existuje množstvo lepších v rôznych smeroch. Ale z citových a možno sentimentálnych dôvodov ho meniť nebudem, nehľadiac na to, že to naozaj nie je zlá mašinka.
Stránky, ktoré si odporučil, určite preštudujem a ďakujem za príspevok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lečo
Nádejný hifista


Založený: 14 február 2014
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 13:15:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Druhý deň hrám na Dynaudio Compound 4 a som spokojný, bez úpravy miestnosti výrazný posun k lepšiemu. Miestnosť však budem upravovať, zatiaľ iba hrubý záves pred oknom a dva obrovské fikusy v rohoch miestnosti Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist