Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nezávislé měření známých DIY projektů

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 12:46:12    Predmet: Nezávislé měření známých DIY projektů Odpovedať s citátom

Nabízím, samozřejmě po vzájemné dohodě, nezávislé měření některých známých DIY projektů. Vede mě k tomu hlavně nedávná zkušenost s originálními moduly ExtremA, které se ke mně dostaly na proměření. Ne vždy jsou autoři DIY konstrukcí dostatečně seriózní, aby ukázali veškerá data.

Mohu nabídnout:

1) měření zkreslení v rámci rozlišení mé metody s pásmovou zádrží
2) měření CCIF 19 + 20kHz
3) měření šumu
4) měření v časové oblasti - skoková odezva

A samozřejmě triviality jako je kmitočtová charakteristika, zdá, že i to může být potřeba, ačkoliv bych si to dříve nemyslel.

Podmínkou by bylo, že mě měřený objekt bude zajímat a vzájemná dohoda s majitelem. Pokud budou splněny tyto podmínky, bude celá akce zdarma a výsledky budou zde vyvěšené. Variantu za úplatu vylučuji.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Iviak
Hifi obsluha


Založený: 19 október 2013
Príspevky: 33
Bydlisko: Munchen

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 13:51:42    Predmet: to vyzera nadejne, ja by som to prijal Odpovedať s citátom

A vo vsetkej ucte a obdive ma napadlo, kedze je to v sekcii Howto, ze by nebolo od veci spachat aj clanok, ako ktore meranie prebieha, cim sa meria, co sa nastavuje a preco je to dolezite. Diy-eri by si mohli pomerat niektore parametre aj sami a zaroven by sa ti mohli ozvat kvoli porovnaniu, pripadnej konzultacii. Ja osobne mam rozrobeny riaa lampac s oddelenym zdrojom a celkom ma tvoja ponuka (zadarmo Very Happy) zaujala.
Ps: myslim ze nezavisle meranie by som si bol ochotny aj zaplatit, keby ma to nejak nezruinovalo Smile

_________________
Dnes som prekonal svoj osobny rekord v pocte dni, co som nazive.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 13:55:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Opravdu to nechci dělat jako výdělečnou činnost. Prodej sestavených audio komponent jsem ukončil 31.12.2011 a pak už šlo jen pár PCB na otevřený projekt openamp phono. Chtěl bych audio držet dále jen jako hobby a tím si zachovat nestrannost.

Podmínky měření se samozřejmě dají zveřejnit.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 18:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to zajímavá myšlenka a mělo by to jednu velkou výhodu. Měření by byla jednotnou metodikou a stejným vybavením, takže by byla dobře vzájemně srovnatelná.
V některých případech asi bude užitečné upozornit na to, jak se na výsledcích podílí vlastní konstrukce a co jde na vrub konkrétního kusu a jeho stavitele (použité součástky, nastavení, úpravy oproti návodu).

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 18:46:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen bych nechtěl vzbudit dojem, že bych byl ochoten měřit DIY výrobek každého, kdo o to požádá. Je to časově docela náročná činnost. Zopakuji, že musí dojít k vzájemné dohodě ve smyslu, že majitel bude mít kvalitně postavený reprezentativní kus a pro mě bude zajímavé konkrétní konstrukci měřit.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist