Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Cd prehravac

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nebuddlho
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2013
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 21:54:42    Predmet: Cd prehravac Odpovedať s citátom

chcem si kupit cd prehravac.
Mam reciever onkyo sr-tx876 ktory ma burr-brown prevodniky pripajeny na reprosustavy audio physic yarra a chcel by som sa opytat ci je podla Vas dobre kupit kvalitnejsi cd prehravac (premyslam o nejakom starsom high endovom modeli napr onkyo integra) ktory prepojim cez opticky alebo koaxialny vstup a ci pri prepojeni cez digitalny vstup sa prejavi kvalita cd prehravaca nakolko predpokladam ze pri prepojeni cez opiku by sa pouzil prevodnik z receiveru.

Otazka je ci sa mi vobec oplati investovat do cd prehravaca ci pri tejto konstelacii to nebude zbytocna investicia nakolko podla toho co som cital drahe prehravace maju kvalitnejsiu mechaniku a lepsie prevodniky ale aspon co som pozeral nahradne diely ako laser atd sa pohybovali okolo 20 eur.. cize ak tomu spravne chapem zvuk cd playeru robi hlavne prevodnik ci sa mylim?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 23:19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší by bylo si nejprve nějaký slušný přehrávač půjčit a zkusit to porovnat se zvukem třeba z běžného DVD přehrávače. A v každém případě taky vyzkoušej i analogové propojení – tedy využití DACu v CD přehrávači. Třeba můj kamarád má Onkyo TX-NR609 a to přes digitální vstupy hraje katastrofálně. Přes analogové vstupy a přepnuté na Direct hraje přijatelně (samozřejmě vztaženo k jeho kategorii). I když tohle bude téměř určitě vada konkrétního modelu nebo řady a tvůj o dvě řady vyšší model tímhle trpět nemusí. Já jsem měl jeden čas Yamahu RX-V3800, což je AV Receiver asi zhruba kategorie toho tvého, a u něj žádné zásadní rozdíly mezi digitálními a analogovými vstupy nebyly, a bylo i celkem jedno, z čeho se hrálo – AV Receiver za 1000 Euro zkrátka hraje jako stereo zesilovač za 300 Euro, takže od něj nelze ve stereu očekávat zázraky a ani ho ničím povýšit.

Laser za 20 Euro bude určitě čínský fejk. Na některé přehrávače originální lasery sehnat nelze nebo jsou dražší než samotný jetý přehrávač. A na některé přehrávače neexistují ani ty čínské fejky – třeba některé slavné Sony řady ES. Navíc po výměně laseru je potřeba laser seřídit, protože při špatném nastavení to může zlobit, nebo se může laser i velice rychle "vysvítit". A to bez vybavení, servisního manuálu a zkušeností – tedy doma na koleně – neuděláš. A výměna a seřízení v servisu taky není za hubičku.

Navíc většina přehrávačů – zejména prodávaných na Aukru a podobných překupnických serverech – jsou vraky s "přižhavenými" lasery, takže pokud ho nekupuješ od někoho známého nebo prověřeného, tak je to sázka do loterie.

Já bych doporučil zvážit i cestu hraní z počítače přes USB DAC nebo USB S/PDIF konvertor typu M2Tech HiFace:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=137440
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nebuddlho
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2013
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 13:42:56    Predmet: Dakujem Odpovedať s citátom

v podstate uvazujem o kupe cd prehravaca z nasledovneho dovodu ..
skusal som povodne prehravat mp3jky z hardisku ktory mam pripojeny k tv a tv do receiveru cez optiku ale zvuk nie je bohvie co taky roztrepany neuhladeny, ale ked skusam pustat hudbu z ineho zdroja napr digitalneho raida pripojeneho cez hdmi tak niektore stanice hraju vyborne ...(vzhladom ku kategorii)

tato zostava viem ze nie je bohvie co a suhlasim presne s nazorom ze receiver za 1000 eur hra ako zosilovac za 300. predtym som mal zosilovac primare a reprosustavy piega takze viem o com hovorite.. tento receiver povodne sluzil iba ako dekoder domaceho kina a prevodnik z televizora ale pod vplyvom okolnosti mi zozstal tento receiver a reprosustavy audiophysic yarra cize viem ze z tejto aparatury nejaky spickovy zvuk nevydolujem. vzdy som zastaval nazor ze najviac na aparature treba investovat do reproduktorov a zosilnovaca ale po pripojeni digitalneho radia viem ze sa z tohto receiveru da vydolovat viac ako to hra momentalne...

pocitac pripajat nechcem lebo pocitac huci a skusal som aj projenie cez playstation ako siteovy prehravac tj playstation bolo pripojene cez hdmi a cez siet som tahal hudbu z pocitaca to nemalo az taky strasny zvuk ale chcel by som aby to hralo lespie preto ma napadol ten cd prehravac.. lebo tieto variaty co som robil mi pripadaju take barbarske Smile

Otazka vsak je ci sa nieco zlepsi ale ako ste napisal asi to budem musiet vyskusat tak ze niekto ten lepsi prehravac donesie ku mne a vyskusam to

Je teda pravda ze zvuk cd prehravaca robi hlavne prevodnik? ak ano neoplatilo by sa mi potom viac investovat do prevodnika a nechat povodny dvd prehravac?

Neviem perco ale nemam doveru k dvd prehravacom a bluary prehravacom nakolko aj na povodnej aparature som mal miesto cd prehravaca blueray a to hralo katastrofalne .. nerozumiem jednej veci ked laser blueray prehravaca dokaze zachytit obraz v hd kvalite tak po vystupe do prevodniku by mal pustat digitalny vystup v rovankej alebo vyssej kvalite ako cd prehravac ci?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 14:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som to vôbec neriešil tak, že kúpiť starší prehrávač, aby pasoval ku starému receivru. Zo staršími haraburdami doparoma, zachvílu sa to pokazí potom problémy s opravou.
Radšej by som kúpil nový prehrávač s možnosťou pripojenia na notebook cez USB, alebo iný konektor, už aj také YouTube hrá cez dobrý prevodník v pohode a nič netreba sťahovať a
je tam toho teda požehnane.
V notebooku môžete skladovať aj hudbu vo vysokom rozlíšení, ktorá sa dá kúpiť cez Net a keď sa to dá pripojiť na vstup prehrávača, tak je to paráda.

Zvuk prehrávača robia aj výstupné obvody, je rozdiel keď má prehrávač symetrické výstupné zosilňovače, alebo iba operačné zosilňovače.
Ja som vsadil na symetrické zosiky so symetrickými výstupmi v prehrávači Audiolab 8200CD, keďže vlastním aj zbierku CD a chcem si ich ponechať na fyzických médiach.
Inak by mi tú optickú mechaniku už asi ani nebolo treba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 18:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenomže, starší CD přehrávač nemusí číst formáty CD-RW a MP3, Technics mám 22 let a rovněž neumí, no prostě tenkrát tyhle nosiče neexistovaly nebo nebyly rozšířené. Možná lépe dvd player, načte vše jenom display bývá primitivní, nepřehledný. Proto vybírej uváženě.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 22:20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Převodníky samozřejmě roli hrají, ale předpokládám, že v tom tvém AV Receiveru budou převodníky kvalitativně odpovídající analogové části AV Receiveru, takže i když použiješ opravdu dobrý CD přehrávač a propojíš to analogově, tak to bude limitovat analogová část toho AV Receiveru. A kupovat relativně drahý CD přehrávač a propojovat to digitálně se mi už vůbec nezdá jako dobrý kšeft.

Když už bys chtěl jít opravdu do CD přehrávače, tak já bych z osobní zkušenosti nekupoval Onkyo, protože mi zdechla celkem tři. Naopak mám dobré zkušenosti s několika Denony. Samozřejmě to mohla být smůla respektive štěstí na kusy, ale zejména to jedno Onkyo bylo drahé, zánovní a skutečně od prvního majitele (ne od prolhaného internetového překupníka), takže mě docela nakrklo.

Třeba tenhle by nemusel být špatný:
http://elektro.bazos.sk/inzerat/28741495/DENON-DCD-1400cd-prehravac.php
Má i digitální výstupy, takže pohoda.

Taky můžeš projít zdejší sekci Prodám, nebo si dát do sekce Koupím poptávku. Pokud by něco šikovného prodával nějaký "provařený" člen fóra, tak by přeci jenom bylo méně pravděpodobné, že tě napálí, než kdybys kupoval něco od někoho na bazoši nebo nedej bože na aukru.

P.S.: Tykání neber jako projev neúcty, ale tady si všichni tykáme (kromě pár vážených členů jako kazzatel, Velký Bobo, PMA, BV, Merhaut a spol.).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 23:13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

len aby ten Denon nebola nejaka skladacka...napr. ani nozicky to nema original Idea
inak ja tiez davam prednost CD playeru pred PC Cool

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-79, AKAI GX-67, AKAI VS-F 1000, AKAI AT-57, DENON DP-23F, SAMSUNG BD-D 5100, PIONEER DV-430, PIONEER MJ-D 508, SONY DVP-NS 900V, SONY STR-DB 830, SONY RDR-HX 950, S-VHS SANYO VHR-S 700 G, CANTON GLE 407 + 455, SENNHEISER HD 558 + RS 85
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 23:31:43    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že je v běžné inzerci větší pravděpodobnost náběhu na vidle než nákupu bezvadného přístroje, je samozřejmě pravda. Ale třeba ho jen některý z původních majitelů vytunil nějakými Hi-Fi voodoo nožičkami ... Smile

Jinak já taky jedu hlavně z CDček ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: St september 18, 2013 05:56:18    Predmet: Odpovedať s citátom

mám na predaj denon dcd1500 ku, bez oprav,uplne top stav,plne funkčné
_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: St september 18, 2013 05:56:43    Predmet: Odpovedať s citátom

mám na predaj denon dcd1500 ku, bez oprav,uplne top stav,plne funkčné
_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lojzo
Hifi obsluha


Založený: 09 september 2013
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po október 14, 2013 13:08:11    Predmet: cd prehrávač Odpovedať s citátom

Môžem odporučiť kvalitný SACD prehrávač Sony SCD-XE 800(made in Malaisia).Mám ho tri roky a hrá mi denne bez poruchy.Myslím,že sa ešte dá kúpiť za cca 230 eur nový.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po október 14, 2013 13:15:58    Predmet: Re: Dakujem Odpovedať s citátom

Pusti si flac z USB a hned budes vediet ake su tie prevodniky, pripadne ci ma zmysel ist cez externy digitalny vstup. Alebo si pozicaj CDP a prepoj digitalne (SPDIF) ako radi Kozousch, nic za to nedas, usi ti povedia, kde je pravda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Po október 14, 2013 16:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:54:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut október 15, 2013 07:09:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, to zas je můj aparát Amboss DVD 882, původem z kontejneru na starý papír vč.přibaleného DO, po hygienické očistě a prohlídce vnitřku, vyleštění čočky laseru, výměně baterii v ovládači...funguje, bleskově načítá všechny formáty disků, CD, CD-R/RW, MP3, DVD, DVD-R/RW, JPG, Kodak. Display je dost strohý a nepřehledný, stroj má pracovat v kooperaci s TV kde to je vidět na obrazovce. Škoda chybí port na flešku a čtečka SD karty.


dvd Amboss.jpg
 Description:
 Filesize:  120.01 KB
 Viewed:  539 Time(s)

dvd Amboss.jpg



_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
elfaewin
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 16 január 2015
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 03:40:29    Predmet: appreciation to you Odpovedať s citátom

Hi, nice to see you, I have to say that the info was so interesting, and I have viewed this info seriously, wish your next post, have a nice day!!! Ultrasonic Cleaner
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist