Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ako vyhodnocujem úpravy cez DRC alebo akustiku

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 10, 2015 19:04:44    Predmet: Ako vyhodnocujem úpravy cez DRC alebo akustiku Odpovedať s citátom

V nadväznosti na aktívnu diskusiu, ktorá sa tu rozprúdila v dvoch vláknach o DRC, zakladám toto vlákno. Nevedel som presne, kam ho umiestniť, ak bude mať admin iný názor, je ho možné presunúť na vhodnejšie miesto.

Po úpravách ako akustických, tak aj cez DRC samozrejme vždy odmeriam ružový šum cez RTA v REWe. Ale to je len pomôcka a potom počúvam hudbu. Mám svoj obľubený zoznam (dokonca 2, jedno testovacie CD od severskej fy Opus, ktoré som si pred viac ako dvadsiatimi rokmi kúpil (sú na ňom skladby od organu, symf. orchestra až po gitaru a spev) a vlastný zoznam z rôznych zdrojov. Zoznam skladieb dávam do prílohy.

Postupne tu budem uverejňovať, ako jednotlivé skladby počujem bez úpravy a ako po úprave. Kto niektorú z týchto skladieb máte a budete ochotní, budem rád ak sa o svoje posluchové dojmy tu so mnou a ostatnými podelíte. Prvé tri skladby používam skoro vždy po každej úprave, vybrané ostatné podľa okolností. Keď je málo času tak len tú prvú.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Ut apríl 21, 2015 21:38:19, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 10, 2015 22:07:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Prvá skladba je v prevedení pianistky, ktorá dala desiatky svojich nahrávok na youtube a tam som ju aj spoznal. Záznam koncertu v Londýne sa mi zdá veľmi vydarený a 3 skladba od Liszta mi učarovala. V prevedení od Fuziko Hemming som ju počul aj v posluchovom štúdiu zs-acoustics.

Počúvanie pred úpravami neznelo úplne ako klavír, alebo skôr nedalo sa povedať, kde sa nachádza. Zvuk išiel z viacerých ťažko identifikovateľných miest v rozsahu -30 až +30°. Dalo sa to síce počúvať, ale potreba počuť to opakovane nebola.

Po úpravách (akustických aj DRC) znie klavír lokalizovanejšie cca od -15 do +15° voči stredu a aj veľmi rýchlo opakované údery kladiviek je jednoznačne počuť. A niektoré hlboké tóny znejú zas príjemne majestátne.

Link na CD:
http://www.deccaclassics.com/us/cat/4784572
skladbu mám na disku ako wav 16/44

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Ut apríl 21, 2015 21:41:12, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št marec 26, 2015 22:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či bude niekto ochotný, polopatisticky napísať, ako postupovať pri meraní miestnosti a následnom nastavení foobaru. Po anglicky neviem a prekladať návody cez googla je o život. Je to veľmi zaujímavá téma, len je pre mňa problém zistiť, čo všetko ku tomu treba, a ako to použiť, aby to malo nejaký význam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi marec 27, 2015 06:44:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako merať je myslím aj v sk-cz priestore popísané dosť. Ak budeš mať konkrétne otázky a budem vedieť, rád zodpoviem.

Na začiatok stačí prepojenie výstupu PC či notebooku na zosilňovač, merací mikrofón (na začiatok stačí aj taký, čo je dodávaný k receivrom) a program REW.

Ale v tejto téme doporučujem pokračovať v tomto vlákne http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20160&highlight=

A samozrejme, najskôr si ho celé prečítať Smile

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist