Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Měření zkreslení repro, zkreslení proudu reproduktorem
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 06:55:06    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Začal jsem být extrémně obezřetný k čemukoliv, co propaguje někdo, kdo to i prodává.
... Ať děláš co děláš, zaujatosti se nevyhneš, když jsi na věci nebo problematice ekonomicky zainteresovaný.

To asi platí. Úplně nejhorší jsou pak lidi s egem neodpovídajícím jejich znalostem, který se cítí nad věcí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 07:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Mám jiné výsledky

Napísal som to na diy.. Čo skreslenie mikrofónu pri meraní SPL? Dajte mikrofón ďalej (na rovnakom kmitočte, nie "čarovanie" s IMD na 13+14kHz, skreslenie mikrofónu rovnako ako reproduktora, je kmitočtovo závislé-výchylka), a zopakujte merania pri rovnakom budení. Tiež som urobil rovnakú chybu, meral som v blízkom poli (2 cm), aby som dostal čo najlepší odstup, prekročil som garantované SPL mikrofónu, meral som skreslenie mikrofónu (vyššie ako meniča), bolo to +- rovnaké...
Ak to zjednoduším, reproduktor je komplexná záťaž a pri budení opakovne mechanicky "akceluruje a brzdí", podobne ako elektromotor. Pri akcelerácii si potrebuje "cucnúť" vyšší prúd, aby na mechanickej strane sledoval vstupný signál čo najlepšie (rovnako pri korekcii nelinearít na mechanickej strane, ktoré ovplyvňujú pohyb kmitačky), pri "brzdení" sa stáva zdrojom a potrebuje energiu odviesť do tvrdého (napäťového) zdroja budenia. Rovnakým prejavom je kopírovanie impedančnej charakteristiky repoduktora aj na strane SPL pri budení z mäkkého zdroja.
Dynamický repúroduktor je menič určený na budenie z napäťového zdroja, vtedy sú jeho vlastnosti najlepšie.
Samozrejme nehovorím o prípadoch, keď sa použije nejaká NFB z akustickej strany (akcelrometer, mikrofón..) na korekciu lineárneho aj nelineárneho skreslenia, ale to je niečo úplne iné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 08:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Bunto,

tam už jsem odpověděl na tyto (pochopitelné) dotazy vícekrát.

Test mikrofonu pomocí 13+14kHz:

1) levý repro = 13kHz, pravý repro = 14kHz, mikrofon měří součet, ve spektru je pouze 2. harmonická, tu můžeme připsat mikrofonu. Žádné sukýnky, tj. žádné liché harmonické.

2) pouze levý repro hraje 13+14kHz. V naměřeném signálu mikrofonem se okamžitě objeví sukýnky, liché harmonické. Ty jsou nade vší pochybnost vyslané reproduktorem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 08:07:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Test na SPL:

tentýž signál 4kHz, stejná SPL, jednou snímaný ze 40cm a podruhé ze 140cm. Naměřené zkreslení téměř shodné. To vylučuje úvahu o SPL a zkreslení mikrofonu. Mnou zveřejněná měření s napěťovým buzením a 6R8 odporem byla tudíž věrohodná ohledně těchto výtek.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 08:19:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Je blbost testovat bednu přes celé pásmo a analyzovat z toho závislosti zkreslení, když nemáš zanalyzovaný jednotlivý reprák s odůvodněnými závislostmi zkreslení.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 08:33:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
To vylučuje úvahu o SPL a zkreslení mikrofonu.

To vylučuje prd, mikrofon má frekvenční závislost amplitudového zkreslení při stejné SPL. Analyzuj ho ještě pro nízké frekvence.
Kromtoho střeďák a výškáč vidí impedanci výhybky, vstupní až nějak transformovaně.
Pokud z toho uděláš takový guláš, že měříš všechno se vším, tak z takové kávové sedliny můžeš lidem věšet bulíky na nos Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Pi január 23, 2015 08:45:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 08:44:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření mikrofonem byla reakce na výsledek BV, vyšlo mu zkreslení s odporem větší než při napěťovém buzení. Předchozí měření ukazovala zkreslení proudu repro. Samozřejmě že elektrická měření jsou podstatně přesnější.

Ad mikrofon, při SPL nižší o 11dB se zkreslení nezvýšilo, naopak. Oddálení mikrofonu jen zvýšilo vliv odrazů a zvýšilo zkreslení.

Pro mě je "guláš" meření mikrofonem od BV.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 08:47:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevšiml jsem si, že by jsi to udělal aspoň pro stejnou frekvenci Rolling Eyes
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 13:00:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono se to totiž ukáže jinde.

Měření při rezonanci, s odporem 10 ohm je cca poloviční zkreslení proti napěťovému buzení, pro stejnou SPL. Toto budeme těžko svádět opět na mikrofon.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 13:24:12    Predmet: Odpovedať s citátom

taký nápad... vyrobiť signál s harmonickými a fázou tak, aby skreslenie na výstupe kleslo

a porovnať, ako veľmi je to počuť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 13:36:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Mikrofonem to opravdu není. Kousek vedle, kde je ta impedanční díra, zkreslení vyleze z 0,4% na 1,4% a je stejné pro napěťové buzení i pro buzení přes 10R.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 14:19:03    Predmet: Odpovedať s citátom

V rezonanci to zajisté "filtruje" ten rezonanční hrb mechanické rezonance, čím menší tlumení, tím lépe Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 14:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale o tom se bavíme, jestli proudový výstup + ekvalizace frek. cháry, nebo ne. Co ty na to. Obě ta měření byla provedena pro stejné napětí na svorkách repro. Proudové buzení změní Q, pochopitelně. Myšlenky?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 14:56:49    Predmet: Odpovedať s citátom

A na co je to dobré, že se v nějaké rezonanci mírně zmenší zkreslení, když neukážu, jak se změní tam, kde to rezonance nemaskuje ?
A nemá cenu tu ukazovat nějaké grafy složité bedny a dělat z toho nějaké limitní závěry, když ti nejsou jasné závislosti u samotných měničů.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 15:39:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Co měniče, můžou těžit z proudového buzení, nebo ne? 10R je pořád víc napěťové než proudové buzení, muselo by to být aspoň 100R a jednotlivé měniče, jak správně říkáš.

Edit: není pravda, že jsem nezkoušel samotný měnič. Zkoušel jsem výškáč T2030, samotný a přes kondenzátor. Zkreslení proudu je do 0.05% při zkreslení napětí do 0.003%. Při určité amplitudě se měnič "zlomí" a objeví se v proudu spousta neharmonických složek.

Nezkoušel jsem to měřit akusticky, což se dá udělat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Pi január 23, 2015 17:28:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 15:49:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Pridám odkazy na staršie diskusie na podobnú tému:
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18129 (Reprosústava budená prúdom)
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=298 (transkonduktanční zesilovače neboli zesy proudu & audio)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 15:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Miro, mě zajímají spíš výsledky, než diskuse. Tj. přijít s fakty a výsledky, takže ta archeologie mě až tak moc nezajímá, vím o ní.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 07:10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ono se to totiž ukáže jinde.

Měření při rezonanci, s odporem 10 ohm je cca poloviční zkreslení proti napěťovému buzení, pro stejnou SPL. Toto budeme těžko svádět opět na mikrofon.

Je to meranie "holého" reproduktora, alebo kompletný box , aj s výhybkou? Pretože nelinearita tlmivky vo výhybke nebude zanedbateľná , ak to nie je vzduchová cievka (čo pochybujem, podľa obrázkov je to vinuté na I plechoch malého trafa..), pri budení cez odpor sa to "linearizuje"..
Pretože ja som nameral pre samotný reproduktor a rovnaké SPL (napätie na reproduktore cca 6V RMS, repro CA18 RNX, skreslenie zosilňovača pod 0,001%) toto..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 08:39:01    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Pridám odkazy na staršie diskusie na podobnú tému:...

Už jen čekám, kdy se tu objeví vlákno s tím, jak jsou skvělé tlakáče v horně Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 10:05:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Bunto, už z poměrně jednoduchého náhradního elektromechanického principu reproduktoru je jasné, že při napěťovém buzení musí být harmonické zkreslení vyšší, než při proudovém buzení.

P.S.: čím větší výchylka X, tím víc se projevují nelinearity reproduktoru a tím víc roste nelinearita řídicího proudu při napěťovém buzení.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 10:33:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Niečo som sa spýtal,
"Je to meranie "holého" reproduktora, alebo kompletný box , aj s výhybkou? .. " Z absencie odpovede usudzujem, že tam tá výhybka je, takže si do toho "obrázka"pridajte na vstup do série ešte ešte jednu nelineárnu indukčnosť (cievka vo výhybke). Nakoniec budenie cez 10R(Cool má ďaleko ku konštantnému prúdu. Nemám problém veriť tomu, že pri priamom prúdovom budení reproduktora ( s NFB od prúdu cez reproduktor, aby sa kompenzovali nelinearity reproduktora) v aktíve to bude lepšie.. Ale určite nie pri jednoduchom budení cez pridaný sériový odpor, len sa trochu zmenší pomer lineárnych a nelineárnych impedancií na vstupe.
A toto
citácia:
Napěťové buzení vs. buzení přes 6R8. Mám jiné výsledky. Na 50Hz a 100Hz pro oba způsoby prakticky shodné zkreslení, napěťové mírně lepší.

už neplatí?
citácia:
P.S.: čím větší výchylka X, tím víc se projevují nelinearity reproduktoru a tím víc roste nelinearita řídicího proudu při napěťovém buzení.

Preto som to meral pri svorkovom napätí na reproduktore cca 6V RMS v obidvoch prípadoch. A výsledok je na obrázkoch. Tá nelinearita na akustickej strane závisí aj od linearity prvkov na mechanickej strane tej schémy. A to (aj elektrická časť..) závisí od konkrétneho meniča. A v rezonancii (maximum impedancie) je pre rovnaké SPL prúd najmenší, takže tie nelinearity na elektrickej strane sa uplatnia menej.
EDIT -Zaujímavé čítanie


Naposledy upravil BV dňa So január 24, 2015 11:30:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 11:05:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen takový dotaz. Proč se tu v případě A (viz obr.) mluví o měření na "Z" jako o napěťovém výstupu zesilovače a jeho zkreslení, a proč je to v případě B, měřeno na tom odporu, najednou zkreslení proudu reproduktorem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 11:35:56    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pane Bunto, už z poměrně jednoduchého náhradního elektromechanického principu reproduktoru je jasné, že při napěťovém buzení musí být harmonické zkreslení vyšší, než při proudovém buzení.

To je kravina, kterou nelze vyčíst z lineárního modelu, bez znalosti té nelinearity.
Co by tomu řekly reproduktory, které se snaží o nějakou "linearizaci" motoru ? Very Happy

A hormonické zkreslení čeho ? procházejícího proudu ? to jo, ten já ale neposlouchám Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 13:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Navrhuji vypracovat detailní PDF s vašimi závěry včetně schémat, podmínek měření, popsaných grafů a závěrů z výsledků. Tohle jechaos, který opět povede ke 20ti stránkové diskusi bez rozdílu mezi jejím koncem a začátkem.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 14:17:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzkoušel jsem čistě proudové buzení ve srovnání s napěťovým. Jako zkušební V/I zesilovač byl použitý modifikovaný Sinclair Z-30.

Dojde ke snížení zkreslení v celém pásmu do 100Hz, tj. není to omezené na rezonanční peak, jako to bylo v případě sériového odporu 10R. Funguje to.

Pokud někdo další máte konkrétní výsledky, podělte se.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 14:38:03    Predmet: Odpovedať s citátom

100Hz
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 15:18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemam silu cist to cele, ale upozornil bych na evidentni chybu, ktere se dopustil BV pri mereni v prispevku

Zaslal: čt leden 22, 2015 15:36:37

Jakmile dvoupasmovy box s vyhybkou pripojite pres odpor, pak nelinearni cast proudu ktera tece do jednoho "pasma" zpusobuje ubytek na predrazenem odporu, ktery se tak objevi i na svorkach druheho pasma.

Mluvil jsem o tom i na AKELu, prodove buzeni ma smysl pouze pri buzeni jednoho menice bez jakekoli pasivni vyhybky. Jinak se nejdena o linearizaci impedance - potazmo "vyrazeni nelinearity impedance z diskuze"

Jedine co me zaujalo, je ten CA18RNX, to by stalo za blizsi zkoumani. me se na zadnem menici nikdy nic podobneho nasimulovat nepodarilo (meril jsem na prodove buzeni vse mozne, drivery, stredobasy, tweetery, subwoofery, ruzne znacky)

Jinak z principu u elektrodynamickeho menice opravdu nemuze vyjit lepsi THD pri napetovem buzeni.

Jedina vyjimka by byla kdyby nejaka forma nelinearity na "elektromagneticke strane" kompenzovala nelinearitu na mechanicke strane menice.

_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa So január 24, 2015 15:21:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 15:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

EDIT : a ja dycky meril THD mikrofonem na akusticke strane, ne proudu (to jen v pocatecni fazi zkoumani)
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 18:20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

2 coffee
Je to akustické meranie stredobasu v dvojpásmovom boxe, bez výhybky. vyvedené prívody od reproduktora. Čo som nameral, je na obrázku.
S ER18 boli akustické výsledky pri napäťovom budení a budení cez sériový odpor 8R +- rovnaké, nepodstané rozdiely (pár stotín pri THD 0,5%). Merania som robil na 100Hz, 1kHz, v impedančnom maxime v BR boxe (cca70Hz) aj v minime (cca42Hz), ale pri vyššom budení (6V RMS na svorkách). Mikrofón MBC-550.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So január 24, 2015 19:38:08    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
EDIT : a ja dycky meril THD mikrofonem na akusticke strane, ne proudu (to jen v pocatecni fazi zkoumani)


To souhlasí, proud byl 1. krok.

Ad aktiv/pasiv, samozřejmě správně je to pro aktiv. Nicméně i pro bednu s pasivní výhybkou vyšlo s proudovým buzením snížení zkreslení v pásmu do 100Hz 3x až 10x. A to není málo. A při použití primitivního zesilovače. Jen se to nedá asi pro pasiv prakticky použít, nebo obtížně.

Pro aktiv by stačilo přiřadit DSP pre-ekvalizaci před Vin a jsme doma.

Pro mě z toho plyne jeden závěr - zbytečnost úvah o "koloracích" když zesilovač zkresluje pár stotisícinách. Považuju to jen za marketingovou kampaň. "Drát se ziskem" stejně znamená desetiny až procenta zkreslení na akustické straně. A jak velmi správně říká pan Bunta, rozhodující je akustická strana. Ne nulová čísla na napěťovém výstupu. Celé dosavadní posuzování většiny z nás to staví na hlavu. Gratuluju coffee, že jsi si to uvědomil včas.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 3 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist