Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

blesk666
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 16:28:59    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
MA-1 proda za 60000 za par minut... To jen to nejkvalitnejsi hifi v nasi galaxii - 1518 - se prodava dva roky a stejne ho nikdo nechce.


Ja tu krabici plnou vzduchu za 60 000 mel doma, nekoupil jsem to. A je to starsi a drazsi model DAC2.

Ten manik co to prodaval to nemohl prodat opravdu dlouho...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 16:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem porozuměl tomu, že ten Dacmagic skvěle měří i skvěle hraje oproti zvukovce z PC (aspoň na těch Quadralech nebo BV MAX) a ty tvrdíš, že bude Dacmagic zvukově na úrovni Meitner MA-1 nebo Emm Labs DAC2. Já tvrdím, že nebude takže se neshodneme. Leda bys to porovnával na svých 1518.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 16:31:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Já jsem porozuměl tomu, že ten Dacmagic skvěle měří i skvěle hraje oproti zvukovce z PC (aspoň na těch Quadralech nebo BV MAX) a ty tvrdíš, že bude Dacmagic zvukově na úrovni Meitner MA-1 nebo Emm Labs DAC2. Já tvrdím, že nebude takže se neshodneme. Leda bys to porovnával na svých 1518.


Tak to jsi pochopil spatne.

Ale PMA ti to zde asi nevysvetli, proc by opakaval co uz drive napsal na Coughovo forum Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 16:35:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli, napiš své představy o tvých cenách HighEnd 2nd handu na Audio-markt.de a bude to stejná pohroma jako na Wall Street v r.1929. Very Happy
Je sranda jak radíš všem ostatním za kolik mají prodávat své použité přístroje ale sám si nejsi schopen nastavit reálnou prodejní cenu těch svých.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 16:46:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Bartoli, napiš své představy o tvých cenách HighEnd 2nd handu na Audio-markt.de a bude to stejná pohroma jako na Wall Street v r.1929. Very Happy
Je sranda jak radíš všem ostatním za kolik mají prodávat své použité přístroje ale sám si nejsi schopen nastavit reálnou prodejní cenu těch svých.


Ten kousek emm labs co ma blesk jsem primo mel doma tyden pujceny, cena byla tehdy 60 000.

Tech stroju je v CR malo, uklidni se Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 17:07:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli mozno by bolo fer napisat ze Zdenek ten Emm Labs DAC2 predaval niekolko mesiacov a zacinal na cene nieco pod 100tis Kc kedze ho kupoval novy priamo v Tykone a jeho cena bola 9500 Eur takze je vcelku pochopitelne ze Zdenek ocakaval ze predajna cena bude vyssia. Mne ho predaval za 65tis Kc a asi som na rozdiel od teba spatne vyjadnaval. Ony tie rozdiely medzi prevodnikmi nie su samozrejme na urovni vymeny bedni ale rozdiel tam je hlavne ked to pocuvas dlhsie. CA Stream Magic 6 mi sposoboval sluchovu unavu a uprimne - preferoval som pred nim analogovy vystup obstarozneho Sony XA50ES: Stream Magic 6 mal hlavne velmi neprirodzeny vokal. Bol akurat viac ucinkany, zmensoval tela nastrojov a hlasov, mal spatnu lokalizaciu. Wadiea prevodniky boli zas moc poddekove, Casea Orion Lite "tensi" ,"sladsi" a tak by som mohol pokracovat. Bud to bolo unavujuce, stale "sladke" alebo "tupe. Emm Labs ako prvy hral normalne vyssie frekvencie, je neutralny a vyvazny (nepreferuje ziadne pasmo ani styl hudby), vokaly nehral tak ziadny prevodnik co som mal doma, zivo rozlisene, pritomne, cisto. Dobre nahravky vyniknu ale tie priemerne neseru nie vsak tak ze zjemnuje ci si nieco vymysla.
Ale teba tieto ako ty hovoris "hifi imprese" nezaujimaju...


Naposledy upravil blesk666 dňa St marec 08, 2017 18:32:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 17:33:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Blesku muj pohled na imprese je znamy, je na ne Bias spolehnuti.

Snad jeste dodam ze jsem kdysi videl mereni te hadrove kaloty co mas v aconech a pamatuju si ze to byla fakt slabota - impresim pres neco takoveho nedavam uz vubec vyznam.

Je to proste lowend HIFI.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 17:40:47    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Bartoli mozno by bolo fer napisat ze Zdenek ten Emm Labs DAC2 predaval niekolko mesiacov a zacinal na cene nieco pod 100tis Kc kedze ho kupoval novy priamo v Tykone a jeho cena bola 9500 Eur takze je vcelku pochopitelne ze Zdenek ocakaval ze predajna cena bude vyssia. Mne ho predaval za 65tis Kc a asi som na rozdiel od teba spatne vyjadnaval. Ony tie rozdiely medzi prevodnikmi nie su samozrejme na urovni vymeny bedni ale rozdiel tam je hlavne ked to pocuvas dlhsie. CA Stream Magic 6 mi sposoboval sluchovu unavu a uprimne - som prefereoval som pred nim analogovy vystup obstarozneho Sony XA50ES: Stream Magic 6 mal hlavne velmi neprirodzeny vokal. Bol akurat viac ucinkany, zmensene tela nastrojov a hlasov, spatna lokalizacia. Wadie boli zas moc poddkove, Casea Orion LIte tiez "tensi" "sladsi" a tak by som mohol pokracovat. Bud to bolo unavujuce, stale "sladke" alebo "tupe. Emm Labs ako prvy hral normalne vyssie frekvencie je neutralny a vyvazny (nepreferuje ziadne pasmo ani styl hudby), vokaly nehral tak ziadny prevodnik co som mal doma, zivo rozlisene, pritomne, cisto. Dobre nahravky vyniknu ale tie priemerne neseru nie vsak tak ze zjemnuje ci si nieco vymysla.
Ale teba tieto ako ty hovoris "hifi imprese" nezaujimaju...


Thumb up

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 17:48:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlnko to je kruty humor, 9500 euro bylo tehdy cca 220 000 CZK a on to prodal za 65 000 CZK.

To je jako na palec nahoru?

Blesku v tech aconech mas tenhle hadrovy scanspik?

http://www.scan-speak.dk/?page_id=162&single_prod_id=111
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 17:54:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Palec nahoru byl za popis zvukoveho charakteru EMMLabs. Pokud si projdes forum, tak zjistis, ze to slysi vsichni velmi, velmi, podobne - co se tyka zvukoveho projevu DACu od EMMLabs. Asi by ses mel zamyslet, jestli ma smysl vlastnit technologicky nejlepsi bedny v CR, kdyz nejspis slysis velmi "podprumerne", mozna by stejnou sluzbu udelalo nejaky PAcko, ktery bys vytocil na brutalni hlasitost. Smile
_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 18:33:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Vlnko to je kruty humor, 9500 euro bylo tehdy cca 220 000 CZK a on to prodal za 65 000 CZK.

To je jako na palec nahoru?

Blesku v tech aconech mas tenhle hadrovy scanspik?

http://www.scan-speak.dk/?page_id=162&single_prod_id=111


kusok vedla, je tam ten so zvukovodom:

http://www.scan-speak.dk/?page_id=162&single_prod_id=105

ich meranie si koniec koncov videl (resp celej bedne) a uprimne to ziadny pruser nebol
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št marec 09, 2017 09:08:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To je prave to ze kdyz nechapes jak je ten hadrovy scenspik mizerny, napriklad oproti i ty kalote co jsi mel v BW M801 tak je to cely tezky se k necemu dopracovat.

http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/d2905-990000.pdf

http://www.stereophile.com/content/bw-matrix-801-series-2-loudspeaker-measurements#FLSeWwdSux8um2ZW.97

Pak ti neco vysvetlovat taky neni uplne jednoduche, kdyz na jakykoliv tvrda data z mereni mas odpoved ze jsi mel nejaky imprese u sklenky vina, treba Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št marec 09, 2017 09:48:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli bud ty v tych grafoch citas nieco ine ako ja alebo to tam neni, alebo aj to ze tam necitas aj to co tam je ale ty nevidis (povazujes za zanedbatelne). Vsetci polointeligenti hifisti vedia ze textilna kalota ma rychlejsi pokles vyzarovania v osi aj mimo os, je vsak zaroven obvykle na tom lepsie ako "tvrde" kaloty s ohladom na breakup-y membrany, taktiez je tam obvykle rozdiel v hmotnosti, a v neposledon rade v subjektivnom vnimani (asi vies ze zvuk rozlisuje nielen frekvencia ale aj farba a preto znie inak kovova a inak nylonova struna byt mozu zahrat rovnaku frekvenciu nic z toho z prilozenych grafov neprecitas...)

Druha este podstatnejsia vec je ta, ze ty sa tocis stale okolo jedinej mantry ktoru si si vypocul v jednej Tooleho prednaske a povazujes ju za NUTNU a DOSTATOCNU podmienku na to aby si bedne vyhodnitil ako klopny obvod: dobre/spatne. Strasne vela veci zanedbavas a uz je to jemne povedane unavne. Apropo si sa venoval aj frekvenciam pod 1kHz? Neodpovedal si mi na otazky aky zdroj hudobnych dat pouzivas, ake zosilnovace, cim regulujes hlasitost? Plus som ti odpovedal nielen impresiami ale aj tym ze som sa odvolal na meranie Acon Divus ktore si nakoniec vies opatovne vyhladat (to ci meranie je v 0/30/60 st alebo napr v (2/28/58st je pomerne irelevantne-nepouzil som uhlomer a tam aj potom akekolvek debaty skoncili-meranie vsak spatne nie je a ty to vies)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št marec 09, 2017 10:08:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To mi pripomina ty pohadky od Pindulina co furt opakoval svou mantru ze kdyz je zlaty oko vejskac v leedh nazca zlate tak to nejlip reprodukuje pozlacene kovove nastroje.

Komicke.

PS: ta tvoje hadrkalota ma ty rezonance taky standardni ty breakupe. Vpodstate je to lowend hadrova sustiko kalota, jediny v cem je to sustitko fajn je ze dolni velka rezonance je prijemne nizko na 500Hz coz ma sve vyhody, ale ty umelci v aconu to stejne nevyuzili a dali delicku vysoko na 2700Hz, cili na jedinou vyhodu toho hadraku hodili bobek. V jinych aspektech je tahle hadrkalota jen horsi nez mnoho jinych kalot.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 09, 2017 10:08:50    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
asi vies ze zvuk rozlisuje nielen frekvencia ale aj farba a preto znie inak kovova a inak nylonova struna byt mozu zahrat rovnaku frekvenciu nic z toho z prilozenych grafov neprecitas...

farbu tonu urcuju jeho harmonicke frekvencie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št marec 09, 2017 10:24:50    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: ano farba alebo technicky spravnejsie povedane harmonicke frekvencie (alebo inak ake ine frekvencie vyprodukuje a v akej urovni ta struna ako tu ktoru do nej pustis) takze dakuejm za doplnenie

Baroli stale je to o tom istom a ani ten graf zo Stereophile (ten robi Atkinson v improvizovanych podmienkach rozdielnych od tych v ktorych vznikol graf v datasheete Scan Speak) a uz vobec nie ten z datasheetu Scan Speaku (ten by mal byt urobeny v bezdozvukovej komore). Vies ze vysledok je to co sa dostane k uchu posluchaca (alebo meraciemu mikrofonu) v mieste posluchu co ovplyvnuje zasadne posluchovy priestor a umiestnenie/natocenie bedni takze z tych grafov toho az tak moc nevycitas a stale dokola ti to rozne bolo pripominane. Tej uvodnej rozpravke a analogii nerozumiem nikto tu (na rozdiel od teba) neveleby nejaky material/princip, len som konstatoval zname fakty a nijak ich ani len nehodnotil, len pripominam ze ty ich vplyv hodnotis ako NULOVY/ZANEDBATELNY - co je blbost (tiez nikto netvrdi ze je klucovy ale podiela sa na celku)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št marec 09, 2017 14:45:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty tomu jemne receno nerozumis Blesku.

Ten datasheet od sustiveho scenspiku je jeste lichotivy, ono tam maji jen 0°, 30° a 60°mimo osu Laughing

Je to bida.

FYI ty M801 jsou zmereny nemilosrdne az do 90°mimo osu.

Vzdej to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št marec 09, 2017 15:52:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli za prve si nevysvetlil co som napisal spatne a comu nerozumiem, vobec si mam pocit nepochopil co som napisal ja, 90st u 801 a 60st u SS vidim a chapem az taka jadrova fyzika to nie je.
Za druhe ty tu tocis stale to iste. Ani na jednu jedinu vec mimo temy Tooleho jednej prednasky si neodpovedal a nerozumies jej. No nic uz ma to s tebou nebavi, neodpovedas na otazky ale melies si svoju, tomu sa hovori monolog, to ma nebavi:-) Ak chces, nemam prblem napisat: "slovny serm si vyhral" si spokojnejsi? tym sa odporucam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št marec 09, 2017 20:27:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty recicky o hadru vs hlinik tlusty 0,05mm v 25mm kalote....

Ono je to cele vpodstate trochu jinak, kdo chce muze si teoreticky nastudovat jak se meni rychlost postupu ohybove vlny po 25mm membrane v zavislosti na modulu pruznosti kaloty a co na to hmotnost (hustota materialu hlinik, beryllium, titan), nebo jak je fajn zatlumovat ohybove rezonance textilni hadrakem a podobne teoreticky dobre popsane ale v praxi znacne slozite mechanismy.

Zdroj poznani muze byt treba i VB a jeho kapitola XIX Stavime reproduktorove soustavy.

Blesku muzes si zateoretizovat do aleluja, akorat ten sustitko ss bude furt o nicem, viz. datasheet.

BTW VB tam dava najevo jak je teoreticky nadupany, bezny ctenar z toho pak jen ma "motovidlo efekt".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavelDosko
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2012
Príspevky: 62
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Pi marec 10, 2017 16:13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli bez uz do ... neni nutne abys se svym biasem a blaboly zprasil vsechna fora
_________________
poweramp PMA PA4 Big Brother, preamp SPaudio P1, DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, RiAudio PLF 10A, power Orfeo, komplet kabeláž Acoustic Revive Triple C ,iFi iUSBPower, iFi iPrifier2, Fidelizer Pro, Foobar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po marec 13, 2017 08:58:07    Predmet: Odpovedať s citátom

V Olomouci maji jine starosti nez jak se siri ohybova vlna na 25mm kalote Laughing

Mimochodem tohle teoretizovani zde vzbudilo pozornost velmi nizkou a po zasluze, protoze dulezity je vysledek (mereni toho repraku jak skutecne je) a tyhle slozite fyzikalni mechanizmy kterym takovy PavelDosko ani nerozumi ani netusi ze existuji nejsou tak dulezite, zejmena netrapi nejaky pany z Acon kteri si koupi co je na trhu a placnou to do konvencni boudy 1+7+12 Wink

Zlaty Genelec, i ten je na mile lepsi Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Po marec 13, 2017 10:07:22    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Bartoli vsetci sme velmi radi , ze tomu rozumies najlepsie , ale NIEKEDY JE MENEJ VIAC . Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po marec 13, 2017 10:41:57    Predmet: Re: :) Odpovedať s citátom

Mirec1 napísal:
Bartoli vsetci sme velmi radi , ze tomu rozumies najlepsie , ale NIEKEDY JE MENEJ VIAC . Smile


Ja myslim nejlip je drzet se bezmezne viry ve znacku, ty komercni znacky maj ten vyvoj a technologie, jak mi rikal Sycak:

Mnamiky papiky, libi?:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/406-bowers-wilkins-cm8

Ono to HIFI je taky nakonec i o zdravem rozumu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavelDosko
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2012
Príspevky: 62
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Po marec 13, 2017 17:56:22    Predmet: Odpovedať s citátom

bartoli - skutecne mne vlna na 25mm kalote nerve zily, nemam kalotu ... p.s. az prodas ty sve zazraky tak budu jen rad, treba prestanes spinit vse ostatni a dojdes klidu
_________________
poweramp PMA PA4 Big Brother, preamp SPaudio P1, DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, RiAudio PLF 10A, power Orfeo, komplet kabeláž Acoustic Revive Triple C ,iFi iUSBPower, iFi iPrifier2, Fidelizer Pro, Foobar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 14, 2017 08:39:31    Predmet: Odpovedať s citátom

PavelDosko napísal:
bartoli - skutecne mne vlna na 25mm kalote nerve zily, nemam kalotu ... p.s. az prodas ty sve zazraky tak budu jen rad, treba prestanes spinit vse ostatni a dojdes klidu


Mozna se domnivas ze paskac co mas ve svych aurum cantus je lepsi nez 25mm kalota Laughing

Svata prostoto .... a ja tady takovym pisu cosi o nejake ohybove vlne a modulu pruznosti a hustote Beryllia Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavelDosko
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2012
Príspevky: 62
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Ut marec 14, 2017 09:50:28    Predmet: Odpovedať s citátom

tak tedy nedojdes klidu, tvuj boj ... mej se
_________________
poweramp PMA PA4 Big Brother, preamp SPaudio P1, DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, RiAudio PLF 10A, power Orfeo, komplet kabeláž Acoustic Revive Triple C ,iFi iUSBPower, iFi iPrifier2, Fidelizer Pro, Foobar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So marec 18, 2017 08:19:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Prebehla obmena tuneru z Sony ST SA3ES na Accuphase T109. Tuner bol vyrabany v rokoch 1993 az 1999 kedy ho nahradila T109V ktora je podla mojich zisteni obvodovo identicka s akurat trochu pozmenenym designom. Ak by ste niekto mal viac udajov, servisny manual cu schemy oboch budem za ne vdacny.
Obsluha tuneru je na inej urovni ako bolo napr u Sony (vela funkcii, ale aj vela automatiky). Paci sa mi na nom starosvetska poctivost, zaroven jednoduchost (tunery Accuphase niky nemali a ani dodnes nemaju ziadny RDS). Taktiez to ze ma odpojitelnu sietovu snuru, tazke som zo zostavy odstranil poslednu netienenu snuru co ide popri signalovych kabloch. Prijemny bonus je display citatelny aj z miesta a dialkove ovladanie s ktorym sa daju ovladat vsetky funkcie, takze sa da z miesta posluchu hrat so spravnym nastavenim. Tiez sa mi paci ze tuner nic nerobi automaticky ale volba je na uzivatelovi. Hlavne volby Normal/Narow. Ale aj zaradenie MPX filtra a prepinanie mono/stereo. Da sa tak prave z miesta posluchu rozhodnut o ponechani filtra Normal (bezne oznacovany wide) ktory ma nizssiu uroven skreslenia (vyrobca udava o 8dB) kde by inak Sony automaticky dal Narow. Zvukovo je proti Sony charakter trochu otvorenejsi s lepsou lokalizaciou a priestorom (samozrejme v ramci moznosti FM).



IMG_7702.JPG
 Description:
 Filesize:  76.2 KB
 Viewed:  110 Time(s)

IMG_7702.JPG




Naposledy upravil blesk666 dňa Po november 27, 2017 21:25:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So marec 18, 2017 11:20:54    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.iva-w.org/Sony/sony_st-sa3es.pdf

Ten druhý neviem narýchlo nájsť

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So marec 18, 2017 12:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko tom dakujem. myslel som Accupahse T109 a Accuphase T109V ze su technicjy identicke a rad by som si to 100% potvrdil ak by niekto mal alebo vedel najst k tomu servisny manual alebo schemy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So marec 18, 2017 13:22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Akosi neidú nájsť...
Skús si ich porovnať podľa info zo stránok accuphase:
http://www.accuphase.com/cat/t-109en.pdf
http://www.accuphase.com/cat/t-109ven.pdf
No to si isto našiel už Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 8 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist