Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Test rozpoznania kvality zvukových formátov

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Resampling, upsampling, komprimacia zvuku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Fantomas
Nádejný hifista


Založený: 30 máj 2013
Príspevky: 64
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 09:17:46    Predmet: Test rozpoznania kvality zvukových formátov Odpovedať s citátom

Otestujte sa:

http://www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 10, 2015 06:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím skonštatovať že na bedničkách čo mám pri kompe som žiadny rozdiel nepočul. A to je možno aj dobre - nie som zbytočne znervózňovaný kvalitou nahrávok. Laughing
Horšia správa by bola že ten rozdiel tam je a ja som hluchý ako poleno. S čoho by ale na druhú stranu plunulo vlastne to isté - nie som zbytočne znervózňovaný kvalitou nahrávok. Wink


Naposledy upravil J dňa Št september 10, 2015 06:59:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št september 10, 2015 06:55:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Není to dobrý test a ukázky jsou dost nevhodné (příšerná komprese dynamiky u první otázky atd.).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Št september 10, 2015 07:40:13    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
příšerná komprese dynamiky
O to hůř by ta mp3 měla znít Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fox_25
Nádejný hifista


Založený: 22 november 2014
Príspevky: 54
Bydlisko: Zlínský kraj

PríspevokZaslal: Št september 10, 2015 12:28:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Já nevím, mě to znělo všechno skoro stejně, přitom moc dobře vím že mp3 128kbps je skutečně neposlouchatelná a rozpoznatelná i na horších sestavách.
Přijde mi že mi to pouze ukázalo že si hudbu nemám pouštět přes prohlížeč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št september 10, 2015 13:34:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
PMA napísal:
příšerná komprese dynamiky
O to hůř by ta mp3 měla znít Wink


Tak to ne. Jak je to jednou zmršené, tak lepší formát v ničem nepomůže. Ty ukázky stojí za .... a je to běžný stav, když někdo chce ukázat, že mp3 stačí. Je to jako s každým (i slepým) testem, je možné jej krásně manipulovat podle záměru autora.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Št september 10, 2015 13:50:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, já to myslel tak, že menší crest faktor nesvědčí tomu kompresnímu algoritmu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Št september 10, 2015 18:52:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyšlo mi 2x 128k MP3 (Mozart a Suzanne Vega), 1x 320k MP3 (Coldplay) a 3x WAV, ale nemal som problém so žiadnou z ukážok, všetko to bolo pre mňa zvukovo akceptovateľné. Možno je to tým, že za mladi som počúval ešte podstatne menej kvalitné zdroje (kazeťáky, FM, vinyl) a tiež mi stačilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št september 10, 2015 19:50:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vůbec jsem na to nekoukal, nemám čas. Menší crest factor a menší dynamika hudby vyhovuje všem kompresním ztrátovým algoritmům lépe. MP3 zrovna dvakrát výrazně lépe, protože ta komprimuje nejvíce snížením bitové hloubky (z 16bit na 8bit apod) v jednotlivých subpásmech. Tedy nachází-li se veškerá informace na horních 4 bitech (zlimitovaný pop), tak i po silné kompresi mp3 té chybové informace tolik nevznikne a výsledek bude znít dobře. Dále mp3 akorát v jednotlivých pásmech čachruje s přidělením bitů podle psychoakustického modelu. To ale není důkaz, že mp3 stačí.
Ano, mp3 stačí na ty horní 4 bity. Ale taková hudba se dá zakomprimovat bezztrátově s ne o moc vyšším bitratem než mp3. Mp3 je jinak zcela technologicky zastaralý formát. Mp4, vorbis a další jsou o několik koňských délek lepší.
Na dynamickou hudbu, kde jsou zároveň hlasité i tižší nástroje, ostré nárazy v dynamice, perkusní zvuky, dlouhé dozvuky se mp3 absolutně nechytá ani 320 kbps.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Resampling, upsampling, komprimacia zvuku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist