Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BV Audio MAX – high-end reprosoustavy - debata o rieseni
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2015 18:40:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Chceš říct, že jsem jediný, kdo na tomto fóru kdy o něčem napsal, že to je mršba?? To snad nemyslíš vážně. A i kdybych si to myslel, nemůžu to napsat?? Kolikrát to tu kdo napsal už jen o mých bednách? Neřekl jsem ani ň, bral jsem to jako folklór. Navíc je u toho smajlík dávající najevo, že jde přinejmenším o nadsázku - to pochopí snad každej idiot. Tak s tím jdi laskavě do prdele, sekale.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2015 19:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, argument ve formě smajlíkového alibismu jsem od tebe celkem očekával, natolik tě už znám. Jenomže v daném kontextu probíhající hádky ten emotikon vůbec nic nenadsadí. A ty to velmi dobře víš. Ostatně nevzpomínám si, že by někdo ve spojitosti s tvými bednami tento hanlivý výraz někdy použil. A pokud jde o BV, ten se při nedávné kritice tebou zveřejněného měření beden zachoval velmi korektně a nestranně, takže nemáš sebemenší důvod tady na něj plivat ty svoje arogantní a urážlivé jedy..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2015 19:24:42    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
A tento příspěvek je v pořádku ? Shocked To není bezostyšné napadání a dehonestace konkurenčního výrobce ? Basstle, ty s tímhle souhlasíš ?

1. Nikde jsem nenapsal, že souhlasím se vším, co MaBat napsal.
2. Je tu mnohem víc, mnohem horších příspěvků (i od MaBata, ale hlavně od odpůrců)
3. Nemyslím si že bedny BVa, jsou konkurenční výrobek. Je to především komerční výrobek a tudíš to nemůže bejt konkurence, protože MaBat nic nevyrábí, ani neprodává.
4. Zrovna v tomhle případě si myslím, že to bylo psáno s nadsázkou.

Já bych si někdy rád Maxy poslechnul. Věřím, že to jsou dobrý bedny.

Ono v týhle vypjatý a mnohdy zbytečný debatě, už skoro každej příspěvek, i když tak není myšlenej, vypadá jako arogantní a urážlivej (teda až na ty boxerovo, ty jsou prostě jenom sprostý a hloupý).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2015 19:27:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Věřím, že to jsou dobrý bedny.
Ako tomu mozes verit? Vsak meraju na hovno Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2015 21:37:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu "odbočím" a poprosím odborníkov, aj neodborníkov, aby mi poradili čo mám urobiť. Mám takú skúsenosť: ráno počujem inak, ako večer, ak je vonku pekne počujem inak, ako keď prší. Púšťam si tú istú nahrávku a počujem ju inak, raz je tam viac basov, inokedy viac stredov a výšok, spev, gitara je super, alebo mi to nesedí (že by únava?). Dá sa stým niečo urobiť, aby som počul stále rovnako? Pre toto som nikdy nepovedal: tento prehrávač, zosiľovač, bedne,... , je, sú zlé. Reagoval som len prehlásením tá hudba je výborná, ta druhá sa mi možno bude páčiť, keď bude pršať, alebo toto si nepustím je to otrasné. Mám takú skúsenosť, že mi ide v prvom rade o pocity a emócie, nie o to z čoho to hraje. Je vo mne chyba, keď mi záleží na tom čo si pustím a nie na čom si to pustím? Dá sa stým niečo urobiť? Nezabudli sme na to, že hudba je tu preto, aby sme sa cítili príjemne, veselo, smutno (každý si ordinuje podľa potreby) a reprobedne, zosiľovače a iné zariadenia su v prvom rade na to, aby sme si to užili a nie na to, aby tu striekala krv, ako v akčnom filme? Prosím o radu čo mám zo sebou robiť, aby mi to znelo-hralo dobre. Ďakujem za každú radu!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2015 22:28:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám to taky tak, většinou i s těma denníma dobama, večer už jsem většinou kantáre. Když jsem unavenej, ani nemám náladu poslouchat. Nedejbože třeba druhej den po koncertě, to mám tinitus jak bejk.
A mám dojem, že kdysi jsem slyšel líp, asi něco jako u zraku ač pořád nenosím brýle...
Já bych to nelámal přes koleno, prostě poslouchej, kdy máš chuť a je ti to příjemné Wink


Sekale, fakt si cintáš na vestu, vypjatá debata tu byla jen díky tvýmu kamarádovi boxerovi. A já bych to taky chápal přesně tak, jak napsal Marcel nademnou. Apropo je to kazzatelovo styl, tak jsem zvědavej, jestli mu taky budete s davidhighend a podobnejma trotlama nadávat do lidskejch trosek, chudáků a že na něj taky jednou dojde...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2015 00:39:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
... Mám takú skúsenosť: ráno počujem inak, ako večer, ak je vonku pekne počujem inak, ako keď prší. Púšťam si tú istú nahrávku a počujem ju inak, raz je tam viac basov, inokedy viac stredov a výšok, spev, gitara je super, alebo mi to nesedí (že by únava?). Dá sa stým niečo urobiť, aby som počul stále rovnako? ...

... Prosím o radu čo mám zo sebou robiť, aby mi to znelo-hralo dobre. Ďakujem za každú radu!

toto sú typické syndrómy niekoho, kto už v skutočnosti dávno prestal vnímať „samotnú muziku“ a podvedome sa sústredí na rôzne iné sprievodné javy, teda primárne na zvuk ... zvuk samotný je len navoňaná zdochlina určená na dráždenie sluchu

Idea reprodukovanú hudbu počúvať menej a iba vtedy, keď ju človek skutočne chce počúvať, keď mu muzika (nie zvuk) „naozaj začne chýbať“ ... podvedome sa nenútiť do posluchu

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2015 04:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyprosil bych si, aby byl Sekal nazýván mým kamarádem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2015 08:52:38    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:

toto sú typické syndrómy niekoho, kto už v skutočnosti dávno prestal vnímať „samotnú muziku“ a podvedome sa sústredí na rôzne iné sprievodné javy, teda primárne na zvuk ... zvuk samotný je len navoňaná zdochlina určená na dráždenie sluchu

Idea reprodukovanú hudbu počúvať menej a iba vtedy, keď ju človek skutočne chce počúvať, keď mu muzika (nie zvuk) „naozaj začne chýbať“ ... podvedome sa nenútiť do posluchu

Tak som sa zase niečo dozvedel, ja som si doteraz myslel, že hudba bez zvuku neexistuje. Doteraz som ju vnímal vždy len ušami, dokonca aj na koncertoch, som veľakrát zatváral oči, aby som sa sústredil len na zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2015 10:07:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
...ja som si doteraz myslel, že hudba bez zvuku neexistuje. Doteraz som ju vnímal vždy len ušami, dokonca aj na koncertoch, som veľakrát zatváral oči, aby som sa sústredil len na zvuk.

... no práve to je ten problém. Hudbu nevnímaš ušami ale hlavou. Zvuk je len štandardný „nosič“ hudobnej informácie, ale nemusí byť vždy ... niektorým „týpkom od fachu“ postačí aj notový zápis ... Beethoven tiež nepotreboval žiadny zvuk vnímať ušami, keď skladal svoju „Deviatu“

http://www.innerfidelity.com/content/fidelity-reproduction-directly-related-ones-ability-experience-art-music#UH06s55vmzzEgPlv.97

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2015 10:54:06    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Jak hraje TPL-150/H samozřejmě vím.

Kde, v čom (a záleží aj ako..) to bolo použité? Inak sú to len "žvásty naší Asty".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2015 11:08:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Sekale, fakt si cintáš na vestu, vypjatá debata tu byla jen díky tvýmu kamarádovi boxerovi. A já bych to taky chápal přesně tak, jak napsal Marcel nademnou. Apropo je to kazzatelovo styl, tak jsem zvědavej, jestli mu taky budete s davidhighend a podobnejma trotlama nadávat do lidskejch trosek, chudáků a že na něj taky jednou dojde...
Úvodem bych se ohradil proti tvému nařčení, že jsem Boxerovým kamarádem. Ne, nejsem a nikdy jsem nebyl. To jeden z tvých četných omylů.

Pokud jde o diskutovaný osmajlíkovaný příspěvek, tak jestliže se s někým setrvale už v druhém vlákně hádáš a urážíš ho, tak žádné emotikony k zjemnění hanlivé formulace nepomůžou. Tuto souvislost by měl průměrně inteligentní a vnímavý jedinec pochopit.

Hlavní problém vašeho tandemu M+Z je, že se tady v poslední době chováte jako dva asociálové. Zjevně vás to těší, ale to je asi tak jediný pozitivní efekt, který to přináší. U valné většiny ostatních (vč. mě) to vzbuzuje značné znechucení a odpor, a u některých i adekvátní reakce, které ti tak vadí. Doporučuji se nad tímto alespoň trochu zamyslet. Tropická vedra už pominula, tak snad to půjde..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2015 11:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Heleď sekale, byla to celkem normální kritická debata, dokuď sem nepřišla sorta lidí jako ty a boxer: k věci nic, zato plnou hubu moralizujících keců a psychologickejch rozborů osobnosti i konkrétních příspěvků jak co která osoba myslela a koho tím a proč chtěla urazit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi júl 10, 2015 11:37:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Heleď sekale, byla to celkem normální kritická debata..
Tak tohle je (prozatím) výrok dne..Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: So júl 11, 2015 00:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě že byla. Laskavě se koukni, čím to vždycky začalo. Podobní dementi jako ty se vždycky začali strachovat o cizí morálku, případně hájit cizí výrobky stylem, že ani výrobce to neměl zapotřebí. Nebo sem v tom případě ocituj, co si vlastně k věci napsal ty. Resp., zobecnil bych to: co jsi kdy vůbec napsal k věci ty Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 09:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či si uvedomuješ, že pri písaní na takýchto fórach nemôžeš presvedčiť nikoho o tej Tvojej pravde, ak nepočúvate na jednom mieste. Neviem, ako chceš mňa presvedčiť, že to čo považuješ za lepšie Ty, je lepšie, ako to čo považujem ja? Mnoho krát je to predsa ovplyvnené aj pocitom, že to vínko je výborné, človek s ktorým to počúvaš je Tvoje "krvná" skupina, počúvaš Tvoju obľúbenú kapelu,.... Pri spoločnom posluchu sa dá skonštatovať, že sa mi niečo páči, ale platí to len pre danú chvíľu, priestor a spoločnosť, ktorá sa tam nachádza. V inom priestore a spoločnosti to môže byť iné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 14:27:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsi normální? (vážně míněná otázka)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 15:56:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg evidentně neslyšel o "oblasti estetické kvality zvuku".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 17:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš potřebu záměrně vysírat i tady?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 17:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut: neprovokuj a pojď se radši bavit o tom, kdo je tvůj nejoblíbenější hifisociopat. Já když se o tom bavím se svým mluvícím hadem, tak se nemůžeme shodnout. Kdo je náš nejoblíbenější hifikomik z Brna se jednoznačně shodneme, ale v případě nejvíce oblíbeného hifisociopata prý můj dlouholetý favorit ztrácí nad novou mladou krví. Myslíš, že by pomohlo, kdyby si taky sehnal brusle?
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 17:59:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam jen in-line K2, to asi neplatí co? Je třeba mit ostré nože jak vidno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 18:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to dopadá, když se do debaty připlete jouda, co v tématu tupě bruslí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 18:20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo by možná zajímavé, kdyby nám jednotliví hlavní aktéři odb. polemiky sdělili, jaké kdo má vzdělání. O jedné straně (BV; PMA) to už víme, ale o opozici (MaBat; Zorg) dosud ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 18:36:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Heleďse, já sem svoje důvody, proč mě ve druháku vyloučili ze SOU kuchař/číšník a proč už žádnou školu nechci vidět ani z rychlíku psát teda rozhodně nebudu, máš mě snad za idiota nebo co? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 18:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Za idiota tě nemám. Jen by mě prostě zajímalo, z jakého znalostního fundamentu ten který diskutér vychází. (Pozor - nezajímají mě lidé okolo, jen hlavní účastníci tech. polemiky, kterou to všechno začalo).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 19:06:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš se teda ptej těch ostatních, proč to začli stáčet tam, kde to být nemělo. Už jsem to jednou psal, (když pominu macurovo rýpnutí "cílí to na klientelu...",) začlo to mým dotazem na použitou hornu. Za týden jsem se ještě odvážil zeptat, jak má zhruba BV řešený ten poloaktiv. A podívej se, jak to dopadlo. Lidi, co k tématu neměli vůbec nic, měli najednou strašnou starost o všechno ostatní. Třeba o hudební akustiku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 19:21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Jsi normální? (vážně míněná otázka)

Ak to platí pre mňa, čo si na tom, čo som napísal, nepochopil? Myslím, že to pochopí aj absolvent základnej školy. Alebo tu ide len o to reagovať za každú cenu, aby si sa zviditeľniľ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 19:31:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Je fakt, že tu začínám mít moc příspěvků, je fakt, že nemusím reagovat na každou kokotinu.
Viz můj příspěvek výše, nevím co píšeš o nějakém přesvědčování, ptal jsem se BV na pár věcí a on s tím evidentně problém nemá, tak nevím, co se furt strachujou ostatní, že ho snad chci napadat. Svůj názor jsem si na to udělal, ale nemíním do toho furt rejt. Na jeden příspěvek mimo už jsem ti svůj dojem řekl, tak nechápu, proč máš dál potřebu šťourat v tom, že tu někdo vysírá mimo technickou debatu. To otatní už jsou jen nabalený problémy, takže jestli furt někdo chcete rejt klacíkem v hovně, prosím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 19:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg : Neodpověděl jsi, na co jsem se ptal, ale nevadí. Hádku ve vlákně o Maxech odstartoval tento příspěvek, ve kterém MaBat podrážděně reagoval na PMA, ale bohužel tím tak trochu vylil s vaničkou i dítě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne júl 12, 2015 19:42:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Je fakt, že tu začínám mít moc příspěvků, je fakt, že nemusím reagovat na každou kokotinu.

Tak už by si mohol aj zo svojou "družinou" vypadnúť a prestať to tu zasierať. Nikomu tu nebudete chýbať. Celé fórum sa dostalo vďaka Vám do odpadu. Ako vidíš je to bez smajlíka, myslím to teda vážne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 9 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist