Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BV Audio MAX – high-end reprosoustavy - debata o rieseni
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po júl 13, 2015 21:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
... Niekoľko ľudí to počulo a nemajú s tým problém...

... hmmm ... a naopak niekto to počul a problém mal

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po júl 13, 2015 21:28:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To je v poriadku. Ale aspon pocul - ma svoj nazor (zrejme ty).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fifi
Hifista


Založený: 18 október 2010
Príspevky: 145
Bydlisko: nitra

PríspevokZaslal: Po júl 13, 2015 21:48:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Manžel príde predčasne domov zo služobnej cesty. Nachytá manželku v posteli s milencom. Keď ich zbadá skríkne "Čo to robíte?" Manželka sa ležérne otočí k milencovi: Nevravela som Ti? Nemá šajnu (ponetí).

Myslím že to patrí sem a nie do Ftipy a jine pro zasmani.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po júl 13, 2015 22:04:02    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
Zapa napísal:
... Niekoľko ľudí to počulo a nemajú s tým problém...

... hmmm ... a naopak niekto to počul a problém mal

Samozrejme, ak niekto napíše, bol som tam a v tom priestore mi vadilo toto a toto (napr. dunelo, syčalo, neboli tam žiadne výšky,....) Tak to beriem. Nepočujeme všetci rovnako, a každému sedí niečo iné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po júl 13, 2015 22:45:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
Samozrejme, ak niekto napíše, bol som tam a v tom priestore mi vadilo toto a toto (napr. dunelo, syčalo, neboli tam žiadne výšky,....) Tak to beriem. Nepočujeme všetci rovnako, a každému sedí niečo iné.

Takže môžem napísať, že vo väčšom priestore to hralo ako nejaké PA-čkové bedne tak, že v prvom momente som myslel, že mi to na stredoch utrhne hlavu ... no ale po chvíli som si trochu "psychoakusticky" zvykol, lebo všetci prítomní okolo sa hodne pozitívne vytešovali ...

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2015 00:34:34    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
Zapa napísal:
Samozrejme, ak niekto napíše, bol som tam a v tom priestore mi vadilo toto a toto (napr. dunelo, syčalo, neboli tam žiadne výšky,....) Tak to beriem. Nepočujeme všetci rovnako, a každému sedí niečo iné.

Takže môžem napísať, že vo väčšom priestore to hralo ako nejaké PA-čkové bedne tak, že v prvom momente som myslel, že mi to na stredoch utrhne hlavu ... no ale po chvíli som si trochu "psychoakusticky" zvykol, lebo všetci prítomní okolo sa hodne pozitívne vytešovali ...

Prečo by si nemohol, myslím, že Ti nikto neutrhne hlavu. Každý poslucháč, každá bedňa a miestnosť má svoje limity. Verím, že to nemuselo byť pri určitej hlasitosti príjemné na počuvanie. A pokiaľ sa do toho pustí aj zle nahratá skladba, je to hotové. Ja už nepočujem od 14kHz nič, ak mi pustíš bedňu, ktorá Ti bude trhať uši na 15-20kHz, ja to nebudem počuť a pre mňa bude ok.Každá bedňa je len finančný kompromis. Výrobca ju musí predať, a dnes je to horšie o to, že väčšina ľudí počúva mp3 a bakelity na pár korún. Myslieť si, že je všetko predajné na našom "pieskovisku" je chyba. Viď ako dopadol Aragorn, či ako sa volala tá bedňa. Každá "koruna" sa počíta. Keby Ťa to živilo, tak tiež nevyrobíš nepredajné bedne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2015 06:05:25    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Takže môžem napísať, že vo väčšom priestore to hralo ako nejaké PA-čkové bedne tak, že v prvom momente som myslel, že mi to na stredoch utrhne hlavu ... no ale po chvíli som si trochu "psychoakusticky" zvykol, lebo všetci prítomní okolo sa hodne pozitívne vytešovali ...

Preto sú to "poloaktívy", aby sa dala nastaviť úroveň dolného pásma, väčší priestor typu hangár s "mäkkými" stenami si vyžaduje iné nastavenie, ako posluchovka cca50m2, čo sa zrejme nestalo. A podľa vyjadrenia Kuba to až také jednoznačné nebolo, o čom svedčí aj to, že "všetci prítomní okolo sa hodne pozitívne vytešovali".
Zvyk na počúvanie sluchátok (ktorých kmitočtové charakteristiky sú "všelijaké..), ktoré hrajú rovnako všade a nepoznajú vplyv priestoru na reprodukciu basov (relatívny úbytok vo väčšom priestore - subjektívna dominancia stredov, rovnaký pocit ako mali niektorí poslucháči po BP2008, kde som rovnako v hektickej situácie to nastavenie neurobil) je asi silný.
A ak to bolo v tom "hangáre" (nikde inde to byť nemohlo, že), tak blízko steny, ako je na starých obrázkoch, tak sa ani nedivím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2015 06:44:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
... Každý poslucháč, každá bedňa a miestnosť má svoje limity. Verím, že to nemuselo byť pri určitej hlasitosti príjemné na počuvanie. A pokiaľ sa do toho pustí aj zle nahratá skladba, je to hotové. Ja už nepočujem od 14kHz nič, ak mi pustíš bedňu, ktorá Ti bude trhať uši na 15-20kHz, ja to nebudem počuť a pre mňa bude ok.Každá bedňa je len finančný kompromis. Výrobca ju musí predať, a dnes je to horšie o to, že väčšina ľudí počúva mp3 a bakelity na pár korún...

... prečo tu píšeš takéto infantilnosti ?... o čo ti ide ? ... myslíš, že som úplný pako, ktorý nemá vôbec nič napočúvané cez solídne bedne?

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2015 07:05:26    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: tá "oddelená časť hangáru" bola akusticky pomerne v pohode a Kubo bol boží človek, ktorému určite nemalo žiadny zmysel kaziť radosť ...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2015 19:35:04    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
Zapa napísal:
... Každý poslucháč, každá bedňa a miestnosť má svoje limity. Verím, že to nemuselo byť pri určitej hlasitosti príjemné na počuvanie. A pokiaľ sa do toho pustí aj zle nahratá skladba, je to hotové. Ja už nepočujem od 14kHz nič, ak mi pustíš bedňu, ktorá Ti bude trhať uši na 15-20kHz, ja to nebudem počuť a pre mňa bude ok.Každá bedňa je len finančný kompromis. Výrobca ju musí predať, a dnes je to horšie o to, že väčšina ľudí počúva mp3 a bakelity na pár korún...

... prečo tu píšeš takéto infantilnosti ?... o čo ti ide ? ... myslíš, že som úplný pako, ktorý nemá vôbec nič napočúvané cez solídne bedne?

Začinam mať pocit, že tu nikto nedokáže normálne zareagovať. Napísal som len vlastný názor na to, že každý počujeme inak. Ja určite, lebo pri 58-mich rokoch nepočujem, ako pred tridsiatimi rokmi. To je všetko. Máš pocit. že som Ťa nejako ponížil, alebo zosmiešnil? Nebolo to tak myslené. Prepáč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2015 21:31:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
... Začinam mať pocit, že tu nikto nedokáže normálne zareagovať. Napísal som len vlastný názor na to, že každý počujeme inak. Ja určite, lebo pri 58-mich rokoch nepočujem, ako pred tridsiatimi rokmi. To je všetko. Máš pocit. že som Ťa nejako ponížil, alebo zosmiešnil? Nebolo to tak myslené. Prepáč.

... moja chyba ... som ťa mentálne celkom neodhadol ... a to už mám tiež vyše 50 ... Sorry!

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2015 22:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To je v poriadku.

Naposledy upravil Zapa dňa St júl 15, 2015 08:04:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2015 22:57:57    Predmet: Odpovedať s citátom

krasa. konecne normalna ludska komunikacia Zapa a Bacil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 15, 2015 08:37:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Blesk666, "nádejný penzisti" občas zistia, že je lepšie si dať do nosa (napr. dva deci červeného), ako tie nosy rozbiť. Čas prináša aj iné priority, ako za každú cenu presadzovať to svoje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strana 11 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist