Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Rýpnutí do Hi-fi
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št september 03, 2015 07:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
Philips CD 304 and 304 MkII - are the antique CD-players still best? Smile


Jsou to hezké stroje, chápu, že k nim mají majitelé vztah. Mám CD303 s vyjížděcí mechanikou. Nicméně pocit, že to hraje lépe než jiné/nové, je pořád jen pocit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št september 03, 2015 09:19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

... zažil som „nostalgické staré zlaté časy“ digitálu ... všeličo sa vtedy vystriedalo u mňa na poličke: Tesla MC900 aj 902, nejaký Pioneer čo mal mechaniku otočenú dole hlavou, Micromega stage 1 a 3 ... nakoniec to skončilo Meridianom 506, ktorý spoľahlivo slúžil skoro 20 rokov ... no bohužiaľ už aj ten je dnes na „smetisku dejín“ Crying or Very sad
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št september 03, 2015 09:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Tak sa zamýšlam že keď je tu taká kopa vínimočne inteligentných a v hifitechnike znalých ludí (aspoň podla silných slov to tak vyzerá), ako je možné že sa k navrhovaniu a výrobe hifitechniky podla niektorých dostávajú samí idioti? Ak vedia niečo urobiť lepšie za tie isté peniaze, prečo to nerobia?
Alebo to celé nie je také jednoduché a sú to len silácke reči?
Nikoho neurážam, bolo to naozaj len zamyslenie a možno niekto bude vedieť odpovedať na tých pár otázok.


Je to jednoduché, podle svého zamyšlení považuješ stav v hifi za správný a je tedy jasné že se mu věnují ti správní lidé. Proto tě můj názor nemusí nijak znepokojovat, toto téma brzo zapadne a bude zase klid.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 03, 2015 12:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
J napísal:
Tak sa zamýšlam že keď je tu taká kopa vínimočne inteligentných a v hifitechnike znalých ludí (aspoň podla silných slov to tak vyzerá), ako je možné že sa k navrhovaniu a výrobe hifitechniky podla niektorých dostávajú samí idioti? Ak vedia niečo urobiť lepšie za tie isté peniaze, prečo to nerobia?
Alebo to celé nie je také jednoduché a sú to len silácke reči?
Nikoho neurážam, bolo to naozaj len zamyslenie a možno niekto bude vedieť odpovedať na tých pár otázok.


Je to jednoduché, podle svého zamyšlení považuješ stav v hifi za správný a je tedy jasné že se mu věnují ti správní lidé. Proto tě můj názor nemusí nijak znepokojovat, toto téma brzo zapadne a bude zase klid.


Správny, či nesprávny - po technickej stránke sa k tomu velmi vyjadrovať nemôžem (nanajvíš v rovine hliníkové vs. plastové čudlíky Laughing ), takže ostáva emočno čo je čisto individálna záležitosť.
Faktom je že ak by mi niekto teraz dal nejaký objem financií na novú aparatúru, tak nemám žiadny problém si niečo zo "spotrebky" vybrať. Do týždňa by mi to doma hralo.
Okolo smerovania v hifi, odhliadnuc od všeobecného šidenia (nie len v hifi), sa mi skôr nepáči smerovanie od reálnych nosičov (LP, CD, MC, atď.) ku kadejakým streamerom, úložiskám, prevodníkom, blútút a neviem čomu ešte. Ale to je čisto môj osobný problém. Wink
Ja som proste stará škola - tuner, CDplayer, kazeťák, gramec, zosík, bedne. Nič viac k šťastiu nepotrebujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: Št september 03, 2015 14:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Ak vedia niečo urobiť lepšie za tie isté peniaze, prečo to nerobia?
Vždyť se to, byť v malém měřítku, děje. Viz BVaudio, VMaudio, Customworks, Casea, Mermaid etc..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Št september 03, 2015 18:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Správny, či nesprávny - po technickej stránke sa k tomu velmi vyjadrovať nemôžem (nanajvíš v rovine hliníkové vs. plastové čudlíky Laughing )

ja mám tiež rád hliníkové - a predné panely tiež! Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 05:24:26    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
J napísal:
Ak vedia niečo urobiť lepšie za tie isté peniaze, prečo to nerobia?
Vždyť se to, byť v malém měřítku, děje. Viz BVaudio, VMaudio, Customworks, Casea, Mermaid etc..

Samozrejme že ano. Len sa nemôžem zbaviť pocitu že tých mudrlantov je podstatne viac ako výrobcov. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 08:00:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidíš, pokud by si ve svém pocitu vyměnil slovo mudrlant za nespokojený uživatel tak dostaneš pro změnu můj pohled. Oba dva vidíme stejnou věc jen každý z jinak. Tedy identická věc / událost ovšem s naprosto rozdílným významem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 09:07:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem nejak zvlášť obhajovať pokrivený svet HI-FI, ako si ho nazval v prvom príspevku. Ono celý svet začína byť riadne pošahané miesto na život, tak prečo by sa to nedotklo aj hifiny.
Tvoje tri základné piliere čo si odsúdil - obchod, technická část (vývoj, výroba) a odběratelé - určite je na tom niečo pravdy, ale je aj kopa výnimiek.

Obchod: Asi toho na tomto poli nemám tolko preskákaného ako ty, ale zopár nákupov a posluchov po štúdiách mám za sebou (vrátane vyššie spomínaného nášho alternatívneho výrobcu BVaudio) a povedal by som že je to tak pol na pol a skôr by som sa prikláňal k pozitívnejším dojmom. S nejakým extrémnym tlačením kalerábov do hlavy som sa nestretol, skôr s aroganciou a neochotou.

Technická časť: To že sa takmer všade odrbáva (šetrí) na čom sa dá je asi fakt, ale začínam mať (možno mylný?) pocit že nejaké náznaky návratu ku kvalite tu predsa len sú, viď napríklad nové série od Pioneeru, alebo Yamahy, kde oproti prístrojom spred nejakých +-10tich rokov podla mňa nastal posun správnym smerom. A pokial ti nevonia "spotrebka" a máš dosť peňazí - je kopa prémiových značiek, naši všetkými chválený malovýrobcovia či možnosť repasovať staré špičkové stroje. Bonusom je ak máš vedomosť kde aký trotl čo navrhuje a môžeš sa jeho výrobkom oblúkom vyhnúť. Nevedomí majú zase bonus v tom že nevedia že jeho výrobok navrhoval nejaký blb a spokojne si ho užívajú s vedomím že je daný prístroj zrejme navrhnutý s najväčšou starostlivosťou pre maximálny výkon a spokojnosť zákazníka. Smile
No a že by PC celkom odpálilo CD prehrávače? Pozri si ponuku bežných značiek kolko má v ponuke CD (SACD) prehrávačov. To že už majú mnohé USB konektor? Kto nechce tak ich nemusí využívať. Podla mňa je ponuka natolko široká, že určite dokážu vybrať aj priaznivci "starších" formátov (ako napr. ja), aj ludia čo idú s dobou - kadejaký smartfóhnisti, blutútnisti a čojaviečoešteisti.

Odberatelia: Kto má viac skúseností a niečo vie aj zo zákulisia nenaletí a určite si dokáže zadovážiť prístroje čo budú vyhovovať jeho potrebám. No a bežná masa konzumentzov hudby, zúrivý hladači nových technológií, snobi, mládež a pod., budú vždy obeťami marketingu, "šikovnosti" niektorých predajcov, či vlastnej blbosti. Tak to proste chodí.

Ešte si nespomenul kvalitu nahrávok, čo dosť súvisí zo samostaným HI-FI, ale o tom už toho bolo popísané dosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 10:32:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Důvod proč jsem neuváděl detaily a s nimi i výjimky. Detaily se stali, svým způsobem, morem v hifi. Čím větší blbec tím menší část je schopen pochopit a následně o ní argumentovat. Není vůbec podstatné jaký vliv na celek ona část má, důležité je to že i zcela bezvýznamná věc umožňuje i jednoduchému jedinci okopávat kotníky těm schopným a to mu umožňuje cítit se důležitě. Bohužel pro neznalého uživatele není reálné poznat že onen "geniální" vývojář tak autoritativně a sebejistě hovoří vlastně o hovnu. I to byl důvod proč jsem psal svůj názor jako celek, v obecné rovině. Očekával jsem že lidé pochopí že výjimky samozřejmě existují. Další věc je ještě mnohem jednoduší, vzhledem k tomu že jsem kopl do všech tak je jasné že moc populární nebudu a tím pádem nehodlám "podporovat" těch několik rozumných firem které tu jsou neboť mají dost problému sami o sobě a rozhodně nepotřebují být spojovány s "hulvátem" jako jsem já.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 10:48:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako hulvát mi na základe prečítaného nepripadáš. Sú tu väčší experti. Wink
Pravda, píšeš trochu zamotanejšie a aspoň mne chvílu trvá to prelúskať, ale asi viem kam mieriš.

Otázne je kto je naozaj tá autorita ktorá dokáže objektívne a nezaujato posudzovať (a odsudzovať). Vždy tam bude nejaký subjektívny pohlad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 11:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Za kostrbaté věty se omlouvám ale každá má věta je bohužel výsledkem minimálně 10 různých verzí a myšlenek které se "rojí" v průběhu psaní. Výsledek je bohužel hrozný ... .
Finální autorita - bohužel není, i pokud by byla tak by ji nikdo neznal neboť není možnost jak ji vyhledat, jehla v kupce sena je značné podcenění reálné situace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 11:27:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď si tu tak kecáme, čo vlastne pre teba znamená toto "všeobecné sklamanie"?
Čo z toho vyvodzuješ? Prestávaš počúvať hudbu? Všetko predávaš? Zakladáš vlastnú firmu? Alebo sa ti žiadalo iba si ulaviť a karavána ide ďalej?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 11:50:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslouchám zcela nehifisticky, sluchátka (audio-technica AD2000) a ipad air, data jedou přes Spotify Premium. Mám kvalitu kterou považuji za zcela dostatečnou pro "konzumaci" hudby a cena je taktéž přijatelná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 12:02:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže si tiež jeden z "modernistov". Keď si s tým spokojný, tak niet čo riešiť. Akurát potom keď si spokojný, tak vlastne neviem prečo vlastne riešiš všeobecný úpadok...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 12:13:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde jsi vzal dojem že něco řeším? Pouze jsem napsal svůj názor na situaci, řešit si ji může / nemusí každý uživatel sám dle svého uvážení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 12:19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
S nejakým extrémnym tlačením kalerábov do hlavy som sa nestretol, skôr s aroganciou a neochotou.

U mňa???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 12:26:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Kde jsi vzal dojem že něco řeším?

Asi som celkom nepochopil a nesprávne vyhodnotil, resp. som sa v tom celom akosi zamotal. Embarassed Question
Nejak sa mi spájajú ludia produkujúci podobné "manifesty" naprieč celým spektrom žitia s tým že chcú niečo zmeniť k lepšiemu, niečo vyriešiť.
Alebo si iba posťažovať?
Ja mám teraz niečo ako krízu vyššieho stredného veku a tiež mi po hlave behajú kadejaké....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 12:34:33    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
S nejakým extrémnym tlačením kalerábov do hlavy som sa nestretol, skôr s aroganciou a neochotou.

U mňa???

Samozrejme že nie. Ak to tak z textu vyznelo, tak sa ospravedlňujem. Myslím že štúdio v Trnave by som kludne mohol dať ako vzor príjemného a korektného jednania. Myslím že pod to by sa tu určite podpísalo dosť ludí.


Naposledy upravil J dňa Pi september 04, 2015 12:35:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 12:35:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro bych musel něco měnit, řešit nebo si stěžovat? Něco se mi na hifi nelíbí a tak jsem na to upozornil, nic víc vtom nehledej. Nemám v úmyslu ani v audiu podnikat, ani nikomu vnucovat svůj názor. Jen jsem svůj názor zveřejnil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 12:36:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Uff.. Až som sa "orosil". Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 12:36:48    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Pro bych musel něco měnit, řešit nebo si stěžovat? Něco se mi na hifi nelíbí a tak jsem na to upozornil, nic víc vtom nehledej. Nemám v úmyslu ani v audiu podnikat, ani nikomu vnucovat svůj názor. Jen jsem svůj názor zveřejnil.

OK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 13:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
BV napísal:
citácia:
S nejakým extrémnym tlačením kalerábov do hlavy som sa nestretol, skôr s aroganciou a neochotou.

U mňa???

Samozrejme že nie. Ak to tak z textu vyznelo, tak sa ospravedlňujem. Myslím že štúdio v Trnave by som kludne mohol dať ako vzor príjemného a korektného jednania. Myslím že pod to by sa tu určite podpísalo dosť ludí.


Podpisujem!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi september 04, 2015 17:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohajeho:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist