Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Fischer Audio Anthaeus
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 19:57:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar: Je to legenda a super-rarita, dlouho jsem o nich snil, skoro deset let. Existuje jich odhadem do sta párů na planetě, nástupce Cantabile pak ještě míň. Mělo by to patřit do rodiny špičkových zařízení minulého století, je to technologický konkurent beden typu Infinity IRS Beta, a když to slyšeli kamarádi-zkušení hifisté poprvé v roce 2007 na návštěvě v Rakousku, tak přijeli nadšení a plní superlativů, že je to lepší než cokoli, co jsme v té době slyšeli. Od té doby po nich pasu (taky po IRS Beta, ale ty na mě byly vždy moc drahé) a teď se konečně objevily na prodej. Za posledních deset let se prodávaly čtyři páry, čili pro mě nebylo co řešit: koupil jsem je.

No a repas je nutná, bez ní to nefunguje.

Dnes jsme s Kocourem odměřili další spoustu věcí, v noci to vyhodím na stránky i sem. Teď vezu první modul elektroniky na opravu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 20:48:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Když si někdo koupí starého a nedostatkového veterána a repasuje ho, taky z něj nedělá Ferrari a nemá ho na závody a jistě nebude tvrdit, že je to (bylo) technicky TOP na světě.

Je to koníček a zábava, tedy radost.

Držím palce a nenech se otrávit Machaldo od těch zneuznaných géniů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 21:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Čudujem sa, že bartoliho neranila mŕtvička Mozgocuc už len z pohľadu na take enormne množstvo páskačov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 01:27:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Změřili jsme SPL středobasů a střeďáků bez výhybky v blízkém i dalekém poli.

Středobasy blízké pole:


Středobasy daleké pole:


Srovnání s datasheetem.

Středy blízké i daleké pole:


Srovnání s datasheetem a (především) stránkou Hifi-Selbstbau.de, kde někdo udělal parádní měření tohoto měniče (dokonce dvou kusů).

Bohužel z toho vyplývá, že je celkem slušná variance mezi těmy čtyřmi velkými planáry. Možná zkusím sehnat třetí pár a podívat se, jak měří ten, že bych to třeba nějak napároval. Možná by se pouze proházely ty stávající dva páry tak, aby ty podobné byly vždy nahoře nebo dole místo vlevo a vpravo. Ještě nevím, rád bych se o tomto poradil s Velkým Bobem na Akelu.

Máme i měření zkreslení a impedance v provizorně/pracovně zatlumených ozvučnicích, ale ty dodám až zítra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 01:45:44    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě jednou bych se rád přeptal, co si myslíte o tomto konci, který teď SAC nabízí jako náhradu:



Ne že bych ho zvažoval, ale když už to schema mám, tak proč se nezeptat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 05:51:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to len mierne upravené originálne zapojenie, s inými, trochu robustnejšími koncami. Nemá to zmysel, jednoduchšie a rádovo lacnejšie by bolo upraviť pôvodné konce, a zlepšiť sa tam toho dá dosť... Výmena modulov by bol aj tak zásah do pôvodného stavu, takže tá úprava by bola lepšie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 06:58:48    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ, je to jen kosmetická změna. Navíc tu topologii, kde se signál pro konce odvozuje z napájecího proudu OZ, nemám rád. Je to snaha o kvadraturu kruhu, udělat kompaktní modul, tak se použije OZ, jenže ten má na výstupu malý rozkmit, co s tím, tak se monitoruje změna napájecího proudu OZ. Je to řešení z přelomu 70-tých a 80-tých let, bohužel ne vše staré se automaticky rovná dobré.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 07:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
topologii, kde se signál pro konce odvozuje z napájecího proudu..

Ale však to je princíp každého CFA..


Naposledy upravil BV dňa Pi október 02, 2015 07:54:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 07:47:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten dělič R19, 20, 23 je úžasný. Možná v dalším kole.... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 07:49:46    Predmet: Odpovedať s citátom

KomarD-jeay napísal:
Čudujem sa, že bartoliho neranila mŕtvička Mozgocuc už len z pohľadu na take enormne množstvo páskačov.


...

No pro me to neni prekvapeni, uz jsem mereni podobnych velkoplosnych nesmyslu videl drive a je to takhle vzdy pure katastrofa.

Otazka je jakymi myslenkovymi pochody dojdou verici hifisti k nazoru ze tohle je dobre reseni, ze to maji za velke penize koupit, repasovat, hrat si s tim?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 07:53:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Čili tohle tam hraje pásmo cca 1 - 8 kHz, vzhledem k přenosu filtru prostě tak jak to je:




Původně jsem si myslel, že bude vadná výhybka, ale oni to tam tak prostě nechali, se vší nezkorigovanou parádou, včetně té rezonance na 4 kHz. Nemluvě o navázání dalších dvou výškáčů okolo 8 kHz, vzdálených vodorovně snad 15 cm, se všemi důsledky (λ ~ 4 cm, tj. stačí 2 cm a jste v protifázi).
Je to možná super-rarita, ale rozhodně to není hi-fi. Tohle je hrací skříňka.

Pak jen nerozumím tomu, proč to vůbec dál měřit, resp. jaký je kýžený cílový stav - zprovoznit to za velký peníze (rady pokud možno zadarmo) aspoň do původního stavu, aby to nějaký blázen za ještě větší peníze dál koupil, také jako slavnou vzácnost? Poslouchat tohle snad nikdo nechce, nebo ano? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 07:59:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Marceli tohle je prece to dospele hifi pro dospele hifisty, tedy pro Machalika, Sycaka, Maka a dalsi zkusene posluchace drahych/kvalitnich a legendarnich hifistroju!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 08:00:23    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
topologii, kde se signál pro konce odvozuje z napájecího proudu..

Ale však to je princíp každého CFA..


To od Machalíka je podle mě kombinace VFA a CFA. 5534 funguje jako VFA a z jeho napájení (tzn. i napájení koncového stupně OZ, klidových proudů atd.) se odvozuje proud pro CFA konec. "Čisté" CFA je viz příloha.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lamicz
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2014
Príspevky: 38
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 08:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Náhodou ja tomuto rozumím, taky mám 4p KE 150 s ART 582... A určitě se dají sehnat lepší bedny Wink Držím palce ať se zadaří. Beru to i jako kus hifi dědictví...
_________________
DAC: Topping D90, D30
Flašky: 2x 8W A 6C33C F. Hlava
Různé: 2x 50W D, TDA7294V EZK
DIY: Danwatt, Danwatt MkII, H-ENG, LM3886 EZK
bedny: Teslabuki, LSM, ARS 944 uprava TLU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 09:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalíku, jen si hraj, vždyť to má být zábava, i když řešíš ptákoviny. Ale v pohodě. Jen ty tvoje příšerné žvásty kolem a kolem jsou fakt úsměvné Wink

Já mám taky doma AKR153, taky jsem si je opravil, že vypadají k světu, radost při poslechu taky vlastně přinášejí, ale to je tak všechno Smile (plus dají se prodat přes $5000 na ebayi http://www.ebay.com/itm/TESLA-AKR-302-Vintage-Klangfilm-Speaker-Cabinet-Pair-Worldwide-Shipping-/252100741562?hash=item3ab26009ba Laughing)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 09:05:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale však jo, do muzea proč ne Smile Taky se rád chodím dívat na starý lokomotivy a když je možnost, rád se i svezu. Obecně cokoliv, co představuje poctivej kus už třeba i zašlýho řemesla. Tohle sice takovou věc úplně nepředstavuje, ale jako památník a současně varování je to dobrý (myšlena ta Machalíkova legenda).

Naposledy upravil MaBat dňa Pi október 02, 2015 10:02:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 09:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

BV, PMA: opet diky, upgrade na tento modul provadet nebudu (ani jsem to nemel v umyslu, ale ted je to sichr).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 09:36:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Odešlo něco z elektroniky? Ty repro evidentně nějak fungují, tam asi zásadní problém není.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 10:04:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nee. Elektronika ma pouze standardni zavady na svuj vek: kondy, chyby z nepozornosti pri opravach, studenaky, bastlirske zasahy neznameho ucelu, ktere narusuji funkcnost. Vcera opravar na modulu SN 132 nasel propojku, ktera neni ve schematech a ktera vyradila radic Level z cinnosti, pak je nejaka dratovacka i pod deskou soft startu, tu jsme jeste neodsroubovavali. Pomalu to postupuje. Ale zavady typu odesly konec tam asi nejsou. Jeste se to bude cele promerovat, zatim na tom neni stravene moc prace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 11:05:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Lamicz napísal:
Náhodou ja tomuto rozumím, taky mám 4p KE 150 s ART 582... A určitě se dají sehnat lepší bedny Wink Držím palce ať se zadaří. Beru to i jako kus hifi dědictví...


...
No ale zrovna v tomhle pripade bys jen obtizne hledal vetsi mrsbu.
A proto chci slyset od Machalika ze je to absolutespicenklase a ze to hraje proste dobre, staci to jen dobre zrepasovat a pak uz se proste dostavi opakovane hifi orgasmy v Brne u Machalika, u Sycaka, mozna prijde i Makovice a udela se pri tom...btw podobne krasne vypadaji i ACR400.....velkoplosny pasky to je to prave hifistovo libido!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 11:24:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli nechceš uz jit do prdele s tema tvejma stupidnima kecama ty magore. Montuj si tam ty svoje B dvojky a nech lidi na pokoji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 11:24:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Lamicz napísal:
Náhodou ja tomuto rozumím, taky mám 4p KE 150 s ART 582... A určitě se dají sehnat lepší bedny Wink Držím palce ať se zadaří. Beru to i jako kus hifi dědictví...


...
No ale zrovna v tomhle pripade bys jen obtizne hledal vetsi mrsbu.
A proto chci slyset od Machalika ze je to absolutespicenklase a ze to hraje proste dobre, staci to jen dobre zrepasovat a pak uz se proste dostavi opakovane hifi orgasmy v Brne u Machalika, u Sycaka, mozna prijde i Makovice a udela se pri tom...btw podobne krasne vypadaji i ACR400.....velkoplosny pasky to je to prave hifistovo libido!




uz se proste dostavi opakovane hifi orgasmy v Brne u Machalika, u Sycaka, mozna prijde i Makovice a udela se pri tom -vypije flaška Slivovice možno niaka tá lahvinka vínka a super stretnutie , co dodat více. Laughing Very Happy Thumbs up Cheers Thumbs up Thumbs up Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matrix
Hifista


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 182
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 11:35:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoliho asi zajímají jen ty orgasmy:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 11:59:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde tomu odolat, proste dospele hifi, stalo to ranec penez, spickove zarizeni, legenda, slyseli to kamaradi zkuseni hifisti a orgasmus se dostavil, cili nebylo co resit Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 12:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA
Ano, ale výstup OZ v obidvoch schémach má záťaž proti zemi, prúd (zmeny) koncovým stupňom OZ sú určujúce pre chybový signál pre budenie koncov. Navyše v tej prvej (originál) schéme asi nebudú správne hodnoty odporov v NFB, to by mal koniec zosilnenie cca 4x. "Podozrivá" je hodnota 1,05k.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 12:16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Machaldo hodil jsem ten zesilovač do simulátoru, je to ještě horší, než jsem čekal. Při vcelku malém výstupním napětí cca 1,3Vrms je zkreslení kolem 0,16% do 8ohm na 1kHz. Takže ten zesilovač zkresluje zhruba stejně, jako slušnější současný reproduktor.
A ke všemu mají ve schématu prohozený + a - vstup OZ.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 12:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa obrázku v simulácii to nemôže fungovať (nestabilita). 100% kladná NFB (100p) na vf okolo OZ. Modely OZ pre takúto aplikáciu(signál z napájania) nie sú príliš spoľahlivé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 12:26:08    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Podľa obrázku v simulácii to nemôže fungovať (nestabilita). 100% kladná NFB (100p) na vf okolo OZ. Modely OZ pre takúto aplikáciu(signál z napájania) nie sú príliš spoľahlivé.


Je to podle zde postnutého zapojení ....
Sám bych to tak nikdy nenavrhl, ale pro zajímavost, vazbu 100pF u 5534 I/O jsem viděl ve schématech víckrát.

Největší problém ale je to, že malá fluktuace napájecích proudů 5534 úplně rozhází pracovní body.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Pi október 02, 2015 12:28:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 12:27:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenže tam je 100pF z výstupu OZ do -In (lokálna kompenzácia), vo Vašej simulácii z výstupu OZ do +In. V reále to bude lokálne divoko kmitať.
citácia:
Největší problém ale je to, že malá fluktuace napájecích proudů 5534 úplně rozhází pracovní body.

Je tam 100% DC NFB z výstupu do -In.


Naposledy upravil BV dňa Pi október 02, 2015 12:30:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 12:29:06    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Lenže tam je 100pF z výstupu OZ do -In, vo Vašej simulácii z výstupu OZ do +In.


Jo, to jsem zapomněl přehodit. Jenže oni mají +In a -In opačně, ten originál je oscilátor.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Ďalšia
Strana 2 z 21

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist