Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zosilovac+FLAC format

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
monti89
Hifi obsluha


Založený: 28 august 2015
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Št október 08, 2015 17:31:50    Predmet: Zosilovac+FLAC format Odpovedať s citátom

Zdravim,chcem sa spitat,ako by znel zvuk z prehravaca FiiO X1 a FLAC pesnicky,ked to pripojim na zosilovac a stereo repro,horsie-lepsie,ako CD z CDPlayeru?.Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Št október 08, 2015 18:01:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak zavisi od toho, ci pouzijes USB alebo line-out. Samozrejme to zavisi od toho aky mas receiver a ake repra. Ale je to take polemizovanie stylom keby bolo keby...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matko456
Hifi obsluha


Založený: 21 september 2015
Príspevky: 13
Bydlisko: Hurbanovo

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2015 14:21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar, ja mam FiiO X3 1generaciu , mam to porovnane s viacerymi sustavami, zvuk je perfektny dovolím si tvrdiť o kus lepší ako CD, taký živší. Mám to napojené na LINE OUT vystup ten ide priamo bez korekcií.
počuvam FLAC v najvyššej kvalite jedna pesnička ma okolo 150mb
X1 nema LINE OUT čiže zvuk môže byť o niečo slabší tichší.
Je to skvelá mašinka a hlavne prenosná.

počuvam to na dvoch sustavach NAD 3020 repro CASTLE KNIGHT 3
UHER VG 851 repro CASTLE KNIGHT 2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2015 20:42:57    Predmet: ahoj Odpovedať s citátom

pri digitalnom signale hlavne zalezi na DAC ktory maz zapojeeny predd zosikom. Ak pouzivas vystup cez line out, tak taa, by som si vela iluuzii nerobil lebo tieto dnesne prehravace maju nevelmi kvalitne konvertory. Idealne je prepojit to cez usb - prehravac via usb do DAC a z DAC potom do zosilnovaca. Tam je jedna ficura na ktoru ta chcem upozornit. Jedna z mala situacii, kedy sa oplati investovat do draheho kablu je prave USB audio kabel. Zial vyrobcovia dnes v dobe buffrov seru na dodrziavanie zaklaadnych technickych specifikkacii USB kablov a ked je rec o USB audiui, tam je velkym problemom casova desynchronizacia signalu. V lepsom pripade to vyusti do pocutelneho "zmensenia" stereoefekktu a v horsom pripade do praskania a pukania. Cize na USB kabel za tri eura rovno zabudni.
Prajem vela dobrej hudby.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2015 21:06:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Wow, dá se to nějak naměřit, nebo funguje jen GEB test?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2015 21:28:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcelo by to dosť akútne nejaký rating/ranking diskutujúcich (resp. možnosť hodnotiť posty, z čoho by sa následne rating diskutujúcich počítal).

@Fajadefil:
- ak máš moderný UAC2 DAC s podporou asynchrónneho prenosu a lokálnymi hodinami, sú všetky cable-induced javy (okrem impedancie zemnenia) irelevantné, pokiaľ platí, že dáta frejmov dorazia nepoškodené (dokonca ani to nie je nevyhnutné, stačí ak sú chyby ojedinelé a retransmisia po detekovanej chybe sa stihne vždy skôr než dôjde k podtečeniu bufferu)

- pri klasickom riešení (isochrónny prenos s vyrovnávacím buffrom a DAC-om taktovaným adaptívne cez PLL) platí viac-menej dtto, akýkoľvek mysliteľný jitter v dôsledku vlastností kábla sa na taktovanie DACu prenáša len cez zotrvačnosť PLL slučky. Akurát prípadné chyby tam spôsobia drop-out alebo artefakt.

Takže pokiaľ ten 30 centový USB kábel nespôsobuje výpadky v integrite prenášaných dát, slúži úplne rovnako ako 30 EURový. A čo sa týka impedancie prípadnej zemnej slučky (čo môže byť relevantné, ak DAC nie je galvanicky oddelený), tam môže mať dokonca paradoxne lacný kábel s tenkými žilami navrch.


Naposledy upravil cestmir dňa Ut december 01, 2015 22:42:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2015 22:19:52    Predmet: pma Odpovedať s citátom

ono to praskanie myslim merat netreba :--) Je to mimoriadne otravne a jednoznaccne pocutelne. Ak chces merat, tak odporucam stvorcovy signal cez osciloskop a testnut ten kabel pri extremne vysokych frekvenciach. Dakde sa to da aj vyguglit akych - ja si to presne neepamatam. Definovany je aj odpor usb kablov - myslim ze by to malo byt 90 ohm, ale isty si nie som. Najlepsie je stiahhnut si z netu prislusnu normu, tam je to vsetko opisane. Pokial mas na strane prijimaca buffer tak je to jedno, lebo sa bavime o digit. signale a nie o analogu. Ked ale buffer nemas, tak kazda desynchronizacia v casovej postupnosti datoveho toku ti vyrobi spominane praskanie (ked je rec o digitalnom audiu). Cize dobryy usb kabel ti akurat pprenesie signal tak, akoo ho preniest ma. Nic nezlepsi, nic nezmeni na jeho obsahu.
Zial smejdi vyrobcovia tie kable vyrabaju ledajako, vobec nedodrziavau zakladne elektrotechnicke normy pri ich vyrobe. Pri datovom prenose cez buffer to nevadi, avsak pri usb audiu to obcas vyrobi ten spominany praskot.
Nevravim ze neexistuju usb kable za par eur ktore by neboli vyrobene optimalne, len problem je v tom, ze som nikde nenasiel, ktore to akoze su. Na druhej strane tzv. USB audio kable byvaju v tomto poctivo zostrojene (aj ked za cenu toho, ze su naozaj extremne predrazene).

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut december 01, 2015 22:27:18    Predmet: cestmir Odpovedať s citátom

pozri tu:
http://www.thewelltemperedcomputer.com/HW/USB_cable.htm
Nie je to celkom take jasne ako pises..

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: St december 02, 2015 18:05:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajadefil
Koupil jsem si úplně nejobyčenější a nejlevnější USB kabel mezi notebook a zvukovku X-Fi HD , ba co víc koupil jsem i USB prodlužovák, takže teď hraju přes 5 metrů pitomé tkaničky a stereoprostor je naprosto v pořádku a lupanec jsem za stovky hodin poslechu ještě neslyšel.
Takže to doporučuju každému zkusit, než vyhodí desítky až tisíce EUR za super kabeli
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: St december 02, 2015 21:14:14    Predmet: jasnap Odpovedať s citátom

tak v tom pripade gratulujem. Ja somm zial take stastie nemal. Problemy s lupotom a praskanim a dokonca s vypadavanim pripojeniia boli na niekolkych lacnych usb kabloch. Prepajam UGOOS UT3S s DAC od Cambridge Audio model AZUR 851D - oboje je prakticky to najlepsie co sa v tejto kategori da dnes zohnat.. A zial tieto problemy prestali, az ked som to prepojil kablom od audioquestu, typ Carbon. Slak ma isiel traafit ale nedalo sa inak, este aj kabel za 30 eur robil obcas problemy s praskanim (aj ked nutne dodat, ze ten aspon uplne nevypadaval-rozumej, na displaji od DACu sa nerozsvecovalo prilezitostne "no signal").
Takze ti uprimne zavidim tvoju bezproblemovu cestu za hifi usb audiom Smile

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 08:15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno bolo treba vymenit DAC a nie kabel Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 08:26:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Prípadne USB host... Pri tých ARM boxoch človek nikdy nevie (čo všetko zdieľa jeden hub, ako korektná je implementácia a ovládače, koľko strojového času zostáva na obsluhu prenosu, atď.). Btw., pre zaujímavosť, prevádzkuješ ten setup pod Androidom alebo Ubuntu?

Naposledy upravil cestmir dňa Št december 03, 2015 08:29:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 08:27:59    Predmet: Odpovedať s citátom

I drivery mají vliv na stabilitu, ne malý.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 09:08:29    Predmet: Odpovedať s citátom

UGOOS UT3S by som tiez tipoval ako jeden z najpravdepodobnejsich zdrojov problemu. Urcite to chcelo v prvom rade skusit na inom (normalnom) PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 09:10:02    Predmet: Odar Odpovedať s citátom

DAC je v pohode, a neni s nim ziadny problem. Po vymene USB kabla je vsetko tak, ako ma byt.
PMA, Cestmir: pouzivam USB vystup specialne na to urceny, ten hub nie je zdielany nicim inym (aspon to pise vyrobca). Potom su tam este 3 dalsie usb vystupy, cez ktore to nefunguje preve preto co pises. S ovladacom vela zial neurobim, pozitivum je ze ugoos aktualizuje ovladace vzdy ked sa nejaky problem vyskytne, v tomto su velmi flexibilny. Je tam moznost aj dual systemu - aj som to mal- bol tam linux a zaroven sa dal rrestartnut pod androidom. Linux vsak dobre nefungoval, aj som cital ako sa to da opravit, ale pouzivanie pokrocilych funkcii linuxu a editovanie je nieco co asi nie som schopny pochopit a naucit sa to Very Happy.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 09:11:18    Predmet: Este upresnenie: Odpovedať s citátom

ten linux nefungoval dobre v zmysle USB audia, vsetko ostatne islo fajn.
_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 09:15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tam mas Android? Uz to nie je limitovane maximalnou kvalitou? Kedysi tam tusim neslo HiRes. Ale to je uz zrejme historia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 09:44:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeee, magicky kabel opravuje chyby v USB zariadeniach a ich ovladacoch :)

Keby ho pouzili i na meranie emisii u aut, tak by mozno ziadna kauza nebola!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 10:53:18    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že fungoval jen předražený usb kabel, není problém levného kabelu, ale nefungujícího USB portu v tom UGOOSu. Očividně si to nerozumnělo s USB specifikacemi. Mimochodem některé ty audiofilské USB kabely ani nesplňují USB specifikaci (impedanci 90 ohmů), to by klidně mohl být i tento případ (nevím, tipuji). Na diyaudio se to řeší pořád dokola.

Podpora HW v armových linuxech (tedy i androidech) je kus od kusu různá. Je klidně možné, že USB řadič v SoCu toho UGOOSu není korektně nakonfigurovaný.

Osobně bych arm pro audio nepoužíval (kromě nějakých mnohokrát vyzkoušených kombinací s RPi či BBB), ale šel cestou x86 s audio linuxovými headless distribucemi, např. repasovaných tenkých klientů z německého ebaye za pár euro a na ně daphile pro začátečníka nebo něco otevřenějšího pro trošku linuxově zdatnějšího (daphile nemá ssh přístup, je to blackbox bez zdrojáků).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Št december 03, 2015 16:40:03    Predmet: odar Odpovedať s citátom

Android 4x nepodporuje hi-res audio, android 5x uz ano.Za seba mozem povedat,ze rozdiel medzi 24 bit 96khz a 24 bit 192khz som nikdy nepostrehol. Domonca,a to ma asi ukamenujete, nedokazem usami postrehnut rozdiel medzi 44.1khz 16 bit a hi-res. Napriklad jedna z najkvalitnejsich nahravok ake som pocul- amused to death je na mojom ulozisku vo flacu 16bit 44.1khz a vobec nic tomu nechyba.
Dustin: netusim kde bol problem, kabel to vsak skutocne vyriesil. Tento konkretny inak splna technicke normy do bodky-aspon podla toho co som vygooglil. BTW datove zariadenia pripojene k ugoosu funguju bezchybne, cize na zly port by som to nevidel.
Miero:kabel ako taky urcite nic neopravuje Smile odporucam precitat si jeden clanok z rozhovoru s Gordonom Rankinom na tuto temu. Je to typek, co o.i. vymyslel tieto datove protokoly. Da sa to vygooglit, skus najst. Osobne sa v tej problematike do hlbky nevyznam, ale to co som sa tam docital davalo zmysel a fakt ne,ze vymenku usb kabla za nominalny usb kabel sa problem vyriesil.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Po december 07, 2015 12:49:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že niečo nerozoznáš, nie je dôkaz, že tam rozdiel nie je. Nie je nahravka ako nahravka. Dobra nahravka 44/16 môže byť lepšia ako zlý rip 192/24. Mám skúsenosti, ze špatný rip 192 sa nedal počúvať a 44 bola proti nemu super. Samo, že uvažujem o rovnakom hudobnom diele.
Ohladne vplyvu USB káblov, to nebudem komentovať, mám osobnú skúsenost, ktorú mi nevyvráti nikto. Žiaľ ľudia, čo sa tomu veľmi dobre rozumejú, nechcú ani len pomyslieť, že by na tom mohlo niečo byť a zamyslieť sa nad tým, že čo.....

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist