Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKEL 2015: debatný salón po akcii
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 08:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa chcete vadiť o kábloch, doporučujem boxerové hifinázory. Tam to perlí. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 08:25:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle je vlákno "debatný salón" o Akelu, samotný Akel má svoje vlákno. Takže nevidím problém v diskusi o kabelu, zvlášť když byla výměna kabelů součástí doprovodných akcí na Akelu.

Je to prostě nepříjemné, ale existující téma. Nejraději by se zametlo do škatulky FCH, RLC, ale ono to jaksi tak nefunguje. Něco napovídá doprovodné rušení, zvláště u reprokabelů (je to alespoň nějaké systematické hledání technické souvislosti), ale jako vysvětlení toto samotné nestačí. Udělali jsme nějaké pokusy s rychlostí šíření v závislosti na kmitočtu signálu, něco se sice naměřilo, ale zametlo se to pod stůl s tím, že jev (časový rozdíl v době průchodu kmitočtů kolem 100Hz a 10kHz) byl časově nevýznamný s ohledem na schopnosti počúvania, s čímž souhlasím. Musíme hledat dál, a ne jenom zametat. I když zametání je mnohem jednodušší přístup. Kritika je vždy mnohem jednodušší než tvorba.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 08:35:39    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Ta neslepa vymena kabelu za zostavou Customworks sa uskutocnila az na konci umorneho testovania a nebol uz uskutocneny ani test prechodu na povodny kabel. Stale sa porovnavalo len oproti zostave Casea.

Ja osobne som uz nevnimal na konci testu ziadne rozdiely.

A hlavne to cele brat s rezervou, aby z toho nevznikla reklama na dalsi zazracny kabel.


...
Problem je ze se vyzaduje aby se verilo a to bez dukazu.

Mam verit ze se napr Revel 208 vylepsily ve vyhybce bez mereni ktere by to dokazovalo?

Je to neakceptovatelny pristup obecne nevedecky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 08:41:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme. Urcite by bolo zaujimave vidiet napriklad merania Revelov po uprave.

Aj ked ono dost zavisi ake parametre chces vylepsovat. Spochybnuje sa dolezitost indexu smerovost i frekvencnej charakteristiky a dolezitost "sa kladie" na ine meranim neuchopitelne kriteria...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 08:41:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:


...
Problem je ze se vyzaduje aby se verilo a to bez dukazu.

Mam verit ze se napr Revel 208 vylepsily ve vyhybce bez mereni ktere by to dokazovalo?

Je to neakceptovatelny pristup obecne nevedecky.

Tohle může tvrdit jen ten, kdo si nikdy nic podobnýho nevyzkoušel a o tom, že Revely neměřili silně pochybuju...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 08:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak proč se nezveřejní obyčejná sada měření? Pardon, ale já tyhle ubohé způsoby "vy jste všichni hluší (příp. blbí), ale neřeknu vám proč" fakt neuznávám, a magická mlha, která se táhne kolem výrobků p. Šrolla je mi silně nesympatická...

Aha, takže ono to bude ještě všechno jinak, jak psal ke konci minulé stránky miero. Já jsem prostě silně skeptický.

PMA, takže nevíme proč. Ale klidně to budeme bohapustě tvrdit a radši hledat nějaké krkolomné šílenosti místo smetení ze stolu na základě neprůkazného poslechového testu, což by na tohle podle všeho přesně sedlo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:09:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Bartoli napísal:


...
Problem je ze se vyzaduje aby se verilo a to bez dukazu.

Mam verit ze se napr Revel 208 vylepsily ve vyhybce bez mereni ktere by to dokazovalo?

Je to neakceptovatelny pristup obecne nevedecky.

Tohle může tvrdit jen ten, kdo si nikdy nic podobnýho nevyzkoušel a o tom, že Revely neměřili silně pochybuju...


...

Vyzkousel jsem si to asi jako skoro kazdy a na oko jsem si i myslel ze slysim jasne rozdily, pak jsem si udelal doma s pomocnikem slepy test a bylo to vsechno nerozlisitelne...nebylo to teda metodicky promakane, byly tam casove prodlevy mezi prepojenim atd ale naslepo vsechny schopnosti slyset rozdil byly pryc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:15:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Tak proč se nezveřejní obyčejná sada měření? Pardon, ale já tyhle ubohé způsoby "vy jste všichni hluší (příp. blbí), ale neřeknu vám proč" fakt neuznávám, a magická mlha, která se táhne kolem výrobků p. Šrolla je mi silně nesympatická...

Aha, takže ono to bude ještě všechno jinak, jak psal ke konci minulé stránky miero. Já jsem prostě silně skeptický.

PMA, takže nevíme proč. Ale klidně to budeme bohapustě tvrdit a radši hledat nějaké krkolomné šílenosti místo smetení ze stolu na základě neprůkazného poslechového testu, což by na tohle podle všeho přesně sedlo...

To, že to jeden člověk z místnosti neslyšel, nevnímal, byl unavenej, přeci neznamená, že to tak nebylo.
Škoda žes tam nebyl, možná bys tak hloupě nežvanil.
Magická mlha okolo Šrolla je mi taky nesympatická, ale to ještě neznamená, že nemá pravdu. Třeba to má všechno změřený, jen to nechce ukázat.
Smést ze stolu něco, co je jasně slyšitelný, prokázaný ve slepých testech, jen proto, že to neumím změřit? To snad nemůžeš myslet vážně. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba Bartoli klidně může.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:32:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy dvaja Zorg, Bartoli ste snad uplni idioti.
Dakto vam branil prist na Akel, aspon v piatok alebo v sobotu vecer??

V miestnosti kde sa porovnavalo sedelo minimalne 10 ludi a zhodli sa na tom, ze zmena vymenou kablu skutocne existuje a dvaja sasovia, co nepoculi idu meditovat, ze to nie je mozne.

Grafy vam k comu, ked im aj tak vobec nerozumiete?
Keby ste boli aspon technicky vzdelani, aby ste mohli kecat, ale jeden vie napocitat do 5 a druhy len do 3, ale tvarite sa, ze zvladate goniometricky intergral s parametrom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:38:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani desat "pocujucich" ludi nie je zarukou ze zmena tam naozaj bola. A okrem toho tam bolo dobre divadlo i herci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:39:23    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Zorg napísal:
Když se řekne, co se má slyšet, tak se to taky uslyší. Aneb když mi ukážeš (řekneš), co poslouchám, už o tom nemůžu nic moc smysluplně prohlásit.
Ale pokud to jde vysvětlit lépe než opisem, pak se omlouvám. Ideálně pár grafů a bude vymalováno Wink


To jsou technokratické berličky. Vliv kabelu se nikde na kmitočtové charakteristice neprojeví. Nedá se měřit přes FCH a nedá se primitivně vysvětlit přes RLC na metr. Jenže to vykládat někomu, kdo nemá s vlivem kabelů žádnou zkušenost, nemá význam. Je to přesně stejné, jako že subjektivně vnímaný nedostatek/přebytek hloubek nebo výšek vůbec nemusí souviset s kmitočtovou charakteristikou přehravače, zesilovače, kabelu ( Smile ) a nakonec ani reprobedny. Basstl si to vyzkoušel nejen teď, ale už i cca před 8 lety u Tomáše v Chomutově, bez nějakých "expectance efektů" (další oblíbená technokratická berlička) při výměně linkového kabelu. Možná si nevzpomene, ale bylo to tak. Rozdíl je v tom, že někdo se snaží hledat vliv kabelů systematicky (Luděk) a někde to přechází do nesmyslného iracionálního duchaření (většina fóristických diskusí).


Určitě je třeba oddělit iracionální duchaření s kabely za 10 tisíc. Na druhou stranu tvrdit, že nic takového jako slyšitelný vliv kabelu neexistuje je demagogie.

Je třeba brát v úvahu, že kabelem je přenášen i VF bordel (z digitálních zdrojů nebo nachytaný ze vzduchu), který v různé míře ovlivňuje parametry prvků řetězce. VF bordel se v audio kabelech přenáší nedefinovaně, protože většina těchto kabelů není pro toto kmitočtové pásmo určena. Vznikají odrazy tohoto VF bordelu, které jsou u různých kabelů různé a výsledkem je vcelku náhodný dopad na zvuk celku cestou ovlivnění nedokonalých prvků řetězce tímto měnícím se VF bordelem (žádný komponent není zcela imunní).

Roli hraje také vyrovnávání různých zemních potenciálů prvků řetězce přes stínění kabelu (i tady je VF bordel).

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:42:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jsem to napsal a řekl víckrát - neexistuje žádný způsob, jak uspořádat tzv. srovnávací test, aby nebyl ovlivněn nutnou manipulací se signálem. Vždycky je nutné signál přerušit třebas kvůli výměně, vznikne pauza, během které se zapomíná, signál, který přicházel bezprostředně před přerušením, je jiný než signál po přerušení, poněvadž hudba se neustále mění, atd. atd. Neřeší to ani dvojitě slepý test - ten může jen odhalit existenci rozdílů, neumožňuje ale něco jako absolutní stanovení pořadí kvality. Luďkova snaha je úctyhodná, těší mne, že do toho nemíchá pseudotechnické bláboly, metodika ale není a nemůže být objektivní. Zásadní vadou všech srovnávacích poslechových testů je, že jaksi automaticky se předpokládá nalezení rozdílu a když ho někdo neslyší, je hluchý nebo blbý. A jiné než srovnávací testy jsou ještě problematičtější. Objektivizace je možná pouze a jedině na základě měření, a to pouze a jedině za předpokladu, že výsledky nejsou ovlivněné paranormálními jevy, bifurkací času ani transkosmickou interakcí paralelních vesmírů. Což je dost těžko představitelné.

"Pokud reálně existuje subjektivní jev, který není verifikovatelný měřením, znamená to, že měření není dostatečné. Otázka je, jak ověřit, zdali onen subjektivní jev skutečně existuje také objektivně, tj. nezávisle na pozorovateli resp. posluchači. Problém Schrödingerovy kočky - dokud bednu neotevřeme, nemáme možnost zjistit, zdali je kočka živá. A když bednu otevřeme, už je to jiná bedna a přísně vzato i jiná kočka. Jinými slovy aparát, ke kterému je připojený měřák, je něco jiného nežli -jinak tentýž- aparát bez měřáku. A aparát bez posluchače je něco jiného než aparát s posluchačem. Bez posluchače se sice vyloučí možné posluchačem indukované vlivy (třebas některé ty paranormální), bohužel se ale o nich nic nedovíme. A totéž platí i o vyloučení měřáku."

Takhle filosofovat se samozřejmě dá do nekonečna. Jediné východisko je vypít aspoň půl láhve kořalky, pak už nás zpravidla problémy neměřitelna a jiného esoterična moc netrápí.

Howgh.

A neprovokujte druida, může to mít netušené následky.


Ass kissing

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Ut október 06, 2015 09:47:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:44:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nicméně, je evidentní (opět a opět), že je nutná osobní zkušenost a že je nepřenosná. Vzpomenete si, když Luděk psal před pár měsíci o tomtéž - když přivezl svůj repro kabel na Mácháč koncem září 2013. Ten kabel se tehdy zapojil k mému zesilovači - tentýž výsledek, jako jste si ověřili na Akelu 2015. A z reakcí na Luďkův příspěvek ke kabelu na Mácháči a teď tady po Akelu, stejných lidí, jasně vidíte, že osobní zkušenost se nedá nahradit.

P.S.: psal jsem to dřív nebo současně s VB, takže jeho příspěvek jsem před psaním tohoto nečetl.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:48:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak napísal:
Třeba Bartoli klidně může.


...

Ja nevyvozuju z oko poslechu ty "objektivni" zavery co hifisti.

Hifista je schopny na oko orgasmus ocenit i bedny jako fisher audio antheus, nebo podobne ACR400. To je tak kdyz se posloucha ocima a ne usima.

U kabelu ze stribra a jine designove kousky kabelgurubusinessu je to stejne, ne nahodou je to kabelguru odvetvi silne designove, jen se kouknete jak vypadaji drahe kabely Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:48:01    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu vlivu repro-kabelu.
Já nikdy nevěřil že může mít kabel takový vliv, a rozhodně sem nepatřil mezi příznivce "kabelománie" a byl sem skeptický na vliv jak repro tak signálových kabelů, až do tohoto sobotního testování.
Při původních kabelech Tasker o délce 2x7m mi signál ze sestavy přišel jako by byl cca o 3dB slabší. (ověřováno znovu mulitimetrem na svorkách repro a vše OK)
Po výměně za kabel SPaudio 2x2,5m jak se říká "někdo sundal deku", hlasitost se najednou srovnala a vylezly jak basy tak různé detaily.
To se dalo poznat okamžitě po pár tónech
Kdo neslyšel neuvěří.. Wink

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby sa rozdiely vo zvuku káblov dali pokladať za fakt, musia byť spoľahlivo rozlíšiteľné len sluchom, ak ide o zvuk. Test spôsobom "tak, a teraz tam dáme náš kábel" je čisté psycho. A tá "mlha" bez jediného faktu takým testom len pomáha. A potom " všichni seděli s otevřenou hubou".. Počujeme, nepočujeme? Je to ako Spejblova popis černého divadla " vidíme, že nevidíme co nemáme vidět".
Veci okolo vplyvu rušení sú mimo káblov, je to o odolnosti prístrojov na koncoch tých káblov, aj to sa dá merať. A čím viac je počuť (reálne, v slepom teste..) vplyv zmeny kábla, tým horšie sú prístroje na koncoch kábla.
A znovu, ak sa zmení zvuk, musí sa zmeniť signál v audiopásme. Toto sa nedá oddeliť štýlom " zmerať sa to nedá, ale my to počujeme". Toto nie je zametanie, je to použitie normálneho, systematického prístupu k objektívnej realite. Nie systematické "mlžení" a predkladanie rôznych teórií bez jediného faktu.
citácia:
Kdo neslyšel neuvěří..

Alebo kto neveril, neuslyší? Wink


Naposledy upravil BV dňa Ut október 06, 2015 09:52:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:52:22    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Už jsem to napsal a řekl víckrát - neexistuje žádný způsob, jak uspořádat tzv. srovnávací test, aby nebyl ovlivněn nutnou manipulací se signálem. Vždycky je nutné signál přerušit třebas kvůli výměně, vznikne pauza, během které se zapomíná, signál, který přicházel bezprostředně před přerušením, je jiný než signál po přerušení, poněvadž hudba se neustále mění, atd. atd. Neřeší to ani dvojitě slepý test - ten může jen odhalit existenci rozdílů, neumožňuje ale něco jako absolutní stanovení pořadí kvality. Luďkova snaha je úctyhodná, těší mne, že do toho nemíchá pseudotechnické bláboly, metodika ale není a nemůže být objektivní. Zásadní vadou všech srovnávacích poslechových testů je, že jaksi automaticky se předpokládá nalezení rozdílu a když ho někdo neslyší, je hluchý nebo blbý. A jiné než srovnávací testy jsou ještě problematičtější. Objektivizace je možná pouze a jedině na základě měření,


V zásadě s tím souhlasím, jen bych poškrtal doprovodné bonmoty.
K této větě: Objektivizace je možná pouze a jedině na základě měření, - OK. Jen se zeptám, kdo bude posuzovat, zda měření jsou relevantní, nebo ne. Je nalezení jakéhokoliv měřeného rozdílu relevantní, nebo ne? Pokud ano, je to docela brnkačka, jelikož v obsahu rušivého signálu najdeš rozdíly vždy, v amplitudě i kmitočtovém rozložení. Pokud postupným omezováním dojdeme na pásmo 20Hz - 20kHz, buzením sinusem nebo kombinacemi několika tónů v několika velmi málo amplitudách a vyhodnocením velkou a dlouhou spektrální analýzou, tak se IMO dostaneme na začátek a podpoře názoru, že vlastně nic nemá vliv, kromě bedny a místnosti.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:54:19    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Objektivizace je možná pouze a jedině na základě měření,

ale až potom, čo sa reálne (slepákom) preukáže skutočne existencia rozdielu vo vneme. Inak je to hľadanie duchov.


Naposledy upravil BV dňa Ut október 06, 2015 09:54:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
A z reakcí na Luďkův příspěvek ke kabelu na Mácháči a teď tady po Akelu, stejných lidí, jasně vidíte, že osobní zkušenost se nedá nahradit.


Já bych doplnil. že nejde jen o osobní zkušenost, ale také o ideologickou nepředpojatost a schopnost názorového vývoje a vlastní invence.

Někteří lidé jsou prostě indoktrinovní "vyšší autoritou", některým tyto úvahy narušují jejich marketingový image "hyperracionálních pozitivistů " (co nezměřím, neexistuje).

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Ut október 06, 2015 09:55:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaky byl prurez tech Taskeru 2x7m? Tusim to bylo 4x2,5mm zapojene krizove takze slusna kapacita kterou nemusel zvladat zesilovac...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:56:50    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Zásadní vadou všech srovnávacích poslechových testů je, že jaksi automaticky se předpokládá nalezení rozdílu a když ho někdo neslyší, je hluchý nebo blbý.

Zarámovať a čítať 100x denne..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 09:59:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Zásadní vadou všech srovnávacích poslechových testů je, že jaksi automaticky se předpokládá nalezení rozdílu a když ho někdo neslyší, je hluchý nebo blbý.

Zarámovať a čítať 100x denne..


Váš přístup je přesně opačný. Tedy jaksi automaticky se předpokládá neexistence rozdílu a když ho někdo slyší, je to duchař.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to, aby "slyšel" stačia (obvykle, pokiaľ nejde o sluchovo postihnutého, ktorý odpozorováva) uši. A to sa nejako nedeje. Práve naopak, tu sa prejavuje tá "systematičnosť". Systematicky sa takýto prístup zamieta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:05:19    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Na to, aby "slyšel" stačia (obvykle, pokiaľ nejde o sluchovo postihnutého, ktorý odpozorováva) uši. A to sa nejako nedeje. Práve naopak, tu sa prejavuje tá "systematičnosť". Systematicky sa takýto prístup zamieta.


Cituje Velkého Boba:

"Pokud reálně existuje subjektivní jev, který není verifikovatelný měřením, znamená to, že měření není dostatečné. Otázka je, jak ověřit, zdali onen subjektivní jev skutečně existuje také objektivně, tj. nezávisle na pozorovateli resp. posluchači."

Už jsem to napsal a řekl víckrát - neexistuje žádný způsob, jak uspořádat tzv. srovnávací test, aby nebyl ovlivněn nutnou manipulací se signálem

Jinými slovy, tu vaši "vědeckou pravdu" nelze nikdy 100% ověřit, Nicméně jako obchdobí model pro BVAudio je to určitě racionální přístup.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Ut október 06, 2015 10:09:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:07:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale no tak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Jen se zeptám, kdo bude posuzovat, zda měření jsou relevantní, nebo ne. Je nalezení jakéhokoliv měřeného rozdílu relevantní, nebo ne? Pokud ano, je to docela brnkačka, jelikož v obsahu rušivého signálu najdeš rozdíly vždy, v amplitudě i kmitočtovém rozložení. Pokud postupným omezováním dojdeme na pásmo 20Hz - 20kHz, buzením sinusem nebo kombinacemi několika tónů v několika velmi málo amplitudách a vyhodnocením velkou a dlouhou spektrální analýzou, tak se IMO dostaneme na začátek a podpoře názoru, že vlastně nic nemá vliv, kromě bedny a místnosti.


Nechtěl jsem už radši jít dál, ale musím. Crying or Very sad Ono se automaticky klade rovnítko Měřeno=objektivní, slyšeno=subjektivní . To je samozřejmě nehorázná blbost. Poslech se dá aspoň do jisté míry objektivizovat ve smyslu vyloučení vlivu individuality posluchačů, i když jistá míra subjektivity, tj. vlivu subjektu=posluchače vždycky zůstane a je živnou půdou pro davovou psychózu, mediální manipulaci apod. A naopak vyhodnocení měření může být vysoce subjektivní - to je to, co já označuji jako křivkopravectví - ale vždycky se dá najít způsob, jak tuto subjektivitu potlačit potažmo vyloučit. To by mělo být nedílnou součástí měřící metodiky, bohužel ale není. Vyřešené to mají celkem slušně v CERNu, ale jeden digitální měřák na to rozhodně nestačí.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:09:22    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Pokud reálně existuje subjektivní jev

Reálnosť existencie takého javu sa vyhodnocuje (prípadne verifikuje) subjektívnymi testami (s vnímaním len testovanej veličiny, teda zvuku- inak je to čistý bias..) so štatisticky významným výsledkom, nie na hranici hádzania mincou. Wink Potom má význam hľadanie metódy, ako objektívne overiť tento rozdiel a nájsť jeho príčinu. A to nie je žiadny "obchodný model", je to len normálna logika.


Naposledy upravil BV dňa Ut október 06, 2015 10:15:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Ani desat "pocujucich" ludi nie je zarukou ze zmena tam naozaj bola. A okrem toho tam bolo dobre divadlo i herci...


Doplnujem vysvetlenie hercov na otazku po SS.

Divadlo = test. Herci = predvadzaci i posluchaci

Napriklad sa tu uvadzalo, ze cez ten hruby dlhy kabel hrala zostava Customworks tichsie nez Casea. Mne ale prislo ze hrala o chlp hlasnejsie.

Z mojho pohladu vymena kabla za kratsi nedava priestor na zlepsenie. Z pohladu inych ale dava.

Taketo testy netreba brat vazne, zabava to bola dobra, ale radsej z toho nic nevyvodzovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Pokud reálně existuje subjektivní jev

Reálnosť existencie takého javu sa vyhodnocuje (verifikuje) subjektívnymi testami (s vnímaním len testovanej veličiny, teda zvuku-bias..) so štatisticky významným výsledkom, nie na hranici hádzania mincou. Wink


Já váš přístup chápu. Je to racionální obchodní model. Zvyšovat náklady kvůli zvukovým rozdílům, které vnímá 10% potenciálních zákazníků není z hlediska vaší cílovky racionální. Je lepší je zanedbat. Já vám fandím, děláte výborné věci za více než přiměřenou cenu.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 3 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist