Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKEL 2015: debatný salón po akcii
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Zvyšovat náklady kvůli zvukovým rozdílům, které vnímá 10% potenciálních zákazníků není z hlediska vaší cílovky racionální.

Sorry, ale toto je blbosť. Nepoznáte môj prístup k zákazníkom, ani cieľovú skupinu.. Pretože nič také ako "obchodný model" to v tomto prípad nie je. To je práve ten druhý prístup, "však je to počuť".. A potom sa predávajú "ground boxy" a podobné zázraky.
citácia:
Taketo testy netreba brat vazne, zabava to bola dobra, ale radsej z toho nic nevyvodzovat.

Presne, nič iné.


Naposledy upravil BV dňa Ut október 06, 2015 10:21:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:21:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení, udělejte si jasno v pojmech. Subjektivní je to, co je dáno subjektem, objektivní je dáno objektem.

Subjektivní je bolení břicha, objektivní je zánět slepého střeva.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:30:02    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Taketo testy netreba brat vazne, zabava to bola dobra, ale radsej z toho nic nevyvodzovat.

Presne, nič iné.


Zkuste udělat slepák trochu jinak. Zapůjčte srovnávané objekty někomu na měsíc domů. Po měsíci, kdy onen testér bude srovnávané komponenty volně poslouchat, zajeďte k němu a udělejte slepák se vším všudy - v prostředí, které testér zná,

To se pak budou dít věci. Výsledky budou diametrálně odlišné od toho na co jste zvyklý. Ale opět chápu, že na něco takového nemáte čas a prodražilo by to vývoj.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:32:42    Predmet: Odpovedať s citátom

KomarD-jeay napísal:
Vy dvaja Zorg, Bartoli ste snad uplni idioti.
Dakto vam branil prist na Akel, aspon v piatok alebo v sobotu vecer??

V miestnosti kde sa porovnavalo sedelo minimalne 10 ludi a zhodli sa na tom, ze zmena vymenou kablu skutocne existuje a dvaja sasovia, co nepoculi idu meditovat, ze to nie je mozne.

Grafy vam k comu, ked im aj tak vobec nerozumiete?
Keby ste boli aspon technicky vzdelani, aby ste mohli kecat, ale jeden vie napocitat do 5 a druhy len do 3, ale tvarite sa, ze zvladate goniometricky intergral s parametrom.
Nepřijel jsem tam právě proto, že se tam zbytečně dlouho řešily takovýhle blbosti jako přepojování kabelů a zesilovačů. A taky jsem slyšel, že tam nějakej kokotko přivez svý koaxiální mršby honěný čínama, to už by byla ztráta času nevyjádřitelná v reálných číslech Rotfl



________________________________________________________________________

Radši napište někdo o těch přednáškách, co se tam konaly. To mě spíš mrzí, že jsem promeškal, než nějaké z principu o ničem nevypovídající poslechové testy. A taky samozřejmě sociální faktor, prostě se jen tak sejít s lidma a jen tak pokecat (mimo svetlích výnimok).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:33:46    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
PMA napísal:

Jen se zeptám, kdo bude posuzovat, zda měření jsou relevantní, nebo ne. Je nalezení jakéhokoliv měřeného rozdílu relevantní, nebo ne? Pokud ano, je to docela brnkačka, jelikož v obsahu rušivého signálu najdeš rozdíly vždy, v amplitudě i kmitočtovém rozložení. Pokud postupným omezováním dojdeme na pásmo 20Hz - 20kHz, buzením sinusem nebo kombinacemi několika tónů v několika velmi málo amplitudách a vyhodnocením velkou a dlouhou spektrální analýzou, tak se IMO dostaneme na začátek a podpoře názoru, že vlastně nic nemá vliv, kromě bedny a místnosti.


Nechtěl jsem už radši jít dál, ale musím. Crying or Very sad Ono se automaticky klade rovnítko Měřeno=objektivní, slyšeno=subjektivní . To je samozřejmě nehorázná blbost. Poslech se dá aspoň do jisté míry objektivizovat ve smyslu vyloučení vlivu individuality posluchačů, i když jistá míra subjektivity, tj. vlivu subjektu=posluchače vždycky zůstane a je živnou půdou pro davovou psychózu, mediální manipulaci apod. A naopak vyhodnocení měření může být vysoce subjektivní - to je to, co já označuji jako křivkopravectví - ale vždycky se dá najít způsob, jak tuto subjektivitu potlačit potažmo vyloučit. To by mělo být nedílnou součástí měřící metodiky, bohužel ale není. Vyřešené to mají celkem slušně v CERNu, ale jeden digitální měřák na to rozhodně nestačí.


Jo to je fajn, jen nevidím souvislost s mým příspěvkem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:35:56    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Zásadní vadou všech srovnávacích poslechových testů je, že jaksi automaticky se předpokládá nalezení rozdílu a když ho někdo neslyší, je hluchý nebo blbý.


Tady vidím předpojatost, nebo ne? Proč by se tak muselo "jaksi automaticky předpokládat"?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:40:55    Predmet: Odpovedať s citátom

2 kryton
V prostredí, ktoré testér nepozná rozdiely zvuku zmiznú, zmenia sa vlastnosti prístrojov? Ešte raz , absolútne nemám problém akceptovať existenciu subjektívne vnímaných rozdielov vo zvuku, ak sú zistené s nejakou štatisticky významnou pravdepodobnosťou/istotou a skutočne len vnemom zvuku.
Pokúsiť sa nejako "implementovať" do vývoja výsledky testu s biasom je slepá cesta. Pretože ak by to tí testéri potom počúvali naslepo,
citácia:
To se pak budou dít věci. Výsledky budou diametrálně odlišné....
Čo sa neraz potvrdilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Este k tomu divadlu do ktoreho boli vsetci pritomni zatiahnuti. Ludek Srol zakazal pouzit jeho reprokabel na zostavu Customworks (co vyvolalo rozhorcene emocie u mnohych pritomnych). Ne/rozdiel zvuku medzi zostavami vyvolal u posluchacov nejake emocie. Podozrenie padlo na na skaredy a dlhy kabel, ktory Customworks museli pouzit. Vymena za druhy (novy, lepsi, drahsi, krajsi) kabel odhalila vynnika a cely svet je zase krasny.

Kludne to mohlo byt tym kablom, ale tiez zosilnovacom, prevodnikom, resamplingom, prackou, ... alebo rozdiel nemusel byt ziaden. Ale to ze sme videli co sa deje, tak fantazia pracuje a clovek sa lahsie utvrdi ze to bude tak ako by si predstavoval.

Opakujem:
Taketo testy netreba brat vazne, zabava to bola dobra, ale radsej z toho nic nevyvodzovat.


Naposledy upravil miero dňa Ut október 06, 2015 10:49:47, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:44:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
velky bobo napísal:
PMA napísal:

Jen se zeptám, kdo bude posuzovat, zda měření jsou relevantní, nebo ne. Je nalezení jakéhokoliv měřeného rozdílu relevantní, nebo ne? Pokud ano, je to docela brnkačka, jelikož v obsahu rušivého signálu najdeš rozdíly vždy, v amplitudě i kmitočtovém rozložení. Pokud postupným omezováním dojdeme na pásmo 20Hz - 20kHz, buzením sinusem nebo kombinacemi několika tónů v několika velmi málo amplitudách a vyhodnocením velkou a dlouhou spektrální analýzou, tak se IMO dostaneme na začátek a podpoře názoru, že vlastně nic nemá vliv, kromě bedny a místnosti.


Nechtěl jsem už radši jít dál, ale musím. Crying or Very sad Ono se automaticky klade rovnítko Měřeno=objektivní, slyšeno=subjektivní . To je samozřejmě nehorázná blbost. Poslech se dá aspoň do jisté míry objektivizovat ve smyslu vyloučení vlivu individuality posluchačů, i když jistá míra subjektivity, tj. vlivu subjektu=posluchače vždycky zůstane a je živnou půdou pro davovou psychózu, mediální manipulaci apod. A naopak vyhodnocení měření může být vysoce subjektivní - to je to, co já označuji jako křivkopravectví - ale vždycky se dá najít způsob, jak tuto subjektivitu potlačit potažmo vyloučit. To by mělo být nedílnou součástí měřící metodiky, bohužel ale není. Vyřešené to mají celkem slušně v CERNu, ale jeden digitální měřák na to rozhodně nestačí.


Jo to je fajn, jen nevidím souvislost s mým příspěvkem.


Z toho si nic nedělej. Mně se taky stává, že něco napíšu a pak se ukáže, že se tomu dá rozumět jinak, než jsem to původně myslel. Zkus si svůj příspěvek párkrát přečíst a zamyslet se nad ním, napadnou tě možná zajímavé věci. A aby bylo jasno, já s ním souhlasím, jen bych ho asi ještě trochu doplnil, prostě mne trochu inspiroval, ale to už není do zdejší "diskuse".

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:48:59    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
2 kryton
V prostredí, ktoré testér nepozná rozdiely zvuku zmiznú, zmenia sa vlastnosti prístrojov? Ešte raz , absolútne nemám problém akceptovať existenciu subjektívne vnímaných rozdielov vo zvuku, ak sú zistené s nejakou štatisticky významnou pravdepodobnosťou/istotou a skutočne len vnemom zvuku.
Pokúsiť sa nejako "implementovať" do vývoja výsledky testu s biasom je slepá cesta. Pretože ak by to tí testéri potom počúvali naslepo,
citácia:
To se pak budou dít věci. Výsledky budou diametrálně odlišné....
Čo sa neraz potvrdilo.


Tak ještě jinak. V cizím prostředí, na neznámé aparatuře slepý test odhalí mnohem méně rozdílů než stejný slepý test provedený z pohledu testéra na známé aparatuře ve známém prostředí po určité době soužití s testovanými objekty. Ale chápu, že možná ta nižší rozlišovací schopnost slepých testů pořádaných dle první varianty je do jisté míry záměrem.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:56:42    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
velky bobo napísal:
Zásadní vadou všech srovnávacích poslechových testů je, že jaksi automaticky se předpokládá nalezení rozdílu a když ho někdo neslyší, je hluchý nebo blbý.


Tady vidím předpojatost, nebo ne? Proč by se tak muselo "jaksi automaticky předpokládat"?


Pokud předpojatost, tak rozhodně ne moje. Není to z mé hlavy, kdysi jsem o tom četl v nějakém referátu AES, ztotožnil jsem se s tím a zkušenost mi to potvrdila a stále znovu potvrzuje. Počínaje testy v československém rozhlase (nalézání "jasných rozdílů" mezi opakovanou signálovou sekvencí) a konče testy pořádanými v S&V, když ještě byl o něčem - pak jsem se na to vykašlal a začal studovat astrologii, ta je daleko racionálnější. Z ní jsem se mimochodem dozvěděl, že moje uchopování světa je více umělecko-estetické než vědecko-technické. Zní to možná divně, ale má to svoji logiku, Pythagoras objevil nejen větu, ale taky pythagorejské ladění. Jen tak na ochutnání něco z mé pozdní tvorby:

Jednou byla tma

Žárovky slavily svátek nicnedělání
Petrolej byl vypit a svíčky snědeny
Plynové lampy oblékly černé punčošky
Nový měsíc zůstal pod obzorem
A kandelábry na náměstí rozhazovaly saze

Z polních kuchyní voněl asfaltový guláš
Bose s Einsteinem zapnuli ledničku
Elektrony se uvelebily v základních stavech
Kvantová zima si odnesla entropii
A fotony zmizely za horizontem událostí

Černé kočky zpívaly v tunelu rekviem za bílou myš
Na Uhelném trhu začal prodej borůvek
Radio Addis Abeba vysílalo Malou noční hudbu
Hurikán Frak & Smoking zaplavil New Orleans
Světlušky odletěly do světlých krajů

Funebráci zaujali bojové pozice
Tenebráci rozevřeli stínidla
Vraníci vypustili vrány z klecí
Havíři oděli obřadní hávy
Kominíci nastoupili ke slavnostní přehlídce

A čas
ulehl ke spánku
na havraní křídlo


Cool Cool Cool

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Ut október 06, 2015 10:58:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:57:24    Predmet: Odpovedať s citátom

2kryton
Ak má byť účelom testu
citácia:
.. creating an illusion in the listener's mind...
, potom je vami navrhnutý postup ideálny. Mne ide o zistenie čo a či je skutočne počuť. Nie vidieť/vedieť vopred.

Naposledy upravil BV dňa Ut október 06, 2015 10:58:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 10:58:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si připomenout jeden poslechový přepínací A-B-C test, který mi před lety připravil VB. Testovali se 3 přehravače, v každém z nich se točila stejná placka a byly vcelku synchronizované na začátek. Signál z těch 3 přehravačů šel do 3 různých vstupů zesilovače Denon. Pokud se nemýlím, bylo to amplitudově srovnané. Viděl jsem ty 3 přehravače, ale který jde do jakého vstupu a tudíž který zrovna hraje jsem nevěděl. Mým úkolem bylo říci pořadí z A-B-C podle preference a ev. proč. Ty přehravače byly: Denon za cca 40K (mám dojem že to byl kombajn CD/SACD), dále něco pod 10K a dále DVD kombajn za cca 2K. Preference jsem po pár přepnutích řekl a světe div se, na prvním místě se ukázal být ten Denon za 40K, druhý ten přehravač pod 10K a poslední byl kombajn za 2K. Byl to slepý test? Nebo jsem byl nepřípustně ovlivněný? Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 11:00:51    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: aka je pravdepodobnost ze nahodne urcene poradie zotriedi 3 pristroje podla ceny? opakovali ste ten test niekolko krat s rovnakymi vysledkami?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 11:04:06    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
2kryton
Ak má byť účelom testu
citácia:
.. creating an illusion in the listener's mind...
, potom je vami navrhnutý postup ideálny. Mne ide o zistenie čo a či je skutočne počuť. Nie vidieť/vedieť vopred.


Ale kdepak. Já mluvím o regulérním slepém testu dle vaší metodiky. Jen tvrdím, že testér potřebuje určité podmínky, pokud chceme zvýšit rozlišovací schopnost slepého testu. Nic víc. Výkon testéra není vždy stejný, je to jenom člověk.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 11:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
..byly vcelku synchronizované..

citácia:
..Viděl jsem ty 3 přehravače..

Aj displeje s "časomierou"? Smile Po pár prepnutiach sa dá určiť všeličo, aj ktorý je najrýchlejší a ktorý najpomalší...A vôbec to nemusí byť úmysel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 11:08:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Dovolím si připomenout...


No vidíš. A to ten drahý Denon (který dosud mám) má alfa processing bez možnosti vypnutí, který chodí docela blbě. A Dudkovi se z něj u hybridního SACD líbila CD vrstva víc než SACD. Ono na téma inherentní technické kvality signálů by se dalo taky testovat až do bezvědomí a kdoví, možná by se tomu mohl věnovat nějaký workshop. Ne ovšem AKEL v České Třebové, ten už asi nikdy nebude, ledaže by ho organizoval někdo jiný, v mých silách to není. Ale kdoví, třebas něco menšího v Doksech ... a poslouchalo by se na Opus Dei, ten už snad bude hotový.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 11:33:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Důležité upozornění

Pro účastníky AKEL budou k dispozici přednáškové materiály v elektronické podobě, jakmile se mi podaří dát je dohromady. Pro ostatní zájemce budou k dispozici spolu s videozáznamem za drobný peníz, až se mi podaří to video zkompletovat, je toho toiž hrozná hromada, předběžně cca 200 GB. Tímto bych požádal všechny, kteří tam něco fotili nebo filmovali, aby - pokud jsou s tím svolní - umístili svoje práce sem

https://drive.google.com/drive/folders/0B28Zhl1oVoH-allRcHpWZFVwTm8

Moc místa tam už není, ale nějaké ty fotky se tam vejdou. Video radši přes Úschovnu nebo podobně, pak bych to nějak zpřístupnil. Společenské sítě (Facebook apod.) raději nepoužívejte.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 12:11:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri čítaní ma napadol jeden návrh na možné zlepšenie. Foto prístrojov vrátane použitej kabeláže pošleme bartolimu a on sa nám k fotkám vyjadrí. Nemusím nikam cestovať a robiť si starosti.
Káblový test som nepočul, vedľa sme počúvali hudbu. Ale mohlo to byť zaujímavé. Asi by stálo za to navrhnúť do výhybky nejaké hýbatko, ktoré by eliminovalo útlm spôsobený kabelážou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 12:26:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo sa týka sluchátkovej krabičky ktorá simulovala zvuk reproduktorov bol môj dojem perfektný - Posluch bol pohodový neunavujúci a dobre sa to počúvalo. Mal som AKG K701 a na Albume Black Sabath Black Sabath bol dojem prefekný. I napriek tomu si viem predstaviť zapojiť túto krabičku k dobrému dacu a slúchadlovému zosilňovaču a posluch cez slúchadlá by bol balada. K repro: Upravené Revely pre mňa sklamanie, chýbali najhlbšie basy a celý prejav akýsi vyumelkovaný - moc sa mi to nepáčilo. Nechápem zmysel tuningu drahých repro. VMA V hrali pekne, páčili sa mi na nich stredy. Mermaid amphora mali hlbšie basy ako porovnávané VMA V (porovnávalo sa na komponentoch Sroll a Spaudio) Čo ma najviac zaujalo alebo mi vyrazilo dych bola kombinácia Mermaid Amphora s koncom BV Audio PA 300SSE a predzosíkom SPX 2010 a dacom SPaudio. Na tejto zostave sa mi páčili výšky a celkovo vynikajúci prejav. Sám som bol prekvapený čo sa dá vydolovať s PA300SSE pri požití kvalitného preampu a dacu. Doma mám preamp bvaudio P1SE.
Povaleči z kaváren do polí a továren Smile


Naposledy upravil ja-kub dňa Ut október 06, 2015 12:38:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 12:38:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Může někdo napsat o sluchátkové krabičce něco více pro ty, kdo na Akelu nebyli?
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 12:59:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je popis od autora.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=21192
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 14:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchátkový procesor

Leze do toho signál pře dva cinche, ven leze přes 3,5 a 6,3 stereojack, vstupní sinál je paralelně na dvou cinchích, aby se dalo poslouchat souběžně přes normální zes bez extra drátování. Signál se upravuje xfeed procesorem a korekčním zesilovačem hloubky-výšky. Xfeed se dá přemostit. Na výstupu je regulace zesílení a TPA6120. Účelem je sjednotit poslech přes sluchátka s poslechem přes bedny. Nejde o nějaké vylepšování signálu či emulaci reálného prostoru, o vícekanálu nebo 3D ani nemluvě. Prostě poslech přes sluchátka s potlačením jejich nevýhod pokud jde o panorama. Při zařazení processingu se změní barva zvuku oproti holým sluchátkům, ale to je správně, poněvadž při poslechu z beden je to taky tak - v důsledku interferencí mezi levým a pravým kanálem. Kdo má poslechové zkušenosti, ví, že normální poslech přes sluchátka není nikdy srovnatelný s poslechem přes bedny, a nedá se to vyřešit ani sebelepšími sluchátky nebo bednami, takže třebas míchání se sluchátky je dost problematické. Procesor tenhle problém řeší, poněvadž mimo jiné mění frekvenční charakteristiku poslechu v závislosti na tom, kde na stereobázi je signál umístěn.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 14:59:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Výborná akce. Thumbs up Skoro lituji (i vzhledem k možnosti poslechu a porovnání některých komponentů), že jsem tam nebyl..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 15:14:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ja-kub napísal:
Mermaid amphora mali hlbšie basy ako porovnávané VMA V (porovnávalo sa na komponentoch Sroll a Spaudio) Čo ma najviac zaujalo alebo mi vyrazilo dych bola kombinácia Mermaid Amphora s koncom BV Audio PA 300SSE a predzosíkom SPX 2010 a dacom SPaudio. Na tejto zostave sa mi páčili výšky a celkovo vynikajúci prejav.
Detto, najlepsia kombinacia; zvuk konkretny, detailny, "neserouci" a dlhodobo pocuvatelny. Snad jedina vyhrada, ze trochu posobili, akoby bol bas ciastocne odtrhnuty od stredaku, rovnaky efekt bol pozorovatelny aj na VMA V, len v trochu mensej miere.
VMA V mali zaroven o dost maksi bas, viac duneli. Este nezatlmena ozvucnica?

Zorg napísal:
Nepřijel jsem tam právě proto, že se tam zbytečně dlouho řešily takovýhle blbosti jako přepojování kabelů a zesilovačů.
Vyhovorky primitivne ako autor sam; aktivit bolo mozne si vybrat viac, mimo kablikovania. Ale chapem, ze ty do konca zivota chces ostat hlupym kokotkom bez kontaktu s realitou iba so svojim bluzenim.
Budiz ti je vyhovene Laughing
Skoda ze si nedosiel, chcel som vidiet, ci aj rovnako debilne vyzeras ako nerozmyslas Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 15:40:30    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Sluchátkový procesor
...


To určitě stojí za zvážení. Nejsem ale z různých důvodů (čas, lenost, nezručnost) DoItYourselfer. Bude ke koupi i hotový výrobek?

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 15:49:37    Predmet: Odpovedať s citátom

VB

Druide, mám schovaných několik až vícero článků, kde jste se vyjadřoval o kabelech.
Popisujete tam "kdeco", vlivy toho či onoho.
V jednom článku jste "ovlivnění kabeli" na celkovém zvuku celého řetězce vyčíslil v procentech číslicí (tuším) 1%.

Je zajímavé, že kvůli 1 % se všude vedou války a rozsáhlé diskuze. Jsou dva nesmiřitelné tábory a pak jeden malinký, který je mezi a snaží se najít jádro pudla.

Ani Vy jste se nikdy zcela jednoznačně nepostavil na jednu či druhou stranu táborů. Vždy tam bylo takové malé...ale.

Můžete zcela jasně odpovědět na otázku, (při použítí běžných a kvalitně provedených kabelů),


....jsou uváděné rozdíly ve výsledcích poslechu hudby u různých kabelů, které se celosvětově všude stejně popisují , možné, nebo je to opravdu sugesce a psychosubjektivní blábolení pominutých smyslů testujících posluchačů?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 17:23:36    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Este k tomu divadlu do ktoreho boli vsetci pritomni zatiahnuti. Ludek Srol zakazal pouzit jeho reprokabel na zostavu Customworks (co vyvolalo rozhorcene emocie u mnohych pritomnych). Ne/rozdiel zvuku medzi zostavami vyvolal u posluchacov nejake emocie. Podozrenie padlo na na skaredy a dlhy kabel, ktory Customworks museli pouzit. Vymena za druhy (novy, lepsi, drahsi, krajsi) kabel odhalila vynnika a cely svet je zase krasny.

Kludne to mohlo byt tym kablom, ale tiez zosilnovacom, prevodnikom, resamplingom, prackou, ... alebo rozdiel nemusel byt ziaden. Ale to ze sme videli co sa deje, tak fantazia pracuje a clovek sa lahsie utvrdi ze to bude tak ako by si predstavoval.

Opakujem:
Taketo testy netreba brat vazne, zabava to bola dobra, ale radsej z toho nic nevyvodzovat.

Důrazně nesouhlasím s obsahem a vyzněním tohoto příspěvku (i některých jiných, ale to je teď jedno).
Chtěl jsem sem napsat své poslechové hodnocení sestavy Casea/Sroll a Hypa/SPaudio, protože to bylo jediné, co jsem z poslechů opravdu pozorně absolvoval. Bohužel jsem se k tomu dostal až nyní, poté, co už zde proběhla menší "kabelová" a "technokraticko-objektivisticko-subjektivistická" válka. Přesto se k tomu ještě vrátím, protože např. Mierův příspěvek je dle mého názoru velice zavádějící. Příspěvky technokratů, kteří tam navíc ani nebyli, ponechám v tuto chvíli raději bez komentáře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 17:24:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže na úvod. AKEL beru zejména jako společenskou akci a příležitost k setkání, kterých jinak není mnoho. Přednáškový program je zajímavým bonusem. Od poslechu (testování) jsem si loni vůbec nic nesliboval, letos jsem byl v poslechové oblasti zvědavý v podstatě jen na jedinou věc: porovnání nejvyšší sestavy Šroll a SPaudio. Pochopitelně za pokud možno regulérních podmínek a na stejných reprosoustavách.

To se od začátku ukázalo jako problém, Luděk přivezl sestavu spolu s vytuněnými Revely, které (nakonec celkem logicky) považoval za součást celé své sestavy. Bezprostřednímu srovnávání na jedněch bednách od počátku nebyl nakloněný. Problém je ten, že Luděk má proto své dobré důvody, které ale dle mého odhadu 90% lidí nepochopí/nepřijme. Luděk je totiž ani není schopen či spíše ochoten trpělivě vysvětlit. Tím si pochopitelně nedělá dobrou reklamu a spoustu lidí nasere. Ty důvody nejsou IMHO v tom, že by se bál srovnání, ale že jeho přístup k vnímání a hodnocení kvalitní neutrální reprodukce dle jeho přesvědčení vyžaduje delší čas působení pro odvyknutí si potenciálně efektnímu (či "zajímavému") zvuku některých jiných sestav. Tak jsem to pochopil já, ale stejně i mně Luděk rozladil svou neochotou a nepružností v přizpůsobení se požadavkům posluchačů (potenciálních zákazníků). Navíc do toho vstupuje nedostatek času na takové akci a organizační potíže při velkém množství lidí. Nakonec tedy po určitých diskusích a dohadech došlo na srovnání "pouze" sestav Casea a Hypa v malé místnosti na Revelech.

Zabral jsem si nejlepší poslechové místo uprostřed a nastražil uši. Podmínky ale nebyly příliš fér. Sestava Casea/Sroll byla odladěná, s vlastní pračkou, kabeláží speciálním počítačem jako zdrojem, "svými" repro, hrála tam už dlouho předtím. Naproti tomu Hypa tam ležela nezapojená (studená) na zemi, na obyčejný notebook se na poslední chvíli něco instalovalo, aby to vůbec bylo možno spustit, pak se to vše zapojilo do psa a jelo se.
Když chtěli kluci přepojit reprokabely od beden ke svému konci, Luděk to odmítl. Je pravda, že bylo od začátku domluveno, že se budou porovnávat celé sestavy, ale s tímto nikdo asi nepočítal. Na reprokabely SPaudio/VMaudio se vedle hrálo, tak se ze zoufalství zapojily nesmyslně dlouhé Taskery.

Nyní pozor, konečně přichází hodnocení Smile
Není pravda, že tam rozdíl nebyl skoro žádný, jak naznačoval třeba Miero. V mém poslechovém místě byl rozdíl jasně patrný hned od počátku. Casea byla jasně lepší, plnější a prokreslenější zvuk mohl na někoho působit dojmem vyšší hlasitosti. Navarové hlas byl přirozený a jasně lokalizovaný v prostoru. Sestava Hypa byla méně přirozená, zvukově trochu rozostřená, s méně detaily a chudšími barvami. I tak jsem byl ale překvapený, že rozdíl není mnohem dramatičtější i vzhledem k nerovným podmínkám. V podstatě až po skončení testu někdo přinesl kabely od vedle a zkusilo se to ještě zapojit k sestavě Hypa.
Ano. Někteří možná postupně objevují Ameriku, jiní budou bagatelizovat to, co 90% lidí ihned slyšelo. Prostě to bylo rázem zvukově úplně někde jinde. Bohužel, Navarová už pochopitelně pro tom několikerém přepínání nikoho nebavila, jiná nahrávka nebyla v obou zdrojích signálu připravena. O Eagles raději pomlčím, tato nahrávka byla svou (ne)kvalitou na testování zcela nevhodná a jenom ho komplikovala. Takže už se to brzy ukončilo a odebrali jsme se do místní hospody.
Že Sroll a Casea zahrát umí, jsem věděl. Že umí i kluci z SPaudio už vím taky. Vzhledem k tomu, že se jednalo v podstatě o stavebnici, dávám Thumbs up
Škoda, že nedošlo na pořádné srovnání vrcholných sestav Sroll a SPaudio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 17:27:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdy jsem nebyl u testu, který by byl uspořádán spolehlivě korektně a dával nezpochybnitelné výsledky. Proto se hlásím k tomu jednomu procentu (v profi sféře je to jinak, tam je celé hifi spíše pro smích). Pokud jde o pararanormální jevy, nedělám si srandu, nejsem ale senzibil a necítím se být kompetentní vynášet soudy. A vzhledem k postupující senilitě mi to bude čím dál víc jedno.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 4 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist