Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kudos Titan T88
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 16:20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Si vazne uvazoval, ze si ich kupis, pripadne uz si si ich aj kupil?

Inak podobne myslim boli k pocutiu na HE Praha pred 2-3 rokmi, a napriek tomu ze tam plno ludi hikalo z nadsenia mna vtedy moc nenadchli.


Co myslis? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 16:34:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladam, ze nie; ale chcel som sa uistit.

Naposledy upravil miero dňa St november 18, 2015 16:35:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 16:35:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten nepoměr mezi velikostí výškáče a střeďáku by mě opravdu děsil, v tom má Bartoli pravdu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 16:38:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja vim, ze je to mozna nevhodne, ale rozhodne je to mene nevhodne, nez to co ve vsech vlaknech, kde se objevi, predvadi Bartoli. Pokud se to nekoho jineho nez Bartoliho and his CDS boys dotklo, tak se dotycnym omlouvam, bylo to urceno pouze pro me pobaveni Smile a pro pobaveni ostatnich samozrejme taky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 16:45:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Njn, ale prinosne to imho bolo. Napriklad, si mozeme pridat do slovniku pojem izobaricky reproduktor.


Linn Isobarik DMS loudspeaker enclosure [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], by Rohitbd at English Wikipedia (Own work by the original uploader), from Wikimedia Commons
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 16:52:04    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
Bartoliho and his CDS boys


Tahle poznámka bude spíš patřit ke mně do CDS vlákna, ale nešť Smile

Přečíst si Geddesovy práce má IMO význam a určitě zaslouží, v tom co udělal, absolutorium, i když třeba ne se vším bych se ztotožnil, jako např. s jeho popíráním významu nelineárního zkreslení. Ale iritují mě džihádističtí vykladači Geddese a ještě víc vykladači vykladačů, za kterými už není žádná práce, kromě džihádu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 17:05:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A mě je zas na blití z křiváků, kteří se jako had plazí před někým, na koho pak v zápětí/za stromem syčí jed.


WaVe_99 napísal:
Ja vim, ze je to mozna nevhodne, ale rozhodne je to mene nevhodne, nez to co ve vsech vlaknech, kde se objevi, predvadi Bartoli. Pokud se to nekoho jineho nez Bartoliho and his CDS boys dotklo, tak se dotycnym omlouvam, bylo to urceno pouze pro me pobaveni Smile a pro pobaveni ostatnich samozrejme taky Smile
Hahaha Rolling Eyes spokojenej?


miero: měli ten druhej nechat čouhat košem ven, aspoň by bylo hned jasno Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 17:10:56    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - nijak si nedovolim zpochybnovat Geddese, ani MaBata, ani nahodou. To co predvadi na foru ovsem Bartoli, to je jina kapitola, to je lidsky nezkousnutelne, odborne to muzete posoudit Vy Smile Ja to vidim na nejakou formu autismu, ne-li hure...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 17:12:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
A mě je zas na blití z křiváků, kteří se jako had plazí před někým, na koho pak v zápětí/za stromem syčí jed.


WaVe_99 napísal:
Ja vim, ze je to mozna nevhodne, ale rozhodne je to mene nevhodne, nez to co ve vsech vlaknech, kde se objevi, predvadi Bartoli. Pokud se to nekoho jineho nez Bartoliho and his CDS boys dotklo, tak se dotycnym omlouvam, bylo to urceno pouze pro me pobaveni Smile a pro pobaveni ostatnich samozrejme taky Smile
Hahaha Rolling Eyes spokojenej?


miero: měli ten druhej nechat čouhat košem ven, aspoň by bylo hned jasno Laughing


Ach jo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 17:43:18    Predmet: Odpovedať s citátom

"Syčí jed" - Zorgu tvůj problém je, že nedokážeš oddělit osobní rovinu od odborné polemiky a neshody. Viz ten tvůj čistě osobní příspěvek dnes na diyaudio, který nemá vůbec žádný odborný obsah Laughing
Můžu "syčet jed" na konkrétní odborné názory, ale to neznamená, že nebudu s někým mluvit slušně.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 17:44:06    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Přečíst si Geddesovy práce má IMO význam a určitě zaslouží, v tom co udělal, absolutorium, i když třeba ne se vším bych se ztotožnil, jako např. s jeho popíráním významu nelineárního zkreslení.

Až na to, že to už nemůže být dál od pravdy. Stokrát opakovaná lež se pravdou skutečně nestává. To zase irituje mě - tyhle tvoje lži.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St november 18, 2015 22:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
"Syčí jed" - Zorgu tvůj problém je, že nedokážeš oddělit osobní rovinu od odborné polemiky a neshody. Viz ten tvůj čistě osobní příspěvek dnes na diyaudio, který nemá vůbec žádný odborný obsah Laughing
Můžu "syčet jed" na konkrétní odborné názory, ale to neznamená, že nebudu s někým mluvit slušně.
Ano, proto jsem to psal, aby i tam bylo jasno. Viz příspěvek nade mnou. Snad jste nečekal, že se tam budu hifisticky korektně rozplývat nad asfaltem vašich vadných výškáčů? No, jestli to, co jste tam předved', nazýváte odbornou polemikou... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2015 22:30:37    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Njn, ale prinosne to imho bolo. Napriklad, si mozeme pridat do slovniku pojem izobaricky reproduktor.
Linn Isobarik DMS loudspeaker enclosure [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], by Rohitbd at English Wikipedia (Own work by the original uploader), from Wikimedia Commons


Používal som 4ks 8" na jednu reprobedňu spolu ich bolo 8ks v stereu. Osádzal som ich membránami k sebe. Vyrušili sa tým niektoré nelinearity spojené s výchylkou v magnetickom obvode a zmenšila sa potreba objemu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2015 22:53:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
PMA napísal:
"Syčí jed" - Zorgu tvůj problém je, že nedokážeš oddělit osobní rovinu od odborné polemiky a neshody. Viz ten tvůj čistě osobní příspěvek dnes na diyaudio, který nemá vůbec žádný odborný obsah Laughing
Můžu "syčet jed" na konkrétní odborné názory, ale to neznamená, že nebudu s někým mluvit slušně.
Ano, proto jsem to psal, aby i tam bylo jasno. Viz příspěvek nade mnou. Snad jste nečekal, že se tam budu hifisticky korektně rozplývat nad asfaltem vašich vadných výškáčů? No, jestli to, co jste tam předved', nazýváte odbornou polemikou... Rolling Eyes

Zorg čudujem sa, že ťa s tým tvojím príspevkom na diyaudio neposlali do riti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2015 23:04:13    Predmet: Odpovedať s citátom

+1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2015 23:09:32    Predmet: Odpovedať s citátom

To myslíš ako známku alebo nejakú narastajúcu hodnotu pomyselného chlieviku?

Prajem príjemnú zábavu a dobrú noc...


Naposledy upravil jmd dňa Pi november 20, 2015 23:10:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2015 23:10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To sese na forech v postech pise, kdyz s nekym souhlasis a nemas co dodat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2015 23:11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok, tak dobrú noc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So november 21, 2015 08:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
miero napísal:
Njn, ale prinosne to imho bolo. Napriklad, si mozeme pridat do slovniku pojem izobaricky reproduktor.
Linn Isobarik DMS loudspeaker enclosure [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], by Rohitbd at English Wikipedia (Own work by the original uploader), from Wikimedia Commons


Používal som 4ks 8" na jednu reprobedňu spolu ich bolo 8ks v stereu. Osádzal som ich membránami k sebe. Vyrušili sa tým niektoré nelinearity spojené s výchylkou v magnetickom obvode a zmenšila sa potreba objemu.

To se tak povídá a považuje se to za dobrou věc. Realita ale bývá taková, že tímhle způsobem sice o něco potlačíš druhou harmonickou, ale vylezou ti některé vyšší, takže ve výsledku není zas tak moc o co stát. Je to v podstatě opak toho, o co se obecně snažit, tj. eliminovat vyšší harmonické i za cenu nárůstu těch nižších.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So november 21, 2015 09:36:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono to bolo dávno skoro 30 rokov. V tom čase som s tým otravoval aj B.Sýkoru alebo tuším p. Škvora na ČVUT a aj tu u nás na STU, Tesla Elektroakustika a SMU. K poctivým detailným nameraným výsledkom som sa nedopracoval. S tými možnosťami čo sme mali sa viac nedalo overiť. Každopádne s nadšením som veril v jednoznačné zlepšenie Wink

Skúšal som to na 8ks ARN6618 s hliníkovým formerom + mnou pridaným magnetom. Chcel som znížiť Qts a použiť z predošlého projektu 120L basreflexovú ozvučnicu. Tie meniče mali viacero iných problémov, ktoré vyliezali pri experimentoch a meraniach. Každopádne táto zostava bola lepšia ako s ARN8608 v tej pôvodnej 120L ozvučnici s basreflexom. V podstate uchometricky pocitovo bez serióznych meraní, len orientačnými Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 21, 2015 11:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Zorg napísal:
PMA napísal:
"Syčí jed" - Zorgu tvůj problém je, že nedokážeš oddělit osobní rovinu od odborné polemiky a neshody. Viz ten tvůj čistě osobní příspěvek dnes na diyaudio, který nemá vůbec žádný odborný obsah Laughing
Můžu "syčet jed" na konkrétní odborné názory, ale to neznamená, že nebudu s někým mluvit slušně.
Ano, proto jsem to psal, aby i tam bylo jasno. Viz příspěvek nade mnou. Snad jste nečekal, že se tam budu hifisticky korektně rozplývat nad asfaltem vašich vadných výškáčů? No, jestli to, co jste tam předved', nazýváte odbornou polemikou... Rolling Eyes

Zorg čudujem sa, že ťa s tým tvojím príspevkom na diyaudio neposlali do riti.


Jednoduchá odpověď, nestojí mi to za to. Ten příspěvek se tam navíc poslal sám.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So november 21, 2015 11:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Zjevně se počítáš mezi ty, kteří by to mohli udělat. Není to překvapivé, jen o důvod víc posílit si na tebe názor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist